Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 06.10.2024 - 12:27


ISP Admin

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 11 of 14 < 1...891011121314 >
Author Message
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 04.09.2010 - 09:24 #84588
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
backslash ma nestvi, a ked spadne databaza v ISP admin, ked ti spadne hociaka databaza ...myslis ze ti bude nieco fungovat???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
backslash_
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 04.09.2010 - 09:45 #84589
Basic


Joined: Júl 17, 2008
Posts: 102
Location: SNV
421 wrote: ›backslash ma nestvi, a ked spadne databaza v ISP admin, ked ti spadne hociaka databaza ...myslis ze ti bude nieco fungovat???

Jasne ze nie, nemal som umysel vrtat, len pikosku povedat. Vsetko je to o konkretnej situacii a navrhu databazy a ostatnych okolnosti.

I ked neviem, MySQL ani PostgreSQL mi nepada a nekazi tabulky tak casto ako Access, u teba je to naopak?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 04.09.2010 - 14:16 #84599
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no napisal som ze dokazem to postavit ale osobne neodporucam Smile ked sme riesili pod tatrami katalog firiem tak pri 30tis polozkach nam to padlo nadobro Smile tazke urcite MySQL.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 04.09.2010 - 14:55 #84601
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

421 wrote: ›no napisal som ze dokazem to postavit ale osobne neodporucam Smile ked sme riesili pod tatrami katalog firiem tak pri 30tis polozkach nam to padlo nadobro Smile tazke urcite MySQL.


Možno zaleží či to beží na Linuxe alebo Windowse.
Tiež určite záleží na akom engine to beži InnoDB alebo ďalšie.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 04.09.2010 - 17:33 #84604
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›no napisal som ze dokazem to postavit ale osobne neodporucam Smile ked sme riesili pod tatrami katalog firiem tak pri 30tis polozkach nam to padlo nadobro Smile tazke urcite MySQL.


excel je fajn na objemy dat ktore dosahuju velkost jednej obrazovky a ma ich spracuvat v jednom case jeden clovek. access ide o trochu dalej ale tiez je to achitektura skor na drobne aplikacie nez nieco velke a robustne, vid porusene subory ktore uz zazil snad kazdy kto s tym nieco skusal. ja osobne som mal moznost robit veci na mysql, postgresql, oracle, firebird, mssql a access, z toho mi najviac vyhovuje postgres, za 12 rokov nepamatam ze by sme s tym mali niekedy nejaky problemy typu drbnuta databaza alebo take cosi. a 30tisic ako limit poloziek v exceli, nesrandujte, v postgrese mame len v jednej tabulke nieco cez 100milionov zaznamov a to je len jedna tabulka v jednej databaze na jednom serveri, pricom databaz su tu desiatky. mysql bol vzdy s funkcionalitou za postgresom pozadu a s pouzivanostou popredu, ale uz mu je asi nadobro amen, po tom co sa nedavno stal mysql sucastou firmy oracle, tak sa sirili pochybnosti co s tym bude, a po tom co nedavno vyhodiil takmer cely vyvojovy team mysql, je osud mysql viacmenej asi jasny, ved posledne co by firma oracle pre svoj biznis potrebovala, je nejaky dobry a bezplatne dostupny databazovy server.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 05.09.2010 - 01:28 #84617
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3322
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ja pouzivam databazu MyCase v 1.0 a som spokojny, nosnost jednej police je 100 kg a ma vysku presne na normovane sanony, vyhladavanie a selektovanie som vyriesil upgradom a prijali sme opatrenie: "Asistentka riaditeta v 0.9b", obcas urobi chybu v selekte ale ide o neuronovy system ktory je ucenlivy ( teachable version) a casto aj predikativny, takze niekedy selektuje sanony a konkretne data vo formate A4 bez odoslania poziadavky. Ako bonus tohoto systemu je ze dokaze navarit caj alebo kavu a uplnym bonbonikom je ze funguje ako filter a odkazovac na telefone (prasata napadne aj nieco ine).
Takze ja sa nemusim spoliehat na vyhodenych zamestnancov MySQL, ani to ci uz voda na kavu zovrela, alebo nedajboze by ma niekto chcel otravovat cez telefon. Vsekym vrelo odporucam, mozem system pozicat na dva tri dni.
Mate uz niekto s tymto skusenosti, alebo mate novsiu verziu systemu ? Nejake typy na Addony alebo upgrady ?
Vdaka.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 05.09.2010 - 08:17 #84619
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
prave robim na taketo miesto naplne prace. Co sa tyka zapozicania, tak by som mal zaujem Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 05.09.2010 - 23:52 #84649
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›Takze ja sa nemusim spoliehat na vyhodenych zamestnancov MySQL, ani to ci uz voda na kavu zovrela, alebo nedajboze by ma niekto chcel otravovat cez telefon.


na otravovanie telefonom som nasiel vyborny sposob. vypnut ho. vrelo odporucam Surprised)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 08.09.2010 - 13:19 #84688
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
Pani, takze nemenovany pan z nemenovanej vyssie spominanej firmy si vdaka DPHcke 20% -nej zase zamasti vrecko. no co bude treba kupit support na rok.. Very Happy potom zase ked sa zmeni opat DPHcka.. Very Happy
Ach jaj... Smile Ludia vedia ako treba zarabat korunky.. Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 08.09.2010 - 14:12 #84689
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

ste-ve wrote: ›Pani, takze nemenovany pan z nemenovanej vyssie spominanej firmy si vdaka DPHcke 20% -nej zase zamasti vrecko. no co bude treba kupit support na rok.. Very Happy potom zase ked sa zmeni opat DPHcka.. Very Happy
Ach jaj... Smile Ludia vedia ako treba zarabat korunky.. Wink


no ste-ve, predstavi si, ze v admine si vysku DPHcky zmenit ako len chces...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ste-ve
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 08.09.2010 - 19:33 #84691
Ucen


Joined: Feb 21, 2006
Posts: 538
Location: BA
kubiik wrote: ›
ste-ve wrote: ›Pani, takze nemenovany pan z nemenovanej vyssie spominanej firmy si vdaka DPHcke 20% -nej zase zamasti vrecko. no co bude treba kupit support na rok.. Very Happy potom zase ked sa zmeni opat DPHcka.. Very Happy
Ach jaj... Smile Ludia vedia ako treba zarabat korunky.. Wink


no ste-ve, predstavi si, ze v admine si vysku DPHcky zmenit ako len chces...


A kto hovori ze to bude aj fungovat a zaokruhlovat ako ma?.. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 08.09.2010 - 19:43 #84693
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

no ja dufam ze bude. Ozaj ako budete riesit zmenu DPH? Nechate cenu s DPH povodnu a pojde to na ukor marze? Alebo zmenite koncovu cenu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 08.09.2010 - 21:02 #84694
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
rakel wrote: ›no ja dufam ze bude. Ozaj ako budete riesit zmenu DPH? Nechate cenu s DPH povodnu a pojde to na ukor marze? Alebo zmenite koncovu cenu?

Ja pojdem na ukor marze, takmer vsetci zakaznici maju trvaly prikaz, kazdemu poslat list nech si to zmeni, vsetci budu nasrati, kvoli cca 11 centom musia menit prikaz.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 08.09.2010 - 21:17 #84695
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

A nebude to divne keď bude DPH 20% a na faktúre sa objaví DPH 19%.

Asi toľko k tomu.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 08.09.2010 - 21:31 #84696
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ewew u nas sa hovori : Si krepi? / inak nema to nic spolocne s clovekom s nickom krepi / skus sa zamysliet co si napisal Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 11 of 14 < 1...891011121314 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)