Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 05:38


Rychlejsie prezeranie zdielanych adresarov vo Windows (XP)

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
paulie
Post subject: Rychlejsie prezeranie zdielanych adresarov vo Windows (XP)  PostPosted: 22.12.2003 - 08:59 #5097
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

Pred par dnami som premazal vsetky "rules" v mojom firewalle Kerio 2.1.5 a zacal som ho ucit odznova.

Na moje prekvapenie som zistil, ze ked sa pokusim prezerat kamaratove zdielane adresare na nasej lokalnej sieti,
Windows sa pokusaju pripojit k nemu na port 80 (teda okrem portov 445 pre Microsoft Directory Services a 139 pre NETBIOS, co je v poriadku).

Ked som mu povolil pristup tak Windows Commander na chvilu vytuhol,
pravdepodobne cakal na odpoved. Po case sa prebral a fungoval normalne.
Potom par minut nic a zasa Outgoing Port 80 pre Generic Host Process for Win32 Services (c:\windows\system32\svchost.exe), to je, myslim,
"service" pre pristup na siet.

Ak mu to zakazem, tak sa o nic nepokusa a ide normalne, bez vypadkov a prestavky do pozadovaneho adresara.



Tu je vysvetlenie o co pravdepodobne ide:

na stranke: http://lists.samba.org/archive/samba/2002-May/043268.html sa pise, ze ide o Webdav
(viac informacii tu: http://www.theeldergeek.com/webclient.htm),
ktory ma vo Windows na starosti pristup k adresarom a suborom cez WWW, cize mozete napriklad pracovat
s *.doc subormi vo Worde alebo *.xls v Exceli priamo z internetovej stranky.

Tak som skusil Webclient service vypnut, zatial sa nevyskytli ziadne requesty na port 80, preliezanie zdielanych adresarov je rychle a prakticky okamzite, cakania a pauzy zmizli a prekvapujuco aj Excel nadalej subory z WWW otvara.
Aj ked ukladat subor naspat na WWW som nikdy v zivote neskusal...


Snad vam to pomoze hlavne pri pomalsich spojeniach a sietach...


Paulie
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: Rychlejsie prezeranie zdielanych adresarov vo Windows (XP)  PostPosted: 22.12.2003 - 09:39 #5098
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Paneboze, tie Windows... bluee. BTW 2000ky to zjavne nerobia.
Stahovat veci via HTTP mozes aj bez WebDAV, dokonca aj uploadovat, to sluzi prave na to, aby sa nad HTTP spravil akysi transparentny filesystem. Urcite to vsetci vyuzivaju... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)