Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 26.06.2024 - 11:33


Problem s blokovanim P2P

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 5 < 12345 >
Author Message
m-tec
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 09:54 #78178
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
zelmar wrote: ›
jablko wrote: ›
m-tec wrote: ›Tak to ste mu teda poradili... Very Happy Chlapec potrebuje odstrelit jedneho cloveka a vy mu tu nukate jadrovu zbran ktorou vyhladis cele mesto Very HappyVery HappyVery Happy Jablko aku velku mas siet? (nemam umysel sa ta nijako dotknut, ale mam taky dojem ze potrebujes jednoduchu radu ako nastavit pravidla pre malu siet)


mam okolo 1600 klientov
okolo 60 mbit a idem zvysovat na 100mbit.
packetov okolo 8000 v spicke down.

Nemam zo zariedeniami typu fortinet skusenosti ale myslim ze ta 80tka by mi mohla pomoct.
Co myslite?



Kurva to ako robis ze 60M na 1600 userov? Predavas iba 128kbps linky?Ved v normalnom svete by si potreboval minimalne 100M a viac. A aj pps je nejako malinko na tolko userov.

PS: CHcem viediet to pravidlo na torrentakov (Mikrotik/linux na to nemá gule aby s nimi nieco bez extremneho obmedzenia ostatnych služieb/portov urobil)

Beriem vsetko naspat co som pisal. Na 1600 userov je uz ziaduce si postavit alebo kupit slusny firewall. To ani nespekuluj to lokalne riesit na MK. Mas z toho slusny prijem tak si to fakt radsej kup.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 09:55 #78179
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Predava tak 512kbits max ,ak mu staci 60mbits Smile To je sen mat takych malo nazranych zakaznikov .
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 10:00 #78180
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
zelmar: da sa to urobit aj na MK ale nie uz na taky pocet, ja som mal pravidla na alixe na brane ale to tak ked som zacinal s 300 usermi. Daju sa urobit aj L7 filtre na MK a rozne skripty ale to uz sa musi dotycny dosti vyznat v linuxe.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jablko
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 10:54 #78183
Basic


Joined: Feb 17, 2006
Posts: 121

Beriem vsetko naspat co som pisal. Na 1600 userov je uz ziaduce si postavit alebo kupit slusny firewall. To ani nespekuluj to lokalne riesit na MK. Mas z toho slusny prijem tak si to fakt radsej kup.[/quote]

No uz by som aj len ktory by bol vhodny na taketo parametre?
Pozeral som na tu 80 od fortinetu mate s tym niekto skusenosti?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 11:32 #78185
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
jablko wrote: ›Beriem vsetko naspat co som pisal. Na 1600 userov je uz ziaduce si postavit alebo kupit slusny firewall. To ani nespekuluj to lokalne riesit na MK. Mas z toho slusny prijem tak si to fakt radsej kup.


No uz by som aj len ktory by bol vhodny na taketo parametre?
Pozeral som na tu 80 od fortinetu mate s tym niekto skusenosti?[/quote]
kup si vyssiu radu, nebudes mat takto ziadnu rezervu. To nie su vyhodene peniaze. Ja mam FW na rackovom servri na bazi linuxu , da sa aj tak ale namakas sa kym to vsetko rozbehas a vlastne sa na tom maka stale. Alebo to okopcis od niekoho alebo pouzijes napr.Neptun od gyrovcov. Pri takej sieti by som ale asi uz isiel do hotoveho FW .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 12:27 #78186
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Vieme Ti to spravit za par korun, ak chces napis mi na email a poviem ti ake to ma vyhody a ake nevyhody, pripadne co si na tom mozes zlepsit, sam. Urcite ale mikrotik nie je cesta.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 15:48 #78190
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

kurva hoci, toto ma naucte... 60 mbit na 1600 ludi. to je nemozne z hociakeho hladiska. p2p nema blokovane ako citame, uz vobec nie rapidshare a pod, nehovorim o skype, youtube a podobnych kravinach. ako musi tym ludom chodit net ked vsetko ide na full???

hlavne ze ma dva domy na karibiku a jazdi na bmw x6 a doma papaju so zlatymi pribormi Very Happy Very Happy Very Happy

sorry za vyssie uvedene, nic v zlom, ale mne sa to nezda ako chodive riesenie... je to podla mna najvacsia chyba providera setrit na konekte.
na 1600 ludi minimalne 200 mbit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 16:21 #78191
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Aman wrote: ›
sorry za vyssie uvedene, nic v zlom, ale mne sa to nezda ako chodive riesenie... je to podla mna najvacsia chyba providera setrit na konekte.
na 1600 ludi minimalne 200 mbit

