Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 05:12


orange internet

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
edusko
Post subject: orange internet  PostPosted: 31.01.2010 - 00:41 #79857
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

moze sa zdielat orange internet?
u nas jeden provajer pravdepodobne fici na onange fibernet internete
ip 78.141.88.180
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 31.01.2010 - 09:12 #79860
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

No je to Orange IPcka. Pochybujem, ze to napaja cez 3G Very Happy

Zdielat a predavat to dalsim je samozrejme nelegalne.
No Orange dava ludom sam na to navod. Staci uz pripojit iba poriadnu antenu Very Happy
http://img.orange.sk/orange_sk/binary/n ... erovac.pdf

V cenníku služby Fibernet sa hovorí: „V prípade, že rozsah využívania Čiastkovej služby účastníkom je taký, že ohrozuje Sieť a iné zariadenia potrebné na poskytovanie služieb Orange Doma alebo niektorej časti týchto služieb alebo v jeho dôsledku môžu poklesnúť kvantitatívne alebo kvalitatívne parametre ich poskytovania ostatným účastníkom, je takýto rozsah užívania považovaný za zneužívanie služby a spoločnosť Orange Slovensko, a.s., je oprávnená vykonať opatrenia na dočasné obmedzenie alebo prerušenie poskytovania Čiastkovej služby účastníkovi.“

T-com sa brani takto:
http://www.zive.sk/t-com-vynimocne-zniz ... fault.aspx

Operatorom to isto vadi. Je to vela konektu za "vela penazi". A Slovensky clovek je vynaliezavi.
Vo vseobecnosti teda plati: Ak ho dakto nebonzne, tak sa s tym nic neurobi.
Na zdielanie pre kamosov idealna vec.
Objavili sa tu uz spravy, ze takuto linku zdielaju cele bloky panelakov a pohoda Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 31.01.2010 - 09:53 #79861
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

no tento na tom ma zo 300userov Smile
to si asi ja zoberiem ten net nemusim platit drahy energo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
broli99
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 31.01.2010 - 12:18 #79866
Basic


Joined: Mar 01, 2009
Posts: 107
Location: PD
Sak napis do Orangeu email, ze mas podozrenie a oni to presetria.
Milujem takych ludi, ktory napriklad zdielaju DSL a predavaju, samozrejme nacierno.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 01.02.2010 - 08:38 #79876
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
broli99 najhorsie je to, ze napriklad v t-come to rozpredavaju priamo zamestnanci t-comu, ved nie je nic jednoduchsie ako si dat dobru linku sam sebe
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 01.02.2010 - 11:32 #79885
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

je pravda ze fibernet je pre providera v porovnani s inymi pripojeniami (grantovanymi) nenormalne lacny, az natolko, ze by to stalo za porusovanie zmluvy. na druhej strane predstav si situaciu, ze ti takato linka vypadne (alebo ta zoshapuju napriklad na 256kbps) a ty mozes maximalne zavolat na telefonicku linku kde ti povedia napriklad "obmedzenie sa vam zrusi od noveho mesiaca" pripadne "neevidujeme ziadny problem, restartujte si router" pripadne "zaradime vas medzi poruchy, v priebehu nasledujuceho tyzdna sa vam ozve technik a navstivi vas". take odpovede su pre providera na infarkt, je nutne mat na pamati ze ked zoberies sluzbu za tisic korun, provider ta eviduje ako koncoveho zakaznika a srdecne kasle na to, ze ty si vypadok nemozes dovolit, a ze potrebujes vyriesenie problemu radovo v sekundach, nie radovo v dnoch.

mal som volakedy u firemneho zakaznika ako druhe redundantne pripojenie DSLku (pisanu na mna), a ked raz lahla primarna linka tak sa ukazalo ze je problem aj s tou DSLkou. nasledujuce 2 tyzdne som nevedel tcom presvedcit, aby mi povedali aj nieco ine ako "restartujte si router", az po strasnych otravovaniach nasli nejaky problem na vedeni. a to ta DSLka stala nejakych 4200 korun kazdy mesiac, ziadna akcia za 13 euro.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 01.02.2010 - 22:19 #79893
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

no v podstate sa ten orange dost snazi a vypadky su minimalne stacilo by to zalohovat neakym dsl a ma hned garant Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 02.02.2010 - 00:07 #79894
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
ako sa to vezme ...
interet maju stabilny priblizne rovnako ako vacsina serioznych ISP na tomto fore (cize nic extra).
Ale ...
ich obrovskym problemom je IpTv, prvym brutus problemom je to ze ich platforma (asi FujitsuSiemens) uz nie je zo strany dodavatela podporovana.

