Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 05.10.2024 - 21:32


ISP Admin

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 14 < 1234567...14 >
Author Message
Thomas
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 19:41 #79077
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
Aman wrote: ›
airbilly wrote: ›
Zaujimalo by ma, ze ked mas centralny shaping ako shapujes napr klientov na 2G apckach. Mas povedzme 20 klientov na sektor, rychlost 1,5 mbitu.. Standardna situacia, 5 ludi zacne tahat a ty do toho sektoru pustas 1,5 x 5 ?
Alebo to mas manaulne priamo na hlavnom shaperi rozdelene do skupin a agregujes ?


toto sa riesi velice jednoducho a to pomocou pcq. stacia dve pravidla v mangle a dve pravidla v queue tree a mas.
v qt obmedzujes pomocou pcq a zabezpecis ferove rozdelenie linky medzi vsetkych. a to ze na aku rychlost obmedzis cely subnet, tak to je uz na tebe

presne tak pokial dobre spravíš shaper s PCQ beha to nadherne ,na apčkach ked už tak len základné QOS
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 19:45 #79078
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

pixall wrote: ›
dobre ze hovoris, mam na sklade asi 12 zvysnych TC35i a TC36i Smile keby nahodou niekto este chcel...


cena?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 21:41 #79079
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
ked už riešite tie sms brány čo tak použiť už hotové riešenie napriklad od pixalla cena jednej sms je na urovni cca 0,03 € čo je výhodnejšie ako nejaký sms paušál od gsmkových operátorov respektíve na rovnakej úrovni ale neni treba kupovať gsm brány alebo používať polovičné riešenie s telefonom pripojeným k pc. navyše vyzerá profesionálnejšie ak klientovi príde smska pozmenením sender id kde je ako odosielať uvedený názov vašej siete nie nejaké číslo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 02.01.2010 - 23:27 #79082
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Thomas wrote: ›ked už riešite tie sms brány čo tak použiť už hotové riešenie napriklad od pixalla cena jednej sms je na urovni cca 0,03 € čo je výhodnejšie ako nejaký sms paušál od gsmkových operátorov respektíve na rovnakej úrovni ale neni treba kupovať gsm brány alebo používať polovičné riešenie s telefonom pripojeným k pc. navyše vyzerá profesionálnejšie ak klientovi príde smska pozmenením sender id kde je ako odosielať uvedený názov vašej siete nie nejaké číslo.
to sice pekne, ale ked to používaš na notifikaciu výpadkov a padne ti gw tak take riesenie ti nič neposle.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 00:47 #79087
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
1. mám dve konektivity , dve brány , ak jedna padne celý traffic ide cez druhú síce je to poznať že internet ide akosi pomali ale lepšie ako z drôtom do oka . a áno som si vedomí že 1 Mbit výde takto drahšie ako by to celé išlo cez jednu konektivitu ,

2. mám dva dohľadové systémy každý v inej serverovni jeden stráži celú sieť druhý tonajdôležitejšie notifikuje o výpadku iba ked sa nevie spojiť s hlavným dohľadom, toto asi ispadmin nedokáže

síce mám iba jedného dodávateľa sms služieb ale na poslednom stretku som sa dozvedeľ že to isté robí aj pixall a za tie isté ceny , takže redundancia aj tohoto je otázka jedného telefonátu a pozmenenia pár skriptov

3. nehovor mi že ak ti padne hlavná brána nemáš o tom notifikáciu. dokonca som sa dozvedel prednedávnom na jednom servise že jeden klient má pustený doma na kompe dohlaď cez ktorý si sleduje celú trasu od jeho home rotra až po SIX
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 01:26 #79088
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

my mame tc35i (gsm modemy) na prijem sms (aktivacie sluzieb, hlasenie poruch, atd), a odosielanie dolezitych sms. mame v gsm modeme t-mobile partner kartu za 0eur mesacne, odoslana sms vyjde tusim na 0.1eur. na hromadne smskovanie pouzivame sms cez internet za tych 0.03eur, hlavne pri hromadnych sms zavazi nizka cena, moznost zmenit odosielatela na textovy retazec takze sa neda odpovedat smskou, a taktiez rychlost odosielania je uplne ina - kym cez gsm modem sa da poslat tak 5 sprav za minutu, cez internet su to stovky za minutu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jablko
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 10:08 #79090
Basic


Joined: Feb 17, 2006
Posts: 121

pixall wrote: ›my mame tc35i (gsm modemy) na prijem sms (aktivacie sluzieb, hlasenie poruch, atd), a odosielanie dolezitych sms. mame v gsm modeme t-mobile partner kartu za 0eur mesacne, odoslana sms vyjde tusim na 0.1eur. na hromadne smskovanie pouzivame sms cez internet za tych 0.03eur, hlavne pri hromadnych sms zavazi nizka cena, moznost zmenit odosielatela na textovy retazec takze sa neda odpovedat smskou, a taktiez rychlost odosielania je uplne ina - kym cez gsm modem sa da poslat tak 5 sprav za minutu, cez internet su to stovky za minutu.



