Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 06:07


IPTV

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 9 < 12345...9 >
Author Message
pixall
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.02.2009 - 00:43 #74032
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Chalan wrote: ›uz ti bezia aj kodovane programy pixall?


legislativa hovori viacmenej jasne, do 100 ucastnikov bez ohlasenia len programy ktore nie su kodovane. inac len so suhlasom vysielatela a s autorskymi poplatkami. no a a ked uz zaplatim autorske, tak to nauctujem userom, a ked to user zaplati, tak to musi slapat splahlivo.... naproti tomu cele dekodovanie TV na PC ma silny piratsky podton a je to softwarovo taky halabala zlepenec, ku ktoremu sa ani radsej nikto z obavy o zivot nepriznava... nepouzitelne do seriozneho riesenia... ked som pochopil stav tak som nenasiel ani vnutornu motivaciu to skusat, telku som za rok 2008+2009 pozeral dokopy asi 10-20 hodin, takze nemam ani sukromny zaujem hrabat sa v tom... stravil som asi 2-3 dni preliezanim vsetkych moznych stranok a for v snahe najst nieco legalne a dobre a pouzitelne, no nasiel som len fora v ktorych su vsetci strasne tajni a hovoria v utajenych sifrach ako je napriklad UP* D*rekt, cigiTV, prem*ere a podobne... a ja nie som ochotny hrat sa taketo infantilne inotaje kvoli zakaznikom ktori maju IPTV zadarmo (okrem toho ked som to forum nasiel a pochopil ja amater za par minut, tak to znamena ze to utajovanie je fakt ucinne)

inac pre dalsi level (nad 100 ucastnikov a/alebo kodovane programy) prichadzaju podpla mna do uvahy 2 mozne riesenia:
1) seriozne za peniaze - slusny 19" IPTV streamer pre 2 dekodovacie karty stoji bratu necelych 40tisic bez dane, len o par korun viac nez PC s tymi omackami okolo, a toto tu kupim zaplatim zapnem a mam pokoj,
2) peer to peer TV - ludove riesenie zadarmo sused susedovi - kazdy druhy user ma satelit, takze kazdy vystreamuje do siete jeden program vymenou za moznost pozerat ostatne... kazdy z userov bude tym padom poskytovatelom, z kapacitnych dovodov urcite s menej ako 100 klientami... teda nepodlieha registracii... sice je tam trochu na vazkach to dekodovanie, ale to mi povedzte kto toto na switchovanej LANke zmapuje a pripadne tych ludi bude cez domove prehliadky nahanat a sankcionovat... nikto... ale je to ludove riesenie chudobneho bratranca, ku ktoremu by som sa ani nepriznaval a spominam ho len pre akademicku zaujimavost a ovela viac sa klonim k variantu 1..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.02.2009 - 07:08 #74037
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ja Vam poviem k legislative iba jedno, clen predstavenstva SAKTu alebo co to tam maju, na jednej strane na zjazde SAKT vyskakoval ako treba robit procedury a chranit operatorov alebo teda poskytovatelov kablovky a v zapati na druhej strane som v reale, ked som chodil po slovensku videl od neho ponukove listy a faxy kde jednotlivym vchodom v bytovkach a aj celym bytovym blokom ponukal vlastnu kablovku. Tiez operoval, ze ich je menej ako 100, zaplatia jednorazovo cca 100tis a maju vlastnu malu kablovku bez mesacnych poplatkov. No a toto je cele chore.....
Inak ak by sme pozreli presne zakon, tak tych 100userov je hranica kde sa nemusis ohlasovat mam pocit ze na radu pre RT ale v pripade, ze zriadis kablovy rozvod niekde kde je viac ako 3 byty, to by malo byt niekde v stavebnom zakone ide uz o bytovy dom a tam mas tak ci tak povinnost zacat platit poplatky SOZAe a pod.... Tych 100userv sa v podstate vyuziva iba ako anonymita lebo inak na teba nemaju ako prist, ze si poskytovatel. Dalsie problem vznika pri sireni CT1 a ostatnych ceskych aj ked volnych programov, tiez ich nesmies sirit bez dohody z EBU a pri jednaniach z EBU ta zastupuje bud SAKT alebo APKT .....atd. takze v podstate je to vsetko protizakonne, kym nezosatnes pri verejnopravnych slovenskych a pod 100userov a ani tam to nie je este celkom jednoznacne zo strany SOZA. nejdem to uz dalej rozoberat, s pixall -om sme sa tu uz cosi unadavali nad nezmyselnostou zakonov a pod....takze pozor na 50tku v meste lebo policajtom uplne drbe ale uplne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
krtko
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.02.2009 - 07:15 #74038
Basic


