Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 06.10.2024 - 00:30


ISP Admin

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 14 < 123456...14 >
Author Message
airbilly
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 01:19 #79046
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
421 wrote: ›airbilly to ti skocila licencia na stary rok, dnes je 1.1. ked posles "penaze" rozbehne sa ti, mne stale bezi niekolko nagiosov, ci na dostupnost chrbtice ci na klientov, okrem toho mi na inej masine bezi cacti a vydim grafy, vytazenie CPU, ping ci trafik. Do mojich routrov nevstupuje ziadna somarina je to urobene raz a naporiadok, moj hotline funguje, prave som ho preveroval:-)...blablabla a skus sa ma spytat kolko ma ten cacti ci nagios stoji rocne???

1:10 a už to funguje. Či samé od seba to neviem. Pozri ja nie som linux guru, tak som využil jediné vhodné komerčné riesenie čo mi vyhovovalo. Stalo ma to nový rack, server a soft dokopy to mohlo byť tak 140k bývalých korún. Ale predtým som mal jednu tabuľku v exceli, jednu databázu v acesi a účtovníčka každý mesiac klikala tisíc faktúr ručne. Ispadmin má dosť chýb, ale nič iné nieje:-(. To že lezie priamo do ap je presne to čo som chcel.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 11:24 #79051
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
pixall wrote: ›
Thomas wrote: ›Ked mi lahne radius mám v zálohe ešte dva ďalšie. Ak nedostane odpoveď na požiadavku od jedneho automaticky sa NASko pýta ďalšieho v poradí síce treba každý dotaz na databázu robiť trojmo ale je to poistené proti padnutiu .


a databazovy server mas jeden alebo viacere?


čo radius to samostatna databaza
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 12:49 #79054
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

ad ispadmin > generoval sa novy rok, co chvilu trva. takze sa nikto nemusel bat, ze to prestane fungovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 14:25 #79059
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
andreas4all wrote: ›ad ispadmin > generoval sa novy rok, co chvilu trva. takze sa nikto nemusel bat, ze to prestane fungovat.

Nikde sa nic take nepisalo, a dost dlho trval ten stav.
Zaujimave je, ze hned od 1.1.2010 zmizlo dualne zobrazovanie Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 14:27 #79060
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Thomas wrote: ›Ked mi lahne radius mám v zálohe ešte dva ďalšie. Ak nedostane odpoveď na požiadavku od jedneho automaticky sa NASko pýta ďalšieho v poradí síce treba každý dotaz na databázu robiť trojmo ale je to poistené proti padnutiu .

Zaujimalo by ma, ze ked mas centralny shaping ako shapujes napr klientov na 2G apckach. Mas povedzme 20 klientov na sektor, rychlost 1,5 mbitu.. Standardna situacia, 5 ludi zacne tahat a ty do toho sektoru pustas 1,5 x 5 ?
Alebo to mas manaulne priamo na hlavnom shaperi rozdelene do skupin a agregujes ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 15:17 #79061
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Poprosim tych co nemaju a evidentne ani nerobili s ISP adminom, nech sa k danej veci nevyjadruju a hlavne k funkciam ktore to dokaze. Este raz opakujem : ISP admin nie je shaper ani gateway ani natovaci router! Je to administratorske prostredie ktore totalne odbremenuje admina od roboty, ktoru musia ostatni ISP robit /ti ktori to nemaju/ a to je : rozosielanie faktur, databaza, planovanie pre technikov, evidencia materialu, exporty a importy , nastavovanie routrov /nie len MK ale aj ine na bazi linuxu! /, grafy routrov, CPU , klientov , uzivatelske rozhranie ! /velmi pouzivana vec hlavne u mna/ , statistiky , nagios , odpajanie neplaticov, informacne stranky, hromadne maily a mnozstvo dalsich veci . Zdielam podobny nazor ako airbilly a to ze nie je to este zdaleka dokonale /ako nic na svete, ani samotny linux/ ale a to zdoraznim NEMA MOMENTALNE POROVNATELNU OBDOBU . Vy tu porovnavate rozne ciastkove programy a databazy co ste si sami urobili alebo dali urobit a pracujete poniektori aj s 5 programami a toto vsetko je v jednom, sadne k tomu hocijaka baba ktoru zaskolis a vie s tym pracovat. Aby 1000 uzivatelov zvladol jeden clovek, to sa jednoducho bez ISPadmina neda ! Neviem si predstavit dnes ze by som to nemal. Gyro si viacmenej neptuna usil sam na mieru a je tazke ho implementovat do ineho prostredia, jednoducho sa mu musis prisposobit, nie on tebe. Tymto Neptuna nezatracujem, je to urcite dalsia lastovicka v tomto fachu ale musi sa dotiahnut este. Kto nema nic, neptun mu urcite tiez pomoze. Neda sa ale porovnavat dve uplne odlisne veci!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 15:36 #79062
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

