Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.09.2024 - 17:23


DSL providers

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Poll
Mate problemy s tzv. DSL-providermi?
ano, uz som ich nabonzoval na TU
0%
 0%  [ 0 ]
ano, zostrelujem im ap a anteny zo striech
0%
 0%  [ 0 ]
kaslem na nich
75%
 75%  [ 15 ]
sam som taky provider
10%
 10%  [ 2 ]
nie
15%
 15%  [ 3 ]
Total Votes : 20


Author Message
Robert
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 27.04.2007 - 16:34 #49923
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Chalan: Diky za moralnu podporu. Nastastie, problem s ADSL uz nemusim riesit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 27.04.2007 - 16:47 #49925
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
robo: nepochopil som Sad ako uz nemusis riesit?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: dsl  PostPosted: 27.04.2007 - 22:34 #49942
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Very Happy ináč DSL bez TLF je 1.rok za 960Sk s DPH,už sa do dá objednať bez pevnej linky a zase DSL-ami su nastavené na 3Mbit/s,čiže to pôjde hore ešte.Keď tam budete mať DSL,jednoducho si ho kupte a švacnite zákazníkom a majú 1,5Mbit a vyjde vás to ešte lacnejšie a bez merania kadejakých trafikov jednotlivým userom a vyhrávať sa s linuxovými routrami. Very Happy
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 27.04.2007 - 22:55 #49944
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
stevesk , nesmieš zabúdať že poniektorý majú priam odpor k všetkému čo sa týka telekomu ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 27.04.2007 - 22:58 #49946
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
stevesk: hmm dat zakaznikom 1.5 mbit za 960 Sk, to by nas pohnali kade lahsie... ked dostavaju 2 mbit za 400 Sk (a to aj 2 mbit/s up, to z toho DSL nedostanes ani ked sa poseres Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 28.04.2007 - 08:00 #49947
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
steveSK nehnevaj sa namna ale si UPLNE smiesny az trapny... okrem toho adsl nieje urceny na dalsi PREDAJ, tym ze ho ludom "nazdielas" a budes brat za to peniaze robis danovy unik, ty ak chces chod si touto cestou...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 28.04.2007 - 10:11 #49951
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › robo: nepochopil som ako uz nemusis riesit?

(Ne)riesia to ini ludia vo firme.

Ak ludia nabehnu na zdielanie ADSL spojenia, IMHO to bude mat devastujuci dopad. Kedysi som si zakladal na tom, ze my poskytujeme symetricke pripojenia. Casom som zistil, ze je to uplne k nicomu. 90% ludi to vobec nevyuzilo a tych zvysnych 10% tolko rvalo do uploadu, ze zahltili halfduplexne radia a nikomu toneslo poriadne. Nakoniec som bol nuteny vsetko preprobit do pomeru 1:4, co velmi pomohlo. Iba zopar ludom, co sa stazovali a nepotrebovali pouzivat p2p, som nastavil symetricky download/upload. Tych 90% uplne v pohode zije s mensim uploadom a teda zilo by aj na tych vyzdielanych ADSL, akurat by im to za tie iste peniaze chodilo mnohonasobne rychlejsie. Je to len o osvete. Keby u nas fungoval takych stevesk, "mame po ptacich".

Quote: › stevesk , nesmieš zabúdať že poniektorý majú priam odpor k všetkému čo sa týka telekomu ...


Necuduj sa. Telekomunistom boli hodene do pazeraka miestne vedenia. Tie mali zostat k d dispozicii vsetkcym. Akurat dojca telekom by nebol zaplatil za telekom 25 mld.

