Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 06.10.2024 - 00:51


Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 6 123456 >
Author Message
gyro
Post subject: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 08:52 #81213
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Caute,
to som zas ja papierova krysa...

idem kopat 400 metrov kabla cez pozemky patriace pod spravu ministerstva zdravotnictva, oni od nas pozaduju neuveritelne poplatky za prenajom pozemku. Pri poslednom stretnuti mi navrhli aby som im poslal moj navrh zmluvy, preto vas prosim ci niekto nieco take nema ....
... nieco v duchu: "docasne vyuzitie travnatej zelene" alebo nieco podobne.

Vdaka.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Express
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 08:55 #81214
Basic


Joined: Júl 04, 2007
Posts: 476

skusim nieco zohnat ale musis pockat do vecera..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 11:24 #81220
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
gyro wrote: ›
idem kopat 400 metrov kabla cez pozemky patriace pod spravu ministerstva zdravotnictva, oni od nas pozaduju neuveritelne poplatky za prenajom pozemku.


docasne vyuzitie ? ja by som to bez vecneho bremena asi neriesil, pretoze docasne vyuzitie znamena ze sa mozu o mesiac rozhodnut ze ta zrusia ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 11:41 #81221
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
vecne bremeno mu nepodpisu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 12:02 #81222
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
musia, ide mi ale o navrh zmluvy nejakej podobnej kde sa odrazim....
.. ani neviem aky nadpis mam dat.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 12:38 #81224
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

kto povedal ze Zdravotaci mu musia podpisat bremienko... da sa to aj bez toho.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 15:13 #81230
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
nepolemizujte a dajte mi navrh zmluvy/dohody ... cokolvek na odrazenie,
to sa nikto nenajde? :p hlavne ze svoje dokumenty som tu uz tolko krat nazdielal...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 16:16 #81231
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›vecne bremeno mu nepodpisu...


po tolkych rokoch providingu by si uz mohol snad poznat 610/2003 aj naspamat. vecne bremeno vznika v tomto pripade zo zakona. ak chce o nom niekto podpisovat zmluvu, rokovat, schvalovat ho na domovej schodzi, atd, ma to asi taku istu vahu, ako ked bude chciet zmluvou alebo domovou schodzou urcit termin parlamentnych volieb alebo sadzbu DPH. hlasovat si mozu o com chcu, mozu to aj dat na piapier, na nastenku, atd, to je tak cele. pre verejnu elektronicku komunikacnu siet vznika vecne bremeno zo zakona, po splneni prislusnych podmienok v tom zakone definovanych. suhlas vlastnika alebo zmluva s vlastnikom medzi tie podmienky nepatri. bodka.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 16:22 #81233
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
o tomto ja viem, ale nakolko s tym nesuhlasi ani moj projektant som v tazkej vyjednavacej pozicii.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 16:29 #81235
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
pixall: no skusil by si kopat na mojich pozemkoch a zistil by si ze take easy to nie je Laughing a viem to naisto, lebo kolegovci v jednom nemenovanom mestecku narazili na problem a to slo len asi o 20m v zelenom.

Skus sa pravnikov popytat co je to verejny zaujem ktory sa spomina v 610/2003. Si si isty vrejny zaujem je to, ze ty chces kopat optiku a robit biznis ? Very Happy Citaj tu: http://wiki.oou.sk/Verejn%C3%BD_z%C3%A1ujem Najjednoduchsia je v tomto pripade asi diplomacia a potom "ina forma obchodovania" ako to kedysi nazval jeden nas minister.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 16:33 #81236
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›nepolemizujte a dajte mi navrh zmluvy/dohody ... cokolvek na odrazenie,
to sa nikto nenajde? :p hlavne ze svoje dokumenty som tu uz tolko krat nazdielal...


pisal som ti do mailu. riesis blbost. pytas si navrh na dohodu alebo zmluvu na nieco, na co mas narok bez dohody alebo zmluvy.

zaroven podotykam ze mam velmi malo informacii o konkretnej veci na to, aby som sa mohol na 100% zarucit za spravnost mojej odpovede. ak mas k tomu pisomne podklady, oscannuj a posli mi ich.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 16:38 #81237
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Quote: › zaroven podotykam ze mam velmi malo informacii o konkretnej veci na to, aby som sa mohol na 100% zarucit za spravnost mojej odpovede.


pixall: ja vsak mozem 100% zarucit je nespravnost Very Happy ale uznam ze niekde to zozeru aj tak ako si to podal ... staci vsak narazit na vlastnika pozemku s pravnym povedomim (a pravnikom) a skoncil si
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 16:45 #81238
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Takto ako popisuje Pixal to robi aj Slovanet.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 16:48 #81239
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
gyro: ja nehovorim ze sa to neda, len hovorim ze ked "narazis" tak si asi skoncil ... vsak tam teda nabehni, zakop to a este chod na kataster poziadat o vecne bremeno, no a uvidis co bude Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Pomoc so zmluvou k rozkopavke zelene  PostPosted: 12.03.2010 - 17:11 #81241
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›o tomto ja viem, ale nakolko s tym nesuhlasi ani moj projektant som v tazkej vyjednavacej pozicii.


ani moj s tym nesuhlasi. faktom je ze projektant nie je pravnik, a ma sa starat o to v com sa vyzna, a do ostatneho nerypat, rovnako ako nechce, aby mu do tahania ciar po papieri alebo odstupov od inych vedeni rozpraval napriklad kardiolog. tolko do mna aj s projektantom ludia drbali, az som musel realne vyskusat ze zapisanie vecneho bremena bez suhlasu vlastnika (dokonca napriek jeho nesuhlasu) mozne je. musel som tiez vyhrabat povolenia na viacero liniovych stavieb kde konkretne stavebne urady uvadzaju ze suhlas vlastnika sa nevyzaduje na zaklade par69 zakona 610/2003 a ukazat ze tato prax sa bezne na slovensku pouziva, ze na liniovku verejnej el kom siete nie su nutne suhlasy vlastnikov. a po dalsom a dalsom pocuvani picovania na temu ako zle chapem nas zakon atd, som si musel najst a precitat europske smernice z ktorych tieto nase zakony vychadzaju, a vyhrabat v nich aj okrem ineho to, ze nakolko sa v tejto podobe jedna o vyznamny zasah do vlastnickych prav, tak ked toto podnik urobi (zriadi vedenie bez suhlasu vlastnika ako vecne bremeno) tak podnik je zaroven povinny umoznit vyuzivat toto vedenie dalsim podnikom (osetruje to hned dalsi paragraf nasho zakona), aby nedochadzalo k dalsiemu obmedzovaniu prav vlastnika dalsimi zasahmi z titulu vecneho bremena.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 6 123456 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)