Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 06.10.2024 - 04:31


ISP Admin

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 8 of 14 < 1...567891011...14 >
Author Message
Chalan
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 24.08.2010 - 15:23 #84354
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
povedal som si uz ze od cechov nekupim ani stare ponozky ale nakoniec som sa nechal ukecat a zobral cca pred rokom ispadmina... niekedy v aprili ked som mal este predplatenu technicku podporu som zistil ze mi to nekresli grafy prenosov jednotlivych userov, tak som pisal na support kde mi poradili aby som si precital manual no napriek tomu sa mi to nepodarilo rozchodit ale kaslal som na to, prednedavnom mi to ale zacalo vadit tak som tam pisal znova a p. Zemanek mi vrele doporucil ze si mam zaplatit support lebo vraj to ma byt opravene v niektorej dalsej verzii programu... kedze som sa mu snazil vysvetlit ze mi predal nieco co fungovat malo a nefuguje a teraz chcu aby som si zaplatil support odpisal mi ze tych ustupkov uz bolo dost, totizto nedavno som zistil ze nefuguje korektne zratavanie DPH na fakture, tu mi vsak "ustupili" a bezplatne opravili... ked si kupim tovar mal by som mat nan min 2roky zaruku, neplati toto aj pri SW?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 24.08.2010 - 17:59 #84359
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

2rocna zaruka plat ked kupujes ako spotrebitel. ked kupujes ako podnikatel (co bude aj tento pripad), tak zaruka je lubovolna, kludne aj nulova. takito zmrdi to isto vedia, rovnako ako to, ze ked tam budes mat natlacenych vsetkych klientov, tak ta mozu zmykat lebo nemas inu vyhodnejsiu moznost ako si pomoct, len si u nich zaplatit technicku podporu.

skoda ze sa tu priamo nevyjadri(l) kamarat ktoremu iny obchodnik s teplou vodou mr. klima predal svoj fantasticky radius server za nejakych 30 ci 50 tisic korun, po jeho vyplateni a dovezeni vratane zaplatenia hotela pre pana urodzeneho sa ukazalo, ze ten server uz nie je kompatibilny s ISP adminom pretoze sice to vo webe ISP adminu takato funkcionalita je, ale ani jeden ani druhy vtak to nedorobili aby to spolu chodilo, a uz to ani nedorobia, lebo sa pohadali ci co... samozrejme ked sa kseft dohadoval, a boli pri tom obaja, ani jeden sa neozval, ze to spolu nepojde, proste hlavne ze chlapec dal peniaze, a teraz uz nech si poradi ako chce... takyto pseudokonzultant staci ze ojebe jedneho takehoto kazdy mesiac a nic ine robit nemusi, na zivobytie je zarobene.

uz ked nemenovany pan na poslednom skfree povedal ze jeho soft je kompatibilny so vsetkym na com bezia siete (tym myslel samozrejme len a len mikrotik) tak som vedel ze sa treba mat na pozore, ze to bude fanatik ktory spava s mikrotikom pod vankusom a ked onanuje tak strieka az do rigy. a ked spustil o svojom vynikajucom logovacom rieseni, ktore sice vobec nie je v sulade so zakonom, ale za to za neho moze zinkasovat N-krat 30tisic ci kolko korun na dovercivych chudakoch ktori citaju predpisy este menej ako on, tak bolo jasne ze nie je len fanatik, ale aj maximlany amater alebo maximalny ojebovak, neviem co z toho je za tychto okolnosti horsie. otvara sa mi nozik vo vrecku ked vidim ako takito super dodavatelia a konzultanti predaju neznalemu chudakoci za nenormalne peniaze nejaky GNU GPL soft, pripadne nejaky vlastny zlepenec, co ani nerobi to, co by to mal, a ked mate problem, tak maju dobru radu, zaplatit si u nich support, pripadne im zaplatit este cestu a hotel a oni se na to "prijedou podivat"... teraz by som to este ukoncil nejakou unikatnou frazou a la zelmar, nieco o sto kokotoch do riti alebo tak nejak, ale nic prihodne ma nenapada, na maestra sa skratka nechytam Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 24.08.2010 - 18:11 #84360
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
mate jedine stastie, ze nie som admin na tomto fore. vlakno ISP admin by som nechal zmazat pretoze nepatri do skfree fora ale do fora pre debilov. Prepacte za ten vyraz ale ISP admin je nefunkcna hovadina, ktora vas zmyka o peniaze za napriklad support. Aj ked su jedinci, ktori si to nevedia vynachvalit, tak nech sa paci, ked od toho nic nexces tak je to OK. Ale nemusite sa obavat na svete je dalsi takyto unikatny program, firmu, ktora sa zaobera jeho predajom a aj vyvojom som si dovolil oslovit ako sponzora na skfree, nech aspon zaplatia nejaku korunu, ked uz vas xcu zmykat. Pixall sa trafil do cierneho, aj s tou podporou radiusa, ja ked som to predcasom prvy krat cital ako sedeli za jednym stolom a zabudli povedat nemenovanemu ISP ze to spolu zabudli doprogramovat....no ja som nevedel ci sa mam smiat alebo plakat. Zazitky "chalana" su tiez dobre...a naozaj netreba sa zriekat starych zauzivanych pravidiel, je jedno co do firmy potrebujete nikdy nekupujte:
ISPadmin, BTVklimkovice, konves, ATH, ronja-laserove pojitko, Jirous anteny....no a zoznam by bol asi este dost dlhy....jednoducho uzasne ceske vyrobky do kazde rodiny. nasi bratia zase vykoumali ako vydelat a nedelat....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 24.08.2010 - 19:06 #84361
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

