Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.06.2024 - 12:23


porovnaj.sk-fakturacia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
mirecnet
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 19.12.2009 - 19:13 #78517
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Je zaujimave preco sa kiwi zastava porovnat.sk. Ked to tu BEZPLATNE prezentovali po prvy krat, tak jeho tvorca nerespektoval pravildla a dostal od neho BAN. Zrazu je to ok Smile

Ja osobne odmietam platit za to, ze aj ked bude moja ponuka vyhodnejsia, tak SLOVANET bude vzdy na prvom mieste. Nie dakujem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 19.12.2009 - 19:28 #78518
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

bezne platim komukolvek za dohodenie klienta jeden mesacny pausal. tolko som ponukol aj blaasovi, on chcel dva, no budiz, tych par eur naviac, na tom uz svet nestoji, sil sme do toho. velki provideri vraj platia 4 mesacne pausaly, jedna pani povedala, naviem, neoveroval som.. urcite neplati to ze slovanet je vzdy navrchu, niekedy sme navrchu aj my Wink)) ked mi nieco na tom vadi tak este nevyladeny tok informacii medzi porovnat.sk a nami, hned v prvom mesiaci nam uctovali 20 eur +DPH za klienta ktoreho sme nepripojili, pricom dodatocne bolo vysvetlene, ze ak do 10 dni neohlasime ze je nepripojeny, poklada sa za pripojeneho. mali sme si poriadne precitat zmluvu alebo to sme si mali domysliet z mailu "dajte nam vediet ked budete mat nieco nove". potom sme si dohodli ze pred fakturaciou sa budu klienti kontrolovat, aj tu hned nasledujuci mesiac bol vo vypise klient o ktorom sme oznamili ze je nepripojitelny, ale to sa este vykorigovalo. viac nez dva mesacne poplatky ako provizia za realne pripojeneho klienta mi vadi to, ked poslem k zakaznikovi technika na obhliadku, je v takej riti ze ho nejde nikam pripojit, zaplatim pracu technikovi, zaplatim cestovne, a potom mam zaplatit dalsich 20 eur za sprostredkovanie. potom si uz len pripnut odznak "bojovnik proti krize" a som jasny.

btw predvcerom sme dostali mail - ze ci nemozme odpustit zriadovaci poplatok dochodcovi, ma zaujem o ten pausal za 9,90 eur mesacne vratane dph. prve co mi napadlo - bez problemov, a este keby ste chceli, mame pocitac len za jedno euro Smile dalsia kategoria su potom ti ktori hned po prihlaseni operatora zacnu vysvetlovat ze maju preukaz ZTP alebo nieco podobne a ake mame pre nich zlavy. mamma mia.. Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 19.12.2009 - 22:19 #78527
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

to mirec

ak si si nevsimol, ja nezastavam porovnat.sk, to ze si s blaasom tykam na to nema ziaden vplyv

ja som len oponoval pri zvrhlych nematematicko-emotivnych srackach, ktore tu niektori pisali, ktore nemali ani hlavu a patu (priznacne je, ze na moj vzorec nikto nenapisal iny, len detsky wishfull thinking)

porovnat.sk je obycajny biznis, takze kto chce, tak to podpise, kto nechce, tak to nepodpise

to ze si dal tu namahu, vycestovat za velavazenymi lokalnymi providermi a snazi sa tam nemat len 20 druhov dslka povazujem s odstupom casu, ze jeho boj s veternymi mlynmi

chlapci, to, ze mnohi z nas prisli k sietam a obratu ako slepe kura k vajcu, je len DOCASNY stav, bola to len medzierka na trhu a na chvilu

toto sa uz nikdy nezopakuje (black swan theory), takze ak si myslite, ze ignorantstvom a nepouzivanim kalkulacky a neschopnostou si precitat co i len trapnu stredoskolsku knizku mikroekonomiky, aby sa tu nesirili bludy ako niekolko postov nad tymto, mylite sa

mame posledny rok, mozno dva predtym, ako sa dosyti trh a zacne tu klasicky biznis ako vsade inde a ti co su sprosti a nepoucitelni, pojdu robit nieco ine, ako je to zvykom

takze este raz, ak sa na VASOM uzemi najde clovek, co nevie ze existujete, a nechyti sa na ine reklamy v telke a inde a dostane sa na nejake porovnat.sk a tam si vas vyberie!, (aby vam platil mesiace a mesiace za net) a vy napriek tomu este uvazujete o tom, ze to je vela, tie dva mesiace, tak si myslim ze takato tupost si zasluzi len jedno

