Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.06.2024 - 04:27


SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 7 < 1234567 >
Author Message
pixall
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 19.09.2010 - 13:51 #84932
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

eXplorer wrote: ›Skontrolovanie technikom znamena ze technik pripoji SVOJ notebook na koncovy bod siete, ak net funguje jedna sa o neopravnenu reklamaciu a vyfakturuje sa 40 euro. Kludne moze na hotline volat aj 2x denne, casom ho to prestane bavit. No a problem so svojim kompom nech si userko riesi sam ... Kazdy ISP ktory ma viac ako 100 zakaznikov uz nemoze drzat "individualny" zakaznicky pristup, treba to riesit rovnako ako velki ISP - ak ste niekedy volali na DSL hotline alebo UPC hotline viete o com hovorim Very Happy Zakaznici ktori su technicky zdatni by tam asi ani volat nemali pretoze ich slak trafi, no pre userkov dementov je to super riesenie Very Happy

Naco softy, naco navody, naco animacie ???


ak das za servis take podmienky a - nazvime to vypalne - ako velki operatori, tak sa budes stretavat so situaciou, ze klient ti radsej zavola 10x na hotilne a bude sa snazit ziskat teleofnicky navod na reinstalaciu pocitaca, nastavenie sietovky, kontrolu kabla, krimpovanie, atd, cim najprv zoberie operatorovi na telefone dve hodiny zivota, a na zaver ked sa mu to nepodari rozbehat a domrvi co sa dalo, tak posle vypoved zmluvy, objedna si nejaku korunovu akciu u niekoho ineho na dva roky pretoze veri ze tam to bude lepsie, a na zaver este ohovori povodneho poskytovatela u vsetkych znamych, ze nebol ochotni pomoct a ze ake ma drahe a nekvalitne sluzby. to nie je teoria, to je prax kvoli ktorej ani nesnivame o 40 EURach za vyjazd, naopak kvoli ktorej v konkretnych pripadoch zvazujeme zi tych 8,30 EUR za vyjazd uctovat alebo len mavnut rukou.

ako ma loklany ISP uspiet proti narodnemu, ked nahodi rovnake ceny, rovnako kokotsky pristup, a pri tom vsetkom nema reklamnu kampan ktora sa cely rok vali na ludi pomaly aj z vodovodu...?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 19.09.2010 - 14:33 #84935
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Možno by pomohlo pridať k zmluve návod na nastavenie pripojenia a zoznam testov na preverenie stavu pripojenia. Hádam sa najde niekoľko A4 a tlač na laserových tlačiarňach nieje až taká drahá. Pri najhoršom použiť ihličkovú tlačiareň na tlač návodov.
A ako bonus pre používateľov toho návodu zľava na mesačnom poplatku x % sumy.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 19.09.2010 - 15:06 #84937
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ewew povodne tu bolo napisane, ze ta milujem...doslova....mozem nam dat o sebe viac vediet, odkial si, co robis a hlavne kolko mas zapojenych userov v sieti? tiez by si nam mohol povedat ako sa volas krstnym menom, ja typujem ze robert, lebo v zivote som poznal ludi, ktory sa vobec ale vobec nehodia na nic, iba na filozofovanie a dumanie....v praxi nepouzitelny. Cize ty si urcite robert ewew, som o tom uplne presvedceny.
Z tisic, podotykam nie zo sto ale z tisic iba jeden clovek cital zmluvu a aj ten nevie kde ju ma. Vobec nevie co je v zmluve a ci tam je nejaky postup, kontakt alebo hocico ine.....hotline im zviditelnujem na kazdej fakture...aj tak po rokoch pripojenia nevedia, ze nieco take existuje. Tan jeden clovek z tisica, to je konkretne pani z nedalekej dedinky, ktora si dala od nas internet a pokazilo sa jej napajanie - adapter. Vytrvalo mi volala asi 2 mesiace, vraj som mal stale obsadene a kedze ona vie aky sme zaneprazdneny neotravovala nas casto. Len ako pisem sem tam zavolala....a stale obsadene. Raz na vikend dosla domov jej dcera s frajerom a on si xcel pobrowsovat a ze nejde net. Tak sa mila pani vyzalovala ako jej to uz nedje asi 2 mesiace a k nam sa neda dovolat. Dcera zobrala fakturu, pozrela si hotline, zavolala a kto si myslite ze mal vtedy sluzbu? no predsa ja, uzasny, neporazitelny jednoducho odbornik na vsetko. Mlada damy sa mi vystazovala ako jej mama plati a nefunguje te, tak som sadol do auta a rovno k nim. Prisiel som, zavadu odstranil a na zaver som sa ospravedlnil a xcel si s nimi vykonzultovat tie nestastne volania. Mlada, aj ked som urobil servis zadarmo / myslim toho netu / bola strasne ofucana a strcila mi do ruky zmluvu a ukazala na mobil na prvej strane zmluvy....co myslite aky mobil tam bol....ani moj, ani hotline ale bol to telefon tej starej babky, ktora sa nan pokusala dovolat. S usmevom na tvari som im dal nase telefonne cisla a poprial vela stastia...mlada utekala do spajze ssa vyrehotat....takze tolko k informaciam na fakture, ktore nikto necita
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 20.09.2010 - 03:02 #84949
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
no len rieste neopravnene reklamacie za 40€ ako velky isp a spravite si super reklamu, ja v tomto riesenie nevidim, radsej si budem robit dobru a tym ziskam zakaznikov...

