Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 02.07.2024 - 17:39


HDPE alebo MIKROTRUBICKY

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
zelmar
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 17:28 #85478
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Jednoducho ich nenechaj valat po streche ale nech su aj nad strechou zavesene napnute a nikto ti ich nedojebe.Sice minies trosku viac uchytov ale za tu namahu to stoji.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 17:33 #85479
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

To aj niekto nehava len tak povalane po streche kable? Ja som bol v tom ze zaklad je ich povesat na vytahove sachty tak to vysky 2m a pokoj.Robili dve strechy tento rok kde mam kable a ani jeden nebol poskodeny ..
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 18:19 #85482
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

lubosk wrote: ›To aj niekto nehava len tak povalane po streche kable? Ja som bol v tom ze zaklad je ich povesat na vytahove sachty tak to vysky 2m a pokoj.Robili dve strechy tento rok kde mam kable a ani jeden nebol poskodeny ..


jaaaj lidi... a vy si myslite ze som uplne vymlety? problem je v tom, ze vytahove sachty su asi na jednej tretine panelakov. ostatne su bez vytahovych sacht. tam mam postavit slpy alebo co Very Happy ?
keby to bolo take jednoduche, tak sa asi tak sprosto nepytam... ideal je to dat do zeme, to je jasne. mesto sa chysta behom 1-2 rokov rozkopat nejake ulice a tak to vyuzijem, ale zatial to musim nejak poriesit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 19:25 #85484
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Aman wrote: ›kolego kolego kolego... myslis ze si neviem zratat dva a dva? niekedy az prilis podcenujes ludi, nemyslis?
velmi rad by som tam natiahol nieco take... hrubku to ma vsak 10 mm a viac. a to je uz problem. kedze to ide po strechach a medzi panelakmi, tak som mal problem dostat povolenie na biely kabel samsung hrubky 3mm, ktory z 10m uz vobec nevidiet. nie to este take nieco hovadsky hrube a tazke. ked som zobral kusok opancierovaneho kabla na ukazku niekolkym spravcom, tak ma s tym rovno poslali do prdele. nieco take im tam uz visi a vsetkym usilim sa to snazia dostat dole. je to vidiet pomaly aj z kilometra.
takze preto tam siel tento kabel... je to drahsie riesenie - to je mi jasne. je to aj menej kvalitne a efektivne riesienie, ale nemal som zial na vyber.

takze prec s blbymi recami a radsej porad, ze aku trubku na strechu.


to kotol: ty tam mas klasicke mikrotrubicky alebo nieco specialne? ak klasicke ako je aj na vyssie uvedenom odkaze, tak ako sa to vyzera po par rokoch?


heh, nevidim dovod niekoho len tak podcenovat, ale tak snad to nerobis prvy mesiac. davat si od kdejakeho domovnika kafrat do toho, aky kabel mas pouzit, je koledovanie si o pruser. jeden chce modry, druhy zeleny, dalsi to nechce nad strechou, dalsi to nechce po streche, atd. a preco? pretoze nikto z nich tomu nerozumie a len vymyslaju a mudruju, a ked si to nechas, tak budu mudrovat este viac.. chodia sa elektrarne pytat domovnikov aky velky rozvadzac maju dat a kam a aky hruhy kabel a kadialk nemu priviest? no to by tie siete vyzerali... naopka, elektrarne diktuju vsetkym, a oni sa musia prisposobit. a zakon v tomto smere dava podniku poskytujucemu verejne el.kom.siete velmi podobne pravomoci ako elektrarnam. kebyze zacnes projektom ktory prejde stavebnym uradom, pri vhodnej priprave sa k tomu ani domovnik ani obyvatel nebude vyjadrovat, bude to musiet strpiet tak jak je to naprojektovane a schvalene. zavesis si tam kabel taky aby vydrzal co vydrzat ma, a este okolo neho vznikne ochranne pasmo, a ked ti ho strechar prepali, bude povinny nahradit celu skodu ktoru podniku (tebe) sposobil. ked prvy zateplovac chcel aby sme dali kabel na mesiac prec, lebo on bude zateplovat, spravili sme mu na to rozpocet, na prekladku, i na opravy pri poskodeni, ukazali paragraf podla ktoreho to plati stavebnik (prekladku) alebo ten kto to poskodi (opravu) a hned bolo jasno ktora bije. zrazu sme kable nemuseli prekladat ani odstranovat a vsetci davali maximalny pozor aby sme ich nemuseli ani opravovat Smile a naozaj, nemuseli sme, a to tych striech spravili tohto roku dost. aman v prvom rade musis pouzit kabel taky, aby nikomu nedrbol na hlavu, lebo ak sa to stane tak z toho nebude mat pruser domovnik, ale ty, hoci on povedal ze tam mas dat tenky kabel, ale ty si ten kto ho tam dal. neviem jak dlhe previsy robis ale so samsungom, mo, tak by som to povedal, do list je dobry, ale viac jak 40 metrov by som mu nedaval. a potom musis zabezpecit prevadzkyschopnost a neporusitelnost verejnej siete a to sa so snurkou od topanok natiahnutou cez strechu zabezpecuje velmi tazko.

