Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 23:53


ochrana proti zasahu bleskom

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 4 < 1234
Author Message
mgx
Post subject: lambda/4  PostPosted: 08.05.2004 - 13:23 #8552
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

mas bezudrzbovu bleskoistku, utlm je > 0.5db (cca 0.8db)

Mgx
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 09.05.2004 - 00:27 #8576
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
mgx: to znamena ze je tam skratovane stvrtvlnne vedenie ? mne sa to celkom nezda, lebo ta blbost co je z boku sa da odskrutkovat - je to N konektor ktory je z jednej strany zaliaty nejakym plastom, cize to podla mna nema ani spravnu dlzku ...

Ak je vsak bezudrzbova ako pises tak to znamena ze ak je aj plynova netreba overovat je funkcnost ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 10.05.2004 - 19:02 #8666
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

eXplorer wrote: ›Ak je vsak bezudrzbova ako pises tak to znamena ze ak je aj plynova netreba overovat je funkcnost ?


2 explorer:
ak si pozeres moj posledny prispevok a v nom link, tak tam mas vsetko vysvetlene, ze pri bleskoistke so stvrtvlnny skratom nepotrebujes udrzbu, to vsak neplati pre plynove bleskoistky. Dalej pri plynovych mas ovela vacsi priechodzi utlm. Skor by som pre nase pasmo 2.4GHz odporucil koaxilane (so stvrtvlnnym skratom).... to su tie, co ponuka MGX
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 10.05.2004 - 19:51 #8671
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
kongo: mne je to vsetko jasneee, pytam sa len ako mam urcit ci bleskoistka co mam je plynova alebo nie ??

Podla toho co pisal MGX, nepriamo dedukujem ze je to skratovane stvrtvlnne vedenie, kedze napisal ze je bezudrzbova, ale to aka konkretne je nenapisal ...

No a dalsia vec je ze ta moja bleskositka ma odskrutkovatelnu cast ktora tvori samonu bleskoistku a kedze stvrtvlnny skrat je bedzurdzbovy tak toto asi nebude ono a navyse ta odskrutkovatelna cast je pomere mala, myslim ze stvrtvlnne vedenie sa tam nevojde.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 10.05.2004 - 23:38 #8683
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

2 eXplorer:
najlahsie to urcis tak, ze sa na mu pozres... plynova bleskoistka je skor mala stvorcova krabicka s konektormi. Bleskoistka so stvrtvlnny skratom(koaxova) je tiez krabicka z ktorej okrem konektorov trci tycka cca 4cm... toto je asi najlahsie ako vysvetlenie Smile snad som Ti poradil
Ako sledujem tvoj prispevok, tak ty mas najskor koaxovu bleskoisku.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 11.05.2004 - 00:27 #8687
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Asi mam nejaky specialny pripad bleskoistky Laughing pretoze to nie je ani kockata krabicka (plynova bleskoistka) ani bleskoistka s "odbockou" dlhou 4cm (skrat 1/4 vlnne vedenie).

Snad najlepsie to vidno na fotke :



Ospravedlnujem sa za floodovanie tohto fora ale zaujima ma odpoved Wink [/img]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: lambda/4  PostPosted: 11.05.2004 - 08:49 #8690
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

je to to co som povedal.

ps: inak, bleskoistky sa pre velky zaujem minuli.

ak chce este niekto blesky za rovnakych podmienok /990sk/, treba mi poslat maila, aby som mohol objednat dostatocny pocet ks. minimalny odber je 2ks.

ostatne predavane volne budu mat normal cenu 1490 Sk.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
novohrad
Post subject: RE: ochrana proti zasahu bleskom  PostPosted: 01.08.2004 - 02:53 #10482
Basic


Joined: Júl 13, 2003
Posts: 97

Trochu statistiky u mna: fungujeme presne 1 rok, mame na antennych stoziaroch spolu zhruba 20 anten a zatial (klopklop na drevo) neodisla kvoli blesku ani jedna karta/klient. Bleskoistky nepouzivame kvoli cene, ak to preratam ze za cenu 2ks kupim jednu zcom626 tak sa mi to zatial nezda rentabilne.. Dufam ze na konci leta nezmenim nazor. Pokial sa zemnenie nepodcenuje, myslim ze funguje spolahlivo. Napiste svoje statistiky, ale skuste aj sebakriticky zhodnotit uroven uzemnovania, myslim ze to je dost klucove.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: bleskoistky  PostPosted: 01.08.2004 - 09:10 #10484
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

ja bleskoistky pouzivam.

aj ked sucastna cena je pri kvalitnych kusoch s utlmom 0.2db, ktorych som dovozcom dost nevyhodna (cca 1290 sk), urcite je IMHO lepsie investovat viac a chranit cennejsiu kartu (2.000 a viac), navyse ak je bleskoistka bezudrzbova.

Mam APcko pravdepodobne najvyssie na slovensku (sk.pleso), kde su poriadne tatranske burky dennou zalezitostou a verim tomu, ze bez bleskoistiek by som menil karty s tyzdennou periodou.

zhodou okolnosti som mal jedno AP (pod tatrami) bez bleskoistiek, chvalabohu slapalo skoro rok, ale prisla poriadna lokalna burka a 2 karty v APcku boli po udere blesku (udrelo asi 15m vedla) uplne v prdeli, predzosilovac uplne v keli. takze skoda 5000 SK hned naskocila Smile

Sumar>

na svoje APcka bleskoistky davam. este dolezitejsie je kvalitne uzemnenie. A na strategicke miesta patri UPSka Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 4 < 1234
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)