Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 09:36


Aký Soft pre začiatočníka????

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
kockac
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 14.03.2004 - 14:48 #6569
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Ovca: Ak si neprecitas vobec nic a pytas sa, mrhas casom svojim aj nasim. To prve je Tvoja vec, to druhe pochopitelne vzbudi nevolu niektorych ludi. Tomu sa nemozes cudovat a duplom im za to rozbijat hubu.
Co sa tyka Windows, tak tie prakticky nikto nepozuva, lebo:
- su tazkopadnejsie na ovladanie,
- nie su tak spolahlive,
- maju vyssie naroky na hardware alebo slabsiu podporu,
- su o hodne drahsie*.
Neviem o ziadnej vyhode, ktora by to kompenzovala.

(*) Sem ratam aj platbu cloveku, ktory to instaluje. Napriklad mam doma FreeBSDckovy server (OSPF, monitoring siete via Nagios, maily - virtualne domeny, POP3, IMAP, vsetko so SSL/TLS, protivirova a protispamova ochrana, web server, databaza PostgreSQL (pre Nagios a pod.), kedysi aj paketovy filter a shaping (uz som to odsunul), remote administracia). SW ma stal 0 Sk a povedzme 6 hodin prace na konfiguracii. Povedzme, ze Win by som nainstaloval za hodinu, co robi 5 hodin, ak by som bral 200 Sk/hod, je to 1000 Sk. Ak mi zozenies za 1000 Sk Win (samozrejme legalne), si dobry... A to este nemam OSPF, Nagios, maily, web, databazu, slusny paketovy filter ani QoS. Remote konfiguraciu mam, lebo VNC je zdarma.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Ovca
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 14.03.2004 - 21:17 #6579
Basic


Joined: Mar 07, 2004
Posts: 35
Location: Považská Bystrica
Sám sa pripojiť!
No vieš napr: pri dial-up máš monitor pripojenia, všeliake sťahovacie progamy, a všeliaky soft čo upravuje zrýchluje skavlitnuje pripojenie,...
Neboj ja sa dosť rýchlo učím.
čau
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Ovca
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 14.03.2004 - 21:25 #6580
Basic


Joined: Mar 07, 2004
Posts: 35
Location: Považská Bystrica
Linuxsu sa moc, čiže vôbec nerozumiem.
Ja potrebujem aby mi bežal AutoCAD, ProDestkop, ProEngineer atď,
a neviem či by to pod linuxom bežalo.
Veď by som mohol mať aj Win aj linux či nie(multiBoot)?
Je linux slovenský či česky či len ENG???

Je to ťažké sa naučiť?
Príručky sú skoro všade napr: PCrevue má také niečo,...

Vieš len niekto kto je kilometre ďaleko a skováva sa za klávesou je macher, ale keby prišlo na osobnu konfrontáciu zoči-voči tak by bol posratý.

ĎAKUJEM VÁM ZA VAŠU TRPEZLIVOSŤ!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 14.03.2004 - 23:23 #6583
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Ja neodsudzujem pripojenie sameho do netu, len vravim, ze je trosku ine pripajat sa sam ako pripajat 20 ludi. Vsak by si sam poznal. Co sa tyka programov, ktore spominas, vacsina je budto univerzalna alebo blbiny, ktore Ti len zobrazuju 20 reklam za minutu. Wink Bohuzial Ti neviem poradit, pretoze ja sice Windows pouzivam, ale davam prednost FreeBSD.
Takto... az budes mat jeden komp ako router a zaroven workstationu, tak to nie je zrovna idealne riesenie. Kompy, na ktorych ludia robia, sa totiz vzdy vyznacuju dost malou stabilitou... AutoCAD konkretne tusim nebezi, ale nejaky soft pre architektov by tam mal byt. Alebo aj pre strojarov, ci co robis... Smile Multiboot samozrejme ide (dokonca su aj Live CD, ak nechces na disk instalovat nic, iba odskusat), prelozene distribucie su, i ked ich nepoznam. (Davam prednst anglictine.) Ci je to tazke sa naucit, neviem posudit, za tych par rokov sa toho mohlo hodne zmenit.
Mimochodom, ja by som pri konfrontacii zoci-voci s clovekom, ktory mi chce rozbit hubu, tiez nebol prave odvazny, pretoze na tom, bohuzial, nie som fyzicky prave najlepsie. Sad Ale obvykle som, az kym mi nedojde, co robim...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 15.03.2004 - 00:59 #6592
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

ako tak pozeram tak OVCA je/si typicky uzivatel pc, ktory je (mozno) odbornik vo svojom obore (cad systemy) ale do sieti sa este velmi nesprtal... zo zaciatku som mal podobny problem (dial-up) a radsej som ani neposielal prispevky lebo som nemal sancu precitat predchadzajuce (inac toto je kritika aj na toto forum - je dost tazkopadne na nacitavanie...).