inac slusny zavesny kabel najdes uz cca o hrubke 8 milimetrov, pripadne ked pouzijes flat drop tak maprierez ako obdlznik zhruba 8x3 mm. potom su kable na ocelovom lanku osmickoveho prierezu kde nejake 12vlakno je na nerozoznanie od metalickych kablov ktore vesia po stlpoch tcom. a ked si nedas nijak raz povedat a chces len poradit chranicku a na ostatne nie si zvedavy, tak si tam daj nejaku co najdrahsiu FXPcku alebo taku tu gumenu hadicu vystuzenu drotom. nieco co je urcene na vonkajsie pouzitie a je to UV resistant.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 19:52 #85486
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

no nejde to zial cez stavebne... je to na dobre slovo a tak sa musim prisposobovat ja. a kable su uz natahane, previsy su zhruba 20-40m. ale na samsungu mam aj 130m previs Smile a ide... otazka dokedy.

inak ked uz sme pri tom. tak sa pochvalte aj vy ostatny, ze ake mate najvacsie previsy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 22:11 #85490
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Aman wrote: ›no nejde to zial cez stavebne... je to na dobre slovo a tak sa musim prisposobovat ja.


jaj tak potom sa niet co cudovat ze si musis chodit 7x opravovat kabel pri robeni strechy a kazdy majster domu ti do toho keca. tak potom nic, rob ako chces, kludne to fukni po streche do mikrotrubicky, staci leukoplastom o bleskozvod prilepit, to podrzi... aspon do casu kym to zas prides opravit...

chcel som ti len usetrit namahu a pripadny neuspech, ono to je tak, cim skor to spravis poriadne, tym lepsie to pre teba bude. ak to pojdes opravit este 20x, tak jednak ty na tom uz budes mat strateneho kopu casu a kopu materialu, uz to bude ovela drahsie jak seriozna instalacia aj s projektom a povoleniami, a napriek tomu to aj tak furt bude sfusovane a nacierno a aj tak si potom ten kabel mozes dat prec, lebo taky net ktory vypadne kazdu chvilu a treba ho opravovat, nikto nebude chciet. daju si net ktory im sice raz niekto zakope krizom cez kvetinovy zahon, ale urobi to jediny raz a odvtedy im to bude fungovat, roky a roky, kym ty budes opravovat izolaciu a menit chranicky po streche. kebyze si tahas kabel od kamarata z okna do okna, kaslat na to ako to je, ale ked to robi podnik poskytujuci verejne siete, tak by to malo mat aspon nejaku uroven, a dobu zivotnosti dajme tomu aspon 10 rokov, a nie len do prveho zateplovaca. odfusovat optiku, ktora moralne vydrzi (na rozdiel od radii) aspon tych 10-15 rokov, je velka chyba. ta odfusovana ta bude stat plusminus tolko isto ako poriadne spravena, akurat ta odfusovana bude kvalitou len maly kusok od freebandu, co je dnes uz nedostatocne, a o par rokov ani nehovorim, a ti co mohli prezit a prosperovat na to zakapu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 10.10.2010 - 22:47 #85492
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

skusim to napisat znova a mozno to konecne pochopis. kablovanie na streche / rozvody v panelakoch / rackove skrinky a ostatne drobnosti = toto vsetko je podla planov, zmluv a dohod. napriek tomu mi to pravidelne prepaluju strechary a konkurencia po kabloch / trubkach vzdy "nahodne" poskace alebo ich jednoducho poskodi. ano, mohol by som sa aj ja ohanat nejakymi zakonmi a paragrafmi, bol by som v prave a ver mi, ze som to aj skusal. ale napriek tomu sa to opakovalo a jak keby naschval, tak este castejsie. a teraz sa hadaj s niekym alebo ho tahaj na sud za to, ze ti precvakol / prepalil kabel. nase sudy su v takom stave, ze najvacsi zlodeji sa rehocu na slobode a sud sa na tvoj drobnucky problem zvysoka vyserie. znamy sa takto snazil cez sud dostat svoje peniaze od jedneho pacienta, ktory ho oklamal a okradol a skus hadat ako to dopadlo... vyhodilo sa kopec penazi na pravnikov / sud a sprostosti a chalan sa dalej smeje na slobode jak keby sa nechumelilo.

