Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.06.2024 - 21:09


IPTV

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 7 of 9 < 1...456789 >
Author Message
tomas128
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 18.04.2010 - 10:52 #82140
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

421 .. Smile sa nezaprie.. momentalne mam head end, ktory moduluje z dvbs/s2 -mcast spts , aby som to vysvetlil aj Tebe, to znamena, ze kazdy stream ma svoju mcast IP adresu a port. Nakolko mam rozsiahlejsiu siet na ktorej mam metro ethernet aj hfc zvazujem okrem iptv ponukat aj dvb-c, pretoze vela ludom nevyhovuje ze musia k TV dostat TP kabel ba dokonca situacia je taka ze 80% ludi danu sluzbu odmietne prave z tohto dovodu. U rodinnych domov je tato ituacia taktiez velmi komplikovana avsak koax je vsade. Je vsak financne narocne mat 3 head endy (dvbs-analog , dvbs/s2-iptv , dvbs/s2-dvbc) preto by som chcel pouzit jestvujuce iptv streamy, nakolko mozno vies, ze ak stremujes zo satelitu, niekedy mas streamer zabity kvoli jednemu kanalu. Existuje profi streamer v cene cca 1500?, ktory dokaze z mpts (streamy maj? jednu IP adresu a s? rodelen? na portoch) transmodulovat do dvb-c a realne to vraj funguje az so 16 stanicami a 40pidmi na jednu nosnu. Toto riesenie by teda bolo velmi cost effective. Je to jasnejsie ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 18.04.2010 - 11:11 #82142
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
421 wrote: ›majak ok ked pytas odpoved a tak "mocne klopes" na dvere neostava len otvorit. Takze STB je k dispozicii, dokonca niekolko typov a mozes v nom mat co len xces, vsetko sa ti naprogramuje podla poziadaviek....kolko za tu pracicku ponukas "love"???


Ukaz nam nejaku taku pracicku co ste urobili nech su to neni len zvasty a mozno ti niekto aj uveri , ze to zvladnete a bude ochotny do toho investovat.
Zatial tu citam same reci typu seci secko maju - urobia -neni problem- ale skutocnost je taka , ze nikto nema nic co sa da pouzit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 18.04.2010 - 20:37 #82153
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
ja neviem preco tu vobec taketo veci rozoberate, a k 421 a thomasovi, bol by som rad keby ste zakopali vojnovu sekeru ak mame spolu dalej spolupracovat. Vdaka.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 18.04.2010 - 20:47 #82154
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
zelmar to tvoje "nic" som videl, s tym sa naozaj neplati chvalit a co sa tyka tomasa, normalne som sa opytal lebo vojnovu sekeru som zakopal a snazim sa mu pomoct ale k tomu problemu co xce treba naozaj viac vstupov ako to co povedal....no teraz je to jasnejsie Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 18.04.2010 - 21:33 #82156
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

tomas128 wrote: ›rpt: Riesil uz niekto z Vas konverziu z SPTS do MPTS ?


nerozumiem reci vasho kmena, sto eto SPTS a MPTS ?

inac jebete sa nadherne, jeden by neveril ze tito ludia su schopni sadnut spolu k pivu bez toho aby jeden druhemu pichol noz do chrbta Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas128
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 18.04.2010 - 21:49 #82160
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

Smile nie, zle to chapete, 421 ma velmi specificky sposob komunikacie, na ktory som si uz zvykol a nemam s nim ziadny problem. Nemam problem s nikym z Vas dokonca si dovolim tvrdit, ze som dost nekonfliktny tip aj ked je pravda ze som citlivy na fakty, ak som presvedceny o opaku dokazem trvat na svojom. Avsak neraz sa mi stalo ze som sa kruto mylil a prave skusenosti ma naucili pocuvat kazdeho, kto je ochotny poradit.

Ale spat k teme. SPTS je multicastovy iptv strem, kde na jednej ip adrese a specifickom porte stremujes jeden kan?l s pidmi, ktore zvolis (namapujes). MPTS je multicastovy IPTV stream, ktor? obsahuje viacero stan?c (vr?tane viacer?ch PIDov) , ktor? s? rozdelen? podla portov na jednej IP adrese. A prave preto ze som potreboval na stremovanie cca 100 stan?c 19 boxov (napriklad SKYLINK samotny vysiela asi z 10 freq.) tak by som rad minimalizoval tieto naklady a prehodil vsetkych 100 spts do p?r mpts a tie n?sledne premoduloval do dvb-c. Ak uvediem konkretne cisla.

19x DVBS/S2 to IPTV = 25.000?
1x DM660x = 10.000?
a mas hotovych cca 100 stremov. Streamre DVBS/S2 to DVB-C stoja rovnako ako IPTV, takze ako ratam tak ratam 35.000?

Za predpokladu, ze nosna DVB-C spapa 12 stanic vratane prislusnych pidov(sk/cz/epg/txt....) tak sa mi vydavky na podruzny head end znizia na
100stan?c/12 per streamer = 8,3 takze 9 streamrov co je uspora minimalne 10.000,-? len na streamroch. Pre mna velmi slusny balik penazi.

Ceny som tu nedaval upne presne z pochopitelnych dovodov, takze na ne nereflektujte. Kazdopadne budem rad, ak by sa to dalo nejak riesit, lebo to chceme ponukat ako pridanu sluzbu, ktorej profit bude iba zvysena atraktivita pre zakaznika.

