Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 06.10.2024 - 08:29


ISP Admin

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 9 of 14 < 1...6789101112...14 >
Author Message
cobain
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 15:22 #84408
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
421 wrote: ›ak to vyznelo takto, tak sa ospravedlnujem ale pisal som o ISP ten to nevie.....a co sa tyka toho, ze ho nepouzivam, je to len vdaka tomu, ze som ho najprv testoval az potom nenasadil.... Aj ked dnes seknete s isp a zoberiete od gyra neptun urcite usetrite....ale preco dat zarobit gyrovi???


co nieje moze byt, len zohnat dojnu kravu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 15:43 #84409
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
ISPADMINA mame len preto lebo ked sme ho kupovali, tak ani Gyrov nebol na predaj a ani ziadny iny. To stym radiusom je pravda. Jednoducho nedodrzali co slubili. Ani Sys a ani Krystof. Nastastie nam to vykompenzovali celkom slusne.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 15:46 #84410
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

m-tec wrote: ›No support je potrebny, predstav si ze si nieco urobil, predal 20 ludom a dalej by si nezarabal. Tych programatorov musia nejako zaplatit.


hm. a naco ich platit? bud nech idu domov, alebo nech robia nieco, co sa da dalej predat... uz pred davnymi rokmi pan mcafee prisiel na taku myslienku, ze softver je uzasna vec, pretoze je nehmotny, mozes spravit milion kopii softveru za nulove naklady. takze mozes kludne svoj softver rozdat milionom ludi zadarmo. pan mcafee sa rozhodol ze to spravi, a ze bude vyberat peniaze za AKTUALIZACIE. predpokladam ze si jeho meno uz niekde pocul - na tomto modeli zarabal zrazu z nuly desiatky milionov dolarov rocne, az firmu po par rokoch predal tusim za nejakych 500 milionov, alebo az 1,5 miliardy? no skratka hodne...

ISPadmin chce za kopiu, ktorej zhotovenie stoji nula, cenu 50tisic az povedzme 250tisic korun jednorazovo. uz len z ceny tej jednej kopie moze zivit programatora dva mesiace az rok. ak ma sto uzivatelov, co je myslim realny pocet, ma vykrytych 3 programatorov na plusminus 10 rokov, za predaj niehcoho, co stalo vo vyvoji jeden dva clovekoroky. ISPadmin softver nielen predava, ale aj "prenajima", za cenu cca 5-15 tisic korun mesacne - ked ma 100 takychto klientov, myslis ze z toho je problem uzivit nejakeho pogramatora? 20 programatorov len z mesacnych poplatkov urcite v pohode.

dovolim si este zvyraznit rozdiel. pan mcafee rozdal softver zadarmo a predaval AKTUALIZACIE teda klienti platili za to, ze on svoj softver neustale zdokonaluje. kto nechcel zdokonalenu verziu s novymi moznostami, mohol kludne ostat na bezplatnom softe. ISPadmin ma model postaveny tak, ze draho predam softver, ktory nie celkom funguje, a potom si este necham platit za to, ze ho opravujem. to nie je platba za nieco co dostanes naviac, to je druha platba za nieco co si si uz raz zaplatil a nedostal si to.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 16:10 #84412
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Ja ked som videl cennik ISP admina ,zasmial som sa dal som 1000 eur chalanovy ktory vie programovat .Povedal som mu co presne chcem a ocakavam od toho programu ( parovanie platieb , blokovanie uzivatelov v MK ,databazu klientov plus databazu pre technicke problemy u uzivatelov ) a mam pokoj.Nik nepyta odomna peniaze za to co tam malo byt a nieje a bude o pol roka a za 3000 eur atd atd .Ked chcem nieco pridat presme mu poviem co a dorobi to.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 16:16 #84413
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
gyro wrote: ›ja tu nechcem nijako svoj system obhajovat, ale postove poukazky to spracovat vie uplne automaticky.


Postove poukazky ma vobec nezaujimaju, ale zaujima ma ine, uz dokaze neptun fungovat aj inak ako "in line" ? to znamena ze vsetok traffic musi cezen pretiect, inac nevie usera blokovat/shapovat.

Dokaze Netpun automaticky zasahovat do konfigurarcie Cisco switchov/routrov/firewallov tak aby zablokoval/oshapoal usera aj bez toho aby traffic od usera tiekol neptunom ? pripadne inych znaciek ako Fortinet alebo Juniper, ale to uz by som chcel vela - standard je Cisco. Firmy ktore poznam by mozno spravili upgrade vlastneho riesenia na nieco co je vymakanejsie ale nevrazia do siete "single point of failure" typu Neptun router/firewall, pretoze uz teraz maju vsetky vyznamne body zdvojene a zalohovane pomocou protokolov VRRP, HSRP, NSRP, FGCP a pod. a nemaju ziadny dovod nahradit centralny fw/router/shaper za ine riesenie.

