Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.06.2024 - 04:48


SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 7 < 12345...7 >
Author Message
ewew
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 19.08.2010 - 18:42 #84271
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Podla mna je zbytocne riesit aplikacie na urovini nejakych rozsireni.
Nebolo by to lepsie urobit cez prikazovy riadok Windowsu.

Napriklad na zakladne zobrazenie nastavenia siete staci zadat prikaz ipconfig alebo pre uplny ipconfig -all a podobne.

Neviem sice ci taketo funkcie podporuje FreePascal ale takmer na vsetkych by to malo fungovat.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 19.08.2010 - 19:36 #84273
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

matos aj mne sa to paci nedaj sa odradit to logo by tam bolo naozaj pekne skus aj nad tym pouvazovat ako by sa to tam dalo neako jednoducho doplnit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 19.08.2010 - 20:14 #84274
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
for "421"

ja si myslim ze som dost na to inteligenty ze viem co robim, a nerobim s internetom 1 rocik!

moje skusenosti s ludmi su take ze povacsine su "dost blbi" a vysvetlovat niekomu aby mi nasiel cez konzolu nejaky udaj je trapne co hovoris...

ja chcem so zakaznikmi dobre vychadzat, a ked chu vychadzat aj somnou aby mali rychlejsie vabyavenie reklamacie tak budu spolupracovat...

To ze ty niekomu zauctujes kopu prachov za to ze si do neho prisel a spravil nejaku banalitu na popularite ti to neprida...

da sa so mnou dohodnut...

momentalne pracujem na zisteni IP adresy za NAT, ale ruter musi podporovat UPnP a tiez server ktory spracuje klienta poziadavku, inak zatial neviem...

ci je zapnuta alebo tam neje sietovka neje problem, opravit tlacitko by som vedel jedine tak ze nastavim nejaku IP a potom dam zase automaticky, inac neviem ci by som to vedel...

ping na IP adresu by nebol problem, da sa spravit aj k tomu seting subor ktory bude tahat z databazy...

primem este navrhnutie vzhladu...

meranie rychlosti je na baze stiahnutia suboru a nasledne odmeranie rychlosti...

pinga na tie veci ktore mate nastavene v sietovke...

podotykam ze som amatersky programator a moze to mat kopu bugov tak mozte na to upozornit...

tusim to pojde aj na .NET 2.0 a teoreticky by som to mozno vedel spravit aj v jave...


Last edited by matos1 on 20.08.2010 - 11:02; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 20.08.2010 - 00:36 #84276
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado3105 wrote: ›S mnohymi sa da dohodnut a pocuvnu. Kebyze im to rosposles mozno na email, tak by si to par stiahlo a odskusalo. [...] Ludi treba ucit, internet je pre mnohych novy, vela ludi ma internet tak rok, tak isto aj pocitac rok. Nemozete cakat zazraky. Ked vam volaju ze im nejde pokec, a pytate sa len pokec? a vam povedia sak ked tam to oranzove tak tam mam pokec a mi to nejde. Proste vela ludi nevie co je prehliadac, co je vyhladavac.....Treba ich to naucit, inak sa komunikuje s mladou generaciou. A mladych je myslim o dost viac co vyuzivaju internet a tych starych to treba naucit.


inymi slovami, hovoris ze laikov treba naucit, ze si maju otvarat execka ktore im pridu mailom, pripadne zazipovane, pripadne ako link, hlavne tvariace sa ako uzitocny mail od niekoho znameho. ej bistu, to je vynimocne dobra rada, hodna zapisu do klenotnice skfree.

btw napad ze by takato aplikacia tahala data od providera cez MYSQL a sama nastavila pripojenie, to je myslim super. urcite sa hlasim medzi betatesterov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
backslash_
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 20.08.2010 - 11:10 #84281
Basic


Joined: Júl 17, 2008
Posts: 102
Location: SNV
Pre siet s 300 usermi, kde 150 z nich su kamarati/rodina je to fajn aplikacia. Hlavne ked sa o to stara clovek sam. Pri vyssich poctoch by som skor investoval do dvoch dvihacov telefonov a obetoval tyzden na ich trening. Uzivatelia maju docasnu pamat akvarijnych rybiciek, zapataju si len 3 sekundy, aj to len v pripade, ak je v tom zahrnuty ich osobny osoh. Takze nevidim prepodklad, ze aspon 25% z nich si bude otvarat nejaky .NET, nebodaj Java program, ktory nebude aj tak fungovat kvoli 4 firewallom v lepsom pripade, alebo obstaroznou sunkou s Win ME v pripade horsom. Tym sa cela diagnostika len skomplikuje. Tade cesta asi nevedie ... Vyvratte moj nazor, ak sa nebodaj mylim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 20.08.2010 - 12:23 #84284
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

nie pixall vylozil si si to po svojom. Napises im tam komentar na co to je a co popripade das telefon ak by mali s tym problem. A pravdepodobne asi vedia meno firmy od ktorej maju internet. Zas nehadz vsetkych do jedneho vreca. Hovorim ze ten program v 70% pripadoch mozno pomoze, vzdy budu nejake -. Mne sa paci ten program aj autorova iniciativa. Samozrejme ty mas iny nazor, tisic ludi tisic nazorov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 20.08.2010 - 20:35 #84296
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

matos1 wrote: ›for "421"
teoreticky by som to mozno vedel spravit aj v jave...


