Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.03.2024 - 22:21


optika po stlpoch

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
jurkoo
Post subject: optika po stlpoch  PostPosted: 08.04.2021 - 14:08 #113962
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

https://zive.aktuality.sk/clanok/151994 ... peratormi/
uvidime ake nastavia podmienky
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 12.04.2021 - 15:29 #113963
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

Este nevies, ake budu podmienky? Nuz asi ta nepotesim. Je to dost drahe. Obzvlast zriadenie pripojky asi vela ludi nepotesi ;-|
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
NNN
Post subject: cena  PostPosted: 13.04.2021 - 21:21 #113964
Basic


Joined: Júl 17, 2003
Posts: 73
Location: Vychod Slovenska
Ak nevies nepis .... mas za sebou nejaky projekt s disribuckou ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 14.04.2021 - 07:34 #113965
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

Viete na koho sa obratit?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: cena  PostPosted: 14.04.2021 - 19:37 #113966
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

NNN wrote: ›Ak nevies nepis .... mas za sebou nejaky projekt s disribuckou ?
Ceny viem presne, nakolko s nimi jednam uz par mesiacov. Ceny su vraj nastavene rovnako pre vsetkych, takze ak je to tak, tak asi mnohych nepotesia. Dam hint, zriadenie pripojky je 3-cierfna suma s prvou cislicou vacsou ako 1 Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 14.04.2021 - 22:54 #113967
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

co znamena zriadenie pripojky? lebo ja som to pochopil tak, ze pripojku si zriaduje operator, ktory si prenajima vlakno. alebo ako to je technicky poriesene/pripravene?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 14.04.2021 - 23:40 #113968
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

jurkoo wrote: ›co znamena zriadenie pripojky? lebo ja som to pochopil tak, ze pripojku si zriaduje operator, ktory si prenajima vlakno. alebo ako to je technicky poriesene/pripravene?

Celu siet buduje jeden zmluvny partner, s ktorym distribucka uzavrie kontrakt na vybudovanie siete v danej lokalite. Tento partner potom robi aj samotne pripojky zakaznikom. Nik iny nema pravo zasahovat do infrastruktury vlastnika t.j. distribucky. Takze pokial tu siet nevybudujes ty, tak nebudes moct zriadovat pripojky ty. Pripojenie zakaznika si objednas u zmluvneho servisneho partnera, ktory danu siet vybudoval a ma ju v sprave. A tam je cena podla vyjadreni distribucky pevna (trojciferna). A potom uz len platis mesacnu taxu za prenajom ZA KAZDEHO PRIPOJENEHO ZAKAZNIKA. Takze podla mna to asi nebude pre vela z nas zaujimave, kedze budete musiet dotovat zriadenie pripojky u zakaznika a este aj platit mesacny prenajom za nho.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 27.04.2021 - 12:59 #113969
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

JOFO wrote: ›
jurkoo wrote: ›co znamena zriadenie pripojky? lebo ja som to pochopil tak, ze pripojku si zriaduje operator, ktory si prenajima vlakno. alebo ako to je technicky poriesene/pripravene?

Celu siet buduje jeden zmluvny partner, s ktorym distribucka uzavrie kontrakt na vybudovanie siete v danej lokalite. Tento partner potom robi aj samotne pripojky zakaznikom. Nik iny nema pravo zasahovat do infrastruktury vlastnika t.j. distribucky. Takze pokial tu siet nevybudujes ty, tak nebudes moct zriadovat pripojky ty. Pripojenie zakaznika si objednas u zmluvneho servisneho partnera, ktory danu siet vybudoval a ma ju v sprave. A tam je cena podla vyjadreni distribucky pevna (trojciferna). A potom uz len platis mesacnu taxu za prenajom ZA KAZDEHO PRIPOJENEHO ZAKAZNIKA. Takze podla mna to asi nebude pre vela z nas zaujimave, kedze budete musiet dotovat zriadenie pripojky u zakaznika a este aj platit mesacny prenajom za nho.


Pochopil si to spravne Smile Ty mas byt ten, co to spravuje. Ak niesi prvy, cest praci, hotovo, je po funuse, uz tam ani nemusis chodit. Tak je to postavene.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 27.04.2021 - 17:53 #113971
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

neos wrote: ›Pochopil si to spravne Smile Ty mas byt ten, co to spravuje. Ak niesi prvy, cest praci, hotovo, je po funuse, uz tam ani nemusis chodit. Tak je to postavene.