Co to znamena? Velky pruser, Oragne sa ocitol doslova v slepej ulicke, maju nefunkcnu platofrmu, s ktorou nevedia robit, nema helpdesk a nevcyhadzaju na nu patche. Ta televizija je uplne ale uplne na hovno, pada niekolko krat denne a oni s tym nevedia nic urobit. Tato klucova info je dvojmo overena. Priamo zamestnanci mi hovoria " Ja by som si nasu Televiziu nedal nikdy! "

Orange superstar na telekomunikacnom trhu stale svieti, ale stale rovnako (nerastu), dovolim si tvrdit ze sluzby od ruzovych su niekolkonasobne kvalitnejsie a vdaka panu bohu vela z nas (vas) sa sluzbami a kvalitou sluzieb tymto monopolom priblizuje. Avsak bez 3play pripadne + mobil roaming a kopec sluzieb navyse (vid Antik) to uz asi nepojde, ani na dedinach.

k teme: u nas je tiez jeden local ISP ktory zdiela Orange FiberNet, zober si ze keby si to kupil na kazdy panelak zvlast das ludom ultra speed za ultranizku cenu, kolega uz nad tym uvazoval, nemusis robit ziadnu optiku, lebo ju ma orange miesto teba Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 02.02.2010 - 02:00 #79895
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
gyro: IPTV nema nic s FujitsuSiemens teda iba to ze sa pouziva na prenos paketikov Very Happy FujitsuSiemens je GPON platforma ktora sa uz migruje na HUAWEI. Co sa tyka IPTV v tomto je Tcom o hodne popredu, ale faktom ostava ze vela ludi je vdaka UPC zvyknutych na to ze maju doma viac TV, IPTV to umoznuej tiez ale n x TV znamena n x settopbox ... UPC vela zakaznikov nevezmes. Zdielacov Fibernetu je viac, ja viem len v Sasovej o 4roch ktorych vobec nepoznas Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 02.02.2010 - 08:47 #79897
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
eXplorer wrote: ›gyro: IPTV nema nic s FujitsuSiemens teda iba to ze sa pouziva na prenos paketikov Very Happy FujitsuSiemens je GPON platforma ktora sa uz migruje na HUAWEI. Co sa tyka IPTV v tomto je Tcom o hodne popredu, ale faktom ostava ze vela ludi je vdaka UPC zvyknutych na to ze maju doma viac TV, IPTV to umoznuej tiez ale n x TV znamena n x settopbox ... UPC vela zakaznikov nevezmes. Zdielacov Fibernetu je viac, ja viem len v Sasovej o 4roch ktorych vobec nepoznas Smile

Zdielac a komercny ISP je rozdiel pan obhajca Oragnu Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 02.02.2010 - 11:16 #79898
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
gyro wrote: ›Zdielac a komercny ISP je rozdiel pan obhajca Oragnu Smile


Ja viem a co tym chcel basnik povedat ? Very Happy totiz komercny ISP tu cenu aspon mierne navysi (aby nieco zarobil), zdielac to da za naklady - kamarat v BA ma v baraku net za 1,50 Eur Very Happy a to uz je zaratane aj niecko ako "Fond oprav" pre pripadne odpalene switche.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 02.02.2010 - 11:33 #79899
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Takto rozmyslajuci ludia ma velmi vytacaju. To je ako keby si tvrdil, ze:
- napojme na jeden elektromer cely cinziak usetrime poplatok za x-elektromerov.
- neplatme kazdy za smeti, platme len jeden poplatok.

atd ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rakel
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 02.02.2010 - 11:34 #79900
Ucen


Joined: Nov 06, 2005
Posts: 556

v mojom regione funguju zdielaci za 9-10E. Ak zoberiem svoju cenu, odratam dph, ine poplatky statu, som pod ich cenou. Ale zial, tie poplatky musim platit a tak im nedokazem cenovo konkurovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 02.02.2010 - 11:43 #79901
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
lol wrote: ›Takto rozmyslajuci ludia ma velmi vytacaju.
- napojme na jeden elektromer cely cinziak usetrime poplatok za x-elektromerov.


neviem, co sa ti na tom nepaci a co ta vytaca, ale predpokladam ze s touto situaciou by nemali problem ani elektro-rozvodne zavody - samozrejme za predpokladu, ze voci nim zmluvne vystupuje a elektrinu plati jeden clovek alebo jedna organizacia.

neviem, comu sa venujes a cim sa zivis, ale napr. je uplne bezne ze panelove domy maju jeden vodomer a spotrebovana voda sa rozratava na pocet obyvatelov toho domu. (samozrejme nie je to pravidlom)
to iste plati napr. aj o rozvodoch tepla - spotrebovane teplo sa rozratava napr. na metre kubicke. nie je problem na kazdy radiator namontovat merac tepla, ale niekto by ich musel zaplatit.

predpokladam, ze spolocna televizna antena tiez spada do tejto kategorie.

tak preco nie pocitacova siet?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: orange internet  PostPosted: 02.02.2010 - 11:51 #79902
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

@rcp:
suhlasim,
-preco nenamontovat cely barak cez 25A istic?
-preco nepripajat celybarak cez 1/2 colovu ruru navodovod

.....ked mozu zdielat internet co je pre koncoveho uzivaetla
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)