Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 07:31


IPTV

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 9 < 1234567...9 >
Author Message
stefanf
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 30.08.2009 - 13:05 #74813
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

krtko wrote: ›mozes sa stavit a pozret si to nazivo u mna Smile
,
Ahoj ako sa situacia vyvija teraz z IPTV? si spokojny? mas blizsie info ?
popripade kontakty na toho poskytovatela ip tv?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
krtko
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 30.08.2009 - 16:14 #74815
Basic


Joined: Jan 21, 2004
Posts: 425
Location: Rimavska Sobota
@stefanf

hod na seba kontakt telefonny na boss at rsnet dot sk aj s pripadnymi otazkami ohladne iptv.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 08.12.2009 - 21:57 #78005
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Kde sa da kupit/zohnat ten set-top-box od D-linku, alebo nangu.tv ?
Dost by ma to zaujimalo ako sa to vyvija takto koncom roku 2009.

Vela sa tu aj popisalo, ze IPTV je len velka bublina, ktora raz splasne. A ze treba cakat, kym budu dake standarty a dobre STB.
A zrazu pozeram, ze kazdy laboruje a snazi sa to mat za kazdu cenu. Lebo vraj musi... lebo Magio, lebo FiberTV a UPC a Swan MAX Multimedia....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 08.12.2009 - 22:57 #78006
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
mirecnet wrote: ›Kde sa da kupit/zohnat ten set-top-box od D-linku, alebo nangu.tv ?
Dost by ma to zaujimalo ako sa to vyvija takto koncom roku 2009.

Vela sa tu aj popisalo, ze IPTV je len velka bublina, ktora raz splasne. A ze treba cakat, kym budu dake standarty a dobre STB.
A zrazu pozeram, ze kazdy laboruje a snazi sa to mat za kazdu cenu. Lebo vraj musi... lebo Magio, lebo FiberTV a UPC a Swan MAX Multimedia....

Ak mas zaujem posli mi registraciu na Alpi forum, kde sa mozes dozvediet viac o IPTV Picaso a ak mas zaujem podielat sa na vyviji mozes dostat pristup aj do fora so zdrojovymi kodmi a pod. Na mail mi napis lokalitu kde posobis, meno firmy a pod... Hodim ta do schvalovacieho procesu lol Very Happy
Ak chces hotove profesionalne riesenie kontaktuj Ludi z DSI Data alebo RSnetu.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 09.12.2009 - 07:21 #78021
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no pozor pozor, tu chcem dat veci na pravu mieru, dsi data a spol, nech sa krkto neurazi su obycajny testovaci pre nefungujucu motorolu a jej snahu o implementaciu IPTV. Dnes im to vraj ide ako tak, ale ten d-link co som nasiel pani, tak to je technologia, ktora uz niekolko rokov fachci a su na nej vychytane vsetky nedostatky. D-link ako pisem ma uz niekolko rokov v ponuke STB a to nielen tento DIB-120 ako posledny model, cca 2 roky na trhu ale aj DIB110, ktory bol predtym. D-link ponuka kompletne riesenie gpon a pod....len pretoze sme maly trh robi to v azii a v rusku. Cenou a kvalitou STB sa mozno az buduci rok dostane motorola na uroven d-linku....takze pozdravujem....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 09.12.2009 - 08:51 #78023
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

mirecnet wrote: ›Kde sa da kupit/zohnat ten set-top-box od D-linku, alebo nangu.tv ?
Dost by ma to zaujimalo ako sa to vyvija takto koncom roku 2009.

Vela sa tu aj popisalo, ze IPTV je len velka bublina, ktora raz splasne. A ze treba cakat, kym budu dake standarty a dobre STB.
A zrazu pozeram, ze kazdy laboruje a snazi sa to mat za kazdu cenu. Lebo vraj musi... lebo Magio, lebo FiberTV a UPC a Swan MAX Multimedia....


Zaujemcovia o boxy sa mozu prihlasit umna cez PM. Min odber 5ks.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 09.12.2009 - 16:33 #78033
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
421 wrote: ›no pozor pozor, tu chcem dat veci na pravu mieru, dsi data a spol, nech sa krkto neurazi su obycajny testovaci pre nefungujucu motorolu a jej snahu o implementaciu IPTV. Dnes im to vraj ide ako tak, ale ten d-link co som nasiel pani, tak to je technologia, ktora uz niekolko rokov fachci a su na nej vychytane vsetky nedostatky. D-link ako pisem ma uz niekolko rokov v ponuke STB a to nielen tento DIB-120 ako posledny model, cca 2 roky na trhu ale aj DIB110, ktory bol predtym. D-link ponuka kompletne riesenie gpon a pod....len pretoze sme maly trh robi to v azii a v rusku. Cenou a kvalitou STB sa mozno az buduci rok dostane motorola na uroven d-linku....takze pozdravujem....


