Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 24.06.2024 - 15:07


Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
neos
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 28.07.2013 - 19:20 #103932
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

OK, ktokolvek kto tu ma patent na rozum, alebo sa vyzna v tychto sr..ach nech sa prosim vyjadri. Bude to napomocne, kedze sa to tyka komplet vsetkych nas, co robime net.

Doteraz som cele toto neriesil, ale po niekolkohodinovom studovani webov a zakona som nezistil, ci musim/nemusim svoj IS registrovat.
Dalsia vec: zhanam bezpecnostnu smernicu, znacka lacno. Prinajhorsom ju z niekadial okopirujem ale som ochotny niekomu prispiet, ak si ju dal vypracovat a chce podelit naklady.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 28.07.2013 - 19:59 #103934
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ak by to aj niekto vedel, je pravdepodobne že sa tu s tým nepodelí.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 29.07.2013 - 13:51 #103947
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

S tou registraciou IS som dnes zistil, ze to nevie ani samotny UOOU. Ze si este len sami ujasnuju, ktore typy IS bude/nebude treba registrovat.

Vraj treba svoj system pre istotu zaregistrovat a zaplatit tych 20e. Nasledne ten poplatok "mozno" vratia, ked dojdu k tomu, ze pre evidenciu klientov ISP regsitraciu netreba. Mam to z jednej firmy, co tie projekty robi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 29.07.2013 - 21:56 #103948
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Jeden s najprínosnejších prispevkov aké som tu za poslednu dobu čítal. Tak sme sa konečne niečo dozvedeli...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 30.07.2013 - 10:14 #103949
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
123


Last edited by 421 on 02.08.2013 - 23:56; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 30.07.2013 - 14:13 #103952
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

tvoja posadnutost mojou osobou presahuje medze zdraveho rozumu, ale to asi nemusim pisat, to vidi snad kazdy. skus odbornu pomoc.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 30.07.2013 - 15:26 #103953
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
123


Last edited by 421 on 02.08.2013 - 23:58; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 30.07.2013 - 20:35 #103954
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Dalsim faktom je ze mi spracovavame udaje podla 351/2011, kontrola z TUSR preveruje aj bezpecnost tychto udajov (teda aspon naposledy to riešili). Na toto je v zakone o ochrane osobnych udajov vynimka - pretoze to ide podla telko. zakona.

http://www.dataprotection.gov.sk

web bol aktualizovaný a defakto sa tam dočítate všetko potrebné. Žiadny bezpečnostný projekt ani zodpovednu osobu po novom nepotrebujeme (možno niekto ano). Ešte tá registracia info systemu je diskutabilna.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 31.07.2013 - 10:37 #103959
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

Ak nezbieras rodne cisla, tak staci smernica. Tu urcite musis mat, kedze SPRACUVAVAS osobne udaje. Zodpovedna osoba je potrebna vtedy, ak mas vo firme aspon 20 ludi, ktori robia s osobnymi udajmi. Takze vacsina z nas zodp. osobu nepotrebuje, lebo nemame ani tolko zamestancov.

Mne typek z firmy na bezp.projekty tvrdil, ze aj tak je lepsie mat projekt, lebo urad s tym pri kontrole moze mat problem. Jasne, ze si prihrava biznis a zakon hovori v tomto pomerne jasne, ale cenovy rozdiel medzi smernicou a projektom je maly, takze davam si spravit projekt a mozem to cele.. Nemam casu sa s tym viacej babrat ani cloveka, na ktoreho to mozem zhodit a treba sa venovat nasej primarnej cinnosti. Inak niektore cenove ponuky su "vtipne". Urcite si treba spravit vyber a oslovit vsetko co google najde Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 31.07.2013 - 10:51 #103960
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

neos wrote: ›Ak nezbieras rodne cisla, tak staci smernica. Tu urcite musis mat, kedze SPRACUVAVAS osobne udaje. Zodpovedna osoba je potrebna vtedy, ak mas vo firme aspon 20 ludi, ktori robia s osobnymi udajmi. Takze vacsina z nas zodp. osobu nepotrebuje, lebo nemame ani tolko zamestancov.