musim poznamenat ze ISPadmina (Ako som uz x krat pisal) mam.
bohuzial, nebolo v tom case ineho vyhodnejsieho riesenia ktore by mi riesilo moje veci a ani nic podobne za rozumnu cenu nie je (sry gyro). avela veci mi to ulahcilo a dodnes ulahcuje.
Kebyze funguje vsetko ako ma - bola by to pohoda super - ale bohuzial nefunguje a nebude fungovat nikdy vsetko ako ma. Ale toto sa netyka len bratov cechov ale vsetkych producentov. ci uz sa rozpravame o ispadmine, mikrotiku, hp ale kludne aj o ciscu. vsetko ma svoje bugy. a bude mat.
rozdiel je v pristupe k veci
ked som za daco vyvalil x penez tak cakam ze to bude fungovat a ak to nebude fungovat ako ma ze sa to poriesi. u netservice je to fakt bohuzial tak ze ak od nich nieco chcete svojim sposobom jebu na vas a len opravuju chyby niekedy dost podstatne... a niekedy sa rozum zastavuje ako je daco riesene. system platit platit platit... za daco co ma fungovat.
..ale ked tak and tym rozmyslem ked mam cisco a chcem aby fungovalo tak tiez musim platit neludky drahy support koli tomu aby sa so mnou co i len bavili...hmmm
ale aby som to ukoncil. o panovi majitelovi netservice mam vlastny nazor, ktory sa ani nepriblizuje ziadnym slovam vyjadrujuce superlativy, prave naopak.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 24.08.2010 - 20:45 #84369
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
v case ked som to kupoval ja nebolo nic ineho a ked som sa na skfree stretku dozvedel o netunovi zacal som uvazovat ze na to prejdem napriek tomu ze migracia na ispadmina nebola ziadna sranda a prednedavnom mi este prisiel mail ohladne http://www.alfeus.sk/ takze ti co este nieco take nemaju maju moznost si vybrat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 24.08.2010 - 22:03 #84374
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kubiik wrote: ›..ale ked tak and tym rozmyslem ked mam cisco a chcem aby fungovalo tak tiez musim platit neludky drahy support koli tomu aby sa so mnou co i len bavili...hmmm


ten neludsky drahy support, to je preto, aby sa s tebou bavili a pomohli ti nastavit to, co by si inak nasiel v manuali alebo by ta naucili na skoleni? alebo preto, ze opravia chyby v iose a zrazu switch zacne switchovat? kupili ste si nas switch, dakujeme vam, a fakturujeme vam 30 hodin po 200 eur za odstranovanie nasich chyb v IOSe? prosimta... cisco sa nerobi v cechach...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 24.08.2010 - 22:39 #84382
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
som myslel ze len ja mam zle skusenosti s bratmi cechmi... nedavno som mal spor s p. Machom z ispshopu kt. mi potvrdil ze riser kt. mi doda k miniitx doske ktoru som bral tiez od neho ajked ju tu mali lacnejsie, je overeny a funguje bez problemu s 2xrb14 a 7dmimi rb52jkami... resume: nefunguje, na moj email ohladne problemu ani neodpisal... tiez este volakedy ked som bral veci z i4wifi mi pan Sedlak doporucil aby som navstivil psychiatricku ambulanciu nakolko som stale nieco dopisoval do objednavky tak aby sa tovar oplatil doviezt, velka skoda ze ten email uz nemam, takze ja som s bratrami cechmi definitivne skoncil ikdyby meli neco co nikde jinde nesezenu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 01:58 #84390
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
pixall wrote: › kupili ste si nas switch, dakujeme vam, a fakturujeme vam 30 hodin po 200 eur za odstranovanie nasich chyb v IOSe? prosimta... cisco sa nerobi v cechach...