Joined: Jan 21, 2004
Posts: 425
Location: Rimavska Sobota
kiwi wrote: ›no ked uz tu mame 15ty krat temu iptv, tak dam otazku z iptv

chodi niekomu stv3 na dm6600 obycajnej?

ci musi byt ta s2?

nechce sa mi ist do racku a skusat to Smile


lenivec Razz Razz Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.02.2009 - 07:48 #74041
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
kiwi wrote: ›no ked uz tu mame 15ty krat temu iptv, tak dam otazku z iptv

chodi niekomu stv3 na dm6600 obycajnej?

ci musi byt ta s2?

nechce sa mi ist do racku a skusat to Smile


Ano ide bez problemov...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.02.2009 - 08:05 #74043
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

oki, a chodi vam cely balik markiza, stv1, stv2 aj stv3 na jednom slote?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.02.2009 - 09:46 #74046
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

pixall wrote: ›
1) seriozne za peniaze - slusny 19" IPTV streamer pre 2 dekodovacie karty stoji bratu necelych 40tisic bez dane, len o par korun viac nez PC s tymi omackami okolo, a toto tu kupim zaplatim zapnem a mam pokoj,


Pokial pokladas za seriozne riesenie DM6600 tak ano ta naozaj tolko stoji a keby chodila ako pises slusne tak nad PC ani neuvazujem. Nech sem napisu ludia ktory ju maju kolko krat im zamrzla Smile V casoch ked som to testoval tak mrzla nielen u mna ale aj Poprade kde ju mali nasadenu..

Btw. slusne riesenie za tie iste peniaze uz naozaj existuje (pokial ratame naklady na 1 kanal). DM6600 stoji okolo 30000 teraz uz neviem presne ale zevraj uz je drahsia ako ked som ju kupoval a dokaze odkovat tusim 7 kanalov.
http://www.intelek.cz/product.jsp?artno=76103070
Tato sranda ich dokaze 24 a je to zariadenie min. o triedu niekde inde. U nas sa to da zakupit cez IES
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.02.2009 - 10:16 #74048
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
kiwi wrote: ›oki, a chodi vam cely balik markiza, stv1, stv2 aj stv3 na jednom slote?


Ano ide STV3 nabehla na miesto JOJ. Takze na tom istom transpondery mas teraz Markizu,STV1,STV2, STV3,TA3 a zopar radii.

DM6600 mi nezamrzla odkedy je nasadena ani raz!!!
Otazka pri danom zariadeni co propagujes je - kolko ma v sebe tunerov?
2-3-4?
DM6600 zvlada descramblovat cez CI modul naraz 24 PIDov co je cca. 6 kanalov a ma len jeden tuner teda potiahne iba z jedneho transpondera.
Zvacsa na jednom transpodery nie je viac ako 3-5 programov naraz takze to bohate postacuje.
Pokial hento zariadenie ma 4 tunery (co neviem nviem ci ma) tak to je cca. 20 teoretcky 24 programov (to ale nedosiahnes skor tak 16) a ked teraz zoberiem do uvahy cenu dm6600ky *4 som na tom istom cisle,ale mam jednu vyhodu a to , ze ked jebne zariadenie tak nestratim vsetky programy ale iba danych par.A dalsia vec je omnoho realnejsie drzat v racku jednu DM6600 ako nahradny kus ako alsi device za 120k.

Kolko to teda ma v sebe tunerov vie niekto?

