Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.09.2024 - 20:16


Propagacia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 6 123456 >
Author Message
gyro
Post subject: Propagacia  PostPosted: 11.01.2008 - 19:40 #60524
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Este sme tu asi nikdy nerozoberali temu propagacnych materialov, sem mozeme spisat nejake postrehy a skusenosti.
Na ludi najviac zabera klasicka A4 v schranke, v dnesnej dobe preplnenych schranok farebnymi reklamami - ciernobiela A4 sa tvari ako nejaky oznam mesta napriklad Smile - dobre je napisat do nadpisu mozno aj slovo "oznam" Smile
No a samozrejme sa chcem pochvalit mojim novym vytvorom Smile
http://bbxnet.kvalitne.cz/Wanted-full-merge.jpg
Kovboja kreslila mama, zbytok grafiky a idea ja Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 11.01.2008 - 21:21 #60534
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
Taketo letaky sme poroznašali po par vchodoch kam sa nam podarilo dotiahnut kabel.
A efekt , vyvolavali a ešte aj dnes volaju ludia že videli naš letak že kedy bude optika aj na ich ulici.
Ale dobrá propagácia je aj spokojnosť existujúcich klientov . A samozrejme odmeniť tých klientov niečím že nás dalej propagujú a to časovo neobmedzenou akciou mesiac internetu zdarma za každého nového klienta čo dohodia .

Upozornujem že sú to verzie letáákov ešte z čias kedy neprešli jazykovou korektúrov , tie verzie čo išli do tlače som na disku nenašiel

http://62.197.206.2/line.jpg
http://62.197.206.2/line+5.png
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 12.01.2008 - 14:08 #60549
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Ten "wanted" sa mi velmi paci. Aj podla mojich skusenosti je najlepsi letak do schranky. Dokonca aj dnes som roznasal letaky po schrankach. Od tohto mesiaca som skusil aj bilboard u znameho na pozemku...cize zadarmo. Kedze som nevedel aka bude ucinnost vybartroval som plachtu a osadil . V pripade, ze budeme robit nejaku akciu mozem plachtu stiahnut a hocikde inde pouzit. Ak ma niekto zaujem o malonakladovu farebnu digitalnu tlac zakupili sme do firmy postscriptovu masinu od canonu a viem urobit dobru cenu. Smile))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 12.01.2008 - 15:48 #60556
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
čo je u teba dobra cena ? chýba mi ešte cca 2000 letákov niečo podobné tomu čo sú na tých linkách čo som sem dal format A5
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 12.01.2008 - 20:59 #60559
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Chlapi sak to dajte do nejakych regionalnych reklamnych novin (napr PARDON -> for gyro) - nemusite sa starat o tlac, o roznos a ludia to nevyhodia ako obycajny letak. Ked to date na titulku, tak to nikto neprehliadne. Mozno to vyjde viac ako vlastna vyroba, no zase je to ovela jednoduchsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 12.01.2008 - 22:27 #60565
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Kazdy mame svoj system propagacie a predpokladam, ze toto forum je na to aby sme si vymenili skusenosti. Momentalne spustam siet v novej lokalite a dokazem si letakovu propagaciu presne nasmerovat do jednotlivych oblasti ako staviam sajty, teda ako smerujem sektorky. Uprednostnujem letaky pred reklamou v inzertnych novinach. Co si myslite, aky je najhorsi system propagacie - myslim medium?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 13.01.2008 - 01:04 #60571
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
421 wrote: ›Kazdy mame svoj system propagacie a predpokladam, ze toto forum je na to aby sme si vymenili skusenosti. Momentalne spustam siet v novej lokalite a dokazem si letakovu propagaciu presne nasmerovat do jednotlivych oblasti ako staviam sajty, teda ako smerujem sektorky. Uprednostnujem letaky pred reklamou v inzertnych novinach. Co si myslite, aky je najhorsi system propagacie - myslim medium?


Pripravujeme reklamu aj do TV, 3D animacia ktora skrytym sposobom poukazuje na nedostatky konkurencie ktora je oranzova pripadne ruzova a vyzdvyhuje nase klady, spustime ju pravdepodobne az ked budeme mat optiku hotovu.
Najhorsie medium neexistuje, len ja si myslim ze bilboardy su absolutne neefektivne ak ich nie je niekolko zaradom.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 13.01.2008 - 01:14 #60573
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
ja som si na zaklade reklamy na bilboarde kupil byt, takze nejaky ucinok to asi ma Very Happy aj ked nerozhodol som sa samozrejme len na zaklade toho bilboardu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 13.01.2008 - 20:19 #60591
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ja som to len tak nadhodil s tym mediom, mne osobne nevyhovuju zlate stranky a bilboard.....iba ak su zadarmo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: letaky  PostPosted: 14.01.2008 - 19:11 #60628
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