Rozpravky o tom ze Cisco je bez bugov mozes hovorit akurat tak detom na pieskovisku, my ostatni vieme svoje Laughing A skus sa popytat ludi v Tcome ake je Cisco promptne pri rieseni problemov ... No vsak mrkni sem a to su prosim pekne LEN security bugy a len vramci IOS 12.x, tych funkcnych je este viac: http://secunia.com/advisories/product/5 ... advisories A co take firewally od cicka ? zoznam security bugov v najnovsom ASA OS 8.x http://secunia.com/advisories/product/1 ... advisories Pripadne sa pokochaj security bugmi v ostatnych produktoch od cicka ... http://secunia.com/advisories/vendor/5/

Nepisem to preto ze by som teraz povedal ze napr Fortinet alebo Juniper bugy nema - security bugov maju menej to je realny fakt (staci pouzit search na secunii), ale tych funkcnych je "nastejno" ... Najtazie po objaveni bugu nie je jeho vyriesenie (nezavisle na vyrobcovi), ale presvedcenie vyrobcu ze to konkretne spravanie NIE JE funkcia ale bug Laughing ... potom to uz ide lahko.

U vacsiny vendorov (vynimka je napriklad HP networking) sa plati support. Uctuju si ho nielen za to aby firewall firewalloval a switch switchoval ale aj za to aby firewall firewalloval podla MOJICH pravidiel a nie podla pravidiel ktore tam zada "sikovny ujo hacker" cez security bug v OS. Dalsia bezna prax je ze ak na dany device neplatim support napr 2 roky dozadu, zrazu potrebujem cosi riesit (napr bug, problem s configom atd.atd.) tak nielen ze si musim kupit support ale musim support spatne !!! doplatit aj za tieto 2 roky ...

Chalan wrote: ›ja som s bratrami cechmi definitivne skoncil ikdyby meli neco co nikde jinde nesezenu...


nuz spoliehat sa na "rady" od distributorov (SK/CZ/PL ...) je priiiiiilis odvazne (aj napriek oznaceniu ze Value Added Distributor). Myslel som ze toto vies, ved nie si zaciatocnik. Distributorovi posielam akurat objednaky s partnumber-mi produktov, on mi spat odosle box/boxy a ja to zaplatim, tot vsio. Jednoduche, rychle a spolahlive - ak nieco nejde, je to moja chyba.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 03:34 #84393
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

heh explorer, o cisco bugoch vieme tiez svoje.. vsetko ma bugy, urcite aj tvoj oblubenyprodukt(tm) nejake ma... len porovnavam uroven bugov a sposob riesenia... pri ISP admine nikto ani nahodou neriesi nejake tazke kriticke situacie ze ako sa to zachova ked tomu spravis nieco fakt exoticke, tu chalanovi to nekreslilo grafy co je jedna zo zakladnych funkcii a akeho riesenia sa mu dostalo.. ze, je to opravene v niovej verzii, zaplat support kamo.... to asi jak kliknes na nejakom routri, cisco, forti, to je jedno, a nejdu pocitadal na interfacoch... a support ti povie, bud ze uz vela otravujes, alebo ze bude opravene v novej verzii, zaplat... nechavat si platit za riesenie vlastnych chyb je na bliti, nech by to uz spravila ktorakolvek firma, treba ich nechat nech si idu vlastnou cestou, a ist si tiez vlastnou...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 07:29 #84394
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
explorer pis si, ze keby cisco vyvijali a vyrabali bratia cesi a robili k nemu support, tak by bolo nasadene maximalne u " blbych cobolu" a nie po celom svete....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 11:06 #84398
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
pixall wrote: ›heh explorer, o cisco bugoch vieme tiez svoje.. vsetko ma bugy, urcite aj tvoj oblubenyprodukt(tm) nejake ma... len porovnavam uroven bugov a sposob riesenia... pri ISP admine nikto ani nahodou neriesi nejake tazke kriticke situacie ze ako sa to zachova ked tomu spravis nieco fakt exoticke, tu chalanovi to nekreslilo grafy co je jedna zo zakladnych funkcii a akeho riesenia sa mu dostalo.. ze, je to opravene v niovej verzii, zaplat support kamo.... to asi jak kliknes na nejakom routri, cisco, forti, to je jedno, a nejdu pocitadal na interfacoch... a support ti povie, bud ze uz vela otravujes, alebo ze bude opravene v novej verzii, zaplat... nechavat si platit za riesenie vlastnych chyb je na bliti, nech by to uz spravila ktorakolvek firma, treba ich nechat nech si idu vlastnou cestou, a ist si tiez vlastnou...