Java je dobra volba Idea

Multiplatformove riesenie
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 21.08.2010 - 08:30 #84300
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
asi dost dobre nerozumiem, co to znamena multiplatformove riesenie....ze by ten soft v jave fungoval aj pre mraziak a televizor? inak sa vcelku dobre bavim s tym pascalom, ja som z toho maturoval pred milion rokmi / ti co ma poznaju vedia ze som stara vykopavka / ja som myslel, ze dnes sa uz pouzivaju seriozne veci typu c-ko, java. Ak vsak xcete aby Vam to fungovalo bezpecne s windovsom urcite by to mala byt externa krabicka a mala by mat webrozhranie, ktore funguje iba pod explorerom.....no necham to na Vas....ale inak dobra haluz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 21.08.2010 - 12:26 #84304
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

nie kazdy vyvinuty soft je robeny s cielom aby mu rozumeli vsetci,vedeli ho pouzivat vsetci a pohohol kazdemu.Mozno s vinimkou operacnych systemov a podobnych,ale to je uz ina kategoria.Takze ako tu uz niekto povedal,stotoznujem sa s nazorom ze ten soft nemusi pomoct uplne kazdemu uzivatelovi na sieti,lebo niektory su naozaj dementovany.Staci ak pomoze vyriesit problem v 60%-70%-80% pripadov,zvysne % sa vyriesia telefonicky,alebo osobnym servisom.Ak si to zakaznik vyriesi sam pomocov softu,o to menej nas otravuju a o to vacsi klud mame.Myslim ze je lepsie denne riesit 10 pripadov ako 50.
Ten soft bude urcite uzitocny ked bude viac vymakany.


len este by som pouvazoval nad tou distribuciou zakaznikovy.Lebo ked mu nepojde net tazko ho z niekadial stiahne.Najjednoduchsie co ma napada je napalit to zakaznikovi na cd aj s jednoduchym navodou na pouzitie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 21.08.2010 - 13:18 #84307
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

to mas jedno ako to budes distribuovat zakaznikom... aj tak polovica z nich nebude o to javit zaujem... ak to rozosles mailom alebo hodis na web, minimalne polovica ani nevie aky web mas resp maily nepouziva. Ak to rozosles na CDckach postou tak vyhodis minimalne 100 EUR prakticky "do kosa", kedze zakaznici nemaju velmi v oblube letaky a polovica to vyhodnosti ako reklamu Smile
proste ked sa vyskytne prvy problem, treba zakaznika odkazat na ten soft, nech si to stiahne u znameho a pod.. alebo mozes mu ponuknut ze tam pride niekto z firmy ale ked sa ukaze ze je problem u zakaznika nie na tvojej infrastrukture, tak si zacvaka vyjazd aj servis. Vacsina zakaznikov si to po tejto ponuke rychlo rozmysli a najde si sposob ako si otestovat pripojenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 22.08.2010 - 20:46 #84313
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
Moj navrh by bol taky, lokalna reklama na sieti ktora by sa zobrazila 1x za den, mam ju rozbehanu z tohto fora, bude smerovat na stranku ktora bude upozornovat uzivatela stiahnite si danny softver ktory vam pomoze rychlejsie vyriesit problem s nefunkcnostou internetu a to aj behom nekolko minut telefonicky... a zakaznik nebude mat o com premyslat a ulozi si aplikaciu na plochu, ma parku kb...
nejde problem aby aplikacia stahovala nejake clanky z databazy a upozornila by tak aj na planovane prerusenie internetu...

ale horsie to bude asi zistene IPcky klienta za NAT, zatial sa mi to nepodarilo rozbehat...
neje problem ukladat aj namerane hodonoty klienta, ukladat do databazy a nasledne vyhodnocovat... len horsie by bolo identifikacia uzivatela ked sa nezisti jeho IPcka...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 23.08.2010 - 10:13 #84316
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

podla mna asi jedina moznost ako zistit IPcku zakaznika za NATkom je nacitat si ju z tvojej databazy zakaznikov... alebo ved ked zakaznik priustupuje na tvoj lokalny web, tak PHPckom vies spolahlivo urcit jeho aktualnu IP adresu, takze pri stahovani utility sa rovno moze vygenerovat aj konfigurak k nej s potrebnymi udajmi. Ja mam tymto sposobom robene upozornenia pre neplaticov, takze rovno mu aj ukaze dlznu sumu podla jeho IPcky
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 23.08.2010 - 20:38 #84323
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
zistit IP adresu za natkom u zakaznika je jednoduche, zakaznik zada ipconfig a nadiktuje ti svoju adresu do telefonu, inak neviem preco ta zaujima IP za natkom....vobec nerozumiem tomu co vlastne riesis....ide o zakaznika na ethernete, na optike alebo na wifi? ak ide o zakaznika na wifi a ma doma zariadenie co robi NAT a este ma doma wifirouter lebo ma paradny notebook z nayelektrodom tak vobec nechapem co dosiahnes ked budes vediet IPcku notebooku.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 23.08.2010 - 20:58 #84330
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
no asi sme sa nepochopili alebo ja som to zle napisal...

zakaznik spusti program, ako zisti jeho IPcku za nat? ktoru ma wifi zariadenie? ked budem posielat informacie do databazy aby som vedel podla IPcky ze cije su to data...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 23.08.2010 - 21:00 #84331
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

no pre co to riesi ? no napr ja mam ludi zvacsa na bytovkach su pospajany oprikou alebo wifi a vsetci su v jednom bridge a kedze nechcem aby sa navzajom videli mam tam hodene routre kde je nat siete mam oddelene a zakaznok ma nastavene dhcp a moze si tam hodit akykolvek notas aj s nayka
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 7 < 12345...7 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)