Ak to dokaze posli datasheet so soznamom podporovanych boxov a verziou OS aku musia mat a mozno ti prihram nejake ksefty ... nezalezi to ale na mne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 17:01 #84415
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
eXplorer wrote: ›
gyro wrote: ›ja tu nechcem nijako svoj system obhajovat, ale postove poukazky to spracovat vie uplne automaticky.


Postove poukazky ma vobec nezaujimaju, ale zaujima ma ine, uz dokaze neptun fungovat aj inak ako "in line" ? to znamena ze vsetok traffic musi cezen pretiect, inac nevie usera blokovat/shapovat.

Dokaze Netpun automaticky zasahovat do konfigurarcie Cisco switchov/routrov/firewallov tak aby zablokoval/oshapoal usera aj bez toho aby traffic od usera tiekol neptunom ? pripadne inych znaciek ako Fortinet alebo Juniper, ale to uz by som chcel vela - standard je Cisco. Firmy ktore poznam by mozno spravili upgrade vlastneho riesenia na nieco co je vymakanejsie ale nevrazia do siete "single point of failure" typu Neptun router/firewall, pretoze uz teraz maju vsetky vyznamne body zdvojene a zalohovane pomocou protokolov VRRP, HSRP, NSRP, FGCP a pod. a nemaju ziadny dovod nahradit centralny fw/router/shaper za ine riesenie.

Ak to dokaze posli datasheet so soznamom podporovanych boxov a verziou OS aku musia mat a mozno ti prihram nejake ksefty ... nezalezi to ale na mne.

Zatial robime na komunikacii s accesovimi switchmi, ja som to chcel Fortinet a prepojit to s neptunom, ale ak sa pamatas chcel som ho kupit a od kedy si mi poslal specifikaciu a ja som ti napisal aky typ chcem uz si sa neozval, ja mam stale o natovaciu branu vazny zaujem.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 18:16 #84416
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
gyro wrote: ›
m-tec wrote: ›
pixall wrote: ›heh explorer, o cisco bugoch vieme tiez svoje.. vsetko ma bugy, urcite aj tvoj oblubenyprodukt(tm) nejake ma... len porovnavam uroven bugov a sposob riesenia... pri ISP admine nikto ani nahodou neriesi nejake tazke kriticke situacie ze ako sa to zachova ked tomu spravis nieco fakt exoticke, tu chalanovi to nekreslilo grafy co je jedna zo zakladnych funkcii a akeho riesenia sa mu dostalo.. ze, je to opravene v niovej verzii, zaplat support kamo.... to asi jak kliknes na nejakom routri, cisco, forti, to je jedno, a nejdu pocitadal na interfacoch... a support ti povie, bud ze uz vela otravujes, alebo ze bude opravene v novej verzii, zaplat... nechavat si platit za riesenie vlastnych chyb je na bliti, nech by to uz spravila ktorakolvek firma, treba ich nechat nech si idu vlastnou cestou, a ist si tiez vlastnou...

No support je potrebny, predstav si ze si nieco urobil, predal 20 ludom a dalej by si nezarabal. Tych programatorov musia nejako zaplatit. Inak to je celkom super uz dotiahnute, fakticky moje poziadavky su v poslednych verziach uz zapracovane vsetky. Nie je to zly system, je pravda ze to stoji dost ale podla mna nenajdete tomu zodpovedajucu lacnejsiu nahradu.
Porovnavat to s nejakymi podomacky robenymi softwarmi je neadekvatne, vsetky riesenia so oproti ISP adminu len dielcie. Este raz poprosim nech sa fakt k tomu vyjadruju ti co ho pouzivaju alebo chcu kupit, nie ti co o tom poculi len na nejakych workshopoch....
Okrem toho, dvere su otvorene, privitam ak niekto urobi taky administratorsky soft lacnejsie a lepsie. Zatial je to vsetko v rovine bla-bla-bla....

ISP admin nie je podomacky urobeny ? A Zelmarov je podomacky urobeny ? a moj tiez ? Netrep prosimta, ktory z bilingovych systemov sa moze pochvalit tym ze je vyuzivany US army ? Kurva M-tec sam pises ze ti ludia co to videli len na worksopoch nech drzia hubu, tak poprosim aj ja teba, drz hubu a krok a nenavazaj sa do systemov ktore sme si vyvinuli a cuduj sa svete aj ich predavame dalej. Ja tiez na ISP admin nic nehovorim lebo ho poznam len z prezentacii, tak ako ty tie ostatne. Kurva.

