Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.06.2024 - 20:50


IPTV

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 8 of 9 < 1...56789 >
Author Message
zelmar
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.04.2010 - 12:03 #82185
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
pixall wrote: ›pri uvahach o takychto sumach odporucam pockat si na picasso headend, zoskrtas koncove dve nuly a za nich pojdeme na pivo. konfiguracia IPciek a portov je lubovolna, mozem dat kanal na lubovolnu kombinaciu IP + portu, jeden stroj obsluzi vsetko (50 kanalov kludne). riesenie bez dekodovania (iba FTA) som bezal bez potreby dotknut sa toho vyse roka, aktualne tam prisijeme podporu dekodovania a bude vybavene. ti co mali DM6600vky ich uz popredali alebo povyhadzovali z dovodu nestability a isli na tieto skladacie riesenia ktore maju pri zlomku cenyy xkrat vyssiu spolahlivost (a teraz dufam ze sa v tomto smere este nic nezmenilo k horsiemu, hehe).


DMka nie su vyhodene stale su potrebne (aspon 5 ks urcite) minimalne preto ze mpeg4 veci nespravis inak. Stabilita je otazna dajme tomu ze jednemu stroju raz za mesiac zahrabe,ale aspon upgrade klucov nepriebieha pri kodovanych veciach stylom utekaz vybrat a zasunut kartu. Aj ked toto sa da ofajcit ale nie je to uplne koser a zas a treba dalsi prvok navyse.Nehovoriac o poslednom probleme s jednym transponderom skylinku kedy linuxy nakomplet prestali tento dekodovat a orginal prijmace ficali dalej. Ale toto uz asi nikto radsej nespomenie .Este ze bezali v zalohe DMka a nebol pruser jak traky. Mame obidve riesenia a kazde ma svoje muchy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.04.2010 - 13:32 #82187
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
dm ka su uplna ko..ina, len nevies co ine namiesto nich v tom je ten problem.... Smile, pretoze ludi co maju postaveny profi headend je na slovensku velmi malo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.04.2010 - 14:18 #82188
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

zelmar wrote: ›
DMka nie su vyhodene stale su potrebne (aspon 5 ks urcite) minimalne preto ze mpeg4 veci nespravis inak. Stabilita je otazna dajme tomu ze jednemu stroju raz za mesiac zahrabe,ale aspon upgrade klucov nepriebieha pri kodovanych veciach stylom utekaz vybrat a zasunut kartu.

Pokial mas tento problem tak mas zle nastavene konfiguraky. Tusim chalan sa na toto pytal a posielal som mu nastavnie. (s tymto nikto zatial nemal problem pokial viem)

zelmar wrote: ›
Nehovoriac o poslednom probleme s jednym transponderom skylinku kedy linuxy nakomplet prestali tento dekodovat a orginal prijmace ficali dalej.

No toto je mozne ale ako mas skompilovane sasc ? Neviem ktory transponder mas na mysli takze to neviem vyskusat. Ku kartam ktore pouzivate na streamre existuje aj CI - slot a mas to skoro ako DM. Okrem toho pod linuxom existuje x alternativ na dekodovanie: sasc-ng, open sasc, mgcamd, scam, ccam a to som si urcite nespomenul na vsetky.


zelmar wrote: ›
Ale toto uz asi nikto radsej nespomenie .Este ze bezali v zalohe DMka a nebol pruser jak traky. Mame obidve riesenia a kazde ma svoje muchy.

Streamer na PC ma jedinu nevyhodu a to je ta ze k tomu neexistuje podpora. Inak takyto uptime mam na mojom streamry. Keby toto dokazala DM-ka tak do pc ani nekopnem.

top - 14:06:27 up 101 days, 18:12, 1 user, load average: 7.12, 7.52, 7.59
Tasks: 64 total, 2 running, 62 sleeping, 0 stopped, 0 zombie
Cpu(s): 50.0%us, 3.3%sy, 0.3%ni, 40.7%id, 0.0%wa, 0.3%hi, 5.3%si, 0.0%st
Mem: 1034544k total, 1012044k used, 22500k free, 165196k buffers
Swap: 3028212k total, 34912k used, 2993300k free, 286824k cached

PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
4594 root 18 0 117m 69m 1744 S 14.6 6.9 21599:05 sasc-ng
4546 root 18 0 115m 67m 1748 S 13.6 6.7 22636:08 sasc-ng
4617 root 18 0 115m 67m 1744 S 13.0 6.7 20694:53 sasc-ng
4638 root 18 0 131m 83m 1724 S 12.0 8.2 17931:28 sasc-ng
15795 root 15 0 14160 4240 776 S 1.3 0.4 272:58.49 getstream
15809 root 15 0 12492 2536 768 S 1.0 0.2 155:42.10 getstream
15823 root 15 0 12444 2396 772 S 1.0 0.2 167:15.12 getstream
15780 root 15 0 15772 5852 800 S 0.3 0.6 369:44.41 getstream
1 root 18 0 2952 1856 532 S 0.0 0.2 0:05.33 init
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.04.2010 - 14:23 #82189
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Kazdy si idete svojou cestou tak tu na to uz kaslite, niesom rad ze 421 tu vypisujes nase interne info, ako povedal Zelmar, cistujem: "Mozem im osrat kokot".
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.04.2010 - 19:10 #82192
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
bakula wrote: ›zelmar wrote: ?
Nehovoriac o poslednom probleme s jednym transponderom skylinku kedy linuxy nakomplet prestali tento dekodovat a orginal prijmace ficali dalej.

No toto je mozne ale ako mas skompilovane sasc ? Neviem ktory transponder mas na mysli takze to neviem vyskusat. Ku kartam ktore pouzivate na streamre existuje aj CI - slot a mas to skoro ako DM. Okrem toho pod linuxom existuje x alternativ na dekodovanie: sasc-ng, open sasc, mgcamd, scam, ccam a to som si urcite nespomenul na vsetky. t


Problem bol s filtrovanim SIDov z transponderu ..takze potuneny konfig to vyriesil. Upgrade klucov pod newcs a ako klient newcamd nefunguje ani po povoleni AU a nastaveni 1 v konfigu newcamd .Dnes som nahodil nejaku RC verziu newcs tak uvidime.
Zaujimave je (a pisu to aj na nete ze v takej konf to nejde) , ze kombinacia newcs + mgcamd upgrade prebehne.Zjavne je to problem newcamd ako takeho ze nie je schopny spat odoslat kluce ked pride k zmene.
Pruser CI slotov je tam kde ho maju aj Dmka a to ze maximalny pocet naraz dekryptovanych programov je cca. 6-8 (podla toho ako vyfiltrujes PIDy) inak za zacne kusat.
Nahrada za DMka samozrejme su rozne (ale v danej cenovej NIE) a jedo z nich je Atlanta za velaaa penazi.
Pruser linuxuje v tom ze naozaj nemas support a dekodovanie cryptoworksu sa deje neoficialnou cestou emulacie daneho CAM modulu. Kedze v poslednej dobe som sa o problematike dozvedel viac ako by som chcel je jednoznacne iste, ze aj pri cryptoworkse vedia porobit MNOHO veci ktore by linuxove riesenie s nazdielanou kartou pre viac transponderov vedeli odstavit pricom ORGINALNE licencovane CAM moduly by slapali dalej.Je to naozaj len vecou chcenia. Ved len kvoli tomu sa prechadza na Irdeto PISYS. A je toho hodne vela, ale uz do tohe nechcem sturat lebo cim viac sa dozvedam tym je mi viac do placu. Mame hybridne riesenie (DM+linux+pribudne teraz par mcastov zo sixu) a je to jedine riesenie pri ktorom nemusim predat oblicky aj s rodinou a mozem pomerne kludne spavat.

