Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 26.06.2024 - 11:34


Problem s blokovanim P2P

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Author Message
gyro
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 19:58 #78200
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Uz ste jedli Jablko v zupane ? Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 20:14 #78201
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

jablko wrote: ›
nemam optiku, lebo pokryvam iba obce.


na tom nic nie je...


jablko wrote: ›
Same wifi 5Ghz backbone 2,4Ghz klienti.


2,4 ghz hovori samo o sebe o kvalite a pri 1600 klientoch cisto na 2,4ghz to musi ist uzasne...


jablko wrote: ›
A zaciname nasadzovat N-ko.


toto samo o sebe hovori o tvojich kvalitach. ten, kto sa trosku vyzna a ma nieco za sebou a nieco uz vyskusal, tak vie o com hovorim...


jablko wrote: ›
Neznamena ze ked mam 1600 zakaznikov tak su vsetci platiaci.


kazdy ma zhruba 2-5 % klientov takych, ktory maju net zadara
[quote="jablko"]


nechcem sa s tebou hadat, nepoznam ta, takze nic proti tebe. len som napisal moj nazor. ak sa ta to dotklo, tak sa ospravedlnujem.
len si myslim, ze si zaspal dobu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 20:24 #78203
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

ja neviem co ho tu vsetci zhadzujete moze byt v dobrej lokalte kde neni dsl a ina konkurencia ja poznam tiez firmi kde maju 1200zakaznikov a linku 60mb nech maju ked im to staci mozno trocha skrtia zakaznikov ale ide im to to su ludia ktory vedia robit biznis neni problem nabrat konekt a hrat sa na toho najlepsieho ja mam iba 16mb linku a ide mi tam 100 ludi a staci mi to a ludi moc neobmedzujem


Last edited by edusko on 13.12.2009 - 20:26; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 20:25 #78204
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

ako psal m-tec, cudujem sa ze to vobec chodi.. moje cisla su podobne.. garantovana cast na klienta sa momentalne pohybuje okolo 128 kbit/s t.j. pri 1000 ludoch by to vyslo okolo tych 100Mbit/s
firewall riesim prakticky stale, vzdy to "doladujem" tak aby bolo spokojnych co najviac uzivatelov... furt do toho tlacim prachy, aby to bolo stale dobre chodive a uzivatelia boli spokojny...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 21:18 #78206
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
na 1600 ludí 60 Mbps je strašne malo 150 - 160 Mbps je optimum čo by si to žiadalo.

edusko ty rozmýšlaš nad tým čo si napísal ?? on tu má 60 Mbit na 1600 ludí je na user 37,5 Kbps garantu u teba to vychádza na 160 Kbps na usera čiže máš na usera viac ako 4 násobne viac konektu čo je poriadny nepomer
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 21:37 #78207
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
edusko wrote: ›ja neviem co ho tu vsetci zhadzujete moze byt v dobrej lokalte kde neni dsl a ina konkurencia ja poznam tiez firmi kde maju 1200zakaznikov a linku 60mb nech maju ked im to staci mozno trocha skrtia zakaznikov ale ide im to to su ludia ktory vedia robit biznis neni problem nabrat konekt a hrat sa na toho najlepsieho ja mam iba 16mb linku a ide mi tam 100 ludi a staci mi to a ludi moc neobmedzujem

V tychto lokalitach sa prave bude niekto smiat naposledy a najlepsie ale on to nebude... zial bohu je to tak. Aj ja mam vela dedin kde som sam, to vsak neznamena ze to budem zneuzivat. Vzdy sa snazim minimalne standard DSL poskytnut. Ze ma koncove body na 2,4 nie je az taky problem, kde som sam, max.dvaja tak to slape perfektne pri 2-3Mbitovej sluzbe aj u mna. Samozrejme clovek to musi sledovat a starat sa o to. No ale pochopte ze to co tu napisal je utopia. Ani sa necudujem ze mu jeden klient zlozi celu siet. Dufam ze to ani neroutuje...Sam som taku siet preberal, bol to horor.
Nikto ho tu nezhadzuje, zhodil sa sam. Kde bol doteraz? Tento problem s torrentmi vznikne aj keby si mal 5 ludi na sieti a musi sa to riesit. Toto fakt nechapem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 21:38 #78208
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Aman wrote: ›
jablko wrote: ›
Same wifi 5Ghz backbone 2,4Ghz klienti.


2,4 ghz hovori samo o sebe o kvalite a pri 1600 klientoch cisto na 2,4ghz to musi ist uzasne...


Na zaciatku roka som mal na 2.4 Ghz pripojenych 1250 klientov. Momentalne to je o cca 100 menej. Zdarma na 5G menim len vynimocne. A dost ludi nechce doplatit 33 EUR. 1700 Userov linka 150 mbit, prisne FUP(8-22, potom max 512kbit) 2,4G - 750 MB 5G-1024 MB. Dnes padol rekord 199 ludi ma FUP Wink
Keby FUP nemam ozaj by tych 200 mbit bolo aj malo
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 22:01 #78209
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Kokos no zistujem ze 99 percent z Vas to tu robi ako charita, hm z tohoto obdobia som sa dostal uz pred par rokmi. Nechajte ho, robi biznis a robi ho istotne aj dobre ked ma 1600 ludi na 60 mbit, ja si myslim ze ten kto tu robi biznis dobre je prave on.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 22:10 #78211
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
gyro wrote: ›Kokos no zistujem ze 99 percent z Vas to tu robi ako charita, hm z tohoto obdobia som sa dostal uz pred par rokmi. Nechajte ho, robi biznis a robi ho istotne aj dobre ked ma 1600 ludi na 60 mbit, ja si myslim ze ten kto tu robi biznis dobre je prave on.