ZIADAM TA MIRECNET, spochybni moj vzorec!
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 19.12.2009 - 22:45 #78529
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

kiwi tvoj vzorec hovori o hrubom vynose na zakaznika. Moja realita je taka, ze ja ako majitel si na jedneho zakaznika dvojmesacny pausal za dva roky nemozem dovolit vziat. Teda mozem, ale podla mna okradnem tym firmu o investicie. 54% mojich trzieb ide na investicie. Podla mna len investiciami mozeme bojovat proti konkurencii a hlavne proti tlaku na znizovanie cien, a aj vdaka nim mam dostatocne prirastky aj bez porovnat.sk Ak nebudem investovat a budem davat peniaze sprostredkovatelom, o dva roky aj tak o toho zakaznika pridem. Pri saturacii trhu sa to asi zmeni, a bojim sa, aby nezacala nasa samodestrukcia (znizenie cien, znizovanie investicii, rast provizii sprostredkovatelom)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 19.12.2009 - 23:22 #78531
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

ja, v mojej realite, ked mi zakaznik zaplati 24mes x 300 korun, a z toho dam 600 porovnatsk, mam vo vacku 3000

tolko mi pribudlo!!!!!!

usetris 600korun, ale nemas vo vacku NIC!!!!


sibe vaaaam????
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 19.12.2009 - 23:27 #78532
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
tomas128 wrote: ›O tom,. že sú tam dohody s operátormi ako Slovanet, ktorých ponuka bude vždy nad tou Vašou písať nebudem.


heh, bodaj by nebol ked firma ClickTrade ( www.porovnaj.sk ) ma rovnakeho majitela ako DLM ( http://www.dlm.sk/ ) co je zase firma ktora sa asi zaobera pustanim "medialnych bubliniek" a PR za firmu SLOVANET Very Happy ... tie akoze tlacove spravy a vyhlasenia ktore pravidelne zverejnuje napr ZIVE.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 19.12.2009 - 23:36 #78533
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

eXplorer wrote: ›heh, bodaj by nebol ked firma ClickTrade ( www.porovnaj.sk ) ma rovnakeho majitela ako DLM ( http://www.dlm.sk/ ) co je zase firma ktora sa asi zaobera pustanim "medialnych bubliniek" a PR za firmu SLOVANET Very Happy ... tie akoze tlacove spravy a vyhlasenia ktore pravidelne zverejnuje napr ZIVE.


to vsetko je pravda, az na to, ze ak je tam slovanet nad vasou ponukou, tak preto, ze ju ma podla kalkulacneho vzorca vyhodnejsiu. zatial som si nevsimol ze by sa tam zoradovalo podla niecoho ineho, napriklad podla toho kto s kym spi, chodi, ma biznis, atd.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 19.12.2009 - 23:38 #78535
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
no ja som videl vo vyhladávaní aj taký výsledok kde bol slovanet o viac ako 2 € drahší ako najvýhodnejšia ponuka ale aj tak bol na 1 mieste ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 20.12.2009 - 00:01 #78536
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

sa mi par krat do mesiace stane, ze zavola potencionalny zakaznik a tlaci ma cenou dole, reci ohladne toho, ze staci mu dat lespiu cenu a hned si nas objedna. Zopakujem mu nas cennik a poviem, ze nech si to premysli a ak bude mat zaujem, ze nech sa paci, nech mi zavola. Vacsina po case zavola. Rovnako si myslim, ze vacsina co by sla cez porovnat.sk by ku mne nakoniec aj tak dosla.

kiwi a co ked to bude taky user, co sposobi,ze mi nebude stacit do dediny 5G a budem musiet kupit o napriklad 4mesiace skor radio za 6000 E ? Su aj taky, stiahnu 200GB mesacne. Kde bude potom tvoja matematika, cele je to o priemere, ale mne ta dvojmesacna platba naburava priemer.

