Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.05.2024 - 06:50


Senec a okolie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 10 < 123456...10 >
Author Message
si
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 17.05.2003 - 23:45 #1893
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Rozumny ludia sa pozru co v ich okoli vysiela a nastavia si to tak aby boli na co najmenej zarusenom kanali. (je to dobre pre nich a aj pre ostatnych)
Profinet tam uz urcite nie je, ked tak mozno bentel Smile sak sa skus pripojit a pozri ake IPcky tam behaju, potom mrkni do RIPE alebo skus nslookup Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Max
Post subject: Takze  PostPosted: 18.05.2003 - 21:00 #1916
Basic


Joined: Máj 17, 2003
Posts: 5

Pocuj si. neviem ci si robis len srandu alebo co. Jak sa mozem pripojit na tu ich ... ked nepoznas WEP. ZIstovanie wep je vo windowsoch mozne jedine s jedinou sietovkou (orinoco co ktora to je). Navyse zistovanie wep neco trva. Siete menia wep casto kvoli tomu aby si sa do nich nenabural. Nasmerovanie anteny je dobra chujovina pretoze niminalne ma antena 15 stupnov zaber na vzdialenost dajme tomu 500 metrov je ti sirka panelaku vies kde..
Teda zaver z toho co som chcel povedat?

Viem ze ta wlanka ma SSID WLAN, IPcky nezistim ani ja ani ty pokial nevies wep a o tom ostatnom o com si pisal ani nema vyznam pisat.
O nasmerovani ani nema cenu ti hovorit vzorce najdes v matematickofyzikalnych tabulkach inak ti postaci aj trigonometria.
Inak ze to je profinet som sa informoval v internetovej kaviarni vraj by to mal byt on... Twisted Evil Dufam ze som ta presvedcil ze som celkom rozumny clovek
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 18.05.2003 - 22:11 #1920
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
No pokial tam je iba jedno jedine AP a ty si tam das druhe, a rozumne si to nastavis tak to naozaj este nie je ziaden problem (obvzlast ak je to AP zaroven jedno jedine v okoli Smile )
[napriklad ak to AP komunikuje na kanali 1 a ty si to das na kanal 13, tak na seba budete vplyvat naozaj minimalne (rozumne je mat rozostup aspon ob kanal, t.j. napriklad 4 a 6)]

o neakom nasmerovani som tu myslim nevravel.. nasmerovanie anten chujovina vsak nie je...

WEP sa s dnesnym HW ta ziskat v realnom case;
provideri, ak aj maju siete kryptovane, tak WEP prilis casto nemenia, plati nepriama umernost, cim vacsia siet, tym je zmena jej konfiguracie zlozitejsia (a zmena WEPu ku zmenam konfiguracie patri); cim zlozitejsia zmena, tym vacsia sanca na chybu a neuspech; provideri si nemozu dovolit provokovat zakaznikov zbytocnymi vypadkami (napriklad v dosleku chyby pri zmene WEPu) preto taketo veci robia len ked to je naozaj nutne...

No ono to vacsina ludi stale vola profinetom (aj ja), ale v skutocnosti to je bentel (ale to som iba tak rypal, obaja vieme o kom/com je rec Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
MisoB
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 18.05.2003 - 23:04 #1923
Basic


Joined: Apr 07, 2003
Posts: 83

Myslim ze "profinet" to nebude, maju tam zariadenia ale myslim ze bez AP. Podla toho co mi dotycny clovek "odtial" povedal tak maju anteny na vyskovaku smerom od BA do TT na pravej strane (nepoznam este ulice Sad )
 
 View user's profile Send private message MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
MisoB
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 18.05.2003 - 23:08 #1924
Basic


Joined: Apr 07, 2003
Posts: 83

A jo sorry Smile Tak som to nasiel...Moze to byt Kollarova / Hurbanova co myslis? To by mohlo byt ono, take hrozno na streche, ale neviem ci to AP patri naozaj im... Skor to bude ten lokalny "drahy" provider si myslim...
 