Pokial mu staci 60 mbit tak je to ok.
Uvedom si ze podnikas za ucelom vytvorenia zisku, nie pre zabavu. 200 mbit ti len tak z neba nepadne.
Ja mam na hlavnej GW stale MK a ani to neplanujem zmenit....nepotrebujem hracky za par tisic eur.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 16:23 #78192
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Pri taktmo pocte plati vzorcek 10 ludi na mbit. Takze by mu bohate stacilo 150 mbit, na druhu stranu je to jeho vec a ked to dokaze rozumne ustriehnut ma mensie naklady a kludne nech ma aj tri domy na karibiku,
nerobi to prave pre to ? Uz budem ako jeden pan co predava licencaky a spomeniem Sejsely? Nezavidte si, Slovac je Slovac no.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 17:45 #78194
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

no ja mam zakaznikov viacej ako on. ci uz na kabli alebo na wifi.... a zatial su spicky na urovni 150mbit.... percentil je nejako 110....
ludia u mna nejak nechcu vysokorychlostne programy....no co uz...
co ma jednu stranu tesi na druhu stranu ma to hneva Smile

uvidime ako to stupne ked rozbeham zopar otpickych prepojov tento tyzden, ako stupne traffic.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 18:29 #78195
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

tych 150 mbit je realnejsi odhad, to hej... ale nech mi nikto nepovie, ze to uzivi na 60 mbitoch. taku konkurenciu tu mame aj my a rocne im berieme zhruba 150-200 klientov. je pravda, ze marketing maju na urovni, vymyvaju mozgy jak hovado, ale dokedy im to pojde???

co poznam jedneho ich byvaleho technika, tak ten mi hovoril, ze mali mesiac, ked im odislo 300 klientov a pripojili 300 novych - teda su viac menej stale na tom istom.

mna by osobne sralo, keby mi mesacne vypovie zmluvu viac ako 1-2 klienti. tento rok som mal 8 vypovedi, takze je to vcelku ok

este doplnim:
myslim, ze najdolezitejsie do buducna je dobre meno firmy a nerad by som bol, keby sa chalani v krcme na dedine bavili o tom, ze internet od firmy "xxx" si nedavajte ludia lebo ide strasne pomaly a stranku mi nacitava 15 sekund.

viem to velmi dobre z vlastnej skusenosti... mal som dedinu, kde som mal problem s uplinkom, daval len 8-9 mbit. mal som tam zhruba 30 ludi, linka vytezena a klientov z tej lokality prestalo nejak pribudat. po case som prestaval bod, linka dava od vtedy 25-30 mbit a cuduj sa svete - zhruba mesiac nato zacali pribudat odtial znova ludia. teraz tam mam vyse 80 ludi a pribudaju stale novy a novy. a to ked kecame so znamymi z tej dediny, tak ty to rovno povedali, ze tam sa klebety o dobrom internete siria jak cigani.

ale je to kazdeho osobna vec, ked niekomu nevadi kopa vypovednych zmluv mesacne / rocne, tak nech sa paci... viac ostane nam ostatnym Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 18:47 #78196
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

este jedna pikoska... mal som jednu pani, ktora mi zavolala s tym, ze by chcela internet. do vtedy mala vyssie spominaneho providera, a jej druha otazka bola, ci jej ten internet pojde aj po obede, medzi 16:00 az 20:00. bol som zaskoceny tou otazkou a tak som sa spytal, ze preco by nemal chodit v tom case. odpoved bola, ze jej terajsi internet zvacsa v tom case nechodi a preto na neho chodi zvacsa do obeda aby si vedela pozriet aspon postu a pokec Smile

a to nebol jediny zakaznik s podobnymi otazkami... a takyto isp robia "dobre meno" alternativnym providerom a bezny uzivatel nema chut testovat dalej dalsieho poskytovatela a zoberie si radsej t-com, ktory pojde vzdy na urovi. hoci draho, ale urcite pojde.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jablko
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 19:02 #78197
Basic


Joined: Feb 17, 2006
Posts: 121

Aman wrote: ›kurva hoci, toto ma naucte... 60 mbit na 1600 ludi. to je nemozne z hociakeho hladiska. p2p nema blokovane ako citame, uz vobec nie rapidshare a pod, nehovorim o skype, youtube a podobnych kravinach. ako musi tym ludom chodit net ked vsetko ide na full???

hlavne ze ma dva domy na karibiku a jazdi na bmw x6 a doma papaju so zlatymi pribormi Very Happy Very Happy Very Happy

sorry za vyssie uvedene, nic v zlom, ale mne sa to nezda ako chodive riesenie... je to podla mna najvacsia chyba providera setrit na konekte.
na 1600 ludi minimalne 200 mbit