V podstate cela tato debata je o nicom. Si viem predstavit, ze v idealnom pripade mi dohodi 10ks mesacne, co by znamenalo pre mna naklad 270E mesacne, co pri 1900useroch je zanedbatelna polozka. Ide o to prijat to principialne a ja to principialne zatial odmietam.

Namiesto kecania v tomto topicku sme sa mali dohodnut na vytvoreni niecoho podobneho, ale bez DSLiek. A neslo by o porovnanie ceny sluzieb, ale o ponuknutie sluzieb. Malo by to lepsiu myslienku a mozno aj vacsiu kulturu. Mne to pripada ako bilboard pred hypermarketom s najlepsou ponukou v meste. Len u nas jablka za 0.4E ( zhnite) inde az od 0.6E (pekne, jedle)

Porozmyslajte, finacne by som takz projekt podporil.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 20.12.2009 - 00:33 #78539
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rakel wrote: ›kiwi a co ked to bude taky user, co sposobi,ze mi nebude stacit do dediny 5G a budem musiet kupit o napriklad 4mesiace skor radio za 6000 E ? Su aj taky, stiahnu 200GB mesacne. Kde bude potom tvoja matematika, cele je to o priemere, ale mne ta dvojmesacna platba naburava priemer.


200 giga ti moze stiahnut user ktory prisiel z hocikadial. downloaderov treba riesit inac, nez vynechanim reklamy cez web.

rakel wrote: ›Namiesto kecania v tomto topicku sme sa mali dohodnut na vytvoreni niecoho podobneho, ale bez DSLiek. A neslo by o porovnanie ceny sluzieb, ale o ponuknutie sluzieb. Malo by to lepsiu myslienku a mozno aj vacsiu kulturu. ..... Porozmyslajte, finacne by som takz projekt podporil.


Smile to je pre skfree priznacne. keby sme boli na opustenom ostrove a niekto by ponukol jedlo, okamzite by sa zrodilo aspon desat navrhov ze by sme si mali jedlo zohnat sami, lepsie, efektivnejsie, vypestovat, vytazit, atd, a v konecnom dosledku by sme zostali vsetci hladni, lebo od tychto reci je k skutocnym skutkom neuveritelne daleko.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 20.12.2009 - 01:49 #78542
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
pixall wrote: ›Smile to je pre skfree priznacne. keby sme boli na opustenom ostrove a niekto by ponukol jedlo, okamzite by sa zrodilo aspon desat navrhov ze by sme si mali jedlo zohnat sami, lepsie, efektivnejsie, vypestovat, vytazit, atd, a v konecnom dosledku by sme zostali vsetci hladni, lebo od tychto reci je k skutocnym skutkom neuveritelne daleko.


mas pravdu az na fakt, ze existuju ludia ktori by to skutocne dokazali Wink ako to viem ? je to jednoduche VACSINA ludi tu na SKfree to uz svojim sposobom pred rokmi dokazala.

Vzdy to dokazem lacnejsie ked sluzbu poskytujem "sam sebe" resp "viaceri ludia sami sebe", pretoze nemusim dotovat niekoho zisk, rezijne naklady atd atd. Ty sa tu snazis ludi presvedcit ze to tak musi byt, teda ze som povinny (ako klient) niekomu platit za sluzby ... niesom Smile to by napriklad znamenalo ze stravovanie je mozne IBA v restauraciach a varenie v domacej kuchyni je zakazane.

Niektori ludia nadobudaju dojem ze len a len oni a ich firma (toto neber osobne, myslim to vseobecne) je ta spravna volba ... toto si napriklad mysli aj ista teplarenska firma v BB, presviedcaju ludi o tom ake super je byt pripojeny na centralny zdroj tepla ... niektori ludia to "zeru" a niektori si zratali ze ked si postavia vlastnu kotolnu dostanu sa s cenami o 50% dole. Napriek tomu nie je individualna kotolna v kazdom baraku a dovod ? nuz "samo sa to" nevybavi, nepostavi, neprevadzkuje. To je pripad ktory vidis ty, ALE ked sa na to niekto da tak zisti ze sa to "da" a plati to aj v oblasti netu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 20.12.2009 - 02:05 #78543
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

kolki z vas si spomenu na projekt dapi (databaza aplternativnych poskytovatelov internetu)? 1? 2? nieco podobne, resp s podobnou myslienkou som pracoval pred 5 rokmi, kedy som dal dokopy velmi jednoduchy web, kde sa mohol ktokolvek regnut. bezalo to docasne na dapi.skfree.net. Ak si dobre spominam, tak bolo tam regnutych asi 5 firiem.