tenky samsung kabel sa pouzil preto, aby boli co najmenej viditelne prepoje a aby neprevisali dalsie hrube kable cez kraje panelaka (prave tie previsy su na dobre slovo s miestnym uradom, kym to nejde do zeme) a aby sa neslo tazkym hrubym kablom po strechach.

chcel som poradit len jednu vec a to je ta, ze ako ochranit kabel na streche pred vandalizmom konkurencie alebo debilitou a aroganciou strecharov. a este raz zdoraznujem, ze je to docasne riesenie, kedze do dvoch rokov by som to mal mat konecne v zemi - ale po tu dobu treba nejako prezit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 11.10.2010 - 10:49 #85493
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

tak potom si daj niekde do topologie nejake zalozne trasy radiom (locoM5 napriklad) a prajem vela trpezlivosti pri opravovani. ak to niekto chce spravit umyselne, tak si nepomozes.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 11.10.2010 - 10:51 #85494
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

pixall wrote: ›tak potom si daj niekde do topologie nejake zalozne trasy radiom (locoM5 napriklad) a prajem vela trpezlivosti pri opravovani. ak to niekto chce spravit umyselne, tak si nepomozes.


tak ak to niekto chce umyslene poskodit, tak nepomoze ani pancierovany kabel... tu sa skor jedna o "nahodne" stupanie na kable a strecharov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 11.10.2010 - 13:30 #85495
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
pixall , sám dobre vieš že pokiaľ sa vybaví projekt a všetky povolenia okolo toho , tak sa tam natlačí niekto kto to spraví na hulváta bez povolení a ty budeš len ťažko vysvetľovať klientom že majú počkať čakáme na povolenia ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 11.10.2010 - 14:58 #85496
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ano, to musis byt bud velmi velka firma alebo superman aby si to zmakol. Smile v kazdom pripade je lspei to robit poriadne ako na hulvata. i ked je s tym na zaciatok viac roboty, vrati sa to velmi rychlo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 11.10.2010 - 16:06 #85499
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

pixall wrote: ›ano, to musis byt bud velmi velka firma alebo superman aby si to zmakol. Smile v kazdom pripade je lspei to robit poriadne ako na hulvata. i ked je s tym na zaciatok viac roboty, vrati sa to velmi rychlo.


no teraz si protirecis... thomas narazal tiez asi na tvoj davnejsi prispevok o antiku (ten napadol aj mna), kde si sam popisoval, ze oni dosli, nepytali sa, spravili, zapojili a potom riesili povolenia. a pozri sa kde su...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 11.10.2010 - 17:21 #85502
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kokso ze som ja nebol ticho, teraz z toho bude tyzdnovy flamewar Wink ano pisal som to, co mi pripominas. na druhej strane bola vtedy ina doba. volakedy na rukach nosili aj za net ktory isiel len 4 dni do tyzdna. prisiel prvy druhy lokalny provider, tak natiahol ako vedel, providoval, mal. dnes uz hlavne vo vacsich mestach jasne citit ze je ina situacia, ze ethernety omotane okolo bleskozvodov a cierne odbery elektriky z vytahovych strojovni ci svetelnych okruhov maju svoje dni zratane. kym orange staval BTSky, UPC analogovu kablovku, a lokalni provideri si zdielali nejaky megabit cez wifi, tak bol relativne klud. v porovnani so situaciou dnes, ked aj orange aj UPC aj lokalni ispckari stavaju optiku a konkuruju si v baliku internet+hlas+TV a biju sa o toho isteho zakaznika. pred 7 rokmi nikoho v bytovke nezaujimalo ze si si napojil switch zo svetelneho okruhu, boli radi ze maju net, dnes ta dojebu najprv obyvatelia pretoze tych switchov tam maju uz 10, od kazdeho IPSckara jeden, a maju velke nedoplatky za prud, a potom na dovazok ta este dojebe UPC alebo niekto iny za to ze mas cierny odber alebo ze nemas reviziu alebo ze nemas na siet povolenie alebo skratka za nejaky iny dovod, pretoze im konkurujes a ked mas ty problem, oni maju radost.

a to ti hovorim preto, lebo posledny rok nerobime takmer nic ine, len prerabame stare siete (svoje aj odkupene) do poriadneho stavu aby sme prezili a dalej rastli. kym povodna kokotstka instalacia stala 500 korun (16 EUR) na uzivatela v bytovke, prerabka na to, aby sme mu mohli providovat aj v najblizsich 5 a viac rokoch, stoji cca 300 EUR na uzivatela. keby to bolo namontovane poriadne hned na zaciatku, stalo by to ani nie polovicu terajsich nakladov na prerabku, mozno tretinu, mozno este menej, a mohli sme uz mat viac zakaznikov, viac SPOKOJNYCH zakaznikov, a mohli sme mat viac casu na ine veci, lebo servisovat staru siet, pri tom stavat novu, a potom prehadzovat userov, a potom este staru siet demontovat, je asi 3x narocnejsie nez to raz zriadit poriadne. doba ked sa tahali kable kadejako je prec a ked to niekto nepochopi dost rychlo, holt bude mat problem.