osobne si myslim, ze dnes je letacikov plna kopa, tzn. ak nezaujmem nejakym fakt radikalnym letakom (serif je vyborny), tak potom treba dat zakaznikovi nejaku pridanu hodnotu. Vyborne su podlozky pod mys, niekedy zapalovac (to uz nepropagujem), kalendarik, skratka predmet, z ktoreho ma clovek aj nejaky uzitok a po precitani ho nemusi hned zahodit. najlepsie je, ked na neho bude cucat a skor ci neskor si zavola na dane cislo. za 1 mesiac je potom naklad na reklamu naspat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 15.01.2008 - 01:11 #60644
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›Pripravujeme reklamu aj do TV, 3D animacia ktora skrytym sposobom poukazuje na nedostatky konkurencie ktora je oranzova pripadne ruzova a vyzdvyhuje nase klady, spustime ju pravdepodobne az ked budeme mat optiku hotovu.
Najhorsie medium neexistuje, len ja si myslim ze bilboardy su absolutne neefektivne ak ich nie je niekolko zaradom.


v byvalej robote sme spravili tusim v roku 2001 billboardovu kampan v cene cez 6 milionov [cast isla bartrom], 1400 billboardov po celom slovensku, reklama bola na niekolko nasich webovych portalov (fotka nemenovanej herecky a obrovskym napis www.XXXXX.sk)... bola to vobec prva reklamna kampan na internetovy portal takehoto rozsahu.. ucinok bol mizerny, cez bannery sa rovnaka navstevnost dala spravit za zlomok ceny. jediny efekt ktory to malo, bolo to, ze pri tejto kampani reklamne agentury konecne zaregistrovali ze existuje aj nejaky internet a na reklamach sa odvtedy zacali objavovat aj URL. trochu draha osveta. Smile

presne pred rokom sme mali ako lokalny internet provider cca 300 spotov v radiu jemne melodie vychod (byvale radio vychod)... pocuvanost bola vtedy realne cca 10% tj plusminus tolko ako funradio, cennikova cena tej kamapne bola okolo 650 tisic. pouzilo sa extra telefonne cislo a extra www adresa aby sa dala odsledovat ucinnost, vysledok bolo 220 dopytov o zriadenie sluzby, z toho sme realne pripojili asi 10% (kampan zasahovala vyrazne vacsie uzemie nez bolo nase pokrytie, to pri takomto mediu neovplyvnis).. tj podla cennikovej ceny bol naklad na ziskanie jedneho zakaznika touto cestou cca 30tisic korun..... hehehe... televizia bude podobne, ked nie horsie... Smile samozrejme podla toho aka TV...

nejaky cas dozadu sme rok a pol platili tiez ako lokalny ISP priestor v regionalnom reklamnom platku, na inzerat v cene tusim 7000 korun [bola mnozstevna zlava takze vysiel na cca 3600 ked pamatam] boli najprv take odozvy ze 10-20 telefonatov, potom ku koncu to padlo na 2-3 telefonaty na jedno zverejnenie az sme to zrusili...

co sa tyka reklamy v zlatych strankach, tam sme zvykli zaplatit okolo 5000 rocne za vselico... minuly rok sa sekli, zverejnili tam namiesto cisla do firmy moje cislo na mobil ktore je inac prisne tajene... to sa im stalo osudnym, pretoze som tymto ich omylom zistil ze mi za cely celucicky rok na toto cislo zavolal so zaujmom o sluzbu len jeden jediny jedinucky zakanzik...

najefektivnejsi sposob pre lokalneho ISP je priamy marketing letakmi do schranok, ked sa da tlacit aspon 10tisic kusov tak sa da dostat aj s tlacou a dorucovanim na cenu okolo 1 - 1,5 sk za schranku, ak aj z jednej 500-domovej dediny zareaguje a pripoji sa len jeden jediny, aj tak je to velmi cenovo prijatelne, realne ale tie odozvy su ovela vyssie, kym neni trh velmi nasyteny..

dalej sme v asi 10-12 obciach umiestnili nase reklamne tabule, rozmer 1x1,5 metra... platime nejaky pomerne priatelsky najom a sme furt na ociach... vyroba jednej tabule vysla cca do 5tisic aj s polepom, konstrukciou, montazou, proste kompletka... v jednej obci nam ju vandali rozflakali, inac pohoda..