Presne viem, ako to funguje.. len som to blizsie upresnil aj pre inych, ktori mali pocit, ze si asi vymyslam bludy Smile
Do istej miery je to pouzitelny model aj pre inych poskytovatelov, ale fakt len okrajovo. Vo svojich lokalitach, kde takuto siet tahaju to viem ponuknut, ak zakaznik chce silou-mocou byt "na optike". Ale takych je zatial minimum. Mensim problemom pre poskytovatela moze byt uplink do danej obce. Ten je v 99% asi vzduchom z najblizsieho mesta. No dnes uz su technologie na inej urovni ako pred 10 rokmi. I ked niekde sa da pekne dostat aj k optickemu uplinku priamo v obci Smile Ale opat z uplinku je potrebne dotiahnut si opat konekt do racku VSD, takze neostava nic ine len to strelit radiom cez dedinu alebo vybavovat si vlastnu trasu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 27.04.2021 - 18:30 #113972
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

JOFO wrote: ›
neos wrote: ›Pochopil si to spravne Smile Ty mas byt ten, co to spravuje. Ak niesi prvy, cest praci, hotovo, je po funuse, uz tam ani nemusis chodit. Tak je to postavene.

Presne viem, ako to funguje.. len som to blizsie upresnil aj pre inych, ktori mali pocit, ze si asi vymyslam bludy Smile
Do istej miery je to pouzitelny model aj pre inych poskytovatelov, ale fakt len okrajovo. Vo svojich lokalitach, kde takuto siet tahaju to viem ponuknut, ak zakaznik chce silou-mocou byt "na optike". Ale takych je zatial minimum. Mensim problemom pre poskytovatela moze byt uplink do danej obce. Ten je v 99% asi vzduchom z najblizsieho mesta. No dnes uz su technologie na inej urovni ako pred 10 rokmi. I ked niekde sa da pekne dostat aj k optickemu uplinku priamo v obci Smile Ale opat z uplinku je potrebne dotiahnut si opat konekt do racku VSD, takze neostava nic ine len to strelit radiom cez dedinu alebo vybavovat si vlastnu trasu.


Oni ti spravia aj trasu, len ju musis vediet zaplatit. Navratnost rataju na dlhu dobu, ale aj tak to nieco bude stat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 27.04.2021 - 19:47 #113973
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

neos wrote: ›
Oni ti spravia aj trasu, len ju musis vediet zaplatit. Navratnost rataju na dlhu dobu, ale aj tak to nieco bude stat.

Ano je to možné, ale zatiaľ mi to obchoďák nevedel zaručiť. Vraj to záleží od vlaknoveho plánu a nevie mi garantovať, že mi trasu budú vedieť spraviť.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 15.05.2021 - 00:25 #113982
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

nezabudajte že model ktorý predstavili má návratnosť ..ehm..kus dlhšiu ako je lokálny ISP zvyknutý kalkulovať.

No a na 13€ mesačne za net to nie je Smile ...tak 20+..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 15.05.2021 - 22:33 #113984
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

midnight_man wrote: ›nezabudajte že model ktorý predstavili má návratnosť ..ehm..kus dlhšiu ako je lokálny ISP zvyknutý kalkulovať.

No a na 13€ mesačne za net to nie je Smile ...tak 20+..

Ten, kto tu siet postavi, si bude moct dovolit aj cenu pod 20 EUR Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 16.05.2021 - 13:19 #113987
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

to by musel byt iný fajnšmeker....obaja vieme zrejme kolko si za 1ks usera bere distribučka... povedal by som že pod 18€ je to na hranici??? Alebo teda ....ak sa okamžite nahrnie celá obec..dá sa pracovať s menšími číslami...ale to je nepravdepodobne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: optika po stlpoch  PostPosted: 16.05.2021 - 15:58 #113989
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2583

To mas pravdu.. na vidieku si ludia az tak nepotrpia na najrychlejsie pripojenie. Obzvlast ked boli doteraz spokojni, tak nebudu nasilu menit. A este ked k tomu priratame cenu, tak sa da predpokladat, ze do drahsieho pripojenia nepojdu. Ale najdu sa taki, ako som opisoval, ktori uz pri vysloveni slova "optika" dostavaju epilepticky zachvat Smile
Ale predsalen ISP, ktory im tu siet vybuduje ma znacnu vyhodu pred konkurenciou. Tak ako napr aj u nas. Kiwi zrejme ide na hranicu financnej rentability s cenou necenych 14,- EUR. Isty cas som uvazoval, ze si dotiahnem svoj uplink a vyuzijem infrastrukturu VSD, ale cim viac nad tym uvazujem, tym viac sa mi ich model javi ako stratovy. Radsej som sa pustil do prebudovania vlastnej siete, kde viem ponuknut konkurencieschopne sluzby za svoju standardnu cenu a hlavne bez vypalneho distribucke. Ale uvidime, co prinesie buducnost, este to nie je celkom odpisane.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)