Teraz ta musim hned vyviest z omylu a dojebat...Nangu netestuje motoroly (motoroly su v poriadku) ale platformu (Dlinkje fasa ale si ZAPAMATAJ ze kazdy STB dokaze len to co ma v FW naprogramovane a to je gro vsetkych IPTV rieseni) takze motoroly su uplne v poriadku (az na to ze su drahsie, ale aj ovislinky su drahsie ako nano) a fw co som videl naposledy do motorol je taky popici ze do dlinku ho spravit nebude v domacich podmienkach mozne. Samozrejme secko je otazka penazi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 09.12.2009 - 20:03 #78042
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Tak DSi data ja kontaktovat nebudem. Kto ich pozna a nieje naivny vie, ze o testovacie know-how sa delit nebudu. Pouzil som Google a stopa viedla k Alefnula. Kontaktoval som teda AlefNula. Volali mi a samozrejme sa chvalili ako to s DSI testuju a ake to ma uzastne vysledky. Mam pocit, ze aj DSI to robia len preto, lebo ich skvelu opticku ponuku klati UPC v Kubine.

Chlap s AlefNula mi slubil poslat cenovu ponuku na implementaciu IPTV do 100 uzivatelov v zakladnej ponuke. No som zvedavy co ide strelit. Najzaujimavejsi boli chlapi v D-linku. Pisal som im priamo do centraly v Prahe. Po dvoch dnoch pohadzovania mi odpisal priamo volaky technik D-linku, ze on ani nevie, ze dake set top boxi Ceska pobocka D-linku vyraba a distribuuje !
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 09.12.2009 - 22:34 #78053
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Question


Last edited by yeager on 10.12.2009 - 09:39; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 09.12.2009 - 23:29 #78055
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
mirecnet wrote: ›Tak DSi data ja kontaktovat nebudem. Kto ich pozna a nieje naivny vie, ze o testovacie know-how sa delit nebudu. Pouzil som Google a stopa viedla k Alefnula. Kontaktoval som teda AlefNula. Volali mi a samozrejme sa chvalili ako to s DSI testuju a ake to ma uzastne vysledky. Mam pocit, ze aj DSI to robia len preto, lebo ich skvelu opticku ponuku klati UPC v Kubine.

Chlap s AlefNula mi slubil poslat cenovu ponuku na implementaciu IPTV do 100 uzivatelov v zakladnej ponuke. No som zvedavy co ide strelit. Najzaujimavejsi boli chlapi v D-linku. Pisal som im priamo do centraly v Prahe. Po dvoch dnoch pohadzovania mi odpisal priamo volaky technik D-linku, ze on ani nevie, ze dake set top boxi Ceska pobocka D-linku vyraba a distribuuje !


Nakolko z Skfree sa kradne vela know-how a uz aj ja som pochopil ze drina na kodeni ma svoju cenu a nie vsetko je zadarmo nepoviem Ti vsetko.
Ale ... Alef nula je banda curamedanov, ktori su ako kodri velmi sikovni, ako ludia mi nevyhovuju. Ich riesenie? Poviem Ti tak videl som nazivo skoro vsetky riesenia (sirene v CZ a SK) okrem (vraj) velmi dobrej platoformy od Microsoftu. Nangu (itonis) bol najlepsi, bol sice na rit ale bol najlepsi. Podla toho co viem Nangu2 je totalne super.
No pozor, pri priamej kupe riesenia sa nedoplatis, ja som dostal ponuku cca na 3 - 4 miliony co bolo NANGU a 12 milionov na upgrade siete na cisco. Upgrade siete je velmi dolezity, ale ak pojdes do virutalizacie s Draveckym tak tie tri milioniky usetris. Ja osobne Rastovi uz neverim, jeho nedvihanie telefnov a ignorovanie mailov ma od spoluprace s nim odradilo. Antik? arogantny pristup, nechavaju na seba cakat, nasilu predavaju svoje boxy, kod uzavrety, 802.CZ ? No nic moc, nic im skoro nefunguje ... vsetko len bude bude bude...
Dlink? Dlink nie je riesenie, Dlink je len box, ale mozes pouzit napriklad NetUp, ale ten tiez nie je zadarmo.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 10.12.2009 - 07:29 #78061
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
zelmar aj tvoje dojeb.vanie je rovnako teoreticke ako cele nangu. Pockaj ked to bude hotovo. Co sa tyka d-link pozri sa aku ma podporu v rusku a kolko nasadenych kusov. Cela europa sa nechyta, ak im nieco konkuruje tak je to MG200 a nie motorola. Motorola je iba sposob ako vytiahnut peniaze z ludi, rovnako ako canopy na 5GHz...podobna politika. D-link je naozaj dobry kus zeleza a hlavne odskusany, ostatne je na nas a myslim, ze to zvladneme. A presne to co pise yeager. Si myslis mirecnet, ze si sem prisiel a porozpravas nam aky si uzasny. Bol som na niekolkych vystavach v rusku a v ukrajine kym som sa dopracoval k nejakemu STB, pravdaze od angacable az po cebit som absolvoval vsetko na zapade ale europa nevie robit IPTV. Jedine na koho sa da realne odvolat su rusi a izrael. Co sa tyka D-link-u mali byt na letnom stretku a ked zistili, ze po nich chceme DIB120 a podporu tak radsej zodpovedna pani neprisla. Pricom vyladene riesenia GPON a STB IPTV od D-link su v rusku absolutna samozrejmost, len si musis pytat cennik nie od prahy ale od moskvy....to je cely rozdiel. Co sa tyka rozsirenia DIBu po slovensku tu patri vdaka za kus roboty a vybavenie dovozu yeagrovi. Ale ostatne uz na alpi.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 10.12.2009 - 22:24 #78097
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