Musim s tebou nesuhlasit. My posielame spravy cez gsm branu Nokia 5110 a ide to rychlo. Posielame cez Orange. Cena jednej sms je okolo 0,03€ pri baliku 500 SMS mesacne co pri normalnej sieti nie je problem vyuzit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 14:18 #79099
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
tak nieje to 5 ale je to pár sms za minútu cez telefon alebo gsm bránu viac tie zariadenia jednoducho nezvládnu , teda ani gsm sieť ich viac nepustí a samosreme cena správ po minutí volných sms v balíku ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 16:33 #79103
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no ja som teraz migorval z nejakymi telefonmi do O2 a urcite viem ze sms stoji 0.06Eur a to nie je ziaden balik ale standartna cena, cize mozno ak by som hladal najdem aj nieco lacnejsie...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 17:53 #79110
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

jablko wrote: ›Musim s tebou nesuhlasit. My posielame spravy cez gsm branu Nokia 5110 a ide to rychlo. Posielame cez Orange. Cena jednej sms je okolo 0,03€ pri baliku 500 SMS mesacne co pri normalnej sieti nie je problem vyuzit.


mas plne pravo so mnou nesuhlasit Smile napriek tomu podla mojich informacii je cez GSM viacmenej nemozne dostat jednu SMS za menej ako ~5 sekund, plus rezia obsluzneho softu. v niektorych pripadoch to zdrzanie vadi, v niektorych nie. v minulej robote sme museli byt schopni dorucit niekolko desattisic sprav subezne (maximalne do 10 sekund), to je cez mobil absolutne nemozne, ale to nemusi byt tvoj pripad. a co sa tyka cenovej vyhodnosti, predplatene baliky su spravidla vyhodne pre operatora, zakaznik zaplati aj za to co nepouzije:

orange Paušál SMS 500 - 15,80 eur mesacne, 500 sms v baliku, 0,0398 eur za kazdu dalsiu sms do siete orange a 0,090 eur za sms do inej sk siete
- ak posles 50 sms, cena jednej sms je 0.3160 eur (9,51 skk !!!!!)
- ak posles 200 sms, cena jednej sms je 0.0790 eur
- ak posles 300 sms, cena jednej sms je 0.0527 eur
- ak posles 400 sms, cena jednej sms je 0.0395 eur
- ak posles 500 sms, cena jednej sms je 0.0316 eur (najnizsia mozna)
- ak posles 600 sms, cena jednej sms je 0.0372 eur (uz to rastie)
- ak posles 700 sms, cena jednej sms je 0.0411 eur
- ak posles 2000 sms, cena jednej sms je 0.0566 eur

nad pausal som ratal s pomerom 1:1 pre orange vs ostatne siete..

osobne mam s orange uz dlhe roky same zle skusenosti a sustavne sa mi to potvrdzuje ale to je sekundarne. tmobile partner kartu za 0.1eur/sms tam mam preto, lebo na nej mam prevazdku radovo 10 sms mesacne a to 1euro celkovych poplatkov mesacne (partner karta ma nulovy pausal) mi vyhovuje.

cena sms cez internet je 0.03 eur bez ohladu na to kolko ich posles, takze za kazdych okolnosti vyhodnejsie ako orange, pausal je pre tych co maju nejake voip konto na ipfon-e nulovy. ale samozrejme nebudem tvrdit ze mas zmenit riesenie ktore mas funkcne a si s nim spokojny. pre mna je pri masovom smskovani dost dolezite zmenit cislo odosielatela na text, pretoze ked sme posielali z vlastneho cisla, vznikol nam problem ze musime spracovavat odpovede (a co ked zakaznik napise na upomienku odpoved - "nezaplatil som pretoze sluzba nebola funkcna a tymto ju reklamujem" - je to reklamacia podla zakona na ktoru musis odpovedat do 60 dni inak je uznana, alebo nie? atd)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 18:18 #79111
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

