Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 06:56


Windows platform - Proxy & Firewall

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
mathew
Post subject: Windows platform - Proxy & Firewall  PostPosted: 17.04.2003 - 09:26 #1411
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Cafte lidi potreboval bz som poradiť, čo sa týka umiestnenia proxy servera a firewallu na jeden comp bežiaci na Windows 2000 Prof Server.

Viete mi nejaké softy odporučiť ?

Momentálne uvažujem (len na začiatok samozrejme) na Kerio Personal Firewall alebo Norton Firewall a na Win proxy.

Viete o niečom lepšom ?


BTW: Je mi jedno či to bude legálny alebo nelegálny soft
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Windows platform - Proxy & Firewall  PostPosted: 17.04.2003 - 10:04 #1413
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
pokial potrebujes nieco 100%ne fungujuce, vyhod m$, nainstaluj neaky *nix, v tom uz zvycajne nieco na firewallovanie je (len musis nastavit), stiahni a skompiluj squid (to je proxy). A dokonca to budes mat vsetko legalne Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Windows platform - Proxy & Firewall  PostPosted: 17.04.2003 - 10:31 #1419
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
No Firewall som už vyriešil, podarilo sa mi totiž dopracovať 2500 ciscu takže už len ten proxy server.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Windows platform - Proxy & Firewall  PostPosted: 17.04.2003 - 10:36 #1420
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Si vieš problem je v tom , že v linuxe neviem ani zaťať , čo sa cíce v dnešnej dobe rovná počítačovej negramotnosti, ale čo už.

Dalši problem je v tom , že použijem na connect na internet externého clienta SPark 299C a ten údajne nie je až také jenodúche nakonfigurovať pod linuxom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Windows platform - Proxy & Firewall  PostPosted: 17.04.2003 - 10:41 #1422
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
pokial pouzijes externeho klienta ktory ma na vystupe ethernet, tak fakt neviem kde mas problem... raz to nakonfigurujes (tak ako vies) a potom to nechas bezat... a ono ti klienti ak su troska inteligentny, tak sa daju konfiguravat aj cez routovanu siet... A s rozchodenim ethernetu problem urcite mat nebudes...
A co sa tyka tvojej naznalosti - aspon mas dovod zacat, urcite to zvladnes a urcite ti to bude fungovat lepsie ako keby si tam ponechal m$ (tie si nechaj ako pracovnu stanicu:-) A kedze mas externeho klienta a nie kartu, o to lepsie, ethernetovu kartu rozchodit dnes pod neakym linuxom uz ozaj nie je problem (s radiovou to obcas problem byva)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
viking
Post subject: RE: Windows platform - Proxy & Firewall  PostPosted: 17.04.2003 - 21:56 #1434
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 35
Location: Pezinok
dobry soft na proxy je Proxy+ v3.0 (v serials 2000 je aj key na neobmedzenu funkcnost)
a firewall Kerio personal firewall
obydva softy pouzivam pod win98SE a zatial s nimy nemam problemy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Tigy
Post subject: RE: Windows platform - Proxy & Firewall  PostPosted: 20.10.2003 - 16:13 #4210
Basic


Joined: Sep 22, 2003
Posts: 10
Location: Zvolen
viem ti dodat a zosupportovat WinRoute Pro od Kerio
(je to firewall, proxy, mailserver v jednom a bezi pod Win9x/Nt/2k/Xp)
+ da sa remote jednoducho ovladat, mam s nim good experience

Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: Windows platform - Proxy & Firewall  PostPosted: 20.10.2003 - 23:45 #4213
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

nazdar ludia

z thejto discussion mi napada rozbehat nejaky thread ohladom *nixov. Sam s nimi bojujem hoci to vypada celkom nadejne ale keby nebolo mnozstva rpm a neviem coho tak by som bol na tom asi dost zle. Konfigurujem tak Sambu, Apacha aj s PHP a MySql ale to je asi tak vsjo a kompilovat nejaky vlastny kernel hm... Shocked

Hoci mozno ze som to uz aj robil no ked nablizku nikto nie je co by poradil tak clovek nevie...

magnum

PS OT prave som krvopotne rozbehal jeden spoj asi na 1,5km cez kadejake prekazky aj to so slabym signalom a chcem sa opytat ked mi sisoft sandra pise v bench-u ze mam linku 150kb/s potom zase 6kb/s tak co je to zac (packet loss 40%). Keby som mal dobry signal (cca 50m od AP tak tam dosiahnem tych 150km/s???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: Windows platform - Proxy & Firewall  PostPosted: 21.10.2003 - 10:07 #4221
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Snad to moderator presunie:
1) Ked mas 40% loss pre round-trip (jednym smerom je to este horsie), tak je linka nepouzitelna Bodka.
2) Celkom urcite je to sposobene stratovostou. Ryxlost znamena, ze sa mu podarilo dosiahnut taku ryxlost... je pravdepodobne, ze keby nemas loss, tak mas nad 150 kb/s, ale boh vie kolko.

Ohladne *nixov je tu threadov tusim plno, i ked ziadny "vseobecny". BTW ak rad vela citas, skus zabrowsit na stranku vyrobcu (ak nepouzivas Linux, ale *BSD, Solaris, AIX...), Linuxova dokumentacia je asi na http://www.ldp.org, ale nie som si isty. Kompilacia... teda skor konfiguracia jadra je proste dost neprehladna (IMHO viac v Linuxe), treba si zvyknut Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Windows platform - Proxy & Firewall  PostPosted: 21.10.2003 - 10:43 #4224
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
magnum:
1. definuj slaby signal (podla moznosti v dB)
2. skus sa pozriet ci niekto nepecie holubov niekde pobliz na prekryvajucom sa kanali Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)