Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 05.10.2024 - 20:22


Kerio Winroute Firewall 5

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
si
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 16:08 #9215
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Chalan: keby si sa zamyslel, tak by si sa dozvedel, ale asi bez toho aby ti to niekto povedal polopatisticky tak to nejde... ked strcis obe tie sietove karty do jedneho (integrovaneho) switcha, tak ich mas obe v jednom fyzickom segmente. Ako chces donutit traffic aby sa z toho switcha vybral smerom k tomu "serveru" a potom sa z neho po druhom kabli vratil nazad do toho isteho switcha ? (predpokladam ze ten switch nie je managpvatelny).
Teda o jednom rieseni by som mozno vedel, ale 1. win ti to mozu totalne zhovadit, 2. kazdy troska sikovnejsi juzer ti to obabre (bez ohladu na obsah bodu 1).

Staci ti toto ako odpoved ? Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
uriah
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 16:57 #9217
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 123

inak nemohol by si mi poskytnut ten crack na ten kerio winroute+fw 6.0
lebo nejak nemozem najist ziaden ktory by mi fungoval.
dik moc.
j
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 19:54 #9219
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
chalan si ma tag trosku pravdu davas naivne otazky napr to o tych ludoch...ako sa mozes na nieco take pytat? predsa urcite vies ze pri technologii adsl ti provider nic nezarucuje (to si dobre zapamataj) a ze ked ti pojde net 10KB/s tag si nemozes ani pipnut lebo mas obmedzenu akurat tag max rychlost a minimalnu nemas zarucenu ziadnu. co mas povedat ludom? povedz im ze nevies...ak im to pojde tak im to pojde ak nie tag nie zalezi od providera od pocasia od telekomu od hocicoho...proste adsl nie je primarne urcene na providing a to by si si uz mohol zapamatat (ak ti to pojde teraz mesiac okej to este neznamena ze na buduci mesiac ti to pojde tiez tag isto). adsl mozes sirit tag max medzi kamosmi ale urcite sa pritom nemozes tvarit ako serizony provider
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 21:07 #9221
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
to si: ten switch je integrovany v routery, je to D-Com ADSL Modem Router Plus 4portovy. Moja uvaha by bola: nastavit na routery staticky NAT len na IP toho servera (tej jednej sietovky) a na servere nechat bezat kerio s bandwidht controllerom a kerio by fungovalo ako DHCP a tento by rozdeloval inet cez dalsiu LAN kartu do toho isteho switchu (teda routeru). ak by to takto nefungovalo asi by bolo lepsie kupit cisto USB adsl modem... nemam pravdu? len som sa chcel dozvediet ci to niekto neskusal tak ako som to popisal teraz vyssie s tym HW routerom...? neexistuje nejaky soft ako kerio len s integrovanym bandwidth managerom? adsl chcem zapojit susedom a znamym v okoli max 5-10tim dalsim ludom, aby sa mi zaplatili mesacne naklady, nic viac..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 21:25 #9223
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
mozes tych ludi popchat do dalsieho switchu a mas to uplne v pohode a vyuzijes aj ten HW co mas... (samotny switch je urcite lacnejsi ako switch spolu s neakym usb modemom (pricom pri usb modeme mas aj tazsiu detekciu co ti zdochlo ak nieco zdochne, hlavne ked to je pod win ktore sa obcas spraaju divne Smile ))
inac na linuxe si take spravis uplne v pohode, len to by si sa nesmel tak tlacit na windozy Smile (a na tu kapacitu co ti da adsl od toho ISP co si menoval a tych par ludi by ti na to stacila aj neaka postarsia sunka Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 21:30 #9226
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ved mam sunku Smile IBM 166MMX 192MB RAM a 8GB disk... a nestacil by mi len ten HW Router co tam uz mam? Lebo moj provider ma dynamicky shapeuje, tak neviem ci ma nejaky zmysel to tahat este aj cez dalsi bandwidht ci kerio, lebo DHCP ma ten Router v sebe...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 21:44 #9227
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Chalan: no pokial nechces neakym sposobom kontrolovat to kto ti co robi na sieti a ako vytazuje linku von, tak ich mozes vsetkych zapojit aj do toho zeleza co mas... To ze ti provider shapuje hovori len o tom, ze ti neak obmedzuje linku, ale nema ako ovplyvnit ked tam budes mat viacej userov, ze ktory kolko z tej kapacity co ti poskytuje aj dostane...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 21:47 #9229
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
to je fakt... nakolko by som ich teda mal obmedzit ja keby som to robil cez ten bandwidth controller. Vezmime si ze budem mat dalsich 10ludi... 512kbps 1:20 adsl + 10mojich, kolko im mam pridelit rychlost kazdemu prosim?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 21:51 #9230
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Chalan: to si musis zodpovedat sam, ale kedze to mas adsl a nie neaku serioznu linku, tak to budes mat asi dost tazke (nevies niako presne odhadnut kolko ta linka realne da)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 30.05.2004 - 01:39 #9234
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
dobre uznavam mam v sebe par piv ale...chalan ty si blby alebo co? sa pytas ci mozes na adsl zapojit 10 ludi? ano mozes. aj 100. ak ti to pojde stabilne 512 tag preco nie. ale kto ti pri adsl zaruci stabilnu linku? pochop ze pri adsl sa linka meni z hodiny na hodinu a ze zapojit tam co i len jedneho cloveka je riziko, ak ti da linka neska 512 kde je napisane ze zajtra da tolko tiez? takz odhadnut kolko linka realne da je nemozne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 30.05.2004 - 11:00 #9237
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nebudem im predsa garantovat 512kbps internet, to je jasne...a blby nie som...len v tomto nemam jasno...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 30.05.2004 - 12:02 #9238
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
horsie je ze ty im nemozes garantovat ani 64kbps.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
vlad
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 30.05.2004 - 19:43 #9251
Basic


Joined: Mar 14, 2003
Posts: 51
Location: Senec
chalan> Podla mna ked ti povie provider, ze si zapojeny s agregaciou 1:20 tak to znamena ze seriozne mozes ratat z 512 s 25kbps a teda ked na tom budete desiati mozes im povedat, ze mozu ratat s tym, ze im to (ne)pojde rychlostou 2kbps. To znamena, ze ak by niekto takouto rychlostou chcel tahat film dajme tomu 650MB bude ho tahat mesiac Wink a na len elektrike zaplati 500SKK Wink).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 30.05.2004 - 22:15 #9253
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Plus vacsina shapovacich algoritmov, co poznam, vyzaduje linku s viac-menej stalou rychlostou. Takze asi nie, dovidenia... Plus plne suhlasim so Sickom Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)