Da sa len musis zistit kedy si na maxime a alebo investovat alebo to sikovne predat a ist na hawai.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jablko
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 22:17 #78212
Basic


Joined: Feb 17, 2006
Posts: 121

gyro wrote: ›Kokos no zistujem ze 99 percent z Vas to tu robi ako charita, hm z tohoto obdobia som sa dostal uz pred par rokmi. Nechajte ho, robi biznis a robi ho istotne aj dobre ked ma 1600 ludi na 60 mbit, ja si myslim ze ten kto tu robi biznis dobre je prave on.


Vdaka aspon jeden clovek co sa ma zastal.
Ja viem ze Vam tie veci slapu na kurie oka, ale ja za to nemozem ze neviete podelit konektivitu.
Mne to doteraz slo a ja som od Vas nepotreboval aby ste ma tu zhadzovali.
Ved som povedal ze o mne nic neviete a teraz mam este mensiu chut aby ste o mne este nieco vedeli.
Toto je problem slovakov, ze ak ma niekto nieco viac ako ostatny(vystrcuje z davu) tak je to problem.
Mozno prave preto som tu moc toho nepisal lebo skoro vsetky debaty o problemoch o ktorych sa tu pise sa zvrhnu na ohovaranie az na par vynimiek.

Vdaka za radu pri rieseni mojho problemu.

Zajtra zacnem riesit nejaky firewal okrem toho co som mal doteraz na mikrotiku lebo ten si nevie jednoducho poradit z rapidom a torrentami v istych hodinach dna.

Podstata pre mna je poskytnut net tym co surfuju a tych zopar bagristov musim nejako ukocirovat a zvysenim konektu povedzme si to rovno sa to isto neporiesi.

Tak vdaka za pomoc vsetkym a tych par ostatnych zavistlivcov ktori ani tak nechceli pomoct ale si vyliat city lutujem.

Na ich mieste sa namiesto vymyslania hodnoteni inych radsej viac venujem sieti alebo inym konickom pocas nedele.

Este raz velka VDAKA.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 22:20 #78213
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
No ale nedakuj, lebo ak nekupis rychlo Neptun ohovori ta aj ja, ved som Slovak Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
testuser
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 22:25 #78214
Basic


Joined: Sep 21, 2009
Posts: 86

ja mam posledneho zakaznika v meste na 2,4. prave pozeram, ze za 1 den a 10h stiahol 18,8GB na 3Mbps linke a ked som dal scan z toho sektora naskenoval som 75 zariadeni. ked dam torch tak povecine torrenty a preklada to rapidom Smile

 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
jablko
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 22:30 #78215
Basic


Joined: Feb 17, 2006
Posts: 121

testuser wrote: ›ja mam posledneho zakaznika v meste na 2,4. prave pozeram, ze za 1 den a 10h stiahol 18,8GB na 3Mbps linke a ked som dal scan z toho sektora naskenoval som 75 zariadeni. ked dam torch tak povecine torrenty a preklada to rapidom Smile




no prave takychto je asi 5 percent na sieti, no a miesto toho aby sme sa ich zbavili ich musime usmernit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 22:35 #78216
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

no moj, ver mi, ze ti nezavidime... mne je jedno ako riesis svoje veci. gyro sa ta zastava, ale aj on ma nakupeneho konektu vyse hlavy.
z takeho poctu ludi musis mat cisty zisk zhruba 10 000 eur a to som povedal mozno malo. kurva tak radsej dam o 1000 eur navyse ale urcite sa mozem ludom kludne pozriet do oci.

a to co robis ty sa nazyva pravy Slovak. 9 000 eur je malo, potrebujem mat 10 000 eur mesacne lebo som zgrlos a just im nedam viac.

v dnesnej dobe by som si netrufol obmedzovat nic, ale je to na tebe...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jablko
Post subject: RE: Problem s blokovanim P2P  PostPosted: 13.12.2009 - 22:38 #78217
Basic


Joined: Feb 17, 2006
Posts: 121

Aman wrote: ›no moj, ver mi, ze ti nezavidime... mne je jedno ako riesis svoje veci. gyro sa ta zastava, ale aj on ma nakupeneho konektu vyse hlavy.
z takeho poctu ludi musis mat cisty zisk zhruba 10 000 eur a to som povedal mozno malo. kurva tak radsej dam o 1000 eur navyse ale urcite sa mozem ludom kludne pozriet do oci.

a to co robis ty sa nazyva pravy Slovak. 9 000 eur je malo, potrebujem mat 10 000 eur mesacne lebo som zgrlos a just im nedam viac.

v dnesnej dobe by som si netrufol obmedzovat nic, ale je to na tebe...


noze mily moj povedz mi kde ty mas siet ze si tu vyrukoval s takymi cislami lebo ta zoberiem ako poradcu, ak mi dokazes zabezpecit taky alebo aspon polovicny zisk. Very Happy

mas ty vobec nejaku siet, ked uz sme pritom lebo mam pocit ze hovoris z cesty.


Last edited by jablko on 13.12.2009 - 22:40; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)