Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 22:56


??? divna antena ??? mozem ju pouzit?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Loki12
Post subject: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 20.05.2004 - 08:31 #8999
Basic


Joined: Apr 30, 2004
Posts: 25
Location: Bratislava
ahoj

mam doma nejaku divnu antenu.
Hovori o tom ze je to "VRTAK" - a na nej je napisane "california"

niekto mi pred casom tvrdil ze sa s tym da chytat kablovka - chcel som to pouzit na zahrade a neslo to

potom mi niekto povedal ze by to slo pouzit ako wifi antenu.

takze otazka co s tym??? je mi to k niecomu???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 20.05.2004 - 08:34 #9000
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
Je to MMDS antena. teda mala by sa dat pouzit. mam ju doma, ale na wifi som ju neskusal.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Loki12
Post subject: RE: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 20.05.2004 - 08:42 #9001
Basic


Joined: Apr 30, 2004
Posts: 25
Location: Bratislava
popo wrote: ›Je to MMDS antena. teda mala by sa dat pouzit. mam ju doma, ale na wifi som ju neskusal.


A ked sa velmi pekne poprosim keby si to vyskusal ci to ide?

zajtra by som postol co tam je presne napisane.

AKO kto kolvek iny kto s tymto ma skusenost tak dajte vediet.

dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 20.05.2004 - 08:44 #9002
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
Nekcem starkemu zrusit programy. a nemam kabel. prijem na antene by mal byt OK, ale ako vysiela to ani srnka netusii.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Loki12
Post subject: RE: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 20.05.2004 - 08:46 #9003
Basic


Joined: Apr 30, 2004
Posts: 25
Location: Bratislava
Sad((((
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Post subject: Re: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 20.05.2004 - 09:51 #9013
Basic


Joined: Máj 16, 2004
Posts: 5
Location: DK
Loki12 wrote: ›
mam doma nejaku divnu antenu. Hovoria o tom ze je to "VRTAK" - a na nej je napisane "california". potom mi niekto povedal ze by to slo pouzit ako wifi antenu. takze otazka co s tym??? je mi to k niecomu???


Ano, da sa to normalne pouzit aj na wi-fi. Len ju treba otvorit, vnutro (elektroniku) vykuchat a mas z nej super antenku. California je smerova antena s vysokym ziskom (len ta tycka ma udajne okolo 18 dB + zakladna okolo 6 dB).
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Loki12
Post subject: Re: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 20.05.2004 - 11:42 #9017
Basic


Joined: Apr 30, 2004
Posts: 25
Location: Bratislava
Tomáš wrote: ›
Loki12 wrote: ›
mam doma nejaku divnu antenu. Hovoria o tom ze je to "VRTAK" - a na nej je napisane "california". potom mi niekto povedal ze by to slo pouzit ako wifi antenu. takze otazka co s tym??? je mi to k niecomu???


Ano, da sa to normalne pouzit aj na wi-fi. Len ju treba otvorit, vnutro (elektroniku) vykuchat a mas z nej super antenku. California je smerova antena s vysokym ziskom (len ta tycka ma udajne okolo 18 dB + zakladna okolo 6 dB).


Shocked vykuchat.

no este zisit co mam presne vykuchat a co tam nechat.
Alebo mam vykuchat uplne vsetko?? priletovat len nejaky koaxialny kabel ???

Som uplna lama co sa tyka Wifi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 20.05.2004 - 12:14 #9019
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ta antena sluzi na prijem v pasme okolo 2,3 Ghz, ta elaktronika je len predzosilnovac a prevodnik pre televizne pasmo... z toho vyplyva ze musis vyhodit vsetku elektroniku a priamo na antenu pripojit koax.

Ta antena ma sice pekny zisk v pasme pre nu urcenom, ale pre pasmo WiFi 2,4 ghz je to torchu horšie, ak by si chcel dosiahnuť rovnake pearametre ako pri prijime kablovky, musel by si ju trocha rozmerovo prerobiť - pre tcyh par dB sa ti to asi neoplati.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 20.05.2004 - 18:12 #9031
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
ako zmazem post...


Last edited by jmi on 20.05.2004 - 23:11; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 20.05.2004 - 21:49 #9038
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
ak este stale nevies ako na to "vykuchanie", tu je navod aj z obrazkami:
http://strizkov.wz.cz/vrtak/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Loki12
Post subject: RE: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 21.05.2004 - 08:03 #9044
Basic


Joined: Apr 30, 2004
Posts: 25
Location: Bratislava
v tom navode sa pise na zisk je cca 14dB
je to dost???

niekto mi tu pisal ze potrebuje aspon 24 dB ked sa chcem na neho pripojit

???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 22.05.2004 - 17:10 #9054
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
loki precitaj si faq pretoze tvoja posledna otazka je ozaj dost stupidna. na pripojenie ti treba taku antenu aku potrebujes t.z. ze od 0db-10000000db.
zalezi k comu sa chces pripajat, ako daleko to je, aky silny ma vykon tvoja karta aky silny to ap, ake mas zarusene prostredie, priama viditelnost...atd atd je toho vela.
vo vseobecnosti sa da povedat ze 24db anteny s apouzivaju na vacsie vzdialenosti (km)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: ??? divna antena ??? mozem ju pouzit?  PostPosted: 23.05.2004 - 13:39 #9071
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ja pouzivam 24 dB voci 16dB antene, apson to ide ako tak, kedze na jednom kanaly su bezne dve siete, obcas uz aj tri Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)