Teraz tu kazdy robi plecia, ze pome nieco riesit samy, pretoze to vieme najlepsie, najlacnejsie, najrychlejsie, naj, naj, naj. Lenze ako povedal pixall, tomas128(ktory tu posobi sice par dni, ale dokazali ste ho sfuknut ako kazdeho noveho, kto sem pride nieco riesit). Bojite sa dat niekomu zarobit. lebo podme si riesit piesocek medzi sebou. Ty oklames mna, ja oklamem teba a podme sa klamat navzajom.

Sice som nebol na poslednom stretku, skoda ze som nebol, ale urcite sa tam zas riesielo velke spajanie poskytovatelov, ako sa bude vsetko spolocne riesit. pred rokom sme to navrhli my, niektori boli s toho nadseni, niektori krutili nosom. Po par tyzdnoch to skoncilo tak, ze sme sa nevedeli dohodnut ci to bude sro alebo as. a dalsie podobne chujoviny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 20.12.2009 - 02:24 #78545
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Andrej musi uznat ze spojenie nie minuly ale predminuly rok to uz bolo, dojebal tvoj kolega a spristupnenie fora aj keketkom zdielajucih DSL. Teraz sa stretlo ako sme sa nazvali "zdrave" jadro a nespajame sa na novo, sme spojeni uz davno, to ze ty sa uz distancujes od spolocnych riesenie je tvoj problem.

Inak ano suhlasim, kazdy si tu chce hrabat na svojom piesocku a bozechran dat niekomu inemu zarobit, 90 percent z vas si nedovidi ani na nos puce, KiWi Vam napisal jasny vzorec a ak uz ani to nechapete, tak ja neviem, predajte to Swanu, Slovanetu alebo Draveckemu. Ja niesom ekonom guru ale mam zdravy sedliacky rozum a nad zmyslanim niektorych ludi sa mi pozastavuje a bohuzial aj nad ludmi o ktoryh som si dlhodobo myslel ze zakladne veci chapu.

Ja vyuzivam porovnat.sk uspesne a k spokojnosti, tiez sa mi zda 2 mesacne poplaty vela, nakolko teraz davam na pol roka interntu zadarmo (cize spolu 7 mesiacov), ale isla nepustia, a posledna kampan zabrala, za dva tyzdne som pripojil 50 novych ludi.

A este o tom klamani, ano su tu ojebavaci, Fiber Myjava a ZSR a pod, ... ... "zdrave jadro" je banda chlapov ktori si doveruju, a svoju spolupracu na tomto prehnitom cenzurovnom a komunistickom fore prezentovat nebudu.

DPC, mam z vas nervy idem spat.

Rakel este aj ty ? ...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 20.12.2009 - 02:28 #78546
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

teraz neviem kto to dohukal, ale to nejdem riesit. Mas pravdu, dohukalo sa to a to bolo podstatne. To ze existuje "zdrave" jadro je super, aspon niekto si tu pomaha, ked uz nie kazdy kazdemu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: porovnaj.sk-fakturacia  PostPosted: 20.12.2009 - 02:31 #78547
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Teba za zdrave jadro SKfree povazujeme, to ze si nebol nas mrzelo, poviem ti otvorene, serie ma co Vam spravil Dravecky, ale neskutocne ma serie ako sa sprava tvoj kolega "pravnik" - arogantnost nie je cesta.
Hovorim asi za vsetkych ked poviem ze si medzi nami uznavany, preco si sa ale ty vykaslal na nas je otazne, ja to subjetivne pripisujem tvojmu kolegovi.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)