Dodatok: Zvlada to 12 programov = 24PIDov na jeden CI slot z DVB-S/S2 .Takze podla datasheetu to ma iba 2 tunery=predrazena vec ako svina.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.02.2009 - 10:59 #74049
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

to bakula: toto mi pripominatvoje riesenie Smile
http://www.netup.tv/en-EN/decoder-streamer.php

jeden takyto stroj dokaze streamovat az z 5 transponderov, tj 5x max 7 programov = 35. a cele poskladas z nakych 30tic.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.02.2009 - 11:44 #74052
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

zelmar wrote: ›
Dodatok: Zvlada to 12 programov = 24PIDov na jeden CI slot z DVB-S/S2 .Takze podla datasheetu to ma iba 2 tunery=predrazena vec ako svina.


S pixallom sme riesili profi riesenie IPTV. Takze ak chces zrovnavat cenu tohoto zariadenia skus to skor zrovnat zo scientfic-atlantou (ja so porovnaval cenu na pocet kanalov a tam je to zhruba to iste ako dm6600) Otazka je ci toto zariadenie obsahuje aj DEMUX alebo mas na vystupe komplet transport stream. DEMUX by to znacne predrazil. Netestoval som to a ani uz nebudem lebo toto uz mam davno vyriesene.
Proste ked mas zariadenie ktore ma 4 vstupy a dokaze streamovat 28 kodovanych kanalov za necelich 30k tak taketo veci nebudes riesit. Na linke od yagera vidiet ze sa taketo nieco aj predava ako profi riesenie akurat za trochu inu cenu Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 20.02.2009 - 16:38 #74119
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Toto mi dnes doslo mailom.
Mozno tam bude dake zaujimave IPTV riesenie.

Dobry den,

v stredu 25 .2. 2009 sa uskutocni prezentacia inovovaneho IP TV riesenia ITonis pre service providerov. Organizuje AlefNula. (http://www.alefnula.com/home.php?pid=534)

Miesto: Banska Bystrica, Hotel LUX, http://www.hotellux.sk/ Cas: 17;00h (prezentacia + obcerstvenie)

Ste srdecne pozvani! (ak je to mozne prosim potvrdite obratom e-mailom alebo telefonicky ucast/neucast)

S pozdravom!


Jan Kurila
IS Account Manager
Sales / Channels

jkurila@cisco.com
Phone: +421 2 5825 5303 or +421 910 855 014
Fax: +421 2 5825 5566
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 20.02.2009 - 20:42 #74139
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
mirecnet ty nie si kompletny, tyto chalani nevedia co je IPTV. mal som s nimi dve sedenia a ak mi niekto bude rozpravat este niekedy take hovadiny ako oni, tak z toho urobim zabavnu relaciu. Cenove riesenia snad vedia robit iba v milionoch korun apod....ked som sa pytal priamo na ich riesenia tak nevedeli o com tocim dokonca boli prekvapeny ze oni poskytuju take sluzby....takze nech sa paci ak mate niekto cas na motivacny monolog o tom ake je cisco azasne a motorola je najlepsi STB tak si chodte posediet
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 20.02.2009 - 23:48 #74159
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
My tam ideme, mame to na 200 metrov od firmy, nveceriame sa, popocuvame pospime a a hajde domov Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 21.02.2009 - 02:37 #74178
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

hehe a u nas v KE je to v o den skor, budeme mat cerstvejsie chlebicky.. gyro netes sa, do banskej uz urcite dojdu len take obschnute Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 21.02.2009 - 02:46 #74180
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
gyro wrote: ›My tam ideme, mame to na 200 metrov od firmy, nveceriame sa, popocuvame pospime a a hajde domov Smile

Prideme ta s airbillym vyrusovat. A budeme sediet rovno za tebou. ha.

Co nespite kurnik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Radoko77
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 21.02.2009 - 23:56 #74222
Basic


Joined: Feb 28, 2005
Posts: 399
Location: Michalovce
zelmar wrote: ›
kiwi wrote: ›oki, a chodi vam cely balik markiza, stv1, stv2 aj stv3 na jednom slote?


Ano ide STV3 nabehla na miesto JOJ. Takze na tom istom transpondery mas teraz Markizu,STV1,STV2, STV3,TA3 a zopar radii.


aku CW kartu pouzivas ze ti zvladne tolko dekodovat naraz?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 9 < 12345...9 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)