Ja som sa do ziadneho softu nenavazal. To co som napisal myslim doslova aj v suvislosti s tvojim aj zelmarovym softom. Ani sa k nim nebudem vyjadrovat lebo som s nimi nepracoval. Nikdy som ani na jeden nepovedal ze je zly. Tvoj proste nevyhovuje mojej topologii siete a basta. Urcite je tak isto dobry.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 25.08.2010 - 18:20 #84417
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
421 wrote: ›m-tec ma neser, presne ako pise gyro. Ty mas a aj iny ISp admina len preto lebo je to od cudzich ktorych nepoznas. Pritom keby mal gyro taky prijem a platil tolko programatorov tak by bol neptun dnes o 20 rokov dalej. Ak by sme spojili prakticke skusenosti a zapracovali tam aj dalsie veci ako uctovanie postovych poukazok a nemyslim to, tak ze ak je jedne den viac platieb tak ich vystornujes a rucne musis kazdeho nahodit....vid ISPadmin....tak si myslim, ze by to bol dobry produkt.....ale....nikto nie je doma prorokom

Mam ho uz 2.rok, v tom case nebolo nic co by ma odbremenilo uplne od tvrdej makacky na sieti, kedy som musel sediet 24 hodin za kompom. Samozrejme vsetko sa da, ja som zvolil lahsiu cestu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 26.08.2010 - 07:28 #84422
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
m-tec uz vtedy sa vyvijal neptun a mohol si ho mat za zlomok ceny oproti isp....ale to je tvoje rozhodnutie.....explorer, sam dobre vies, ze vyvoj nie je lahka zalezitost, su aj taky co vyvijaju a nevyvinu Smile... ak by gyro vyvinul tak premakany system ako ho popisujes vysie tak by sa urcite nepredaval. Dobre veci sa velmi slabo predavaju, vzdy dostanu prednost rozne "sracky" typu vokna ..... tak sa necudujte, ze sa dari adminovi Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 26.08.2010 - 11:04 #84425
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
421: netpun je z dovodov co som popisal vyssie pre vela sieti nepouzitelny, to nie je utocenie ale fakt. Pritom dorobit tam tieto veci je uz len drobnost oproti tomu co bolo nutne na vyvinutie neptunu do stavu v akom je. A preco by to potom nepredaval ? nechapem ...

gyro: myslel som ze si sa dohodol s bakulom a doviezli ste si Fortinet boxy z USA preto som to viac neriesil, neozval som sa lebo som myslel ze uz nie je dovod.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jablko
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 27.08.2010 - 09:14 #84438
Basic


Joined: Feb 17, 2006
Posts: 121

eXplorer wrote: ›421: netpun je z dovodov co som popisal vyssie pre vela sieti nepouzitelny, to nie je utocenie ale fakt. Pritom dorobit tam tieto veci je uz len drobnost oproti tomu co bolo nutne na vyvinutie neptunu do stavu v akom je. A preco by to potom nepredaval ? nechapem ...

gyro: myslel som ze si sa dohodol s bakulom a doviezli ste si Fortinet boxy z USA preto som to viac neriesil, neozval som sa lebo som myslel ze uz nie je dovod.



Suhlasim neviem si predstavit fungovanie mojej firmy bez iISP admina.
A to nie je chvala, ale holy fakt.

A to este nevyuzivam vsetky funkcie, ktore by som chcel.

Tazko to moze pochopit niekto kto to nepouziva.
UZ len to ze na to nenadava nikto kto to pouziva o niecom svedci.
Samozrejme ze su nejake detaily, ale to ma kazdy system.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 27.08.2010 - 11:56 #84439
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Dakujem ze sa vyjadrili aj ostatni, dvaja ludia si tu totiz robia z ostatnych fackovacich panakov,az rozmyslam ci este tu nieco budem riesit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 27.08.2010 - 14:10 #84441
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

jablko wrote: ›UZ len to ze na to nenadava nikto kto to pouziva o niecom svedci.


tak teaz neviem, bud tie chalanove prispevky na predoslej stranke zmizli, alebo on sa z nejakeho dovodu do tejto statistiky nerata? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 27.08.2010 - 14:32 #84442
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

neviem co riesi chalan, ale ja mam tiez ispadmina cca 1 rok a nikdy som nemal vaznejsie problem s grafmi klientov. myslim ze raz mi to zblblo, ale ani neviem koli comu... nie som si isty ci to bolo vydanim novej verzie s nejakym bugom alebo koli nastaveniam.

ale v skratke som s tym programom celkom spokojny. jedine co je na hovno je support, ale ten neriesim skoro nikdy. samotny program ani netreba podla mna updatovat, lebo vsetko bezi jak ma a pravdupovediac sa nemam na co moc stazovat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 27.08.2010 - 18:05 #84446
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
aman tebe vsetko bezi, mne nie a tiez nemienim a nepotrebujem updatovat tak ako ty. nieje predsa mozne aby som si musel predplatit dalsi technicky support na to aby som si mohol stiahnut novsiu verziu v ktorej ma byt orpaveny bug kvoli ktoremu sa nekreslia niektorym isp grafy vratane mna... okrem toho som na problem ukazoval v case kedy som este technicku podporu mal a odporucili mi pozriet si manual... takze ide tu o pristup...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 9 of 14 < 1...6789101112...14 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)