ja to pouzivam len pre dohlad siete, vsetky firemne cisla mame orange, takze smsky nechodia do inych sieti. Zatial mam rekord nejakych + - 1300SMS/mesiac, kazda sprava ide na 4 cisla. Chcelo by sa asi trosku pohrat s nastavenim nagiosu, sa mi stava, ze vypadne sajt z ktoreho su napojene dalsie tri a kym sa dopracuje k tomu, ze posle oznam o vypadku toho hlavneho stihne este poslat vypadok dalsich dvoch. Chcelo by to este nejaku sirsu logiku, nenotifikovat stav critical, a vypinat nagios pri udrzbe, potom by to slo urcite pod 1/4 terajsich smsiek. Nagiosom monitorujem 129 zariadeni. Ale v kazdom pripade som maximalne spokojny s tymto sposobom notifikacie. A ci uz ta sms stoji 0,03E alebo 0,0398E mi je uplne jedno, takto mam ale uplne nezavisly system. Teda pokial nelahne aj orandzova kocka. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 18:26 #79112
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
rakel wrote: ›ja to pouzivam len pre dohlad siete, vsetky firemne cisla mame orange, takze smsky nechodia do inych sieti. Zatial mam rekord nejakych + - 1300SMS/mesiac, kazda sprava ide na 4 cisla. Chcelo by sa asi trosku pohrat s nastavenim nagiosu, sa mi stava, ze vypadne sajt z ktoreho su napojene dalsie tri a kym sa dopracuje k tomu, ze posle oznam o vypadku toho hlavneho stihne este poslat vypadok dalsich dvoch. Chcelo by to este nejaku sirsu logiku, nenotifikovat stav critical, a vypinat nagios pri udrzbe, potom by to slo urcite pod 1/4 terajsich smsiek. Nagiosom monitorujem 129 zariadeni. Ale v kazdom pripade som maximalne spokojny s tymto sposobom notifikacie. A ci uz ta sms stoji 0,03E alebo 0,0398E mi je uplne jedno, takto mam ale uplne nezavisly system. Teda pokial nelahne aj orandzova kocka. Smile

Toto mame riesene trochu lepsie. Orange a t-mobile(u o2 neviem) poskytuju za par centov sluzbu emailovej notifikacie-preposielanie mailov smskou na mobil. Mame to nastavne tak, ze pokial vypadne vsetko okrem uplinku ide to cez tuto notifikaciu. Pokial padne uplink tak len vtedy to ide cez GSM.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 20:02 #79115
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
to mas pixall dost stare informacie o vyhodnosti toto ktoreho balika, urcite sa ti oplati ist do t-mobile a aktivovat si napriklad tarif podla seba, kde si mozes z roznych balikov poskladat svoj tarif ako priklad uvadzam:

Podľa seba 5.....cize 5x balik 400SMS za 29,99Eur t.j 0,014995 Eur za sms
Podľa seba 7.....cize 7x balik 400SMS za 39,99Eur t.j 0,01428 eur za sms

ak vyuzijes vianocnu akciu daju ti napriklad k Podla seba 7 este jeden balik zadara cize v konecnom dosleku mozes mat 8 x 400SMS za 39,99 a vtedy ta vyjde sms iba na 0,01249Eur
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 20:38 #79116
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

421 wrote: ›to mas pixall dost stare informacie o vyhodnosti toto ktoreho balika, urcite sa ti oplati ist do t-mobile a aktivovat si napriklad tarif podla seba, kde si mozes z roznych balikov poskladat svoj tarif ako priklad uvadzam:

Podľa seba 5.....cize 5x balik 400SMS za 29,99Eur t.j 0,014995 Eur za sms
Podľa seba 7.....cize 7x balik 400SMS za 39,99Eur t.j 0,01428 eur za sms

ak vyuzijes vianocnu akciu daju ti napriklad k Podla seba 7 este jeden balik zadara cize v konecnom dosleku mozes mat 8 x 400SMS za 39,99 a vtedy ta vyjde sms iba na 0,01249Eur


Kua chlapi to sa vam tie siete tak jebu ze potrebujete tolko sms Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: ISP Admin  PostPosted: 03.01.2010 - 20:53 #79120
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

najviac za mesiac sme posielali asi 80 sprav a to len preto, ze ludia nemali poplatene. Mesacne mozno cez nasu branu prejde do 10 sprav.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 14 < 1234567...14 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)