m-tec: mudro vravis. ISPadmin ma este vela nedostatkov, viem si predstavit kopec dalsich funkcii, ale urcite si neviem predstavit chod mojej firmy v zlozeni v ako sme bez neho. Minimalne zvladnem kazdy mesiac spravit a rozoslat 1800 faktur (cca 1000 postou, ostatne emailom), sledovat a odpajat neplaticov, planovat technikov, sledovat chod backbone, grafovat celu prevadzku, posiala mi smsky o vypadkoch. Proste v jednom softe robim vsetko co sa tyka ISP, okrem neho nepotrebujem ziaden dalsi sfot, alebo excelovsky subor. A to vsetko robim viac menej sam, mam len jedneho externeho uctovnika za 300E/mesiac. Za ISPadmina som sice za tie roky zaplatil uz hadam aj 200k SKK, ale na mzdach som minimalne 3x tolko usetril a mam vsetko pod palcom. Sem tam sice zanadavam,ale nic lepsie nepoznam a ani som o nicom lepsom nepocul.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 15:53 #79063
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

airbilly wrote: ›
Zaujimalo by ma, ze ked mas centralny shaping ako shapujes napr klientov na 2G apckach. Mas povedzme 20 klientov na sektor, rychlost 1,5 mbitu.. Standardna situacia, 5 ludi zacne tahat a ty do toho sektoru pustas 1,5 x 5 ?
Alebo to mas manaulne priamo na hlavnom shaperi rozdelene do skupin a agregujes ?


toto sa riesi velice jednoducho a to pomocou pcq. stacia dve pravidla v mangle a dve pravidla v queue tree a mas.
v qt obmedzujes pomocou pcq a zabezpecis ferove rozdelenie linky medzi vsetkych. a to ze na aku rychlost obmedzis cely subnet, tak to je uz na tebe
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sef
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 16:13 #79064
Basic


Joined: Feb 18, 2007
Posts: 418

to rakel: ako nastavujes SMS o vypadkoch a co k tomu treba.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 16:32 #79065
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

kupil som si toto, http://www.warburtech.com/gsm/tc35i.terminal/ zapojil, vlozil sim kartu a poslal sysovi mail, ze to chcem spojazdnit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 16:59 #79069
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Thomas wrote: ›
pixall wrote: ›a databazovy server mas jeden alebo viacere?


čo radius to samostatna databaza


aku databazu tam bezis?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 16:59 #79070
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rakel wrote: ›kupil som si toto, http://www.warburtech.com/gsm/tc35i.terminal/ zapojil, vlozil sim kartu a poslal sysovi mail, ze to chcem spojazdnit


dobre ze hovoris, mam na sklade asi 12 zvysnych TC35i a TC36i Smile keby nahodou niekto este chcel...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 17:38 #79072
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

do paroma, som za to dal pred dvoma rokmi 7litrov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 17:50 #79074
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
rakel wrote: ›kupil som si toto, http://www.warburtech.com/gsm/tc35i.terminal/ zapojil, vlozil sim kartu a poslal sysovi mail, ze to chcem spojazdnit


apt-get install smstools a Sys pozmenil skript aby hadzal secko co treba poslat ako SMS do konkretneho foldra (odkial si to sms brana sama berie by default alebo opacne )
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 19:38 #79076
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
pixall wrote: ›
Thomas wrote: ›
pixall wrote: ›a databazovy server mas jeden alebo viacere?


čo radius to samostatna databaza


aku databazu tam bezis?


mysql potreboval som narýchlo raz rozbehať radius pre dhcp server a záložné som len kopíroval
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 14 < 123456...14 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)