Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 07:55


analog TV po optike

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Author Message
421
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 06.04.2010 - 08:06 #81831
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
presne tak, ako pise explorer. IPTV mozem sirit v GPON sieti normalne, nepotrebujes nic "primiesavat" a staci ti normalna onu jednotka za ktoru das iba STB.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 06.04.2010 - 08:45 #81832
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
inak xcel som sa tu spytat niekoho ci by mi vedel vysvetlit co je gpon extender....blizsie info tu: http://www.telnet-ri.es
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 06.04.2010 - 12:07 #81842
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
eXplorer wrote: ›Thomas: nemas celkom pravdu, ano, moze tadial ist analog aj digital (DVB-T, DVB-C), ale nemoze tadial ist IPTV. Na tomto "kanali" resp vlnovej dlzke nie je ziadny protokol, TV je priamo modulovana, nemozes na tomto kanali teda prenasat IPTV.


no samozrejme ze ti tam nebudu behat multicasty , cely multiplex sa vysiela nazraz a potom zalezi na ONU ci v nej mas modulator ktory ti z toho vypluje analog telku pripadne dvb , alebo ti na ethernet vypluje multicast a ty si pripojis za to ip settop box

421 wrote: ›inak xcel som sa tu spytat niekoho ci by mi vedel vysvetlit co je gpon extender....blizsie info tu: http://www.telnet-ri.es


blby zosilovac signalu , ak mas na vlakne uz slaby signal ale potrebujes to poslat dalej a nechces kupovat drahu OLT jednotku tak tam na vlakno buchnes toto a mozes pokracovat dalej.
Ale samozrejme s tymto treba pocitat uz pri navrhu siete, aby si neprisiel na to ze treba prevarit polovicu siete len preto aby si mohol pokracovat na jednom vlakne dalej .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 06.04.2010 - 15:45 #81856
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Thomas: stale si to pleties, s prenosom TV priamo modulovanym na optiku nema ONU/ONT nic spolocne, je tam opticka vyhybka (spliter) za splitrom je ONU/ONT a PARALELNE k tomu je "hlupy" prevodnik optika-koax, tento prevodnik nerobi s prenasanym signalom naozaj nic (nie to este transkoding z DVB-T na DVB-C nedajboze analog). IPTV sa prenasa spolu s datami cez IP nad ATM resp Ethernet protokom "cez" ONT/ONU. Vramci zakaznickeho riesenia je vsak toto cele skryte v jednej skatulke, to moze mylit ze je to jedno zariadenie ale nie je.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 06.04.2010 - 22:47 #81872
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
zas sme sa nepochopili , samozrejme ze tam ide dvb/analog a ten modulator je vlastne obycajny konvertor ktory to prehodi z optiky na koax a vobec sa toho nechyta.
Ale nemas pravdu s tou iptv ,ked som si zistoval veci co by tak to ponko vyslo , tak som tu mal ponuku od jednej firmy ktora sa skor venuje wirelesu ale fusuju aj do optiky a u nich to bola tak ze tv isla po kanaly na to urcenom cez datave kanaly isli len nejake riadiace info a za onu sa dal pripojit hocaky iptv settopbox .
Po tomto som zacal mat pochybnosti o kompatibilite jednotiek od roznych vyrobcov, lebo kazdy si tam prida svoje upravy a hned je po nejakych standardoch ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 08.04.2010 - 14:27 #81909
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
thomas bohuzial nemam to vo zvyku ale nacuvaj sepotu explorera, radi ti dobre Smile cerpas momentalne zo zlej studnice vedomosti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 25.10.2010 - 13:47 #85777
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

ma niekdo uz poriesene na sieti prenos analogovej tv cez opticke kable?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 25.10.2010 - 20:27 #85793
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
edusko da sa to pon-om a najblizsie v ramci EU to mozes vidiet v Litve, velmi jednoducho poriesene. ONU jednotka obsahuje CATV modul a na jeho vystupe mas celu analogovu telku.

