Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 22.06.2024 - 12:21


Vlastny stoziar alebo najom?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 8 < 12345...8 >
Author Message
duso
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 15.06.2008 - 15:41 #65948
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 80

rakel wrote: ›menge: tiez som sa toho bal a pri prvom snehu som utekal na kopec pozriet co sa s tym deje, ale ono to slo, staci, ze trosku zasvieti slnko a sklo na vrchu a zohreje a roztopi sneh, akurat, ze musi aspon trosku zasvietit, preto je tam 160Ah baterka, len na nu RB333 s troma kartami dokaze ist 27dni, takze radsej som to predimenzoval


Ahoj, prave riesim nieco take este to mozem stopnut. Tvoj nazor natiahnut cca 450m elektriky alebo dat ten solar. Co tam mas za panel?
dik
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 15.06.2008 - 18:36 #65950
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

na 450 metrov musis dat aspon CYKY 3x2,5 kabel, ale lepsia by bolo 4ka, vykop, projekt, povolenia, elektromer, revizna sprava. Podla mna ta to bude stat najmenej 60tisic bez DPH + rocne das za elektromer co napaja RB532+564 cca 2500sk.

najdlhsia pripojka co som robil bola 200m, a z toho 100m bolo v kameni, len vykop ma stal 30tisic, takze tazko povedat.

Mam tri tieto http://www.solartec.cz/cs/vyrobky-a-slu ... 50-5z.html
stoji 16700czk

k tomu ti treba regulator http://www.solartec.cz/cs/vyrobky-a-slu ... -a-cx.html 1700czk
a akumulator, aspon 100vku http://www.solartec.cz/cs/vyrobky-a-slu ... anner.html 5300CZK

a tazko povedat co je stabilnejsie, po rocnej skusenosti mozem povedat, ze solar ide bez poruchy a elektrina vypadava Smile napriklad v piatok som mal vypadok 7 hodin na 14tich vysielacoch (12dedin)

ale urcite po par rokoch bude treba vymenit baterky, ale tie sa vratie len na poplatku rozvodnemu podniku za prenajom elektromera.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jablko
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 17.06.2008 - 09:11 #65989
Basic


Joined: Feb 17, 2006
Posts: 121

tiez som zacal zo solarom.
mam 80W solar + 180Ah bateria
mam ho na troch bodoch.
zatial to vzyera OK.
Uvidime co ukaze zima.
Uvital by som aj nazory viacerych ake maju skusenosti s alternativnymi zdrojmi napajania.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 22.06.2008 - 17:19 #66184
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

rakel

kde si kupil si soláry?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 22.06.2008 - 20:50 #66190
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

napriklad na http://www.ekosolar.sk Ak budete kupovat, poslite mi cenu, co vam ponuknu, mozno viem spravit lepsiu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 22.06.2008 - 22:07 #66197
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

no neviem kto vam robi projekty ale najmensi prierez co moze ist do zeme je CYKY prierez 6 mm a AYKY 16mm to len tak naokraj projektantov je to aj v STN ke
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mfasko
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 22.06.2008 - 22:07 #66198
Basic


Joined: Mar 05, 2008
Posts: 240

no neviem kto vam robi projekty ale najmensi prierez co moze ist do zeme je CYKY prierez 6 mm a AYKY 16mm to len tak naokraj projektantov je to aj v STN ke
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rachotiak
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 02.07.2008 - 22:45 #66646
Basic


Joined: Máj 06, 2007
Posts: 156

poradte mi prosim nejaky kontakt na Slovenske Radiokomunikacie. Neviem sa dopracovat ani k ich stranke, ani cisla mi nevie vyhladat.
Diky za kazdu odpoved aj PM.

A este: Ma niekto z vas uspesne zdolane vyjednavanie s touto firmou?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 03.07.2008 - 00:16 #66653
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rachotiak wrote: ›poradte mi prosim nejaky kontakt na Slovenske Radiokomunikacie. Neviem sa dopracovat ani k ich stranke, ani cisla mi nevie vyhladat.
Diky za kazdu odpoved aj PM.

A este: Ma niekto z vas uspesne zdolane vyjednavanie s touto firmou?


su to kokoti, vzdy boli, a odkedy sa predali, tak su este vacsi. ked niekto dufal ze sa to predajom zlepsi, tak to bol omyl, je to trikraqt horsie nez bolo. inac ked ich nevies najst tak chvilu sa volali TBDS a.s., potom chvilu TRI R a.s., este nestihol uschnut atrament a uz su TOWERCOM a.s., no katastrofa.

