Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 13.07.2024 - 16:12


Žaidosť o poskytnutie písomných informácií podľa §38 ...

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Thomas
Post subject: RE: Žaidosť o poskytnutie písomných informácií podľa §38 ...  PostPosted: 13.01.2010 - 07:59 #79493
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
a ešte ked začnú kontrolovať kto má nahlásený informačný systém ohladom ochrany osobných údajov ...

ale toto by sme mohli ako ALPI poriešiť polovica ludí to nemá treti nevie o čom je reč a tá tretina čo to máme máme to len tak aby sa nepovedal keby náhodou kontrola pýtala
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Žaidosť o poskytnutie písomných informácií podľa §38 ...  PostPosted: 13.01.2010 - 08:13 #79494
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Mal som za to, ze bezpecnostny projekt sa tyka organizacii, ktore spracuvavaju osobne udaje. Mal som za to, ze tam patri rodne cislo ale nepatri tam meno, adresa, cislo telefonu, cislo uctu, cislo OP ani IP adresa.
Takze naco bezpecnostny projekt?

Inak bezpecnostny projekt vraj nieje nikde poriadne zadefinovany a teda sa ani neda skontrolovat. Cize jedine co musi organizacia splnit, je to, aby ho mala.

Tu je osnova jedneho bezpecnostneho projektu, co sa mi dostal do ruk

1. ÚVOD
2. DEFINÍCIE POUŽÍVANÝCH POJMOV
3. BEZPEČNOSTNÝ ZÁMER
3.1. Popis informačného systému
3.2. Minimálne požadované bezpečnostné opatrenia
3.3. Špecifikácia realizovaných bezpečnostných opatrení
3.3.1 Technické opatrenia
3.3.2 Organizačné opatrenia a personálne opatrenia
3.4. Okolie informačného systému
3.5. Zvyškové riziká
4. ANALÝZA BEZPEČNOSTI
4.1 Nepokryté riziká
5. BEZPEČNOSTNÉ SMERNICE
5.1. Smernica pre dodržiavanie ochrany osobných údajov
5.1.1 Povinnosti oprávnených osôb
5.1.2 Povinnosti zodpovednej osoby
5.2. Smernica pre prácu s automatizovaným informačným systémom
5.2.1 Zásady pre používanie pamäťových médií
5.2.2 Zásady pre požívanie elektronickej pošty
5.2.3 Antivírová ochrana
5.2.4 Likvidácia osobných údajov
5.4. Smernica pre plán obnovy IS po havárii
5.5. Smernica povinností administrátora IS
5.5.1 Evidencia technického a programového vybavenia
5.5.2 Ochrana proti škodlivým programom
6. PRÍLOHY

Zakony, ktore sa tykaju bezpecnostneho projektu (ak by niekto nasiel silu sa v tom hrabat ):
428/2002 Z. z.
602/2003 Z.z.
576/2004 Z.z.
90/2005 Z. z
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Žaidosť o poskytnutie písomných informácií podľa §38 ...  PostPosted: 13.01.2010 - 08:25 #79495
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
bezpečnostný projekt na to aby bol ,
by sii sa čudoval ale poslednú kontrolu z TU dosť zaujímalo ako máme fyzicky zabezpečený server na ktorom beží IS a či sme prijali smernice ohladom zabezepečenia miestnosti kde sa server nachádza . dá sa z toho pekne vykorčulovať tým že uvedieš že server sa nachádza v server housingu , respektíve ide na virtuálnom hostingu a ry máš zmluvne deklarované zabezpečenie serverov či už fyzické alebo softvérové tým prenesieš časť zodpovednosti na hostingovú firmu a pokial nieje tá firma poskytovateľom telekomunikačných služieb nekontroluje ich TU ale niekto iný takže medzi tým sa v zmluve dá presunúť zodpovednosť zas na niekoho iného ... Ale dotial sa chodí s džbánom po vodu pokial sa nerozbije .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Žaidosť o poskytnutie písomných informácií podľa §38 ...  PostPosted: 13.01.2010 - 17:26 #79513
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Loguju sa len ip, takze keby aj niekto dostal pristup k tomu serveru tak mu to je jedno kedze nevie komu patri ta IP. A co ked sa osobne udaje ukladaju na nejake medium(CD..). Vlastne celkovo mi podstata tohto bezpecnostneho projektu unika. Aky ma vyznam?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Žaidosť o poskytnutie písomných informácií podľa §38 ...  PostPosted: 13.01.2010 - 21:36 #79529
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

no aky.. cim viac a cim komplikovanejsich povinnosti mas, tym viac od teba vyberu na pokutach za ich nedokonale plnenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: Pomoc  PostPosted: 15.01.2010 - 08:48 #79570
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Prisiel si na nieco ohladom toho COCOMa? V podstate mne to tiez vychadza tak, ze tam puknem iba pocet APciek a poslem im to, aby som si splnil moju svatu povinnost.
Vlastne, ked tak nad tym rozmyslam, tak FWA je licenc, cize ked nemam licenc, tak nemam co vyplnat. Asi im poslem same 0.

