Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.06.2024 - 05:08


SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 7 of 7 < 1...34567
Author Message
stefanf
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 17.10.2010 - 06:39 #85577
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

matos1 wrote: ›verzia 0.69.2 opravuje nekompatibilitu s Windows Server 2003, Windows XP, Windows 2000, and Windows NT 4.0
www.valal.sk/upload/savefile_php/uploads/283fa9d9cb.rar

ak nahodou niekomu nepojde na xp alebo viste tak ma prosim kontaktujte na icq, viem kde je chyba, rychlejsie to poriesim ako ked mam znova instalovat xp do virtual pc...

skoda ze ten odkaz nefunguje....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 17.10.2010 - 15:02 #85592
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
verzia 0.69.3
program podporuje len framework 2.0 vysie

http://leteckaposta.cz/885688871
spadol nam lokalny server a nahodit ho pojdeme az pondelok Smile

update
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 21.10.2010 - 23:20 #85737
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
verzia 0.69.4b
www.valal.sk/upload/savefile_php/uploads/b5c94c6962.rar
oprava nejakych stavov a funkcii...


Code: › Nieje dostupne žiadne sietové zariadenie

- sietove zariadenie sa bud nenachadza v pocitaci alebo nieje nainstalovane v systeme!

Sieťové zariadenie nie je pripojené k sieti

- sietove zariadenie pripojte k sieti

Zariadenie je v systéme zakazané

- povilit sietove zariadenie

Nie je nastavené automaticke pridelenie IP adresy

- nastavit automaticky pridavanie IP

Sietovej karte nebola pridelená IP adresa!

- kontaktujte spravcu siete

Sietovej karte nebola pridelená predvolená brába

- kontaktujte spravcu siete

Zle nastavený DNS server

- resetovat dns zaznam, pouzit automaticky dns

Zle nastavený proxy server

- zakazat ho

Bol zistený nedefinovaný stav

...

chyba sietovej karty

...

chyba sietovej karty ---

potrebovalo by ktomu spravit nejake resenia ale velmi sa mi neche s tym babrat, nenapisal by mi niekto riesenia? Very Happy


ps: neviem ci sa da nejak rozlisit ci je v pc sietova kara alebo len nema nainstalovane ovladace...
update
verzia 0.7.0b oprava pre win7
www.valal.sk/upload/savefile_php/uploads/a3e900b8ab.rar

Update: pridane dalsie chybove hlasenie ze na sietovu kartu neboli instalovane ovladace...


Last edited by matos1 on 26.10.2010 - 01:27; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Radoko77
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 25.10.2010 - 00:48 #85767
Basic


Joined: Feb 28, 2005
Posts: 399
Location: Michalovce
Mato vyborna myslienka, posledne si mi ju spominal na streche polikliniky v Humennom Smile
Ale vadi mi globalne 1 vec ..... pokladam sa za celkom slusneho odbornika, ale fakt nerozumiem niektorym polozkam, bude potrebne zmlenit ale uplne od zakladu rozlozenie a logiku, lebo je to tak neprehliadne a tak uz vela infirmacii ze sa stracam.

moje pripomienky a poznatky:

- mozno by bolo vhodne urobit jednoduchsiu 1 uvitaciu obrazovku pre blbych userov, a az na nejakej poslednej zalozke by boli rozsiahle info pre dialkovy dohlad
- v pripade bezdrotoveho pripojenia, nejako preniest 5 ciariek s ciselnou hodnotou stav ukazovatela wifi
- vlozit zobrazenie domeny (napr. u nas na sieti to vsetkym pridavame cez DHCP)
- pridat hodnotycasu zapozicania DHCP adresy a cas kedy vyprsi ... mozno to pomoze pri diagnostike
- pouziva niekto vobec na sieti DNS4? nezrusis to pre znizenie poctu cisel, aspon trocha zmensit nepriehliadnost
- zistena lokalita (to si neviem ale vobec realne predstavit, ako by toto malo fungovat, kedze kabel ani nahodou nie je GEO zariadenie)
- meranie rychlosti by som uplne zmenil, nepouzival zasielanie suboru, ale puzil externu aplikaciu ako je napr. SPEEDTEST-MINI

A na zaver, 1 myslienka, ktora by mohla posunut program do uplne inej dimenzie, konecne by zacala zarabat na seba LOVE a to...
- naprogramovat, respektive vlozit do programu moznost spustit VNC server, aby sa dohladovy technik vedel na dialku pripojit na PC, a v pripade zaujmu na dialku urobit PLATENY servis pre uzivatelov na dialku. Tym ze sa naklady minimalizuju, ludia by si mali moznost objednat nakonfigurovat SKype na dialku, popripade nastavit EMAIL klienta a tak ..... klient by bol spokojny ze ma moznost takejto sluzby, a firma ma dalsi mozny prijem do kasy (takto funguje bezne komercny pristup v inych aplikaciach, niektore som uz aj ja vyuzil, len som kukal ako my myska beha po monitore a firma krasne na dialku poopravovala veci, samozrejme museli cakat za mojim povolenim, kliknutim na buton)

Rado.