mam na jednom mieste najom na orange stoziari, 2 anteny za 55tis rocne. chceme trochu ine miesto nedaleko, tam su radiokomunikacie, oni pytali za 2 anteny 160tisic rocne. chytil som sa za hlavu a dali sme si naprojektovat stoziar, cely aj s kontajnerom 2x2x2 metre aj plotom a brankou a neviemcim vyjde 150tisic. no co je lepsie, 160 rocne na cudzom, alebo 150 jednorazovo na svojom? recnicka otazka, odpoved je jasna. no bohuzial elektriku tam maju jedine radiokomunikacie (ich pripojka) no a co myslite co si zapytali za elektriku ktorej spotreba nevyjde ani 2000 korun rocne? no 50tisic na rok.. alebo ze si mame zavesit anteny ku nim za tych magickych 160tisic. jeeebem ich, za takuto uzeru? u orange stoja 2 anteny aj s elektrikou tolko, co u radikomunikacii len elektrika. a to nechcem porovnavat s miestami kde mam 4-8 anten za cca 10tisic na rok aj s elektrinou. radiokomunikacie? to su buzeranti nenazrani, najslabsie stoziare, najvacsia byrokracia, najvacsie najmy. v nasom pripade bude efektivnejsie zakopat kilometer elektriky cez pole nez ju zobrat od nich. proste jebem ich a podla moznosti jak mi to len trochu okolnosti dovolia tak tuto laskavost stonasobne oplatim.

uz pred rokmi sme sa z nich chytali za hlavu, maju v jednom poli taku tenku tycku kotvenu lankami. kolega vybavoval umiestnenie anten, zapytali 120tisic rocne za 2 anteny. chytil sa za hlavu a hovori - pani zlata, vede cela ta vasa tycka v tom poli nestoji ani tych 120 tisic, tolko chcete rocne najom?? a ona ze - hej, to preto, ze by nam tie vase anteny mohli tu nasu tycku zvalit... no a tu konci rozum a zacina towercom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 03.07.2008 - 08:44 #66656
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
pixall: prosim ta neposlal by si mi viacej info o tom tvojom stoziari vyska nakres rukov a tak uvazujem ze si zacnem robit v okoli aj ja take
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 03.07.2008 - 12:49 #66671
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

cobain wrote: ›pixall: prosim ta neposlal by si mi viacej info o tom tvojom stoziari vyska nakres rukov a tak uvazujem ze si zacnem robit v okoli aj ja take


ci veris ci nie ale projektovu dokumentaciu z toho u seba nemam, riesi mi to externy projektant aj so stavebou firmou. projekcna a inzinierska cinnost stoji cca 30tisic.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 03.07.2008 - 13:17 #66676
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Kontakt na TBDS (radiokomunikacie):
Helena Chalamová, Sales Manager, firma TBDS, a.s. Cesta na Kamzík 14, Bratislava
Ako pisal Pixal, nedohodnes sa s nimi - lacnejsie vychadza postavit si stoziar, tiez sme to tak spravili.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rachotiak
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 03.07.2008 - 13:48 #66679
Basic


Joined: Máj 06, 2007
Posts: 156

chlapi, kto vam to projektuje? ja som nevedel najst projektanta ani len na pokladku optiky, o stoziaroch ani nehovoriac. Este ze mi Gyro bol ochotny poradit.

1. ake vysoke ich staviate?
2. ako blizko sa moze stavat vysielac od druheho?
3. projektant?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 03.07.2008 - 21:38 #66692
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rachotiak wrote: ›chlapi, kto vam to projektuje? ja som nevedel najst projektanta ani len na pokladku optiky, o stoziaroch ani nehovoriac. Este ze mi Gyro bol ochotny poradit.

1. ake vysoke ich staviate?
2. ako blizko sa moze stavat vysielac od druheho?
3. projektant?


projektanta si hladaj vo svojom regione, znaleho miestnych pomerov, a popytaj si referencie co robil. ked nerobil aspon par podobnych staviev v pozslednom obdobi, hladaj druheho. mam odskusane ze poslat na stavebny urad laika je najlepsia cesta ako dostat zamietave stanovisko.

moj stoziar ma mat tusim 10 metrov. vzdialenosti stavieb si nie som isty, to bude vediet projektant, pre obytne domy je to tusim 4-7 metrov podla situacie (ci maju k sebe okna alebo nie), pre stoziatre neviem. v prvom rade ti treba ale pozemok, bud dlhodoby najom alebo vlastny, len tak dakde si to stavat nemozes. v nasom pripade je to este chranene uzemie, treba vynat z pozemkoveho fondu, blablabla, este stastie ze tomu nemusim rozumiet. my ho mame kupeny, radiokomunikacie maju dlhodoby najom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Vlastny stoziar alebo najom?  PostPosted: 05.09.2008 - 13:16 #68134
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
rakel wrote: ›9,7m so solarom 150W, baterky 160 Ah, RB600, 4xR52, http://www.levonetmail.sk/le.jpg


pocuj, a kolko dava ten solar 150W Amper? stiha to dobijat baterku?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 8 < 12345...8 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)