Palino wrote: ›
pedro4444 wrote: ›Zdravim
aj mne ten email prisiel a zaujma ma ze poskytujem len internet cez wlan,tak pls ktory dokument z tych co su na tomto odkaze http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=2422 mam vyplnit alebo na to treba urobit vlastny formular??
za odpoved vopred dakujem.Smile


Aj ja som nad tym prave maturoval Smile uz som myslel, ze nejdem vyplnat nic, no potom som si prezrel cely formular 1 a tam som nasiel aj sirokopasmovy pristup na net. Pritom v nadpise formularu je "sluzby v pevnej verejnej telefonnej sieti", no nemam slov jednoducho.

A dosiel mi pred par dnami este aj druhy dotaznik, nejaky COCOM... Viete mi povedat co znamena pri polozke poctu zakaznikov na FWA toto vysvetlenie?
Na 1 prístupový bod môže byť započítaný len 1 prístup, bez ohľadu na odhadovaný počet koncových užívateľov
To akoze mam 12 APcok tak tam dam cislo 12 ci ako ?? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Žaidosť o poskytnutie písomných informácií podľa §38 ...  PostPosted: 15.01.2010 - 10:42 #79572
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

wifi mame davat do FWA tak ze dame pocet klientov a do zatvorky pocet apciek, aspon tak ma instruoval ten pan z TU
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Žaidosť o poskytnutie písomných informácií podľa §38 ...  PostPosted: 15.01.2010 - 11:05 #79573
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

airbilly wrote: ›Zmenil sa nejaký zákon? Alebo ako si to predstavujú?


pokial viem tak ano, lisabonska zmluva vytvorila ramec pre jasnejsie podriadenie lokalnych telekomuniacnych uradov europskemu, a tak okrem skratky TU SR si zvykajte aj na tusim COCOM a na dalsie a dalsie zmeny, povinnosti, dotazniky, vykazy a podobne veci, sluziace k radosti vasej aj radosti eurouradnickej. vivat sajuz, vivat moskva.. pardon, brusel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Žaidosť o poskytnutie písomných informácií podľa §38 ...  PostPosted: 15.01.2010 - 13:54 #79578
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
na jednej starne by bolo dobré mať celoeurópsky TU kvoli lobingu , tendrom s vopred známym víťazom atd , ale na druhej strane mal niekto z TUSR nejaký problém ? Odhliadnuc od kadejakých dotazníkov podľa môjho názoru jeden z najlepších úradov v SR, nieje problém s nimi komunikovať ak som od nich niečo potreboval bol ochotný pomôcť, poradiť aj nad rámec poviností. AK potrebujem riešiť niečo s živnostenským ,daňovákmi tak čumia na mňa jak puci čo odnich chcem čo vôbec otravujem. A s európskymi úradníkmi je to ešte horšie ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Žaidosť o poskytnutie písomných informácií podľa §38 ...  PostPosted: 15.01.2010 - 21:57 #79583
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

TUSR je aj pre mna najprijemnejsi spomedzi uradov, vzdy mali rozumny pristup... akurat tie dotazniky, kriste pane.. chapem ze za to tentokrat nemozu oni ale COCOT ale nic to nemeni na tom ze je to v tomto rozsahu viac ako obtazujuce. velki operatori si mozu na tieto veci vyclenit ludi, ale v parchlapovych firmach je to o hubu, este trochu povinnosti od uradov naviac a mozem zavriet firmu, pretoze mi pri papierovackach pre urady neostane cas na ziadnu inu robotu.

a co sa tyka presunu kompetencii do EU, zeby to odstranilo korupciu, no, nebol by som si tym taky isty... mozno to eliminuje lokalnu, ale verim ze to na druhej strane podpori tu globalnu. akurat nam bude vzdialena, budeme o nej menej pocut a budeme mat dojem ze sa nas netyka, ale bude x-krat vacsia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
huncutisko
Post subject: RE: Žaidosť o poskytnutie písomných informácií podľa §38 ...  PostPosted: 18.01.2010 - 15:31 #79625
Basic


Joined: Feb 22, 2009
Posts: 40

Musim suhlasit s Thomasom a pixallom. Pokial som nieco potreboval, mali aj so mnou strpenie Smile co sa uz o niektorych dalsich instituciach neda povedat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)