Prijemny spanok Vam prajem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.04.2010 - 19:49 #82193
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
zelmar jasne ze nahrada za dm su v inej cenovej kategorii, kto kupil dm-ko je h..pak co nevidi dalej ako do susedneho statu. Vsade inde sa to da kupit lacnejsie a to nehovorim o dnesnej situacii ale o situacii este 5 rokov dozadu. Co sa tyka crytpo a spol tak mi to pekne vysvetlit jeden taiwanec, vy ste vsetci v europe hackeri, keby ste vsak zratali kolko ste dali do toho penazi a casu v priebehu roka ci dvoch, kupili by ste za to aj crypto fabriku. Takze skumajme dalej, hackujme, sliedme, smirujme a co je najdolezitejsie dopisujme do tohto fora aby nezaniklo Smile

tomas128 ak som to dobre pochopil tak potrebujes TS multiplex
gyro co sa tyka prezradzania informacii, k ziadnym nedoslo / dufam Smile / tu na tomto fore a nexcem nikoho zhadzovat tak tu tomu naozaj rozumie iba zelmar a ako citam aj tomas do toho kopol. Explorer tiez tusi o com tocime a to je vsetko ale naozaj vsetko....nikoho som tymto nexcel urazit ale je to tak. Skoda, ze zo zelmarom sme si ochotny ukazovat iba hole k.k..y ale co uz, bez zelmara by to tu bolo nudne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas128
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.04.2010 - 20:23 #82194
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

Smile Ok ok gyro ma svojim sposobom pravdu, asi by sme nemali zverejnovat veci, ktore sme si mnohi tvrdo "odtocili" ocakavam navrh terminu stretnutia. Na zaver uvediem iba to, ze si nemyslim ze Cisco je najlepsie a moji kolegovia by o tom vedeli hovorit, avsak v niektorych oblastiach ho povazujem za rozumnu volbu. Kazdopadne aj my pouzivame krizene veci, kde je toho mnoho pod linuxom a nemozem sa stazovat. Tak ako cely svet nic nie je iba cierne, alebo iba biele.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 20.04.2010 - 00:50 #82202
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

inac keby sa nasli nejaki dalsi pacienti ktori by chceli tahat mcast zo sixu, tak viem jednom dslkarovi co tam ma taku hovadzky silnu masinu na ktorej by sa urcite dalo rekodovat takych 15-20 streamov na nejake symbolicke bitraty, megabit a tak. financny prispevok na prevadzku je nutny lebo elektriku to papa, ale par euro na kanal snad zvladne kazdy. rekodovat to v domacich podmienkach je tak trochu brutal ale v sixe kde by to vyuzili viaceri a vyrazne by sa odlahcil a ulahcil transport, tak to by snad stalo za uvahu. e?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 20.04.2010 - 05:43 #82204
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

zelmar wrote: ›
Problem bol s filtrovanim SIDov z transponderu ..takze potuneny konfig to vyriesil. Upgrade klucov pod newcs a ako klient newcamd nefunguje ani po povoleni AU a nastaveni 1 v konfigu newcamd .Dnes som nahodil nejaku RC verziu newcs tak uvidime.
Zaujimave je (a pisu to aj na nete ze v takej konf to nejde) , ze kombinacia newcs + mgcamd upgrade prebehne.Zjavne je to problem newcamd ako takeho ze nie je schopny spat odoslat kluce ked pride k zmene.

No ked ti mozem poradit skus sa telnetnut na port 3001 prikazom subs 0 sa dostanes k tomu dokedy mas platne zapisi na karte. Prikaz users ti ukaze ktory uzivatel je prihlaseny a v kolonke emm mas kolko aktualizacii klucov odoslal. Staci tak malo a uz nemusis cakat na sudny den kedy to zas vypadne Smile

zelmar wrote: ›
je jednoznacne iste, ze aj pri cryptoworkse vedia porobit MNOHO veci ktore by linuxove riesenie s nazdielanou kartou pre viac transponderov vedeli odstavit pricom ORGINALNE licencovane CAM moduly by slapali dalej.