No support je potrebny, predstav si ze si nieco urobil, predal 20 ludom a dalej by si nezarabal. Tych programatorov musia nejako zaplatit. Inak to je celkom super uz dotiahnute, fakticky moje poziadavky su v poslednych verziach uz zapracovane vsetky. Nie je to zly system, je pravda ze to stoji dost ale podla mna nenajdete tomu zodpovedajucu lacnejsiu nahradu.
Porovnavat to s nejakymi podomacky robenymi softwarmi je neadekvatne, vsetky riesenia so oproti ISP adminu len dielcie. Este raz poprosim nech sa fakt k tomu vyjadruju ti co ho pouzivaju alebo chcu kupit, nie ti co o tom poculi len na nejakych workshopoch....
Okrem toho, dvere su otvorene, privitam ak niekto urobi taky administratorsky soft lacnejsie a lepsie. Zatial je to vsetko v rovine bla-bla-bla....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 13:04 #84400
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
m-tec wrote: ›
pixall wrote: ›heh explorer, o cisco bugoch vieme tiez svoje.. vsetko ma bugy, urcite aj tvoj oblubenyprodukt(tm) nejake ma... len porovnavam uroven bugov a sposob riesenia... pri ISP admine nikto ani nahodou neriesi nejake tazke kriticke situacie ze ako sa to zachova ked tomu spravis nieco fakt exoticke, tu chalanovi to nekreslilo grafy co je jedna zo zakladnych funkcii a akeho riesenia sa mu dostalo.. ze, je to opravene v niovej verzii, zaplat support kamo.... to asi jak kliknes na nejakom routri, cisco, forti, to je jedno, a nejdu pocitadal na interfacoch... a support ti povie, bud ze uz vela otravujes, alebo ze bude opravene v novej verzii, zaplat... nechavat si platit za riesenie vlastnych chyb je na bliti, nech by to uz spravila ktorakolvek firma, treba ich nechat nech si idu vlastnou cestou, a ist si tiez vlastnou...

No support je potrebny, predstav si ze si nieco urobil, predal 20 ludom a dalej by si nezarabal. Tych programatorov musia nejako zaplatit. Inak to je celkom super uz dotiahnute, fakticky moje poziadavky su v poslednych verziach uz zapracovane vsetky. Nie je to zly system, je pravda ze to stoji dost ale podla mna nenajdete tomu zodpovedajucu lacnejsiu nahradu.
Porovnavat to s nejakymi podomacky robenymi softwarmi je neadekvatne, vsetky riesenia so oproti ISP adminu len dielcie. Este raz poprosim nech sa fakt k tomu vyjadruju ti co ho pouzivaju alebo chcu kupit, nie ti co o tom poculi len na nejakych workshopoch....
Okrem toho, dvere su otvorene, privitam ak niekto urobi taky administratorsky soft lacnejsie a lepsie. Zatial je to vsetko v rovine bla-bla-bla....

ISP admin nie je podomacky urobeny ? A Zelmarov je podomacky urobeny ? a moj tiez ? Netrep prosimta, ktory z bilingovych systemov sa moze pochvalit tym ze je vyuzivany US army ? Kurva M-tec sam pises ze ti ludia co to videli len na worksopoch nech drzia hubu, tak poprosim aj ja teba, drz hubu a krok a nenavazaj sa do systemov ktore sme si vyvinuli a cuduj sa svete aj ich predavame dalej. Ja tiez na ISP admin nic nehovorim lebo ho poznam len z prezentacii, tak ako ty tie ostatne. Kurva.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 13:38 #84401
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
m-tec ma neser, presne ako pise gyro. Ty mas a aj iny ISp admina len preto lebo je to od cudzich ktorych nepoznas. Pritom keby mal gyro taky prijem a platil tolko programatorov tak by bol neptun dnes o 20 rokov dalej. Ak by sme spojili prakticke skusenosti a zapracovali tam aj dalsie veci ako uctovanie postovych poukazok a nemyslim to, tak ze ak je jedne den viac platieb tak ich vystornujes a rucne musis kazdeho nahodit....vid ISPadmin....tak si myslim, ze by to bol dobry produkt.....ale....nikto nie je doma prorokom
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 14:18 #84406
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
ja tu nechcem nijako svoj system obhajovat, ale postove poukazky to spracovat vie uplne automaticky, vdaka pixalovi, ktory ma mimochodm tiez vyborny bilingovy system vytvoreny u seba.

BTW, prave sa vyvija novy billing Picasso, ktory je urceny vsetkym tym ktori billing nemaju ale chcu robit IpTv, ej to totiz nevyhnutnost - je to ale cisto biliing na iptv ale ma API ktore je pouzitelne na prepojenie s vasimi bilingami.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 14:31 #84407
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ak to vyznelo takto, tak sa ospravedlnujem ale pisal som o ISP ten to nevie.....a co sa tyka toho, ze ho nepouzivam, je to len vdaka tomu, ze som ho najprv testoval az potom nenasadil.... Aj ked dnes seknete s isp a zoberiete od gyra neptun urcite usetrite....ale preco dat zarobit gyrovi???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 8 of 14 < 1...567891011...14 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)