Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 23:10


MMDS antény - použitie pre wifi

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
mathew
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 06.02.2003 - 21:32 #231
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Nemáte niekto skúsenosti s použitím MMDS antén pre wifi. Co to som sa o tom dočítal na nete ale potreboval by som nejaké praktické skúsenosti.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 10.02.2003 - 09:18 #280
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
hm nechcem mudrovat moc sa do toho nevyznam ale ako chces pozuit mmdsky na wifi? za prve ine pasmo za druhe mmdsky signal len prijimaju. no mozno len laicky pohlad staci vymenit plosak a ides ale potom to uz asi nie je mmds ale wifi (inak rozdiel medzi mmds a wifi je asi len v elektoronike nie?)[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 10.02.2003 - 09:44 #283
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Nad pouzitim mmds anten spekulujem aj ja, pretoze maju vyrazne nizsie ceny (aj ked nechapem preco), frekvencne je to velmi pribuzne pasmo (mmds je tiez niekde okolo 2.4 - 2.5 GHz), ak sa dostanem k odskusaniu, dam vediet [addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 10.02.2003 - 12:11 #287
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
No co som len tak zistil po browsovaní po nete, tak prerobenie by nemal byť žiaden problem. Pri týchto zariadeniach záleži samozrejme na dlžke vlny , ktorú chytame. Tu uvádzam niekolko liniek , kde sa chlapi pokusali vyrobiť vlastné antény:



http://www.qsl.net/n9zia/wireless/page04.html



Podla tohto návodu a verím že je to tak , je to len dipol , ktorý podla presných rozmerov dokáže spracovať signál v danom pásme a samozrejme ho aj vyžiariť.



Tu je link na predajcov na sitá, ktoré až nápadne pripomínajú naše antény:



http:\\www.abcom.sk

Idem jedno sito z tadial objednať uvidím , čo to spraví.







[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 10.02.2003 - 15:04 #298
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
tu sú este nejaké linky na výrobu antén, ich kvalitu posúdte sami



http://flakey.info/antenna/omni/quarter/

http://www.darwinwireless.com/homebrew.html

http://devices.planet-wireless.de/comtelco/index.html

http://www.guerrilla.net/reference/ante ... index.html

http://www.saunalahti.fi/elepal/antennit.html





casom este nieco pridam .





[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 10.02.2003 - 15:56 #299
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Quote:
Nad pouzitim mmds anten spekulujem aj ja, pretoze maju vyrazne nizsie ceny (aj ked nechapem preco), frekvencne je to velmi pribuzne pasmo (mmds je tiez niekde okolo 2.4 - 2.5 GHz), ak sa dostanem k odskusaniu, dam vediet





no samozrejme kedysik to napadlo aj mna pouzit mmds. ale je to vobec technikcy mozne? este mi to tu nikto nevysvetlil. si ak sa ti to podari rozbehat duam ze zverejnis skusenosti lebo k mmdskam sa viem dostat dost lacno;O)[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 10.02.2003 - 16:09 #300
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
samozrejme idem na tom tvrdo pracovať, lebo dalších 5.000,- sa mi za anténu vyhodiť nechce.

Planujem v priebehu výkendu odmontovať plastový dekel z mojej antény a trochu sa v nech pohrabať. Fotky poskytnem na budúci týždeň.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 10.02.2003 - 16:46 #301
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Noooo,

volal som teraz do abcom.sk ,kde mi povedali že to sito nie je použitelné pre WLAN lebo nemá otvor v nosníku na kábel (strašný problem vyvrtať )a že profil na žiarič je krátky (strašný problem vymeniť) Ale povedali že majú duralové sito 100x70 za 2.100,- upravené pre použitie vo WLAN. Toby už stálo za úvahu. Idem to zajtra objednať.



etot vsio





výrok nemenovaného učenca, upáleného na hranici:



A predsa žiari ..... [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 11.02.2003 - 05:51 #329
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

IMHO v site pre MMDS a WLAN velky rozdiel nie je. treba len odpojit konvertor, ktory upravuje 2.4 ghz na cca 100Mhz(UHF) a velky rozdiel v ziarici nie je, napr. 20db MMDS chyta signal WLAN okolo 16db.



samozrejme rozdiel v profi antene je aj v odolnosti voci ruseniu a smerovosti, tu maju profi anteny samozrejme neporovnatelne lepsiu.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 11.02.2003 - 06:41 #330
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
to akoze kupim mmdsku a dalej co? co tag leby ste nieco vysvetlovali aj osatnym detom co sa az tag nerozumeju selijakym elektrickym veciam? okrem toho neni na antene najdrhasi prave kovertor? moj laicky naozr ze konvertor z mmdsky sa neda pozuit na wifi kedze sa tam neda nastavit frekvencia (mozno po vymene nejakych suciastok hej) a...no vysvetli mi to tu niekto tag aby som to pochopil?

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 11.02.2003 - 07:19 #331
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

okej, tak pomalsie



antena ako taka (MMDS) je optimalizovana na 2.1-2.3ghz (vulgo MMDS pasmo), takze 2.4ghz wlan je velmi blizko jej nastavenia.



nakolko je vsak 100% anten MMDS pripojenych na klasicku 75Ohm kabelaz prierezu RG58 (popularny biely vodic) a rovno do TV (na UHF pasmo - do 108MHZ), je nutno prijimany signal (2.1ghz) "posunut" na UHF pasmo (100Mhz), na to sluzi taka zaujimava komponenta zvana konvertor.



Uprava anteny MMDS na ISM antenu:



odstran konvertor

kabel napajkuj priamo na dipol, ktory je nutne skratit o 2mm na kazdej strane (prisposobenie pasma)



postup upravy MMDS so ziaricom coniffer najdete

tutok[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 11.02.2003 - 08:25 #332
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
No s tym ziskom je to diskutabilne. Je pravda , ze profil na ziaric je o nieco kratsi na mmds , cim je vlastne aj znizena citlivost anteny. Tie sita od ABcomu su presne vyrezy paraboly takze v sitach nevidim problem. Je samozrejme ako kto sfu3uje ten dipol, bude to asi dost presna praca.



[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 12.07.2004 - 09:00 #10151
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Nazdar !

Mam doma Sito za 800,-Sk z MMDS antény (okrúhle) asi 80cm. Nemám k tomu konvektor, tak chcem zistiť aký tam mám dať žiarič. Na nete som pozeral nejaké návody ale všetko to prerábajú z konvektorov. Skúšal som tam dať Quad ale ten mi dobre nefungoval. Poraďte mi čo by som tam mohol dať. Lebo to sito je asi lepšie riešenie ako parabola.

Ďakujem čavte!
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
peregrin
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 12.07.2004 - 10:30 #10156
Basic


Joined: Jún 14, 2003
Posts: 31

>mgx: drtiva vacsina mmds v sucasnosti pracuje v pasme 2.5-2.7 GHz, vid. napr. tu http://www.mmds.szm.sk/ , pasmo 2.1-2.3 GHz je postupne uvolnovane pretoze je urcene pre UMTS
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: MMDS antény - použitie pre wifi  PostPosted: 12.07.2004 - 10:55 #10157
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
ja viem že je to susedné pásmo ale niekde som čítal že sa to dá prerobiť aj na WIFI. A podľa mňa na site nezáleží ale na žiariči.(aké je to pásmo)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)