PS: az po hodine kukania som niektore veci pochopil, cize user to nepochopi Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 25.10.2010 - 07:56 #85771
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

stacilo by aj show my pc to je super programcek a netreba ho instalovat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 25.10.2010 - 11:58 #85775
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
Radoko77 wrote: ›Mato vyborna myslienka, posledne si mi ju spominal na streche polikliniky v Humennom :)
Ale vadi mi globalne 1 vec ..... pokladam sa za celkom slusneho odbornika, ale fakt nerozumiem niektorym polozkam, bude potrebne zmlenit ale uplne od zakladu rozlozenie a logiku, lebo je to tak neprehliadne a tak uz vela infirmacii ze sa stracam.
[u]

no, ono je to tak, to hlavne menu som spravil uz davno a nevyjadrovalo to podstatu "na overenie spojenia" a az po navrhu kolegu z fora som zacal k tomu hlavnemu menu prirabat automaticku detekciu chyb pri pripojeni co bola chyba, on mi to navrhoval spravit nanovo, takze to cele hlavne menu sa bude aj tak menit kedze som to nespravil nanovo :-)

momentalne co je podstatne a na com pracujem je zistovanie problemu preco nejde internet a ako riesit tento problem, to co nikto nevidi kedze vam internet ide a vidite len to hlavne okno na ktorom vobec nepracujem :-)
- uvitacia uplne suhlasim
- nerozumiem tomu bezdrotovemu pripojeniu, ak sa klient pripaja bezdortovo tak stale sa pripaja cez router nie integrovanu PCI kartu nie?
mam na plane riesit iba upozornovanie klienta pri slabom signale ak sa pripaja na svoje lokalne wifi
- vlozit zobrazenie domeny - nerozumiem
- pridat hodnotycasu zapozicania DHCP adresy a cas kedy vyprsi - spravim
- dns 4 zrusim, nepotrebne
- zistena lokalita predpokladal som to spravit cez tracert (mozno vhodne pre wifi siet)
- meranie rychlosti - prehodnotim
- zaver uplne skvela myslienka! :-)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 25.10.2010 - 13:51 #85778
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

este by som tam pridal aj lokalny chat moze byt aj verejny alebo iba prevadzkovatelovy ludia ten program budu pouzivat castejsie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Radoko77
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 25.10.2010 - 17:42 #85783
Basic


Joined: Feb 28, 2005
Posts: 399
Location: Michalovce
Quote: › - uvitacia uplne suhlasim
- nerozumiem tomu bezdrotovemu pripojeniu, ak sa klient pripaja bezdortovo tak stale sa pripaja cez router nie integrovanu PCI kartu nie?
mam na plane riesit iba upozornovanie klienta pri slabom signale ak sa pripaja na svoje lokalne wifi

u nas je 50% vsetkych servisov na dialku, ze ma klient notebook a domace wifi, a sedi s notebookom niekde v pivnici s telefonom v ruke a stazuje sa ze mu nejde net .... programcek by ukazal 1 alebo 0 z 5 paliciek, nic viac

Quote: › - vlozit zobrazenie domeny - nerozumiem

kukni si status zo sietovej karty, alebo hodnotu z ipconfig v cmd
u nas je domena gecom.sk ... cize vidim ze mu aj DHCP spravne domenu pridelilo, mozno je to uplna kravina, ale mozno to na nieco je dobre
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: SW pre koncoveho uzivatela internetu na overenie spojenia  PostPosted: 31.10.2010 - 15:30 #85925
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
ewew wrote: ›Už som to raz písal, že najspolahlivejšie metódy diagnostiky sú cez obyčajné DOS príkazy spúšťané cez bat súbor.
Na tento účel sa hodí najviac cmd a príkaz ipconfig -all.


Nasiel som viac problemov ktore by mohli nastat pri pouziti diagnostiky cez DOS
1) nie na kazdom OS sa nachadza cmd.exe testoval som neico na win98
2) ping na niektorych os XP sposobuje restart pc
3) diagnostika je jedna vec a riesenie problemu je druha vec, pri rieseni zmeny v systeme os vista a win7 moze nastat problem pri zmenach ak neje konzola spustena pod uctom spravcu alebo moze nastat problem s vyziadanim prihlasovacich udajov ak nema administratorsky ucet heslo
4) niesom si isty aka by bola diagnostika ak ma ucet obmedzene vlastnoti v systeme...
5) proxycfg neje sucastou win7
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 7 of 7 < 1...34567
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)