Nechcem tu nikomu rozpravat aky som uzastny. Proste ma zaujala a nadchla moznost IPTV po sieti. Nasledovala vsak len ladova sprcha.
Nechcem porusovat ziadne obchodne tajomstvo, ale ponuka bola vypracovana predbezne na 100 ludi. Bez ohlasenia. Reku odksusame. Takze to vychadza asi takto: Cena settop boxu Nangu je 160 USD !!!!
Nebudom to tu dako rozpitvavat, ale taketo male riesenie vyslo na nieco cez pol miliona korun + dalsie naklady.

Akoze nehnevajte sa na mna. Do tochto ja nejdem. Videl som uz kona grcat, ale toto je samovrazebna vyslovena blbost.
Pripomina mi to ponuky pat rokov dozadu na vybudovanie optiky. To co stalo vtedy pol miliona robime dnes za "smiesne" peniaze.

Vsak ja dokazem namontovat Skylink (parabola 80 cm-hlinikova+10 metrov kolaxu+DVB-S box) za za 150 EURo !!!!
A to je tam 22 kanalov navzdy zadarmo v superspolahlivej studiovej kvalite a je tam aj HDTV+za 9 EURo rozsireny balik dasich pay TV + stovky dalsich TV. Dostupnost v celej Europe.

Kto do tochto testovacieho IPTV testu za milony ide, je zufalec pod tlakom okolnosti. A zufaly ludia robia zufale ciny....
Tymto tema IPTV na daky cas pre mna skoncila Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 11.12.2009 - 07:00 #78100
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Neviem kde si bol do teraz, takze Ti ku tvojim objavom mozem povedat len dobre rano stara mama. Ale .... nic nie je take ciernobiele ako to vidis ty.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 11.12.2009 - 07:12 #78101
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
mirecnet ja nemozem za to, ze vsetci su hrdinovia a nemaju probelm si veci doviest z chiny len ked dojde k lamaniu chleba tak skutek utek. Pred cca 4 rokmi som doviezol headend ako sa to dnes uzasne nazyva a stalo ma to na 24 programov cca 700tis bez scramblera. Takze cena je dnes / 5min dozadu som to pozeral v cenniku / uplne niekde inde. Ked si na to dovozca prihodi min. 100perc. tak potom strach a hruza. No a co sa tyka midlware na ktorom pracujeme??? odbocim teraz k inemu zelezu.....co si myslite ze kde robi firmware ath alebo alcoma, teraz ma nenapadaju tie opticke switche co nakupuje krtko v brne, pravdaze nevynimajuc signamaxa a pod????? no a ak mi niekto napise ze nie u nas ale priamo v chine, no tak potom bzrdite aj to som zazil, chalan v chine ako vedlajsia praca popri zamestnani, pretoze odbery pre nejake cesko slovensko, ktore oni nastahuju do jednej bytovky nema vacsiu vahu.....takze praca gyra a spol pravdaze yeagera a spol povazujem za ovela kvalitnejsiu s moznostou okamzitej reakcie v pripade najdenia nedostatku

mirecnet este jedna vec: ako sa vola ta tvoja siet?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 11.12.2009 - 07:34 #78104
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Ruckus patentovali video cez wifi.....vraj nova era IPTV, cital to este niekto????
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 9 < 1234567...9 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)