 View user's profile Send private message MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Max
Post subject: 2 si  PostPosted: 21.05.2003 - 11:44 #1946
Basic


Joined: Máj 17, 2003
Posts: 5

No ja co som si cital tak co sa tyka zistovania wepu vraj to zalezi podla traficu , moc som sa do toho dalej nerypal. Inak to ze je to bentel som ja ak ti poviem pravdu nevedel nejak som si to moc nevsimal. Co sa dalej tyka toho nasmerovania antelny tak som to myslel na ze na jednom panelaku mi zo vzdialenosti cca pol kilometra nepomoze ziadne nasmerovanie na presny AP ak sa na panelaku nachadza iny AP tak jednoducho budem urcite chytat aj ten. Co sa tyka kanalov ja som sa skvor obaval ze si provider (teda bentel Wink ) urobi co sa mu zachce ako je to u SK providerov zvykom a nastavi NAHODOU ich AP presne na tenisty kanal ako nas potencialny AP. Ono videl som uz vseliakych technikov.... Preto som trochu uvazoval o inom panelaku nejak totiz vzdy ked som sa na nieco spolahol mi to nevyslo...
Inak co sa tyka zmeny WEPu nieje to az tak zlozite. Co som videl je ze chalan mal nejaku tabulku a wep si menil ak som to spravne pochopil podla nej v nejakych pravidelych intervaloch..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Max
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 21.05.2003 - 16:39 #1950
Basic


Joined: Máj 17, 2003
Posts: 5

Takze ked chce niekto neco zacat robit nech mi posle mail na max@pretaktovanie.sk . Postavime na nektory panelak AP a bude pokoj. nekto nech sa mi ozve.. Bud mi posli tel. c. alebo ti ja poslem svoje ak chces. mail je pomaly na to aby sa cez neho neco vybavovalo, o forume ani nehovorim. AP je uz teoreticky kupene (iba teoreticky .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
vlad
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 22.05.2003 - 10:07 #1961
Basic


Joined: Mar 14, 2003
Posts: 51
Location: Senec
Caff max. Co tak pouzit icq ??? Ak cosika v senci vybavujes, je vhodne aby si sa s nami (MisoB, Jonsky, vlad) spojil aby sme nerobili duplicitne a zbytocne.
...zatial sa maj.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Max
Post subject: to Vlad  PostPosted: 22.05.2003 - 21:50 #1971
Basic


Joined: Máj 17, 2003
Posts: 5

Pocuj Vlad mam odpor k ICQ akpon do casu kym nebudem mat pevnu siet, potom mozno. S misomB sa spojim on mi kontakt dal takze ak sa zadari zajtra (piatok) sa idem opytat na jeden flak na AP. dufajte zo to vyjde
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
MisoB
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 22.05.2003 - 23:19 #1974
Basic


Joined: Apr 07, 2003
Posts: 83

OK, ak by to bolo mozne dostat sa tam v pripade ze by sme tu strechu mohli pouzt, daj co najskor vediet pretoze mame na plane s Vladom a Jonskym nejake testovacky v priebehu vikendu (24-25) a vhodna strecha nikdy nie je zla na dobre testy.
 
 View user's profile Send private message MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
vlad
Post subject: Re: to Vlad  PostPosted: 23.05.2003 - 10:07 #1977
Basic


Joined: Mar 14, 2003
Posts: 51
Location: Senec
Preco? icq je v pohode... Ak si ho nechces instalovat mozes pouzit http://go.icq.com/ co je v podstate ako nainstalovane, len to myslim nesuportuje telefonovanie a tak. (aj tak ho pouzivame len na chat). Ak mi nieco posles a nie som prihlaseny pride mi to hned ako sa prihlasim, mozes si saveovat chaty, je to rychlejsie ako maily a forum.. Ja som s nim Laughing
Wink

Max wrote: ›Pocuj Vlad mam odpor k ICQ akpon do casu kym nebudem mat pevnu siet, potom mozno. S misomB sa spojim on mi kontakt dal takze ak sa zadari zajtra (piatok) sa idem opytat na jeden flak na AP. dufajte zo to vyjde
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 23.05.2003 - 10:48 #1978
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
takych ludi co nesuportia icq je viacero, ani ja ho v laske nemam Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
MisoB
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 24.05.2003 - 00:18 #1980
Basic


Joined: Apr 07, 2003
Posts: 83

Chyba soudruzi chyba, jak chcete ale delate si to sami!
ICQ je skvele, je pruznejsie ako mail a lacnejsie a diskretnejsie ako telefon...
 
 View user's profile Send private message MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 24.05.2003 - 02:14 #1982
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Hmmm zato ze musis hned naletiet na kazdu blbost co ti podstrcia... na ucely kecania tu bolo a aj je napriklad IRC (niezeby som tam chodil.. Smile ) akurat ze niekto zas musel vymyslat nieco nove....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kenny
Post subject: RE: Senec a okolie  PostPosted: 26.05.2003 - 07:11 #1998
Basic


Joined: Mar 18, 2003
Posts: 160

A ICQ ma dieru - z vonku sa ti moze niekto rypat v datach ani nevies kedy !!!
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 10 < 123456...10 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)