robili sme aj telefonicky direct-marketing, staci sa trochu pohrabat v databazach a da sa zistit ze kazda dedina ma svoj prefix (zaciatok telefonneho cisla)... no a potom uz staci volat jedno za druhym a ide sa... priemerna dlzka telefonatu bola statisticky okolo 55 sekund, zaujem o sluzbu prejavilo okolo 10% volanych... ked si zaratam naklady na telefonovanie aj naklady na cloveka tak sme na cene okolo 3 korun za vykonany hovor, o nieco horsie ako letaky ale stale dobre... len musis mat niekoho kto to psychicky unesie otravovat takto ludi Smile

v miestach kde si clovek podchyti starostu ani reklamu netreba, tam to proste ide samo...

celkom dobra cesta bol aj obecny rozhlas, za par desiatok alebo stovak korun odvysielaju niekolkokrat oznam... urobi to svoje..

suma sumarum, pre lokalneho ISP zameraneho na konkretne dediny alebo mestske casti odporucam pouzivat naozaj lokalne sposoby reklamy ktora ma priamy dosah (obecny urad, krcma, obecny rozhlas, letaky do schranok, na zastavku autobusu, atd), pretoze globalne(jsie) media ako reklamne noviny, radio, televizia, maju prilis velky presah a prilis vysoku cenu na ziskanie takeho klienta ako chceme my...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 17.01.2008 - 01:07 #60741
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Rekalmu do TV si robime sami, ako vsetko nic nam nerobia externe firmy, teda zatial okrem zvarania optiky, ale aj to sa zmeni. To je obrovskym plusom, kazdej firmy co to dokaze, stoziare siz varame sami, rekalmy a grafiku tovrime sami, marketing, web (dokonca som uz daky web aj predal), pripjanie ludi, manazment, amme naprogramovany vlastny system na generovanie zmluv a faktur, system ktory automaticky kontorluje platby, na linuxoch si vsetko kodime sami, no a samozrejme vsetky monotaze si robime sami ba dokonca robime aj pre inhe firmy a poskytovatelov. Este okrem ineho som aj obchodny vyjednavatel v "monterkach". - Tam sme usetrili mnoho.

Ako riesime veci za ktore sa bezne plati ?
- Reklama v TV je regionalna len pre BB a ZV, maju od nas Internet na upload programu = reklama zdarma
- Hasicska veza, mame na nej umiestnene anteny, hasicom sme poskytli INternet zdarma a preto neplatime najom (len jeden z mnoha prikladov)
- Toho kowboya budem mat vytlaceneho zdarma, ako vsetky plnofarebne propagacne matrose, pretoze robime riesenia pre tlaciarne a zabezpecujeme im VPNku.
- 3D reklamu robi kamarat, lebo som mu slubil ze uz si z neho nebudem robit srandu Smile
- viacmenej svojpomocne si budeme kopat, zakladat a zatahovat optiku v zemi, vazni to istia, stoja par supov.

No a este sa postazujem, ze popritom Chodim do skoly na denne Smile a prave sa snazim zacat pisat Diplomovku ktoru mam odovzdat za dva mesiace Smile

K propagacii, ano schranky su podla mna najlepsie a vyborne je pravidelne vhadzovanie, prave riesim plan, ktory bude riesit frekvenciu a miesta kde budeme plagaty lepit a najma vhadzovat do schranok, ten Kowboy je prirpaveny na akciu jedneho mesiaca INternetu zdarma.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 17.01.2008 - 07:10 #60745
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Gyro drzim palec. Najsympatickejsi mi je dovod na 3D reklamu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 17.01.2008 - 08:32 #60748
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
gzro takzch nas tu je viacej čo si robia takmer všetko sami , teiž až na to zváranie optiku , už aj optiku si budeme zafukovať sami vďaka riešeniu od kotol-a na ktore nam konštruktery v slovnafte robia zlepšenie , a ad ta škola tiež popri tomto chodim na denne na vyšku, da sa to stihat len čas je tak uplne vytažený , a popri tom robíme servisi kopu bratislavským firmám takže furt lietam sereď-trnava-bratislava ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Propagacia  PostPosted: 17.01.2008 - 08:57 #60752
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Thomas wrote: ›gzro takzch nas tu je viacej čo si robia takmer všetko sami , teiž až na to zváranie optiku , už aj optiku si budeme zafukovať sami vďaka riešeniu od kotol-a na ktore nam konštruktery v slovnafte robia zlepšenie , a ad ta škola tiež popri tomto chodim na denne na vyšku, da sa to stihat len čas je tak uplne vytažený , a popri tom robíme servisi kopu bratislavským firmám takže furt lietam sereď-trnava-bratislava ...


Ja nevravim ze nie Smile Len zacinam mat pocit ze skolu nezvladam, musim popripajat este viac docenotv ako mam do teraz Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 6 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)