Akoze neznasam ludi ako ty nemas ani sajnu o mojej sieti a uz hodnotis.
Presne toto je problem slovakov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 19:41 #78198
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
jablko wrote: ›
Aman wrote: ›kurva hoci, toto ma naucte... 60 mbit na 1600 ludi. to je nemozne z hociakeho hladiska. p2p nema blokovane ako citame, uz vobec nie rapidshare a pod, nehovorim o skype, youtube a podobnych kravinach. ako musi tym ludom chodit net ked vsetko ide na full???

hlavne ze ma dva domy na karibiku a jazdi na bmw x6 a doma papaju so zlatymi pribormi Very Happy Very Happy Very Happy

sorry za vyssie uvedene, nic v zlom, ale mne sa to nezda ako chodive riesenie... je to podla mna najvacsia chyba providera setrit na konekte.
na 1600 ludi minimalne 200 mbit


Akoze neznasam ludi ako ty nemas ani sajnu o mojej sieti a uz hodnotis.
Presne toto je problem slovakov.

Prepac jablko, o tvojej sieti sme si urobili vsetci mienku podla informacii od teba. Nechapem ako sa niekto bez firewalu dokaze dostat na take cislo a este k tomu s takym konektom. My sa stretavame a parametre nam vychadzaju rovnaku az na male odchylky- 1000 ludi-100 mbit tak to mam aj ja. Naozaj mi to vychadza len ze si do toho takmer nic neinvestoval. Tuna sa vsetci trapime, kupujeme SAFy, zvaracky, investujeme do hardware a stale nemame bohvieake zisky , splacaju sa leasingy, zamestnanci a pod. Myslime ale vsetci na jedno: udrzat si zakaznikov kvalitou sluzieb. Tlaky su velke a naozaj ostanu ti co vedia ponuknut kvalitu a starostlivost o klienta za rozumnu cenu (pozor nepredavame net pod cenu !!!! )
My o svojich sietach vieme, stretavame sa a komunikujeme ale ty si nenapisal do profilu ani odkial si a kde posobis. Pripada mi to virtualne. Skus nam povedat kde mas tu siet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jablko
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 19:58 #78199
Basic


Joined: Feb 17, 2006
Posts: 121

m-tec wrote: ›
jablko wrote: ›
Aman wrote: ›kurva hoci, toto ma naucte... 60 mbit na 1600 ludi. to je nemozne z hociakeho hladiska. p2p nema blokovane ako citame, uz vobec nie rapidshare a pod, nehovorim o skype, youtube a podobnych kravinach. ako musi tym ludom chodit net ked vsetko ide na full???

hlavne ze ma dva domy na karibiku a jazdi na bmw x6 a doma papaju so zlatymi pribormi Very Happy Very Happy Very Happy

sorry za vyssie uvedene, nic v zlom, ale mne sa to nezda ako chodive riesenie... je to podla mna najvacsia chyba providera setrit na konekte.
na 1600 ludi minimalne 200 mbit


Akoze neznasam ludi ako ty nemas ani sajnu o mojej sieti a uz hodnotis.
Presne toto je problem slovakov.

Prepac jablko, o tvojej sieti sme si urobili vsetci mienku podla informacii od teba. Nechapem ako sa niekto bez firewalu dokaze dostat na take cislo a este k tomu s takym konektom. My sa stretavame a parametre nam vychadzaju rovnaku az na male odchylky- 1000 ludi-100 mbit tak to mam aj ja. Naozaj mi to vychadza len ze si do toho takmer nic neinvestoval. Tuna sa vsetci trapime, kupujeme SAFy, zvaracky, investujeme do hardware a stale nemame bohvieake zisky , splacaju sa leasingy, zamestnanci a pod. Myslime ale vsetci na jedno: udrzat si zakaznikov kvalitou sluzieb. Tlaky su velke a naozaj ostanu ti co vedia ponuknut kvalitu a starostlivost o klienta za rozumnu cenu (pozor nepredavame net pod cenu !!!! )
My o svojich sietach vieme, stretavame sa a komunikujeme ale ty si nenapisal do profilu ani odkial si a kde posobis. Pripada mi to virtualne. Skus nam povedat kde mas tu siet.


nemam optiku, lebo pokryvam iba obce.
Same wifi 5Ghz backbone 2,4Ghz klienti.
Zaciatkom roka planujem prechod na 5Ghz aj u niektorych klientov.
A zaciname nasadzovat N-ko.
Neznamena ze ked mam 1600 zakaznikov tak su vsetci platiaci.
A nie je to jednoduche poskytovat internet, to myslim vsetci viete.


Last edited by jablko on 13.12.2009 - 20:01; edited 2 times in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)