Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 15:15


Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
rado3105
Post subject: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 07.03.2010 - 15:39 #81030
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Chcel by som sa spytat ako riesite pripady, ked mate u niektoreho Vaseho zakaznika anteny(sluzi ako vysielaci bod), mate s nim podpisanu zmluvu, dohodu? U mna takyto zakaznik ma internet zadarmo, ale neviem ako to mam riesit ci dohodou(ustnou, takze by netrebalo formular, ale asi pre potreby TUSR bude treba nejaky doklad) alebo to riesite zmluvou?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 07.03.2010 - 15:53 #81032
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no z pravneho hladiska je to dost komplikovana zalezitost. Pretoze ty nemozes davat nieco zadarmo, maximalne mozes riesit 2 zmluvy " o najme" a " o pripojeni" a navzajom si zapocitavat alebo teda v praxi vymienat prijmove doklady. Ak by si dal niekomu nieco zadara si povinny z ceny obvyklej odviest statu DPH a dan z prijmu a to je vcelku zlozite riesenie. Ak by ti dotycny daval zadarmo alebo akoby zapoctom elektriku, a je to iba clovek, ktory nema povolenie obchodovat s el.energiou porusujes podla nasej legislativy dalsi zakon a to zakon a spotrebnej dani za elektricku energiu, ktoreho spravu ma nastarosti momentalne colny urad. Cize z tvojej strany dalsie kratenie dane....atd Vitajte v kocurkove Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 07.03.2010 - 15:54 #81033
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

rado3105 wrote: ›Chcel by som sa spytat ako riesite pripady, ked mate u niektoreho Vaseho zakaznika anteny(sluzi ako vysielaci bod), mate s nim podpisanu zmluvu, dohodu? U mna takyto zakaznik ma internet zadarmo, ale neviem ako to mam riesit ci dohodou(ustnou, takze by netrebalo formular, ale asi pre potreby TUSR bude treba nejaky doklad) alebo to riesite zmluvou?

Môj názor na vec je taký, že by bolo lepšie to zmluvne doložiť s presne definovanými podmienkami.
Urobiť vlastné hodiny na elektriku a podobne.
Inak neviem či sa to tu už neriešilo.

Ewew
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 07.03.2010 - 16:15 #81037
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

napadlo ma to riesit zmluvne, dat mu to za nejaku symbolicku sumu. Ale je to cele akesi blbe. Vedeli by ste poradit nejake najrozumnejsie riesenie, alebo neriesenie?

ewew: praveze som hladal a nic som nenasiel
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 07.03.2010 - 20:01 #81052
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

normalne mam najomnu zmluvu a v paragrafe cena najmu je uvedene, ze najom je za 1skk rocne a mam pravo odoberat elektrinu do 200kWh rocne bezplatne a prenajimatel ma umozneny pristup do siete internet. Pravnik ma akurat upozornil, ze najom nesmie byt zadarmo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 07.03.2010 - 20:14 #81055
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

keby si tam napisal ze on ti plati za net rocne 10 euro a ty jemu najom za prenajom rocne 10 euro tak co,je to pravne v poriadku? moze to tak byt?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 07.03.2010 - 21:24 #81061
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
server3 wrote: ›keby si tam napisal ze on ti plati za net rocne 10 euro a ty jemu najom za prenajom rocne 10 euro tak co,je to pravne v poriadku? moze to tak byt?

ano moze.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 07.03.2010 - 22:55 #81062
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

velmi pekne Vam dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: zmluva  PostPosted: 08.03.2010 - 19:42 #81089
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

prenajom je pekna ko...ina, nakolko prenajom musi prenajimatel nahlasovat na danovy urad. spravte si zmluvu na nieco ine, nie na prenajom. napriklad suhlas s umiestnenim zariadenia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
huncutisko
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 08.03.2010 - 21:43 #81094
Basic