na druhej strane velmi som rozmyslal v akom "duchu" napisem tento prispevok..nejak sa mi nezda aby sa niekto vyhrazal vo fore fyzickym nasilim a nadavkami "starim" uzivatelom. Proste da sa to aj kulturne napisat...

@OVCA ak sa ti pozdavaju take veci pod win co ti akoze zrychuluju pripojenie tak ... Confused Confused Confused neviem ci by si si poradil s linuxom ved tieto veci len optimaluzuju nastavenia siete co by mohol robit aj rucne a lepsie...
Ak chces wifi tak choj do toho aj ja som tak zacinal ze som si kupil kartu neskor kabel a antenu a behal som s nou po izbe a skusal som daco chytit... sa mi vsetci smiali ze internet chytam do siete ako motyle... ale da sa to rozbehat aj pod w*ndowsama.
Inac co ta vysiel ProEngineer???

@kockac: nejaky si lacny (200 Sk/h) Smile nejdes robit ku mne??? Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 15.03.2004 - 09:02 #6600
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
magnum: Ja neschvalujem vyhraky fyzickym nasilim ani "nvym" uzivatelom. Wink BTW tu cenu som ratal ako cistu sumu, ktoru dostanem ja, navyse za nieco, co pozostava najma z cakania na dokoncenie kompilacie, tak mi prislo trapne pisat nejak vela. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 15.03.2004 - 11:47 #6610
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
2magnum: zakladom vsetkoho je studium. A NIE hned cosi robit a potom
1) mat blbe otazky
2) kupit blbe karty
...
ja ked som sa rozhodol spravit ronju, tak som hodil otazku na cenu suciastok u nas a dnes. A nasledne som za 2 dni precital kompletnu historiu mailinglistu a aktualnu cast fora na czfree.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 15.03.2004 - 13:44 #6615
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
ovca kludne dojdi a ten nos mi zlom ak to dokazes;o)). myslim ze nie nakolko okrem pocitacov sa venujem aj inym veciam. ale to sem nepatri;o)).
to ze si lamer nie je ziadna hanba a nikto ti to tu ani nevycita. ja sam hoci sa pocitacmi zivim sa za az takeho odbornika nepovazujem. co je skor zarazajuce su otazky ktore davas a styl akym ich davas. pytas sa na nieco a nemas absolutne ziadnu sajnu o com tocis. a to vsetko len preto ze si lenivy si precitat par clankov na skfree priapdne si vyhladat vo fore prblem ktory sa ta tu uz riesil.
a ako tu uz niekto povedal oberas nas tym o cas aj chut. ak polozis otazku ktorej budem rozumiet a nebude na nu odpoved v ziadnom zo zakladnych skfree serialov alebo sa na to uz niekto nepytal predtym rad ti na cokolvek odpoviem.
btw pod linuxom ti viem rozchodit catiu ak potrebujes. ostatne softy neviem ale tebe je linux naprd si myslim pokial chces kreslit.
tesim sa na dalsiu tvoju otazku a dufam ze uz bude "k veci";o)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 15.03.2004 - 19:19 #6630
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

@jmi: 1)to mi je jasne s tym studiom (preto si robim tretiu vysku...). Myslel som tym ze sa ovela tazsie clovek nauci ked si to nema moznost vyskusat... monkey linux rulez na zaciatok Smile to som si aj jadro kompiloval prvy krat...

2) na druhej strane som si kupil prvu kartu (g-ckova) a mal som smolu lebo stale padalo spojenie oproti b-ckovej a mal som straaasne srandu zohnat linuxove ovladace...akurat som si uvedomil ze to nie su veci na otazky do fora Smile ale da sa to s trochou snahy najst googlovanim.

