Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 04.06.2024 - 13:46


DSL providers

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Poll
Mate problemy s tzv. DSL-providermi?
ano, uz som ich nabonzoval na TU
0%
 0%  [ 0 ]
ano, zostrelujem im ap a anteny zo striech
0%
 0%  [ 0 ]
kaslem na nich
75%
 75%  [ 15 ]
sam som taky provider
10%
 10%  [ 2 ]
nie
15%
 15%  [ 3 ]
Total Votes : 20


Author Message
Robert
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 22:10 #49841
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › odbehli ste od temy, naozaj neriesite zahulene wifi? alebo ste sa prisposobili a riesite to zahustenim siete a kratsimi spojmi? alebo aj vy vsade drbete 24dB sita a pucite to na max? fakt si uz pripadam ako jediny debil na okoli, co u klienta montuje na ovisy nastavene na 15dB antenky so ziskom 8dB.

Nasa siet je v tazkom terene. Bezne sa pripaja na vzdialenosti do 500-700m, lebo dalej obvykle nevidno. Ked je problem, zatial to skor riesime tak, ze vybudujeme dalsi vysielac so vsesmerom v novej lokalite. Napr. v jedneom mestecku (vacsej dedine) s 2100 obyv. su styri vysielace, ktore s odretymi usami stacia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 22:36 #49843
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
hugomir wrote: ›odbehli ste od temy, naozaj neriesite zahulene wifi? alebo ste sa prisposobili a riesite to zahustenim siete a kratsimi spojmi? alebo aj vy vsade drbete 24dB sita a pucite to na max? fakt si uz pripadam ako jediny debil na okoli, co u klienta montuje na ovisy nastavene na 15dB antenky so ziskom 8dB.

Jedina lokalita, kde mam problemy s rusenim su Vrable, z toho dovodu tu mam uz tusim 7 AP, prevazne sektorove anteny.
A co sa tyka bytoviek, tam uz vsade mam 5ghz spoje. Cize tam zatial neriesim rusenie.
24dB sita, ale samozrejme pouzivam, ale akurat na dedinach. Ked sa robia spoje 3-6 km.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 22:41 #49844
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
ja som zacal davat sektor a tlacim sa do normy ako sa da no naco to mam preboha robit ked konkurencia si pecie ktovie ako silno kedze ju chytam tam de som ju nechytal a viem ze bod nepremiestnili a ani nepostavili nic nove.
Testujem v jednej obci riesenie 2x vsesmer 1x sektor a mozno este jeden sektor pribudne, a k zakaznikom iba samotne AP a uvidim co to povie po case.
Inac som uvazoval o vyuziti modu repeater len neviem to riadne otestovat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: adsl  PostPosted: 25.04.2007 - 23:16 #49845
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Very Happy mám rád slovač typu : kedy už začnú uplatňovať agregaciu na DSL.No fasa.Viem ,že Vám ide o prachy,ale komu nie?ja radšej v mojej lokalite zapojím 1DSL a dám zdielať 4-8ludkom,ako mám kúpiť od železníc garant 2Mbit/s,ktorý si na vlastné náklady ešte musím k sebe doniesť.Cena je pre mňa rozhodujúca a že sa to volá DSL ma netrápi a keď to ludkom vyhovuje,tak prečo to nerobiť?Boa na mieste T-COMu,ktorý nás poprepúšťal technikov,by som radšej zakábloval činžiaky a dediny,na každý vchod dal 3/0,5 Mbit/s router a NET daval po 400-ky a všetko by bolo pod dohladom,ako sme robili EDUNETY školám..lenže tie sa robili 1536/256 kbit/s.Ono fakt má T-COM dobrý konekt,ale tí manageri hore si myslia,že ludia budú tie DSL-y brať kvôli webcam,usb klučom alebo neviem čomu.O tomto sa rozmýšlalo,ale kolegy jeden nakoniec odišiel makať do Orange,predtým tam ďalší odišiel a tak máte vystarané o zákazníkov.Ono keď si ja viem zakablovať dedinu a robím to len aby som mal lacný net doma,tak by nebol problem poťahať optiku T-COmu a 100Mbit/s ETH šupnúť zákazníkovi priamo do domu,keď si to ja viem tak spraviť.A netrčalo by na tých stĺpoch tolko káblov a wifi by som už riešil len lokal...v dome na pripojenie noťasa.Radujte sa,že z toho T-COMu odišli správny ludkovia ku konkurencii,inak by ste si inde išli hladať robotu ako teraz ja Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 25.04.2007 - 23:30 #49846
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
stevesk: lenze ST s DSLkom ide k tym zakaznikom po vedeniach ktore boli vybudovane za inych dob a za ine peniaze a nikoho ineho na tie vedenia neakosi za rozumny peniaz pustit nechce (ja na ich mieste by som tiez nechcel Smile ), ak tam potrebujes potiahnut konekt inou cestou, stoji ta to vela a nemozes na to vyuzit stare vodice ktore kedysi za sociku ktosi kdesi zahrabal a potom ich nasi papalasi priklepli nemcom, proste ST ma v tomto obrovsu konkurencnu vyhodu a pre trh by bolo vhodne keby ju nezneuzivalo (resp. ak neagregovane DSL, tak rovnako aj pre alternativnych operatorov, t.j. bez ratania neakych prenesenych dat na isp gate !!! a pripadne umoznit pristup ku koncovym vedeniam za neake rozumne ceny)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 26.04.2007 - 07:38 #49850
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
ono je jedna vec či dáš 15 alebo 26dBi a druhá vec či si to zreguluješ ... my máme 2,4 body zregulované na 20 dBi spoje sú už 2,4 preč buď sú v 5 GHz alebo kábel ... teraz budeme pokračovať ďalej v káblovaní ...
V meste nám istí akop tak budúcnosť kábel a na dedine nebude ešte dlho taká zahúlená frekvencia ako v meste .. teda ak máte rozumnú konkurenciu ktorá nepotrebuje na 10 klientov 6 prístupových bodov ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 26.04.2007 - 08:54 #49856
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

ad DSL > priznam sa, zatial to pouzivame aj my, ale ideme kupovat garant... Inak je to podla mna absolutne nevhodna technologia na dalsi predaj, takze ti ktory to pouzivaju si koleduju iba o zbytocne problemy...