Joined: Feb 22, 2009
Posts: 40

fakt, prenajomuz musi clovek hlasit danovakom.... tiez som na to zabudol, kurna.. Co tak vyuzit, ze sa jedna so zakona o umiestnenie verejno-prospesne zariadenia. A k tomu ten suhlas... A ked sa bude niekto vrrtat v tom, tak povie clovek, ze tam chodi menit baterky Smile , takze odpadne aj problem s elektrinou...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 08.03.2010 - 22:59 #81095
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
dohoda o umietnený telekomunikačného zariadenia v zmysle §69 zákona 610/2003

Quote: ›
(5) Ak je vlastník alebo užívateľ nehnuteľnosti v dôsledku výkonu práv podniku podľa odseku 1 obmedzený v obvyklom užívaní nehnuteľnosti, má právo na jednorazovú primeranú náhradu za nútené obmedzenie užívania nehnuteľnosti. Nárok na jednorazovú náhradu si môže vlastník nehnuteľnosti uplatniť v príslušnom podniku do jedného roka odo dňa vzniku núteného obmedzenia užívania nehnuteľnosti, inak toto právo zaniká. Ak sa podnik a vlastník nehnuteľnosti na výške primeranej náhrady nedohodnú, je každý z nich oprávnený podať súdu návrh na rozhodnutie do šiestich mesiacov odo dňa uplatnenia si nároku v príslušnom podniku.


Quote: › (9) Podnik je oprávnený využívať cudzie vnútorné rozvody vedení stavieb a priestorov, v ktorých poskytuje verejné služby. Podnik je povinný uhradiť primerane a na základe pomeru využitia skutočne vynaložené náklady na zachovanie a opravy takýchto rozvodov. Náhradu nákladov na zachovanie a opravy vnútorných rozvodov vedení vynaložených vlastníkom nehnuteľnosti je vlastník oprávnený požadovať od podniku do šiestich mesiacov od ich vynaloženia, inak toto právo zaniká.


a už len právnika aby zmluvu formuloval na tieto dva body
elektriku neberiem od klienta , len využívam jeho elektrické rozvody ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
huncutisko
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 09.03.2010 - 00:51 #81098
Basic


Joined: Feb 22, 2009
Posts: 40

Quote: › Thomas: dohoda o umietnený telekomunikačného zariadenia v zmysle §69 zákona 610/2003 .....


no totok, presne taketo nieco myslel. Smile ale sam som este takuto zmluvu s nikym nepodpisal, ale v blizkej dobe asi budem musiet... Vdaka..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 09.03.2010 - 07:05 #81102
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no a na riesenie tychto problemov sme xceli az sa zdruzite vsetci v ALPI, poslete tam par korun rocne a veci budu profi nachystane...ale naco?! treba ist do ARTOSu nech vas nauzia zakladat ucty na spravu financnych prostriedkov od klientov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 09.03.2010 - 09:46 #81110
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

421 wrote: ›no a na riesenie tychto problemov sme xceli az sa zdruzite vsetci v ALPI, poslete tam par korun rocne a veci budu profi nachystane...ale naco?! treba ist do ARTOSu nech vas nauzia zakladat ucty na spravu financnych prostriedkov od klientov.


alpi diskusia pekne zakapala, co sa len v urcitej skupne riesi je iptv.
ja som bol ochotny riesit najprv pravne veci, co som povazoval a povazujem za zaklad fungovania, aby sme vsetci nestali na hlinenych nohach. ale nebol zaujem.....
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Zakaznik - vysielaci bod - Dohoda?  PostPosted: 09.03.2010 - 13:03 #81111
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nas konatel tiez ponukol pomocnu ruku a spolupracu alpi, telefonoval s p. Maricina... neviem uz jeho meno, ospraveldnujem sa ale boli sme odbiti, vraj sa alpi zalozila hlavne za jednym ucelom a to 5g internet a ten aj bol splneny... dalej to ostalo stat... niekolko krat som pisal do alpi ale neprisla ani odpoved...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)