Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 06.10.2024 - 00:28


ISP Admin

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 14 < 12345678...14 >
Author Message
rakel
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 21:30 #79121
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

dnes sme mali cez hodinu vypadok elektyriny v "mojich" 13tich dedinach, kazde AP ma zalozak, ale switche zalohovane nemam, takze som dostal 6smsiek, to iste aj traja technici. 6 dedin je uz tretou hodinu stale bez elektriny.
bakulo: Sladky bol zivot v casoch ked som siet takto nemonitoroval, o vacsine vypadkoch som sa ani nedozvedel.

pri 86 routeroch, 43 swistoch, 4roch tel. cislach, znamena, 1300smsiek mesacne len 1.26 udalosti/zariadenie za mesiac. To je uplna pohoda ak si vezmete, ze je v tom aj narast pingu napr pri pretazeni nejakej linky na 100ms.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 21:30 #79122
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ja nemam na sieti ziadne odosielanie sms, nepotrebujem to, jednoducho vypadky a nastavene hranice poklesu signalu ci elektriny chodia mailom
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 23:06 #79125
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

rakel wrote: ›To je uplna pohoda ak si vezmete, ze je v tom aj narast pingu napr pri pretazeni nejakej linky na 100ms.


A naco ze ti je info o naraste pingu o 22-hej hodine vecer? To hned utekas a menis spoje alebo sa rad nechas spamovat smskami? Mne na taketo veci uplne staci smoke ping ktory si pozriem raz za cas a viem co sa deje. SMS si nechavam posielat len na naozaj dolezite vypadky ako napr. ked niekde nie je dlhsie stava alebo nieco naozaj vypadne a toho veru naozaj nie je vela a ked to dojde tak viem ze to treba riesit.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 23:41 #79126
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

mne to dost pomohlo, pred dvoma rokmi som take smsky dostaval ovela castejsie. Pomohlo mi to doladit siet. A veru, ked mi dojde sms idem k pc, neraz som nasiel stav, ze narast trafficu na jednom spoji ma za nasledok zhorsenie ineho spoja, pripadne, ze ma niekto zacal rusit. To su veci, ktore normalne neodladis, musis to riesit v tej chvili ked nastanu. Ja nikoho nenutim aby to robil takto, proste ste zacali tuto debatu a ja tvrdim, ze mne to takto vyhovuje a moju siet to posunulo o dost dalej. Dnes pri vypadku elektriny som volal so zamestnancom VSE a ten sa ma rovno opytal kde vsade maju problem, proste uz vedia, ze to mam pod palcom. Spravca bytoviek vie o poruche na elektrine v bytovkach skor odo mna ako od obyvateov bytovky. Neraz mu to aj opravime, nemusi cakat na VSE.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 05.01.2010 - 12:31 #79197
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
sef wrote: ›Nazdar. Nechcem zakladat novy topic. Neviete aky je prikaz na kontrolu SQL databaze? Problem mi robi jedno policko na zmluve: Fakturovane od: a tam ma dat datum od kedy je napojeny ale mne tam vytlaci $BILL_FROM$ a to mi robi od aktualizacie na verziu 3.37. Dik za radu.


Tento problem nastal aj u nas a zaujimalo by ma ci sa to riesi a, ze preco to vzniklo.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 05.01.2010 - 17:53 #79209
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

pani o vypadkoch elektriky mi ani len nehovorte.
povacsine casu som tazko vyhojeny a vsetko ide ako hodinky ale minuly tyzden som bol na vyjazde v dedine cca 12km od mesta (seckym okrem jedneho tehcnika som dal dovolenky...) a zrazu zacali chodit smsky

zistil som ze vypadlo nejakych cca 12 barakov, kde mam zariadenia. taktiez jeden barak kde mam druhy najdolezitejsi bod cca 7ptp spojov cca 5sektorov. zalozak nevdrzal, tak sup sup pre agregat a drbat sa s nim po schodisku na 12posch barak na strechu..

toto bolo o cca 18:15...cize super cas a vypadok elektriny trval mozno 2,5 hodiny,
da sa povedat, ze takyto vypadok sme este nemali kym nenabehol agragat a secko sme nepozapajali nan.

