Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 07.07.2024 - 16:12


Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
LaCosta
Post subject: hmm  PostPosted: 30.11.2009 - 22:08 #77717
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
Staci meno a adresa a spada to pod ochranu os. udajov ... precitajte si najpr zakon co musite a co nie a tiez registraciu informacneho systemu ak je dostupny a su v nom ulozene udaje.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 30.11.2009 - 23:02 #77723
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

ak mas do 6 zamestnancov, tak nemusis system registrovat, ale staci ak niekoho poveris dohladom nad zberom, spracovanim a likvidaciou osobnych udajov a nad systemom. je to moj vyklad, ale hadam spravny
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 01.12.2009 - 06:23 #77724
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
joj zlaty moj cele tvoje ucto je databaza - informacny subor, no treba si ten zakon precitat cely aj s vykladom. A ked je pocitac v ktorom je ten infosystem napojeny na net....no to je uplna katastrofa, a to s tym NBU to je uplne dovidenia. Cakam kedy sa nejaky poslanec zacne pasovat na odbornika do IT a uvidite, ze nam nakonie este zakon bude prikazovat ake dlhe ma byt heslo a ake znaky sa v nom maju pouzivat Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 01.12.2009 - 13:38 #77744
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

mate niekto prehlad o tom informacnom systeme? ...moj pravnik dneska pojednava, takze sa mi nemoze venovat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
testuser
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 01.12.2009 - 18:02 #77758
Basic


Joined: Sep 21, 2009
Posts: 86

421 wrote: ›joj zlaty moj cele tvoje ucto je databaza - informacny subor, no treba si ten zakon precitat cely aj s vykladom. A ked je pocitac v ktorom je ten infosystem napojeny na net....no to je uplna katastrofa, a to s tym NBU to je uplne dovidenia. Cakam kedy sa nejaky poslanec zacne pasovat na odbornika do IT a uvidite, ze nam nakonie este zakon bude prikazovat ake dlhe ma byt heslo a ake znaky sa v nom maju pouzivat Smile


myslim ze to heslo je uz poriesene, nbusr123 .naco vymyslat zas nieco nove.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 01.12.2009 - 20:28 #77768
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
heslo je poriesene len ho musime teraz zadefinovat v zakone, aby sme podporili jeho existenciu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
huncutisko
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 12.03.2010 - 17:09 #81240
Basic


Joined: Feb 22, 2009
Posts: 40

Caute, ma niekto aspon tu osnovu? Som PN, tak chcem vyuzit cas.Alebo ak ma niekto cim by ma vedel dobre nakopnut, pripadne support pri pisani. A mam to vobec mat, ked som v tom len saam. ...uz davnejsie som to tu niekde videl (asi osnovu), oneeee ale ani za ten trt to nemozem vynuchat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 13.03.2010 - 08:39 #81254
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
huncutisko, po precitani tvojho prispevku som sa ako uz vela krat na tomto fore zamyslel, aky ludia sa tu vlasnte stretavaju. Preco som si polozil tuto otazku? Vela ludi tu bazi po odbornosti, kvalifikovanych nazoroch, profesionalnych radach.....a potom si precitam takyto prispevok ako napises ty. No OK, ved mozno mas pravdu, mozno tvoj provider naozaj blokuje vyhladavace typu google a pod., kedze nemas uvedene odkial si, tak naozaj ti krivdim, ved uz som cital viacero clankov, ze ludia zijuci v cine maju neskutocne obmedzene moznosti internetu....blablabla
Takze az sa prestahujes na slovensko a das si do vyhladavaca google.sk " bezpecnostny projekt vzor " najde ti hned ako prvy odkaz na porada.sk, kde najdes k tomu diskusia a pravdaze aj vzory, ako druhy v poradi mi naslo www.tsu.sk/.... kde je priamo vzor vo worde....atd, nejdem dalej rozvadzat hadam sa ti to podari.
Teraz aspon k vseobecnemu rozhladu, to znamena treba vediet aspon aky zakon o tom hovori, koho sa to tyka / to reagujem na to ze si sam a ci to mas mat / a v konecnom dosledku si urcite provider? Nepomylil si si toto forum z forom kynologov....ja len ze ked to nemozes vynuchat. No a ak si kynolog povzbudim ta, ani specialne cvicene psi v statnej sprave nedokazali najst vybusninu, takz hladanie nejakeho bezpecnostneho projektu vobec nema zmysel Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 13.03.2010 - 10:00 #81260
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Moj nazor je ze rodne cislo je jediny spolahlivy udaj, ktory 100% identifikuje osobu. Meno, adresa su nepodstatne, nakolko je mnozstvo ludi s rovnakymi menami, dokonca aj bydlisko mozu mat rovnake. Pokial potrebuje pravne nieco vymahat, potrebujes rodne cislo, minimalne datum a miesto narodenia. Vsetky dolezite zmluvy tento udaj obsahuju. Takze ja rodne cisla na zmluvy pisem, s tym ze vo vseobecnych podmienkach je kapitola o ochrane osobnych udajov. Zatial s tym nemal problem ani jeden zakaznik a dokonca ani TU.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 13.03.2010 - 11:31 #81265
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
m-tec wrote: ›Moj nazor je ze rodne cislo je jediny spolahlivy udaj, ktory 100% identifikuje osobu. Meno, adresa su nepodstatne, nakolko je mnozstvo ludi s rovnakymi menami, dokonca aj bydlisko mozu mat rovnake. Pokial potrebuje pravne nieco vymahat, potrebujes rodne cislo, minimalne datum a miesto narodenia. Vsetky dolezite zmluvy tento udaj obsahuju. Takze ja rodne cisla na zmluvy pisem, s tym ze vo vseobecnych podmienkach je kapitola o ochrane osobnych udajov. Zatial s tym nemal problem ani jeden zakaznik a dokonca ani TU.