Kazdopadne budem vdacny za akekolvek usmernenie, ak ste to niekto riesili.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 18.04.2010 - 22:16 #82165
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

pri uvahach o takychto sumach odporucam pockat si na picasso headend, zoskrtas koncove dve nuly a za nich pojdeme na pivo. konfiguracia IPciek a portov je lubovolna, mozem dat kanal na lubovolnu kombinaciu IP + portu, jeden stroj obsluzi vsetko (50 kanalov kludne). riesenie bez dekodovania (iba FTA) som bezal bez potreby dotknut sa toho vyse roka, aktualne tam prisijeme podporu dekodovania a bude vybavene. ti co mali DM6600vky ich uz popredali alebo povyhadzovali z dovodu nestability a isli na tieto skladacie riesenia ktore maju pri zlomku cenyy xkrat vyssiu spolahlivost (a teraz dufam ze sa v tomto smere este nic nezmenilo k horsiemu, hehe).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas128
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 18.04.2010 - 22:27 #82167
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

Pixall, praveze uz head end mame (nekupoval som ho na SK, takze moje uspory boli vyrazne Smile), akurat, ako som pisal uvazujem ako to zatraktivnit a preto uvazujem o implementcii dvb-c. Co sa tyka picassa, zatial sa mi vsetko co si mi povedal velmi paci a ako som Ti taktiez povedal, middleware ani STB nemame vyriesene a budem rad, ak budeme pokracovat dalej a dostaneme sa k nejakej forme spoluprace, ktora uspokoji vsetky strany. Hlavne daj cim skor vediet, kedy mozme dat dohromady nejake demo, aby som oboznamil spolocnikov a hlavne oznamil nasledujuci postup. Ako som Ti spominal dost ma limituje ten fakt so spoustenim testovacej prevadzky. To DVB-C mi az tak nehori. Testovat chceme minimalne do konca roka, aby sa stihlo vsetko odladit a s komercnou ponukou pojdeme von az v Q1/2011.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 18.04.2010 - 22:30 #82169
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
tak pri cene skladacky moze kopia celeho IPTV riesenia cakat v racku az padne master a potom to dlhoslubovanou zasuvkou od 421 zapnes a iddes bez vypadku telky , pripadne si priplatis za elektrinu co to zozere a prepnutie na backup poriesis na switchi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tomas128
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 18.04.2010 - 22:32 #82170
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

ja som tiez zastancom redundancie a tu vie DM660x velmi pekne, kedze sme priamo na giga v SIXE, tak sa zalohujem odtial to je pohoda. Neviem o tom, ze by sa to niekedy zaseklo alebo daco ine .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 18.04.2010 - 23:59 #82176
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
zasuvka je k dispozicii, co sa tyka toho co popisuej thomas : nie je mi to dost jasne ale rano mudrejsie vecera, precitam si to este raz zajtra, stale nechapem co vlastne riesis, to co pouzivas ma vsetko ASI vystupy? mas tam nejaky multiplex? modulatory? IPTV streamer? kludne mi popis ten headend do mailu a co by si xcel dosiahnut....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas128
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.04.2010 - 09:27 #82178
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

Ja mam vlastne streamre priamo s IPTV v?stupom, ale maj? aj ASI out (plus zalozne streamy zo SIXu na LANe). Ja v?ak vyu??vam LAN v?stup, na ktorom vych?dza hotovy SPTS stream (na jednej IP adrese je jeden kan?l so zvolenymi PIDmi). Ja by som tieto vsetky potreboval zmiesat do jedneho MPTS streamu. respekt?ve mozno nie vsetky ale tolko, kolko jeden MPTS zvladne , pr?padne tolko kolko zvl?dne streamer z MPTS do DVB-C transkodovat. Toto potrebujem kvoli tomu, ze existuje streamer z SPTS do DVB-C ale stoji cca 1100E a kedze je SPTS spracuje vzdy iba jeden kanal, co je brutalny rozdiel oproti streamru z MPTS do DVB-C ktory ich tam natlaci 12 pri cene 1500?. O tom ze si zablokovat jednu nosnu DVB-C na jeden kanal je uplne postavene na hlavu, uz teraz nemame v rastri dost priestoru.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas128
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.04.2010 - 09:28 #82179
Basic


Joined: Dec 18, 2009
Posts: 98

niekto by mohol spravit nieco s tou diakritikou... Ja som nauceny pisat s diakritikou a brutalne mi to ide na nervy.... !_!!!!!!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.04.2010 - 10:34 #82180
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
tomas128: ja SK klavesnicu ani nemam nainstalovanu, ako ITckarovi mi je uplne nanic ... skus ju zrusit a budes mat klud Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: IPTV  PostPosted: 19.04.2010 - 11:43 #82183
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
421 wrote: ›zelmar to tvoje "nic" som videl, s tym sa naozaj neplati chvalit a co sa tyka tomasa, normalne som sa opytal lebo vojnovu sekeru som zakopal a snazim sa mu pomoct ale k tomu problemu co xce treba naozaj viac vstupov ako to co povedal....no teraz je to jasnejsie Smile


No ver mi ze to bolo aj prve aj posledne NIC co si od nas videl...a to uz nase NIC vie zoradovat kanaly v STB...editovat per box programovu ponuku a ine drobnosti a secko cez www . Nevadi nase NIC mi bohate staci a vela ludom co to uz potrebuju a maju na to tiez (myslene tym ktory chcu tie boxy nasadit este v tomto storoci).
Nemam cas a nervy na taketo kokotiny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 7 of 9 < 1...456789 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)