ad vykon > v nasom regione mam pocit, ze asi sme jedniny, ktory dodrzuju vykon... mam problem chytit AP na 1km, kde od konkurencie chytim v pohode na 3-5km...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 26.04.2007 - 10:18 #49857
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
stevesk: MKed sa povie tzv. T-Com, vzdy ma napadne jedna pesnicka od Karla Kryla, kde sa spieva "meli monstrance - cestou nakradene". Inymi slovami, telekom je najstarsi korporatny zlodej v tejto krajine. Druha vec, kto mu dovolil tymto zlodejom byt.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 26.04.2007 - 12:38 #49860
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

najvacsiou vyhodou aj nevyhodou DSL je prave cena, ta cena umoznuje "poskytovat" net prakticky kazdemu, ale kazdy nevie ako to robit dobre..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stevesk
Post subject: DSL  PostPosted: 27.04.2007 - 10:07 #49880
Basic


Joined: Dec 21, 2006
Posts: 436
Location: Tornala
Very Happy treba asi konečne zabudnúť,že si vybudujem sieť a budem do konca života len lebediť z tých peňazí,čo povyberám od zákazníkov.Platí to pre T-COM ako aj pre VÁS ostatných,nič nie je doživotne ,pre niekoho je to samozrejme nepríjemné,keď si to DSL dakdo nazdiela,lebo mu ujdú zákazníci,ale tak isto je to nepríjemné pre T-COM,keď si to dakdo nezdieľa a vyjde ho tá cena dvakrát tolko ako je ponuka wifi(okolo 400Sk).Nemusí sa to DSL zdieľať nutne cez wifi lebo je to oveľa drahšie ako UTP kablom a kábel má navrch aj v rýchlosti siete 100Mbit/s,takže 100% zdielaní som v okolí takto robil,lebo ludkovia sú skôr na tú cenu háklivý,darmo im budem vysvetlovať rozdiel v technológii.A sám sa čudujem ako sa tí ludkovia tu vyznajú v torentoch a prečo chcú DSL,len je to pre jedného tá 1000-ka SK vela(FLAT a bez tlf).Keď sa však dajú traja dokopy...cena je cool(350Sk) a už o viacerých ani nevravím a môžte mi tu sypať drísty aké chcete,že sa to nesmie,nikde v zmluve to nie je a je vecou toho usera čo si to platí,že komu to dá.Robil som v T-COMe..tak viem.Ja im to len zapojím a oni si to platia.Keby nebol T-COM taký blbý,tak by som to robil pod ním ešte,ale on radšej platí predajcom a drbe samoinštalácie,ktoré prídu aj tak za mnou,aby som im to zapojil.Proste vyhrala lobby obchodníkov na technikmi.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 27.04.2007 - 13:54 #49910
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
stevesk: Kazdym dnom je ADSL v nasom regione. Som zvedavy, co to spravi s trzbami. Dialkove trasy siete bezia takmer na doraz a neposkytuju velky priestor na nejake navysovanie. Od posledneho navysenia rychlosti ADSL o 512kbit/s sa zacali niektori zakaznici dotazovat na to, kedy navysime aj my. Len pre info, donedavna sme poskytovali 128kbit/s za 400,-. Z poslednych sil (za cenu priskrtenia uploadu) sa to podarilo navysit na 256kbit/s. Takze ziadne navysovanie nebude, uz nevedia co by chceli. Zatial nemozu zmenit, ale dalsi mesiac to uz nebude platit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 27.04.2007 - 14:00 #49912
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
Robo netrap sa... ti ktori u teba ostat budu chciet ti ostanu a ti ostatni nech sa napchaju doprdele Tcomu a im podobnym, sak mozno casom raz zistia aku sprostost spravili...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 27.04.2007 - 14:02 #49913
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

No to je fakt, ludia uz nevedia co by chceli za par supov mesacne..
Tu im uz nestaci ani 1Mbit/s , stale sa vypytuju, kedy sa bude zasa zvysovat rychlost Smile
Pekne ich odkazem na DSL, ze ked im nestaci 1MBit/s u mna mozu si dat DSL od T-Comu za 1 200,- Mesacne a budu mat 1,5Mbit/s Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 27.04.2007 - 14:13 #49917
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
JOFO: hmm zahram sa troska na reklamu Smile - u nas (localnet) mozu mat (symetricky) 2 mbit/s od 280 Sk/mes (*bez DPH, pri platbe vopred na 6 al. 12 mesiacov Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: DSL providers  PostPosted: 27.04.2007 - 14:20 #49918
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

To vies, u vas v BA sa uz s 256kbit/s linkami hrat neda.. tuna na vychode na vidieku bolo pred rokom ked som zacinal aj 128kbit/s paradna rychlost Smile
No po roku rychleho netu sa uz ludom zacina malit.. hoci tu nic rychlejsie nezozenu a toboz nie za rozumnu cenu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)