a ano, velmi rozhoduje rychlost, s akou vies klienta pripojit (za kolko dni). LOCO je vyborna vec, Airmax tiez, dokonca mam teraz garanta pusteneho locom cez okno na panelak asi 300 metrov vzdielny, kde mam zakladnovku. ano, na zakladnovku som vybavoval povolenia vyse pol roka, ale uz ich vsetky mam, od stavebneho uradu cez hygienu a verejne zdravotnictvo a statiku a neviem co vsetko, cez vlastnu pripojku na elektriku samozrejme s projektom a reviziou, cez poriadny bleskozvod, atd atd. a uz ma z tej strechy nikto dole nedostane, ani nikto nepodstavi anteny predo mna, ani ich nebudem musiet prekladat lebo sa niekto vyspal zle, atd. teraz si tam stielam nanostationmi a locami vsetko co potrebujem. a zaroven vsade kde sa da davam do zeme chranicky, este mi treba miestami dofukat kabel a vyvarit a osadit racky a switche a objednat odberne miesta od elektrarni a spravit revizie a pripojky atd atd, ale klient je uz dnes pripojeny LOCOM na schvalenu zakladnovku, je pripojeny koser, bez toho aby to mohol niekto napadnut, a ked ho pol roka prepojim na optiku a LOCO pouzijem inde, tak mam vyhrate. asi tak.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sogi
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 11.10.2010 - 17:32 #85503
Basic


Joined: Dec 27, 2005
Posts: 163

naco sa s nimi hadas pixall Smile hybaj na pivo, doriesime ten konekt na Letnej konecne...

dnes je moderne sa ohanat frazami "niesme taki bohati aby sme kupovali lacne veci" a napriek tomu kupit 3x tu istu lacnu vec ktora sa mi (uz zo skusenosti) rozpadla 2x v rukach...

ja rad porovnavam tak porovnam aj toto - napr. DELL PC s 2 rocnou NBD zarukou dostanes za cca. 350EUR, ked sa daco pokazi tak pridu domov a opravia ti PC u teba...a aj napriek tomu sa najdu magori co si naskladaju skladacku, najskor pri manipulacii odfajcia nozicku na procesore a potom ked sa im poserie disk tak maju cely PC v kybli kym im to nevyreklamuju...a ten PC ich vyjde na 320EUR a myslia si aky perfektny kauf a ako pekne usetrili...rovnako ako SUPERMICRO servre Smile kto toto kupi...no comment Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: HDPE alebo MIKROTRUBICKY  PostPosted: 11.10.2010 - 20:41 #85504
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

sogi wrote: ›naco sa s nimi hadas pixall Smile hybaj na pivo, doriesime ten konekt na Letnej konecne...

dnes je moderne sa ohanat frazami "niesme taki bohati aby sme kupovali lacne veci" a napriek tomu kupit 3x tu istu lacnu vec ktora sa mi (uz zo skusenosti) rozpadla 2x v rukach...

ja rad porovnavam tak porovnam aj toto - napr. DELL PC s 2 rocnou NBD zarukou dostanes za cca. 350EUR, ked sa daco pokazi tak pridu domov a opravia ti PC u teba...a aj napriek tomu sa najdu magori co si naskladaju skladacku, najskor pri manipulacii odfajcia nozicku na procesore a potom ked sa im poserie disk tak maju cely PC v kybli kym im to nevyreklamuju...a ten PC ich vyjde na 320EUR a myslia si aky perfektny kauf a ako pekne usetrili...rovnako ako SUPERMICRO servre Smile kto toto kupi...no comment Very Happy



vidis ja som si kupil uz asi 20 skladacku z agemu za 150Eur a pokazila sa mi ani jedna.. sranda sak Smile teda pardon raz mi odisiel disk..

a ktomu flamu, ja som zastanca rychlotahania nechutnych sieti po domoch ale s naslednou prerabkou ked sa upokoji situacia... zakaznik nepocka rok na vsetky vybavenia a schodze, ale ako to poznate ked ste uz raz na streche je velmi tazke vas odtial dostat... a ked poviete ze to chcete prerobit este vam podakuju aki ste zodpovedni Wink

ofsem vsetko ide ruka v ruke s peniazmi, dnes nie je problem pripojit dom cez zem optikou popod 10m cestu... kedysi sa mi o tom ani nesnivalo...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)