http://sk.wikipedia.org/wiki/Rodné_číslo
...........Na Slovensku však napriek tomu existuje ešte viac ako 20 000 duplicitných rodných čísel, čo spôsobuje problémy v informačných systémoch inštitúcií spracúvajúcich tieto údaje (napríklad zdravotné poisťovne)..........

aj ked treba uznat, ze ludi s rovnakym menom a zaroven rovnakym rodnym cislom bude velmi malo Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 13.03.2010 - 14:34 #81272
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
rcp wrote: ›
m-tec wrote: ›Moj nazor je ze rodne cislo je jediny spolahlivy udaj, ktory 100% identifikuje osobu. Meno, adresa su nepodstatne, nakolko je mnozstvo ludi s rovnakymi menami, dokonca aj bydlisko mozu mat rovnake. Pokial potrebuje pravne nieco vymahat, potrebujes rodne cislo, minimalne datum a miesto narodenia. Vsetky dolezite zmluvy tento udaj obsahuju. Takze ja rodne cisla na zmluvy pisem, s tym ze vo vseobecnych podmienkach je kapitola o ochrane osobnych udajov. Zatial s tym nemal problem ani jeden zakaznik a dokonca ani TU.


http://sk.wikipedia.org/wiki/Rodné_číslo
...........Na Slovensku však napriek tomu existuje ešte viac ako 20 000 duplicitných rodných čísel, čo spôsobuje problémy v informačných systémoch inštitúcií spracúvajúcich tieto údaje (napríklad zdravotné poisťovne)..........

aj ked treba uznat, ze ludi s rovnakym menom a zaroven rovnakym rodnym cislom bude velmi malo Very Happy

Ano, to su ti co maju za lomitkom 3 cisla, cize starsie rocniky. Tam bol trochu chaos, robil som isty cas v banke a boli z toho iste problemy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
huncutisko
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 13.03.2010 - 18:52 #81289
Basic


Joined: Feb 22, 2009
Posts: 40

421 wrote: ›huncutisko, po precitani tvojho prispevku som sa ako uz vela krat na tomto fore zamyslel, aky ludia sa tu vlasnte stretavaju. Preco som si polozil tuto otazku? Vela ludi tu bazi po odbornosti, kvalifikovanych nazoroch, profesionalnych radach.....a potom si precitam takyto prispevok ako napises ty. No OK, ved mozno mas pravdu, mozno tvoj provider naozaj blokuje vyhladavace typu google a pod., kedze nemas uvedene odkial si, tak naozaj ti krivdim, ved uz som cital viacero clankov, ze ludia zijuci v cine maju neskutocne obmedzene moznosti internetu....blablabla
.
.
.


Dik. Islo mi hlavne o to ci to moze ziadat odo mna kontrola z TUSR. A viem, ze niekde tu na fore sa to zrejme davnejsie preberalo, ale ako to tu vacsinou chodi, bolo to asi v inom threade... Islo mi hlavne o skusenosti ISP - TUSR... nie som pravnik, som viac technik, i ked nie neviem aka kapacita. A radsej sa venujem inym veciam, ako vyplnovaniu dotaznikov, uctovnictvu, a podobnej administrative. Ale hold musim to, a ked nemam k tomu blizko, snazim sa hladat rozne skratky, preto som sa tu pytal...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 13.03.2010 - 19:31 #81290
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
huncutisko wrote: ›
Dik. Islo mi hlavne o to ci to moze ziadat odo mna kontrola z TUSR. A viem, ze niekde tu na fore sa to zrejme davnejsie preberalo, ale ako to tu vacsinou chodi, bolo to asi v inom threade... Islo mi hlavne o skusenosti ISP - TUSR... nie som pravnik, som viac technik, i ked nie neviem aka kapacita. A radsej sa venujem inym veciam, ako vyplnovaniu dotaznikov, uctovnictvu, a podobnej administrative. Ale hold musim to, a ked nemam k tomu blizko, snazim sa hladat rozne skratky, preto som sa tu pytal...


Vsak napis mail tomu co ti ma prist na kontrolu a popros ho nech ti posle nejaky vzor . Inac tych co kontrola este len caka , tento rok dostal TU prikaz kontrolovat okrem ineho aj logovanie + bezpečnostný projekt v ktorom by malo by aj nieco okolo fyzickeho zabezpecenia hw na logovanie , spravu klientov , tj ci to je pod zamkom ... Ked boli u mna , tak vraveli ze este sami celkom nevedia co vsetko tam ma byt ...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 13.03.2010 - 19:48 #81291
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

krasne je ako nas urady jebu koli takymto debilinam do riti ale ked pride kosovsky albanec do justicaku na obchodny register a vypita si vypis vasej firmy tak mu ho ochotne za 6.5e daju aj rodnym cislom konatela a jeho kompletnou adresou!

tento stat je uplne chory... a mam pocit ze nevyliecitelne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
testuser
Post subject: RE: Bezpečnostný projekt k ochrane osobných údajov.  PostPosted: 13.03.2010 - 22:08 #81295
Basic


Joined: Sep 21, 2009
Posts: 86

mashinepistole2 wrote: ›
Inac tych co kontrola este len caka , tento rok dostal TU prikaz kontrolovat okrem ineho aj logovanie + bezpečnostný projekt v ktorom by malo by aj nieco okolo fyzickeho zabezpecenia hw na logovanie , spravu klientov , tj ci to je pod zamkom ... Ked boli u mna , tak vraveli ze este sami celkom nevedia co vsetko tam ma byt ...


A ako pls. kontroluju to logovanie? ukazes prstom na server "tu sa to deje" ?? Smile Musim sa priznat, ze si to neviem moc dobre predstavit.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)