Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 05.10.2024 - 18:33


Bystrica - mesto internetov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
gyro
Post subject: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 26.06.2010 - 10:00 #83519
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Nestacilo ze mesto Banska Bystrica je testovacim kralikom Orangu a O2, Oragne spustil v nedalekej obci jedinecny projekt bezdrotovej siete, okrem toho je nas tu strasne vela lokalnych providerov ...
Ale aj to je este malo a pribudol dalsi: http://www.metronet.sk/
V tak malom meste si tak vela spolocnosti ukrajuje z maleho kolacika ze to zacina byt neunosne, tolko optik co je v zemi tu v BB neni nikde lidicky.
To co sa tu deje nikomu z vas neprajem, taky saturovany trh najdete malo kde Smile

Za Meciara sme boli mesto Bank za Fica mesto Internetu.

BTW opticku siet so sluzbami tu ma 9 spolocnosti Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 26.06.2010 - 12:59 #83521
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ani tu v ba to nieje najruzovejsie Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 26.06.2010 - 13:03 #83522
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Chalan wrote: ›ani tu v ba to nieje najruzovejsie Sad

U Vas je aspon vacsia kupyschopnost a najma nie je to najvacsie mesto na SK, kdezto bystrica je nejaka 4 - 5 ta
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
peter.jakubek99
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 26.06.2010 - 13:22 #83523
Basic


Joined: Feb 15, 2010
Posts: 62

Na Prvom mieste je spokojnostt z?kazntka, pokial bude spokojny neodide, ked tam bude aj 10sat firiem, Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 26.06.2010 - 13:26 #83524
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a kedy je ako zakaznik spokojny? ludia su nenazrany a chcu stale viac a viac a najlepsie zadarmo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 26.06.2010 - 14:58 #83525
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

my na miestach kde sa vyskytujeme, fungujeme s politikou "jedna opticka siet musi byt dost pre kazdeho"... Smile inymi slovami, hladame take cesty, aby sa pouzivala na sluzby iba jedna fyzicka siet pre viac (idealne vsetkych) poskytovatelov... v miestach kde mam optiku ja, robim ponuky na jej vyuzivanie ostatnym, ktori tam este optiku nemaju, ale chceli by mat... okrem spristupnenia fyzickych vlakien ci chraniciek / mikrotrubiciek je napriklad sluzba VLAN velmi sikovna... naco by si niekto zakopaval kilometre kablov a kupoval aktivne prvky, ked mu mozem skonfigurovat VLANu nad svojou sietou, on za to nieco zaplati, vsetci sme usetrili... resp ak uz ma niekto predbehol s vystavbou takej to siete a je ochotny sa dohdonut, prenajmem si ju ja od neho... uz roky takto fungujeme s nemocnicou, kamerovym systemom mesta, teraz ideme robit teplaren, dalsi kamerovy system, dohodli sme sa na niektorych miestach s konkurencnymi ISP a na niektorych sa este verim ze dohodneme... ked si das na papier cisla a zratas to, tak takato schopnost dohodnut sa predstavuje nenormalne uspory a preto aj pre konkurentov ma urcite zmysel o tom rozpravat.. (dolezite je iba spravne odhadnut, ci dany konkurent predstavuje hrozbu - ak si si stopercentne isty, ze ho dokazes uplne zlikvidovat, nema zmysel sa s nim spajat - na druhej strane, ak myslis ze pretrva aj napriek tvojej konkurencii, potom je lepsie zvolit pragmaticku cestu a nechat ho zit a aspon si vzajomne znizit naklady). takze gyro, moja rada, ak vies ze niekto nieco taketo chysta, a povazujes za velmi realne ze to aj uskutocnia, presvedc ich aby to uskutocnili cez teba.. (jedna webstranka s prslubom ze sa bude robit cele mesto, este vobec neznamena ze to je realne.)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 26.06.2010 - 16:32 #83528
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
gyro wrote: ›Nestacilo ze mesto Banska Bystrica je testovacim kralikom Orangu a O2, Oragne spustil v nedalekej obci jedinecny projekt bezdrotovej siete, okrem toho je nas tu strasne vela lokalnych providerov ...
Ale aj to je este malo a pribudol dalsi: http://www.metronet.sk/
V tak malom meste si tak vela spolocnosti ukrajuje z maleho kolacika ze to zacina byt neunosne, tolko optik co je v zemi tu v BB neni nikde lidicky.
To co sa tu deje nikomu z vas neprajem, taky saturovany trh najdete malo kde Smile

Za Meciara sme boli mesto Bank za Fica mesto Internetu.