Mne typek z firmy na bezp.projekty tvrdil, ze aj tak je lepsie mat projekt, lebo urad s tym pri kontrole moze mat problem. Jasne, ze si prihrava biznis a zakon hovori v tomto pomerne jasne, ale cenovy rozdiel medzi smernicou a projektom je maly, takze davam si spravit projekt a mozem to cele.. Nemam casu sa s tym viacej babrat ani cloveka, na ktoreho to mozem zhodit a treba sa venovat nasej primarnej cinnosti. Inak niektore cenove ponuky su "vtipne". Urcite si treba spravit vyber a oslovit vsetko co google najde Smile


to si ma prekvapil ze medzoi smernicou a projektom je maly cenovy rozdiel......
potom teda ked si uz oslovil nejake spolocnosti mohol by si hodit nejake to echo, ze ktore vychadzaju najlepsie a su aj rozumny....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 31.07.2013 - 15:00 #103961
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›pixall ziadna posadnutost, to si zasa nenahovaraj, Co sa tyka odbornej pomoci nebude to prvy krat, takze neos uz u mna bol, aj v inych veciach poradit, smernicu mu poslem. Dokonca zadarmo, nemusi mi platit ziaden rocny poplatok....prave to ma byt zmyslom spoluprace a podobnych projektov, ze si budeme ako ISP pomahat nie jeden na druhom zarabat.


sice 5 zo 6 tvojich prispevkov v tomto threade zacina slovom "pixall" a toci sa okolo mojej osoby, ale inac vobec nie si mnou posadnuty. kazdemu pomozes rad a zadarmo, akurat ked si jediny raz mal pre ALPI nieco spravit (vseobecne podmienky), tak ani po dvojnasobnom termine z teba a tvojho pravnika vobec nic nevypadlo, a to na vas boli vyhradene peniaze. dotiahol som to potom namiesto teba ja, moja robota bola gratis, vyplatil som len pravnika. a ty mna rasto ides kadrovat o tom ze ako ma kto robit zadarmo a nezistne veci pre kolektiv? sa spamataj. clenske sa pouziva predovsetkym na odbornu (externu) pomoc, je to uz raz v tomto svete tak, ze komercni pravnici beru za sluzby peniaze. ty tiez ako podnikatel asi nerozdavas svoje sluzby zadarmo, preco by to mali robit ini.

okrem toho, nakladanie s prostriedkami zdruzenia je vec zdruzenia a jeho clenov, ty nie si clen a mas v tom nula eur, tak neviem co sa do toho vobec kurva furt montujes. vazne pochybujem ze ked k tomuto pises "ziadna posadnutost, to si zasa nenahovaraj", ze to mam brat vazne, ved toto co uz par rokov okolo mna a alpi predvadzas, je obsesia ako z prirucky.

ps: nikdy v zivote som nikoho neziadal aby nieco tvoje vymazal, takze ak sem zas nagrcias nieco co moderator zrusi, mna za tym nehladaj. ja by som to nemazal, ale radsej archivoval, lebo raz ked ma fakt dozeries a pretecie pohar trpezlivosti, tak sa to bude hodit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 01.08.2013 - 07:51 #103962
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

V tomto sa musim Pixala naozaj zastat. Nieje to prvy krat, co sa do neho len tak navazas. Ja sa mu ale osobne cudujem, ze sem este prispieva. Toto forum je uz iba zumpa, kde sa nic neda citat. Prisievaju sem piati ludia dookola a to same pic...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 01.08.2013 - 11:43 #103968
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

tiez musim len suhlasit, za tie roky to tu islo riadne dole vodou. Kedysi sa tu diskutovalo o rozumnych veciach. Dnes uz len sami spekulanti prichadzaju po rozumy ako zosietovat dedinu/panelak a nic neplatit..Chodim sem uz asi len z nostalgie Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 01.08.2013 - 20:59 #103971
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
123


Last edited by 421 on 02.08.2013 - 23:58; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Bezpečnostný audit pre poskytovateľov telekom. služieb  PostPosted: 02.08.2013 - 13:07 #103972
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ked si nemal zaujem dat podmienky do ALPI, preco si sa preboha ponukal ze to spravis? preco si potom nechaval ludi na to cakat, preco si vysvetloval ze este chvilu, uz to bude, len pravnik je este na lyzovacke... ? bullshit..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)