Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 24.06.2024 - 14:06


Nevodiva tycka, 2m

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
rcp
Post subject: RE: Nevodiva tycka, 2m  PostPosted: 14.08.2010 - 16:10 #84176
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
421 wrote: ›ewew uplna hlupost ak trafi blesk kludne aj vedlajsiu budovu, odide v okoli vsetko, nepomoze ziadna nevodiva tycka....a inak cital som statistiku od jedneho technika zo slavneho telekomunistickeho podniku. Po burke zo 100pripadov poskodenych zariadeni boli 92 trafenych po elektrickom rozvode, nie telekomunikacnom. Cize podakujme sa distributorom elektriny za ich stabilny prinos k upgredu technologii Smile



ja mam aktualnu osobnu skusenost z minuleho tyzdna - blesk udrel asi 100m od domu - povacsine mi poodchadzalo vsetko po slaboprudovych rozvodoch - lan porty na ubnt zariadeniach (zaujimave je, ze na mikrotikoch neodisiel ani jeden), tunery na satelitnych prijimacoch (satelit inac 100% funkcny, prehrava mpg z disku, akurat nic nenaladi), lan porty na tlaciarnach. Dokonca mi odisiel splitter na DSL linke (splittre a sietovky poodchazdali aj susedom v okoli). po elektricke sieti neodislo nic. takze si vyber Very Happy

na druhej strane musim priznat, ze na el. rozvode mam zvodice prepatia, na ethernetovych a antennom kabli som ziadne prepatovky nemal. neviem si predstavit, ze by som daval prepatovky este aj medzi tlaciaren a switch.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Nevodiva tycka, 2m  PostPosted: 15.08.2010 - 11:25 #84177
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Je to velmi diskutabilne s ochranou voci bleskom. Co som cital odborne clanky neexistue nic ucinne. Velke telekomunikacne firmy to riesia vymenami. Ked trafi tak trafi, nepomoze nic. Ochrany mi pridu ako dolezite pre poistovne a sudne spory. Takze spat k tej tycke, je to ziadost majitela, ma bleskozvod, tak musim robit co chce.
Nejake ine napady?
Este som rozmyslal vyfrezovat presne na mieru drevenu tyc a vopchat ju do tej plastovej(vodovodnej).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Nevodiva tycka, 2m  PostPosted: 15.08.2010 - 13:01 #84178
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

rado3105 wrote: ›Je to velmi diskutabilne s ochranou voci bleskom. Co som cital odborne clanky neexistue nic ucinne. Velke telekomunikacne firmy to riesia vymenami. Ked trafi tak trafi, nepomoze nic. Ochrany mi pridu ako dolezite pre poistovne a sudne spory. Takze spat k tej tycke, je to ziadost majitela, ma bleskozvod, tak musim robit co chce.
Nejake ine napady?
Este som rozmyslal vyfrezovat presne na mieru drevenu tyc a vopchat ju do tej plastovej(vodovodnej).


Netreba zabudat, ze blesk ide cestou najlepsiej vodivosti a najmensiemu elektrickemu odporu.

Aky ma tvar strecha ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Nevodiva tycka, 2m  PostPosted: 15.08.2010 - 13:54 #84183
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

ewew, napisal som ze uz nechcem riesit blesky a nic co sa ich tyka. Chcem uz aby sa riesila len nevodiva tycka a co najvhodnejsi material. Na blesky tu je dost tem a mozes zacat aj novu a urobit ju celku riadne aj s tvojimi nazormi, uvahami, faktami a neviem cim. Ale toto nie je tema o bleskoch ale o tycke.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Nevodiva tycka, 2m  PostPosted: 15.08.2010 - 14:11 #84185
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
kurva tomu pocasiu asi jebe.
len co som poskodene zariadenia z minuleho tyzdna povymienal, dnes zase udisli nejake bullety, jeden mikrotik, printserver, dsl-splitter.

znovu vsetko lan porty - po el. sieti neodislo nic.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Nevodiva tycka, 2m  PostPosted: 16.08.2010 - 07:58 #84198
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
rado3105 wrote: ›Je to velmi diskutabilne s ochranou voci bleskom. Co som cital odborne clanky neexistue nic ucinne. Velke telekomunikacne firmy to riesia vymenami. Ked trafi tak trafi, nepomoze nic. Ochrany mi pridu ako dolezite pre poistovne a sudne spory. Takze spat k tej tycke, je to ziadost majitela, ma bleskozvod, tak musim robit co chce.
Nejake ine napady?
Este som rozmyslal vyfrezovat presne na mieru drevenu tyc a vopchat ju do tej plastovej(vodovodnej).

Povodne som sa vobec bal pozriet do tohoto vlakna, no ked som sa pozrel stalo sa to co som cakal, chujovina na entu. Nie je na tom nic diskutabilne, ake odborne clanky si to cital prosim pekne ? Norma je norma, pred vyse rokom dokonca vysla upravena v celku prisnejsia STNka o ochrane proti posobeniu bleskom. Vykasli sa na zakaznika a neries tu blbosti.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nevodiva tycka, 2m  PostPosted: 17.08.2010 - 13:26 #84223
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

gyro wrote: ›Vykasli sa na zakaznika a neries tu blbosti.


alebo ked uz riesis blbosti, tak si daj podpisat ze to takto on vyslovene chcel, lebo z toho citim priekak.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Nevodiva tycka, 2m  PostPosted: 17.08.2010 - 17:30 #84229
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

pixall wrote: ›
gyro wrote: ›Vykasli sa na zakaznika a neries tu blbosti.


alebo ked uz riesis blbosti, tak si daj podpisat ze to takto on vyslovene chcel, lebo z toho citim priekak.


Samozrejme treba mat papier, ze to bolo na ziadost zakaznika.

Ale aj tak ked to trafi bleskozvod, tak sa aj tak priblizne 50 % energie vyburi na elektroinstalacii. Nehovoriac o roznych vazbach, ktore vznikaju pri tychto javoch.

Asi tolko.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Nevodiva tycka, 2m  PostPosted: 17.08.2010 - 18:48 #84231
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rcp wrote: ›kurva tomu pocasiu asi jebe.
len co som poskodene zariadenia z minuleho tyzdna povymienal, dnes zase udisli nejake bullety, jeden mikrotik, printserver, dsl-splitter.

znovu vsetko lan porty - po el. sieti neodislo nic.


keby mal niekto dva nereklamovatelne bullety, velmi by sa mi zisli.. potrebujem z toho ethernetovy konektor...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)