V nasom regione je spolu 6 ustredni, z toho 2 v mestach s velkou spadovou oblastou a 4 v podhorskych obciach. ADSL ma prist do oboch miest a minimalne do jednej z tych podhorskych obci. Pokrytie bude devastujuce, jedina sanca je prekrocenie max. dlzky vedenia v niektorych oblastiach. Ak by vsak telekomunisti nenastavovali vsetko natvrdo na 3mbit/s, ale isli aj nizsie ako v CR, tak dociahnu prakticky vsade.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: DSL  PostPosted: 28.04.2007 - 11:52 #49953
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Very Happy v pohodke 960Sk platí akože provider,zákazník platí dohodou..NET dam free,predsa si zaplatím T-Comu aj DPH za konektivitu a mne platia len za prístup do LAN siete a jej udržbu udržiavací poplatok a keď som smiešny OK...frčí to tu lepšie ako miestana WIFI a nevravím o meste ale o dedine a tá DSL zvladne v pohodke 8 slušných userov z 2 P2P ťahačmi,čo sa dá riešiť,Vigor má QoS a shaping..a k tým miestnym vedeniam?...Hmm...ponúkneš aj ty tú WIFI-inu dakomu?..alebo keď si naťaháš optiku?..tie vedenia občas potrebujú udržbu a vieš už kolko ostalo na to monterov?...bieda....všetci sa tlačia v kancloch..a kto ti to bude opravovať a za kolko Sk?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 28.04.2007 - 12:04 #49954
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
stevesk , ak by my tú optiku vybudoval niekto za štaátne a dal mi ju spôsobom tu to máš zadarmo čo si stým budeš robiť je tvoja vec , ver tomu že by som sprístupnil časť siete . VID nádherný príklad že to ide je trnava a združenie TTONLINE každý člen si vybudoval časť optickej siete prepojili ich a teraz môžu svojich zákazníkov kdekoľvek v meste pripájať na optiku ... Už zostáva tuším iba jeden čo zostáva na wifi ....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 28.04.2007 - 13:42 #49956
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

chlapci... velka sranda bude ked zavedie aj t-com dsl... to len tu bude otazok okolo obmedzovania klientov, obmedzovania p2p, rychlosti a hlavne FUP...
teraz to ide ok, ale dokedy?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: DSL  PostPosted: 28.04.2007 - 19:31 #49974
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Ja neviem,čo už máte s tým miestnym vedením a za štátne vybudované..kuaa...aj dialnica medzi BB-ZVOL bola vybudovaná za socíku a platiť musím nalepku,keď chcem tade..DTelekom to odkúpil všetko,tak je to jeho či sa nam pači alebo nie a že kolko drbol peňazí do technologie,tiež každý radšej pomlčí..a keby jeho nebolo,tak tu smrdím na poondianom dial up...e,alebo zdvihnem zadok a idem do BA?Mám spolužiačku v Tunise a ta sa ma spytuje ake DSL zobrať,256 alebo 512 alebo 1M,no kua..a že je to po protekcii a na firmu,lebo obyčajný smrtelník sa nechytá.Boa keby nebolo DT..tak mám síce ešte pracu..ale by sme s tymi rýchlosťami iste boli ako v Tunise... Very Happy
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 28.04.2007 - 20:02 #49975
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
Quote: › steveSK nehnevaj sa namna ale si UPLNE smiesny az trapny... okrem toho adsl nieje urceny na dalsi PREDAJ, tym ze ho ludom "nazdielas" a budes brat za to peniaze robis danovy unik, ty ak chces chod si touto cestou...


Mozes mi prosim ta vysvetlit, aky danovy unik vytvoris zdielanim DSL? Aka je danova povinnost cloveka, ked kupi 5 pneumatik za 10000 Sk a potom ich preda po 2000Sk za kus?

Pokial chces strasit male deti, toto asi nie je ta spravna diskusia.

Staviam dom. Vedla mna stavia dom kamarat. Co je prosim ta na tom zle, ked beton objednavame spolocne, aby bol lacnejsi? Co je zle na tom, ze idem do METRA kupit 5kg balenie horcice? Ved uz si konecne uvedomte, ze ludska povaha je taka. Preco by sme mali traja platit po 900 sk za DSL, ked sa nan mozme zlozit po 300Sk, a sme spokojni? Presvedc ludi, ze tvoj internet je lepsi, stabilnejsi, rychlejsi a LACNEJSI. Potom sa vsetci vyseru na cely telekom a nebudes stihat pripajat novych zakaznikov. Pokial to vsak nedokazes, skus robit nieco ine, alebo chod na socialku. Vermi, takto si tu len na smiech.