@kockac: 100% suhlas a Wink

@magnum: a ja ho este spomaluje tymi avatarmi (kua to je schiza) Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Ovca
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 15.03.2004 - 20:33 #6631
Basic


Joined: Mar 07, 2004
Posts: 35
Location: Považská Bystrica
1)No ja som študent 4 ročníka SPŠ DCA, strojár, zameranie grafické systémy.
2)Počítačom sa rozumiem dosť dobre aj WIN
3)Wi-fi zatiaľ neviem ale keď sa rýchlo učím a rýchlo pochopím problém, keď mi ho niekto dobre vysvetlí.AJ keď kladniem blbé OTázky.
4)Keď budem mať wi-fi tak sa pustím do čítania celej SKF ale zatiaľ to je nereálne
5)Dial-up mi beží okolo 6kbps
6)ProEngineer má na čierno keďže no nevyužívam na komerčné účerli. MAGNUM: vieš v tom robiť dobre???-lebo v škole ná nenaučia všetko.
7)Mám 90kg a som dosť silný, rýchli a pouličná bitka a karate(modrý) to je keď výdem večer pred barák.
Je pravda, že sila a rýchlosť nieje všetko, napr: v piatok som videl ako 16roč chalan mláti 22roč o 20kg a hlavu vačšieho.
8)Keď to som nou vydržíte tak budem vediet o wi-fi dosť
9) idem to TT na VŠ na Aplik.inf a autom. v priemysle
10) AK som niečo zabudol tak mi to prosím pripomente!
11) tu online knihu na úvodnej stánke mám už skoro prečítanu

12) DAKUJEM
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 16.03.2004 - 01:54 #6636
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
to magnum:
s tym studiom to nebolo myslene na uplne vsetky veci na svete. Samozrejme najlepsie sa naucis testovanim. Akurat ze niekedy sa oplati viac studovat ako kupit 5ks kariet kt. su na 2 veci (nafigu a na nic - pripadne na tretiu - otrieskat ju predajcovi o hlavu).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 16.03.2004 - 09:46 #6642
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Cafte!
Pozeram ze tu je burliva debata!
Par otaziek mam aj ja.Mam Win XP a chcel by som vediet aky soft mam pouzit ked chcem hladat pc v sieti- lebo minule sa na moj AP pripojil novy klient (neznamy) a ked som dal Miesta v sieti a okolite PC tak nam ukazalo len tie nase a ked som dal Pracovnu skupinu tak ukazal tiez len tu nasu.A pritom bol stale pripojeny!Az ma linux tak ho asi neukaze. Nieje nejaky soft ktory by vyriesil taketo problemy?Aby mi vyhladal pripojene PC bez ohladu ci ma linux alebo win popripade sa dostat do toho PC.
Jeden soft som nasiel ale ci bude fungovat neviem(lannetscan)

dakujem a cakam na odpoved!
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 16.03.2004 - 10:11 #6644
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Driver: pokial ma dany clovek operacny system a ma ho vhodne nastaveny, tak jeho pritomnost zistis iba tym ze generuje neaky traffic... Akekolvek tvoje pokusy o connect a pod bude DROPovat...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 16.03.2004 - 10:22 #6645
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
da so pouzit bezny scanner na lanku. ale vacsina funguje na pingoch. Aj winXP alebo winNT/2000 sa da nastavit tak aby ho na lan nebolo vidiet, alebo aby si ho nevidel aspon v pracovnej skupine. Scanner ma jednu uzitocnu vlastnos. Mozes si nastavit ping time out. Na pomalsich WLan je to pouzitelna vlastnost. A ako sa mozes pozriet "neznamemu" na zubky? Zapni si linux. Nakonfiguruj sambu poriadne. Zapni nmap a preskenuj ho nonping metodou. prepinac je myslim -P0 (P a nula nie O). Pouzitelne v pripade ze zahadzuje ICMP pakety.Vsetko sa daa len treba skusat.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 16.03.2004 - 10:40 #6646
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Dakujem za odpoved ale ked nemam linux?
Windowsom sa neda pozret neznamemu na zubky? Lebo o porgrame SAMBA som vedel ale ten je na linux -ci nie?(teda sa instaluje do linuxu a nie do Win.)Volaky soft ktory by som nainstaloval do Win a potom sa dostal sa do Linux!
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)