kazdopadne sa neflakam a makam po nociach na aplikacii, cez den sa pripajaju zakazici Very Happy

takze stale nieco nove sa riesi semtam niekto poradi Smile

takze momentalny plan aplikacie je taky ze :

prve spustenie aplikacie bude zakladne nastavenie spustenia programu automaticky po starte PC, vyber jazyka (budem potrebovat helpnut s prekladom, pripadne si to prelozite a jazyk bude citany zo suboru...)


program bude spusteny v systemovej liste!
a hlavne co mam poriesene je logika stavu pripojenia

pri hociakej udalosti so sietovym pripojenim stale ikonka hlasi stav pripojenia(od ziadneho sietoveho zariadenia az po zle nastavenyDNS server) zobrazuje sa bublina ako ked je aktualizacia dostupna alebo nieco podbne... (bude moznost aj vypnut to zobrazovanie)

s kazdym stavom sa zmeni aj ikonka v systemovej liste a stale ked na nu 2x kliknete tak vam hodi moznost ako riesit problem... (este to nemam poriesene a ani ikonky)
kazdopadne riesim situaciu aj ked nejaky truhlik resetne APcko(neskor by som sa pozrel aj na moznost automatickej konfiguracie APcka ktore podporuje ssh, alebo telnet na jeden klik)

ako mi bolo poradene ze program bude pingat v nejakych intervalov na GW do internetu a podla toho bude zobrazena farebna gulicka podla (ms)
to budem chcet ukladat do logu a 1x za den to psolem na databazu...

dalej program bude citat z databazy 1x zaden a stiahne si z nej nejaku reklamu alebo informaciu o odstavke od ISP alebo nejakych uladosti, bude sa zobrazovat taka obalka v systemovej liste...

s pravim tlacitkom na systemovu listu bude moznost volby v menu, reOdrestovat spojenie, pokocile vlastnosti, to co mam sprave ale to este upravim, potom volma hardveru informacii a nastaveni...

coskoro tu hodim verziu na testovanie stavu...
zameriavam sa na OS od win XP vysie pre .NET 2.0 to by mal mat hadam kazdy...

asi vsetko co ma tak rano napadlo Very Happy

este ma napadli dve vlastnosti, ked zakaznik bude pripojeny cez wifi na svoje APcko bude ho program autmaticky upzrnovat ze ma slaby signal to chcem tam mat... a este jedno informovat o vypnutom vysielani signalu wifisietovky, lebo to neje stav ze vypnute zariadenie!

poriesena je aj vlastnost ked mate viac sietovych zariadeni, informuje to o sietovke s najvysiou prijoritou(najnizsia je zakazane zariadenie najvyzsia pripjene...) problem moze nastat pri viacnasobnom pripojeni do netu, takze aj to treba riesit...

aj o nezaplateny faktury to bude upozrnvat...

update 20.9 o 11:16


Last edited by matos1 on 22.09.2010 - 23:31; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 22.09.2010 - 23:03 #85023
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
betaverzia 0.5 na stiahnutie

este je na tom kopu prace, ale dokaze to upozornovat na problem so sietovym pripojenim...