Last edited by rcp on 28.04.2007 - 20:15; edited 2 times in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 28.04.2007 - 20:11 #49976
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
Quote: › chlapci... velka sranda bude ked zavedie aj t-com dsl... to len tu bude otazok okolo obmedzovania klientov, obmedzovania p2p, rychlosti a hlavne FUP...
teraz to ide ok, ale dokedy?


Dalsie strasenie malych deti, preco si nedat DSL od telekomu. Pouzivam ho uz dva roky, od zaciatku ma strasili, ze agragaciu zavedie aj T-COM. Dva roky ide bez problemov, zato staznosti na DSL inych poskytovatelov najdes neurekom. V pripade, ze by T-COM zaviedol agregaciu hned zajtra, stale som na tom lepsie, ako niekto, kto sa dva roky nervoval zo SLOVANETOM a spol. Pokial sa niekto bije po hrudi, ze nepotrebuje T-COM, je to jeho vec. Ja sa bit po hrudi nebudem, budem mat net s ktorym som spokojny a mozem sa venovat aj inym cinnostiam, ako neustale riesit nejake problemy s pripojenim.

Az raz T-COM tu agregaciu zavedie, mozes mi napisat a skusime zratat,
kto a kolko za tu dobu usetril. Ci ja s DSL od T-COMu, alebo niekto, kto ma ine DSL.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 28.04.2007 - 21:01 #49979
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
stevesk: za tu dialnicu platis tomu istemu statu ktory ju vybudoval, za vedenia platis nemeckej spolocnosti ktora ich nenatiahla...
technologiu ktoru tam davali by malo vela poskytovatelov na haku a stacili by im hole droty, ale ti zmrdi telekomunisticky este aj na to podavali niekedy okolo roku 2000 frekvencne filtre aby sa na tom nedali prevadzkovat rozne xDSL technologie...

rcp wrote: ›Az raz T-COM tu agregaciu zavedie, mozes mi napisat a skusime zratat,
kto a kolko za tu dobu usetril. Ci ja s DSL od T-COMu, alebo niekto, kto ma ine DSL.

len blba otazka - a preco by musel mat niekto iny neake ine DSL... je este tolko inych moznosti pripojenia (a kazde ma svoje vyhody aj nevyhody)...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 28.04.2007 - 21:26 #49980
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
Quote: ›
len blba otazka - a preco by musel mat niekto iny neake ine DSL... je este tolko inych moznosti pripojenia (a kazde ma svoje vyhody aj nevyhody)...


blba odpoved:
Ked ma pripojis, zrusim DSL a dam si wifi. Ver tomu ze rad.
Nie som zastancom T-Comu a DT (sam som pracoval vo firme, ktora bola po TELEMONTe asi najvacsim subdodavatelom SLOVENSKYCH TELEKOMUNIKACII ohladom pokladky kablov a montazi ustredien, a prichodom DT islo vsetko dole vodou), ale proste "sedliacky rozum" nepusti. Pokial by tu nebol T-COM a jeho "posrate, nenavidene, hnusne ...." DSL, stale bezim na dial-upe, v lepsom pripade na GPRS.

Ponukni mi ty, chalan, alebo niekto iny ROZUMNU alternativu k DSL!!! Porovnaj pocet ludi na Slovensku, ktori maju DSL s poctom ludi, ktori maju wifi. Vies kolko ludi by bolo bez internetu, pokial by nebolo DSL? Kolko ludi by aj zo skupiny wifi nemalo internet, keby "tiez ISP" nebezal na DSL?



Quote: ›
stevesk: za tu dialnicu platis tomu istemu statu ktory ju vybudoval, za vedenia platis nemeckej spolocnosti ktora ich nenatiahla...
technologiu ktoru tam davali by malo vela poskytovatelov na haku a stacili by im hole droty, ale ti zmrdi telekomunisticky este aj na to podavali niekedy okolo roku 2000 frekvencne filtre aby sa na tom nedali prevadzkovat rozne xDSL technologie...


Za benzin platis MOLu, ktory Slovnaft nepostavil, za papier platis NEUSIDLERU, ktory nepostavil papierne v Ruzomberku, .......
Komu platis za ocel, toaletny papier, topanky, .......
Podobnych prikladov najdes vela. Vsetko niekto za viac ci menej vyhodnych podmienok predal. Bohuzial.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)