Neviem ake veci mas na mysli ale algoritmus dekodovania je stale ten isty a aj zostane pokial bude cryptoworks cryptoworksom. To ze si niektory software nevie vybrat z mnozstva sid-ov ktore dostane kvoli tomu ze ma na vstupe trochu nestandardny transport stream sa da vyliecit tak ze mu to zadas na tvrdo a on bude robit svoju pracu dalej. Uspesne pouzivam riesenie na linuxe(mam dm7000+dm500+dm800+dbox2)+newcs uz peknych par rokov na vsetkych telkach doma a keby to neslo co i len jeden vecer tak ma zena a deti urcite zozeru. Ale ako som uz pisal. Tiez to treba obcas preinstalovat nejakou novsou verziou, doladit config atd. Toto ale plati aj o scientific atlante na tu predsa tiez musi niekto robit aktualizacie.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 20.04.2010 - 23:55 #82240
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
takze k veci: 421, otazka neznela, kolko som za to ochotny dat, ale ako sa vola to zariadenie, a kolko zhruba stoji, pretoze ak by to malo byt tak, ze mi to nejaky guru nakoduje, tak to asi bude pekne predrazene a ja to potrebujem iba na sukromne ucely, pre mna a moju matku, aby sme mohli pozerat telku bez pocitaca - cely problem viazne v tom, ze playlist sa vysiela v SAP-e a tie SAP playlisty su 4, pricom kazdy ma inu IP adresu.. Pokial viem, set-top-boxy nemaju taku volbu, kde by som zadal tu IPcku pre SAP tak, ako vo VLC. Ja zhanam uz hotove zariadenie od nejakeho vyrobcu. Chcem si o tom co to nastudovat a potom v pripade zaujmu kupit. DAKUJEM
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 21.04.2010 - 20:01 #82252
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Antik: Zahajujeme vyrobu hybridneho set-top boxu v Cine

http://www.zive.sk/antik-zahajujeme-vyr ... fault.aspx

Elektronicky set-top box Juice Lite bol verejnosti predstaveny len nedavno na medzinarodnej vystave NABShow 2010 v Las Vegas.
Generalny riaditel Antiku Igor Kolla na zaver prezradil, ze Slovensko v ich rebricku nepatri medzi strategicke oblasti, ale cast produkcie si vyhradili aj pre slovenskych zakaznikov.

Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 21.04.2010 - 20:44 #82253
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

aale ved vyrobu zahajovali v cine uz pred rokom... a vtedy tusim aj postavili fabrikum a hned vedla nej aj vzdusny zamok... Smile

uz len si tak spomenut kde som to videl OEM verziu toho juice boxu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 22.04.2010 - 02:54 #82263
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
pixall neopovaz sa zverejnit OEM verziu, je to predsa dieta urobene na slovensku, len porod sa zadaril na taiwane lebo asi islandska sopka prave chrlila popol do eteru....atd teraz nemam chut na telenovely Smile
majak co sa tyka tvojej rady, tu je forum poskutovatelov netu a napriek tomu, ze tu padne kadeco, nehnevaj sa nebudeme tu riesit predsa kablovku u tvojej mamy. Ked tvoja mama nie je IP guru kup jej primitivny satelitny prijimac, zaplat jej u toho posr.teho rumunskeho providera 9 euro, to by si este na rodicov mohol obetovat a nechaj jej na prvych poziciach reality TV, markizu, hallmark a nezabudni na chorvatske ludove pesnicky....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 16.08.2010 - 00:41 #84195
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
podarilo sa niekomu rozbehat ICE Skylinku pod linuxom ? sa s nou hram uz par dni bez nejakych hmatatelnych vysledkov , newcs sa mi nepodarilo donutit aby aspon nieco z nej vycital , udajne by mala fungovat pod oscam , ale ten vycita akurat seriove cislo karty caid a id providerov , ale k zaznamom som sa nedostal . pokial sa pokusim kartu pouzit ako Irdeto namiesto cryptoworksu skoncia newcs , sasc aj oscam s chybovou hlaskou ze sa nejedna o irdeto kartu .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 17.08.2010 - 19:35 #84232
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

maly pohlad "spokojneho" zakaznika UPC Digital a Tcom Magio... Smile

http://humno.sk/index.php?option=com_co ... ;Itemid=12
http://humno.sk/index.php?option=com_co ... ;Itemid=12
http://humno.sk/index.php?option=com_co ... ;Itemid=12
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 8 of 9 < 1...56789 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)