BTW opticku siet so sluzbami tu ma 9 spolocnosti Very Happy

Dnes som cital stranku mesta Krupina a vidim ze aj tam to bude huste. A to som sa tam kedysi chystal aj ja. Dokonca ani v ZV to nie je ruzove.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 26.06.2010 - 18:13 #83531
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

BA sa uz celkom konsoliduje, dost malych skoncilo v utrobach Slovanetu alebo SWANu a uz ostali iba ultra mikro 3 domovy alebo obry stylu orange Tcom...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 26.06.2010 - 19:04 #83532
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
m-tec wrote: ›
gyro wrote: ›Nestacilo ze mesto Banska Bystrica je testovacim kralikom Orangu a O2, Oragne spustil v nedalekej obci jedinecny projekt bezdrotovej siete, okrem toho je nas tu strasne vela lokalnych providerov ...
Ale aj to je este malo a pribudol dalsi: http://www.metronet.sk/
V tak malom meste si tak vela spolocnosti ukrajuje z maleho kolacika ze to zacina byt neunosne, tolko optik co je v zemi tu v BB neni nikde lidicky.
To co sa tu deje nikomu z vas neprajem, taky saturovany trh najdete malo kde Smile

Za Meciara sme boli mesto Bank za Fica mesto Internetu.

BTW opticku siet so sluzbami tu ma 9 spolocnosti Very Happy

Dnes som cital stranku mesta Krupina a vidim ze aj tam to bude huste. A to som sa tam kedysi chystal aj ja. Dokonca ani v ZV to nie je ruzove.

V Krupine sme len dvaja to je este ok.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 28.06.2010 - 10:06 #83546
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Motronet - no to vypadaju riadni manici....

Robi to spolocnost Rubicom a okrem poskytovania internetu poskytuju aj pravne sluzby:
Partnerstvo je mozne riesit prostrednictvom niekolkych modelov, ktore umoznuju nasim zakaznikom financnu, personalnu a casovu nezavislost.

* Hladanie rieseni v sietovych prostrediach
* Osobna a telefonicka podpora
* Podpora konfiguracie na dialku
* Ukazky nastaveni
* Doporucenia ako usetrit na nakupe internetu!
* Ako spravne riesit legislativu ISP
* Pomoc pri rieseni rozsirovania sieti.
* Navrhy a integracia automatizovanych uctovacich a fakturacnych systemov pre malych a strednych ISP.
* Podpora vsetkych bezne pouzivanych platforiem u ISP na Slovensku

Vsetky tieto sluzby a ich podsluzby je mozne riesit osobne ci telefonicky. Cenove podmienky su jednoduche a pre malych a strednych poskytovatelov internetu na Slovensku su urcite zaujimave. Informuje sa u nas, ako Vam mozeme pomoct s Vasim problemom. Nasi odborny pracovnici Vam radi poradia, pripadne navstivia osobne u Vas! S nasim supportom je spokojnych uz niekolko desiatok malych a strednych ISP po celom Slovensku.
NEPREMESKAJTE NOVE MOZNOSTI
A PRIDAJTE SA KU ODBORNIKOM!

Kto je to Rubicom ? Pozna ich niekto ? Mne to v tejto chvili dako moc nic nehovori...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 28.06.2010 - 11:27 #83547
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
mirecnet: zle si sa pozrel, robi to firma Spoje s.r.o. u Rubicom-u je to len hostovane, aj ked prepojenie na Rubicom, IOL BB a dalsich tam je.

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=182787& ... =3&P=1

Update: u Rubicomu je to nielen hostovane ale Rubicom to aj buduje, je to napisane dole ich webe. A zase sa bude rozkopavat aj Sasova ... by ste sa tam v BB aspon mohli dohodnut na pripokladke Very Happy


Last edited by eXplorer on 28.06.2010 - 13:22; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 28.06.2010 - 12:41 #83548
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
kotol wrote: ›BA sa uz celkom konsoliduje, dost malych skoncilo v utrobach Slovanetu alebo SWANu a uz ostali iba ultra mikro 3 domovy alebo obry stylu orange Tcom...


aj ty si uz v utrobach SWANu etc ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 28.06.2010 - 15:45 #83551
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

zatial nie a teda ani neplanujem.. Smile

dokoncili sme telku mame optiku 100Mbit sade tak hadam nas ludia neposlu do kakaca Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 29.06.2010 - 10:30 #83567
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ludia sa nechaju zlanarit tcom ci orange optikou alebo nebodaj UPC fiber power velmi lahko, staci si len zapnu telku, ten ich vyplach mozgov je katastrofalny a zial na ludi plati...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Bystrica - mesto internetov  PostPosted: 30.06.2010 - 09:11 #83599
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
kotol wrote: ›zatial nie a teda ani neplanujem.. Smile

dokoncili sme telku mame optiku 100Mbit sade tak hadam nas ludia neposlu do kakaca Smile


Ludia su z reklam vypatlany...seru na tvoj 100Mbit oni su kupia mega naj Fibernet, alebo polofunkcny koax od UPC, kotry ma v nazve strasne slovo Power a budu na to hrdy co maju...nie nejakych 100Mbit od teba.

To sa proste neda pochopit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)