Last edited by matos1 on 22.09.2010 - 23:49; edited 2 times in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 22.09.2010 - 23:17 #85024
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
matos1: nic v zlom ale na zaklade toho screenshotu by ti mal niekto pomoct aj s prekladom do slovenciny Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 22.09.2010 - 23:30 #85027
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
ty si myslis ze ked cely den robim a od 9 vecera programujem do 4 rana mam chut za sebou citat co pisem? zameriavam sa na funkcie nie ne vizas... kazdopadne sa ti mozu podakovat, vymazujem tu dokaz aby sa tu nenasiel niekto dalsi ako ty...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 25.09.2010 - 20:02 #85084
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
http://leteckaposta.cz/975782058
verzia 0.6 - 80%

pinganie je spravene v 5sekundovych intervalov
v pripade 5pingov straty sa spusta zistovanie stavu PC
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 25.09.2010 - 20:47 #85085
Basic


Joined: Máj 19, 2010
Posts: 4

nejak ti ten softik nefunguje alebo nato treba nejaku speci upravu win ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 25.09.2010 - 21:12 #85088
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
jj, mam tam chybu nejak je odstavena udalost pri vypadku pingu, v nastaveniach by to potrebovalo znovu zaskrtnutie...
farba ikonky sa meni az po 30pingov a potom sa z tych vypocitavava priemer, poslednych 30 sa stale prepocitava...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 26.09.2010 - 11:25 #85104
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
toto uz by malo fungovat bezproblemu http://leteckaposta.cz/698186868

automaticky po stusteni pinga v 5sekundovych intervalov, ked je strata 5 pingov zasebou alebo je zmena v sietovych nastaveniach je volana metoda na zistenie stavu spripojenia
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 26.09.2010 - 11:41 #85105
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Vdaka matos. Idem vyskusat k tomu ewevovi. Nemohla by to byt zena? Tie sa do vsetkeho vyznaju ale hovno vedia. Mudruju a robia sa dolezite. Ale nejako prispiet k dielu, to uz je rozdiel(O ich rozumovych schopnostiach aj svedci pocet zien ktore nieco vyznamne dokazali v historii - M.courieux a ta aj tak len preto lebo dala zapichat panovi courieux(asi ju mala dobru). Co Ewew?
Edit: Alebo homosexual(s menom Robert:D), ti maju tiez zvyseny estrogen a tym ziskavaju zenske myslenie.
PS: samozrejme nic proti zenam, zeny mam velmi rad ale len take ktore pochopili aka je ich uloha v zivote(a cim skor to pochopia je to lepsie aj pre ne), nemusia sa potom dopovat po 30tke mnozstvom antidepresiv a dokazovat si ze su nezavisle a buduju si karieru(a pri pohlade na male deti v ich okoli a spomienkach doma po nociach vyplakavaju).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 26.09.2010 - 20:46 #85147
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

letecka uz nejde, tu davam iny link(dufam ze sa autor nenahneva).
http://uloz.to/5973945/satlan-test-conection.exe
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 26.09.2010 - 21:00 #85150
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
dik, len musim dopracovat logiku, ta sa mi nejak nezda...
potom navod na odstranenie problemu a pracu s databazou...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 27.09.2010 - 09:29 #85158
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
rado3105 wrote: ›letecka uz nejde, tu davam iny link(dufam ze sa autor nenahneva).
http://uloz.to/5973945/satlan-test-conection.exe

me uz nejde ani to, tu je iny odkaz
www.valal.sk/upload/savefile_php/uploads/147996a23b.rar
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 7 < 1234567 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)