kto ma na starosti v ZSE informovat o tom co sa kde ide prerabat lebo ma to uz faaakt sere ked mi nedaju vediet odstavky a zrazu daco nejde...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 05.01.2010 - 18:17 #79211
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
No nie je to nadhera ? Ked vypadne internet na 5 min. tak ludia nadavaju ... ZSE si udrzbu robi podla seba a mozeme sa len pozerat Smile Posleme ZSE fakturu za vypadok ? tazko ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 05.01.2010 - 20:05 #79216
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
kubiik wrote: ›pani o vypadkoch elektriky mi ani len nehovorte.
povacsine casu som tazko vyhojeny a vsetko ide ako hodinky ale minuly tyzden som bol na vyjazde v dedine cca 12km od mesta (seckym okrem jedneho tehcnika som dal dovolenky...) a zrazu zacali chodit smsky

zistil som ze vypadlo nejakych cca 12 barakov, kde mam zariadenia. taktiez jeden barak kde mam druhy najdolezitejsi bod cca 7ptp spojov cca 5sektorov. zalozak nevdrzal, tak sup sup pre agregat a drbat sa s nim po schodisku na 12posch barak na strechu..

toto bolo o cca 18:15...cize super cas a vypadok elektriny trval mozno 2,5 hodiny,
da sa povedat, ze takyto vypadok sme este nemali kym nenabehol agragat a secko sme nepozapajali nan.

kto ma na starosti v ZSE informovat o tom co sa kde ide prerabat lebo ma to uz faaakt sere ked mi nedaju vediet odstavky a zrazu daco nejde...


No vidis nam to urobili rano o 5tej do pol osmej zalozaky pokapali ako svina a este nam aj jeden 25A istic vyjebalo ked zapli stavu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 05.01.2010 - 20:12 #79217
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

kubiik wrote: ›pani o vypadkoch elektriky mi ani len nehovorte.
povacsine casu som tazko vyhojeny a vsetko ide ako hodinky ale minuly tyzden som bol na vyjazde v dedine cca 12km od mesta (seckym okrem jedneho tehcnika som dal dovolenky...) a zrazu zacali chodit smsky

zistil som ze vypadlo nejakych cca 12 barakov, kde mam zariadenia. taktiez jeden barak kde mam druhy najdolezitejsi bod cca 7ptp spojov cca 5sektorov. zalozak nevdrzal, tak sup sup pre agregat a drbat sa s nim po schodisku na 12posch barak na strechu..

toto bolo o cca 18:15...cize super cas a vypadok elektriny trval mozno 2,5 hodiny,
da sa povedat, ze takyto vypadok sme este nemali kym nenabehol agragat a secko sme nepozapajali nan.

kto ma na starosti v ZSE informovat o tom co sa kde ide prerabat lebo ma to uz faaakt sere ked mi nedaju vediet odstavky a zrazu daco nejde...

Ja by som si urobil zariadenie, ktoré by odpojilo všetko ostatné okrem backbone. Dôležitejšie je aby hlavná trasa fungovala, menej dôležite je aby v tej lokalite bol internet aj keď tam není elektrika.
Iné riešenie by bolo záložné pripojenie k internetu u lokálneho poskytovateľa.
Ja si myslím, že ZSE informuje len továrne a podobné inštitúcie, kde by výpadok prúdu spôsobil poškodenie technológie.
http://www.sepsas.sk/seps/ na tejto stránke je aj mapa celej prenosovej sústavy.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 05.01.2010 - 20:14 #79218
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

zelmar wrote: ›
kubiik wrote: ›pani o vypadkoch elektriky mi ani len nehovorte.
povacsine casu som tazko vyhojeny a vsetko ide ako hodinky ale minuly tyzden som bol na vyjazde v dedine cca 12km od mesta (seckym okrem jedneho tehcnika som dal dovolenky...) a zrazu zacali chodit smsky

zistil som ze vypadlo nejakych cca 12 barakov, kde mam zariadenia. taktiez jeden barak kde mam druhy najdolezitejsi bod cca 7ptp spojov cca 5sektorov. zalozak nevdrzal, tak sup sup pre agregat a drbat sa s nim po schodisku na 12posch barak na strechu..

toto bolo o cca 18:15...cize super cas a vypadok elektriny trval mozno 2,5 hodiny,
da sa povedat, ze takyto vypadok sme este nemali kym nenabehol agragat a secko sme nepozapajali nan.

kto ma na starosti v ZSE informovat o tom co sa kde ide prerabat lebo ma to uz faaakt sere ked mi nedaju vediet odstavky a zrazu daco nejde...