Ked sa edusko pytas ci to ma niekto poriesene, mozem aj ja otazku? Co xces s analogovou telkou robit, ked sa v nej nedaju balickovat programy, v podstate neexistuje kodovanie a pod....Ci budes do ONu jedntky dopajkovavat filtre, aby si niekomu pustil viac a niekomu menej programov? ala UPC pred 100 rokmi Smile. Ako toto je pre mna vazna otazka, aj ked to mozno tak nevyznieva z kontextu, lebo tu su firmy snaziace sa o IPTV alebo DVB-C, o dobru ponuku sluzieb a niekto zarve ze xce analogovu kablovku.....tak sa pytam na biznis model a vyhlady do buducna.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 26.10.2010 - 08:07 #85811
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Co je na tom?
Mozno chce zabezpecit nejaky low cost "socialny" balik slovenskych a ceskych terestrialnych programov ako je to napr. na Skylinku. Navyse uplne nezavislych na pocte TV v domacnosti.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 26.10.2010 - 08:50 #85812
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

421 nepotrebujem predavat rozne balicky tv programov staci krd tam pojde balik skylinku plus neake doplkove programi je to sidlisko kde sa neda lahko dopravit strem a je to nezaujimave do toho vrazat strasne velke prachy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 26.10.2010 - 08:56 #85813
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

ja to poriesene mam...

aj ked posielam DVB-T

co by si potreboval?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 26.10.2010 - 10:30 #85815
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

No takto, balik Skylinku ti tam moze ist, ale pokial pouzijes profi zariadenia, tak ta vysielacia strana vyjde doost draho.
O co ide:
Potrebujes rozbit satelitny stream na jednotlive kanaly a tie namodulovat na urcite frekvencie napr UHF TV pasma. Cize v praxi to znamena pouzitie samostatnych sat. prijimacov na jednotlive programy. Potom vystupy z jednotlivych prijimacov zlucit do jedneho a ten napichnut na opticky vysilelac, ktory ti to namoduluje do optiky. Podla velkosti siete potrebujes este opticky zosilnovac. Siet musi byt typu PON, cize treba ratat so splittrami a utlmom trasy od vysielaca k prijimacu. U klienta osadis opticky prijimac, ktory sa napoji doma na X teliek.
Ak chces konkretne profi riesenie na 8 kanalov tak:
Na prijem ti treba vyskladat zostavu z tejto http://www.dipol.sk/tv-a-sat-tv-hlavne-stanice-mmh-3000-terra,4419.htm skladacky. Cize treba : 1xUC-380, 1xRD-313C a 7xDM-313

Na prevod do optiky ti treba: 1x opticky vysielac
http://www.asm.cz/zbozi/cto51-0610-opticky-vysilac-pro-catv-1550nm-1-kanal-6dbm-10km-prima-modulace.html

Ak bude treba vacsi split, tak musis pouzit vysielac + zosilnovac
http://www.asm.cz/zbozi/cto51-0305-opticky-vysilac-pro-catv-1550nm-1-kanal-3dbm-5km-prima-modulace.html
http://www.asm.cz/zbozi/cae51-20-opticky-zesilovac-edfa-pro-catv-1550nm-1-kanal-20dbm.html

U klienta sa davaju taketo jednotky: http://www.asm.cz/kategorie/aktivni-sit ... prijimace/

No tak si to spocitaj, ci sa oplati do toho ist...

Dalsia moznost je namiesto Terra jednotky pouzit samostatne DVB-S a DVB-T prijimace a tie zlucit zlucovacom. Na inom sa usetrit neda.

Snad som to napisal spravne. Ak nie, tak ma opravte.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 26.10.2010 - 10:37 #85817
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Kotol to ma asi urobene tak, ze do optiky pusta rovno DVB-T stream z anteny a na klientskej strane teda musi byt okrem opt. prijimaca aj DVB-T vybavena telka alebo stara telka+DVB-T prijimac.
Cize usetril na "vysielacej" strane ale u klienta musia byt pripraveni na digitalny signal.
Dalsia vec je, ze moze posielat len to, co mu ponuka lokalny DVB-T stream. Cize CT, Prima, Nova tam asi nebude....

Je tak Kotol?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 26.10.2010 - 14:12 #85820
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

no skoro az na to ze existuje zazracny transmodulator z DVB-S/S2 do DVB-T Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: analog TV po optike  PostPosted: 26.10.2010 - 14:41 #85821
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Doteraz som v realnej ponuke videl len transmodulatory do DVB-C.
DVB-T ma oproti DVB-C znacnu vyhodu v tom, ze je viac televizorov s podporou DVB-T a tiez ze prijimace DVB-T by mali byt dotovane statom

Cize celkom dobry tah!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)