No vidis nam to urobili rano o 5tej do pol osmej zalozaky pokapali ako svina a este nam aj jeden 25A istic vyjebalo ked zapli stavu

To robí zrejme prvotné nabitie kondenzátorov.Exclamation
Videl som aj prípad keď vyhodilo istič 15 CRT monitorov v stand-by mode. Shocked
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 05.01.2010 - 21:24 #79223
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

VSE ma stale informuje. Neviem ci je to standard, alebo mam taku tarifu. Problem je ked tam nemam vlastny elektromer, tym padom nic nedostanem, ale AWZ200 potiahne rb 433 na 18hodin, rb600 na 8, takze az tak velmi mi to nevadi a ked mam toho viac, tak davam silnejsie zlozaky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 17.02.2010 - 08:19 #80357
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

zasa ako zvycajne zacali rozoberat ine veci s povodnou temou nesuvisiace.....
vratim sa opat k teme ISPadmin.


stale mam ten problem s platbami co mi pridu cez postu - ich rozparovanim, ktore nie je doteraz v ispadmine mozne.
volal som s nimi a nakoniec sa konecne dali presvedcit, ze to dorobia, ak im poslem elektronicky vypis z posty - tym padom by to vedelo parovat.

problem je, ze sa mi stale este z posty ohladne tychto vypisov neozvali - nemam ich aktivovane.
tym padom nepoznam strukturu suboru a chcel by som poprosit niekoho kto to ma nech mi to posle aby som im to preposlal
aby to tam konecne mohli implementovat.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 17.02.2010 - 19:42 #80375
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
ak budes za kazdu postu platit aj poste bude ti posielat peniaze pod variabilnym simbolom aky zadal zakaznik, Ak sa nemylim tak pri 500sk to bolo 4sk ak nie viacej.
Proste mas dve moznosti vylucit seky ako take alebo ich minimalizovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 17.02.2010 - 20:16 #80381
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

jaj ludia... jedna pani povedala, idealny zdroj informacii... tak poprve

format na elektronicku vymenu dat z pripisanych platieb PPP U je sucastou postovej tarify, ktora je na stiahnutie na www.posta.sk. je to asi 280 stranove PDFko a format toho suboru (fakt skaredy) je niekde okolo polovice. autorom ISPadminu jakozto takmer charitativnej institucii Wink mozem ponuknut kompletny a rokmi otestovany parser tychto dokumentov v PHP (spolahlive rozpoznanie mailu, extrakcia attachmentu z mailu, rozbalenie attachmentu, rozparsovanie suboru na polozky, vlozenie poloziek do databazy) za - dajme tomu - 300 EUR + DPH. vzhladom na zaludnosti v tom obsiahnute, je to jak zadarmo. (gyro teraz laskavo zachovaj lojalitu a nepodliezaj Smile ).

a podruhe
pri pripisani platby PPP U na ucet sa plati poplatok / vypalne vzdy. nema to nic s tym kedy ti oznamia variabilny symbol. za ery slovenskych korun to byvavalo:
4,50 za platbu - pri oznameni v tlacenej podobe postou,
4,10 za platbu - pri oznameni elektronickou cestou (vid vyssie),
4,80 za platbu - pri oznameni v tplacenej podobe postou a zaroven tiez elektronickouo cestou.

odkedy mam elektronicke prepojenie tak sa postovym poukazkam nebranim. banka mi berie za doslu platbu 3 koruny, to uz mam jedno ci 3 koruny banke alebo 4 koruny poste (posta to agreguje a pripise cely den jednou transakciou do banky, takze pri 10 sekoch zaplatim len jednu polozku banke, nie 10 poloziek). som za to poste platil volakedy okolo 100 korun mesacne, teraz uz sme to fakt cez tu postu rozfofrovali a platim mesacne za tie pripisane platby aj 12-13 euro, to uz je riadna polozka.. kebyze zrusim platbu sekmi tak za nejakych tych 40-50 rokov ani sa nenazdam a mam nasetrene na jedno synchro... Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 17.02.2010 - 20:30 #80383
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

uff
no vdaka za info ale:

dakedy si mozno posta strhavala za platbu priamo z platby ale uz neviem odkedy sa ti za postov poukazku nestrhne.
vzdy mi pride cela suma, ktoru zaplati zakaznik pri prepazke...asi tak

fakt to taky bazmek posielaju?
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 14 < 12345678...14 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)