Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 07.07.2024 - 07:39


Kerio Winroute Firewall 5

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Chalan
Post subject: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 28.05.2004 - 17:23 #9184
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
zaujima ma ci ma niekdo skusenosti s tymo programom a ci tento program vie pridelovat rychlosti teda nieco ako bandwidht ci traffic manager (shaper)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 28.05.2004 - 18:14 #9185
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
kdesi som ho videl a nemal som z toho pocit ze by to take vedelo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 28.05.2004 - 19:09 #9187
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
nie nevie to, akotak sa da ponastavovat firewall, skusal som aj sestku. len problem je iny, zatial som nenasiel spolahlivy crack, lebo robi po cracknuti problemy.. Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 28.05.2004 - 22:09 #9189
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
a neviete mi prosim poradit taky software pre Windows2000PRO ktory robi shaping, ci bandwidth manager, traffic. Nejaky fakt spolahlivy a lahko ovladatelny....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 28.05.2004 - 22:36 #9190
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
http://text.11b.cz/clanek.asp?cl=13354 Ak sa Ti to bude pacit budem rád... ale nie je to nic moc, ale asi nic lepsie pod Win nenajdes.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 09:22 #9196
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
inac linuxu sa nebranim ale este som s nim nemal tu cest a skusenosti a ani nemam prehlad ake typy OS a programy a ani neviem kde stahovat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 09:33 #9198
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
no ved ja som na tom podobne, nemam cas sa ucit linux od zakladov a zistil som, ze aj s winom sa co-to da spravit
skus www.bandwidthcontroller.com, ja ho pouzivam, pozeram prave ze je tam uz nova verzia, len to musis cracknut ako skoro kazdy windowsacky soft Smile inac pracuje spolahlivo
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 09:35 #9200
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
teraz som zistil, ze ten link vyssie je prave o nom Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 09:40 #9201
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
da sa to pouzit aj ked mam uz HW router? alebo ci je to nutne obmedzovat, usmernovat, ked to zamna v podstate robi ADSL provider...myslim ze ked napojim dalsich uzivatelov...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 12:31 #9203
Basic


Joined: Máj 16, 2004
Posts: 5
Location: DK
Pokial máš na mysli HW smerovač v ADSL modeme - určite nie, ale mám pocit, že to nepôjde ani v prípade, ak sa klasický HW smerovač pripája na PC s inštalovaným shaperom. Ide totiž o kontrolu jednotlivých IP, a to si neviem predstaviť, kedže zo smerovača vychádza von už len jedna IP adresa - tá jeho.

Čo sa týka samotnej kontroly prietoku, toto za Teba ISP nerobí. On Ti len stanoví maximálnu úroveň agregácie, ktorá platí pre všetkých userov pripojených na DSLAM. Ak ale plánuješ konekt rozdeľovať ďalej, vrelo doporučujem shaper použiť. Netreba zabúdať, že DSL neni nekonečná studňa a pri stúpajúcom počte userov sa bude agregácia zvyšovať. Mohlo by sa Ti teda stať, že si kvôli absencii shaperu ani neškrtneš Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 13:51 #9206
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
to ze poskytovatel adsl nerobi kontrolu prietoku nie je tag celkom pravda. uz som tu spominal raz tzv dynamicky shpaing kde sa kontrola prietoku robi pretoze k obmedzeniu dochadza po minute trvaleho downloadovania z jednej ip.
ja osobne pod win nepoznam ziaden schopny shaper (napr pri vyssie spominanom sa pravdepodobne nerozdeluje zvysne volne pasmo, nevidel som tam qos...) ak mas averziu voci linuxu skus tu celkom dobre hodnoteny microtik alebo brilan (pripadne daco ine)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 15:08 #9208
Basic


Joined: Máj 16, 2004
Posts: 5
Location: DK
to Flag: a skúšal si trebars soft NetLimiter? Vraj je tiež veľmi dobrý...

ad shaping: asi som sa zle vyjadril; nemyslel som tým, že by ISP vôbec neprevádzal dynamický shaping, ale Chalan sa pýtal, či mu bude stačiť, že mu ISP shapuje linku. No a to v prípade, že konekt posiela ďalej, nestačí...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 15:44 #9210
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja mam prave providera MBC ktory dynamicky shaping pouziva, takze si myslim ze sa zatial bez soft shaperu zaobidem.Ak mam ale 512kbp pripojenie v agregacii 1:20, kolko dalsich userov mozem max pripojit aby som inet uplne nezahltil? A ake pripojenie mam tym uzivatelom ponuknut, ked sa budu pytat aky rychly bude ten ich internet? Dalej ma zaujima ako rozbehat kerio na jednom servery kt. je priamo zapojeny do inetu cez ADSL modem ROUTER 4portovym? Pisu ze kerio potrebuje dve rozhrania aby fungoval, znamena to ze v tomto pripade potrebujem mat na tom servery 2xLAN kartu? Mozem potom zapojit obe tie LAN karty priamo do toho routeru (lebo je so switchom) s tym ze inet pojde len na tu jednu z routeru do serveru?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 15:53 #9211
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Chalan: na to aby si mohol neak ovplyvnovat tie packety co ti tade lezu, tak tie packety musia liezt cez ten stroj ktory ich ma neak ovplyvnovat. Logicke, nie ? Preto asi aj ten soft pyta 2 rozhrania, ze z jedneho to dolezie a na druhe odlezie (ak by si mal iba jedno, tak ti cez to dolieza asi iba traffic co u teba aj skonci)
A ak mas 512kbit v agregacii 1:20 tak povazujem za absolutnu zufalost skusat to este niekde predavat dalej...

boze aj takyto ludia maju este volebne pravo... (sorry, ale nedalo mi to...)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Kerio Winroute Firewall 5  PostPosted: 29.05.2004 - 15:57 #9213
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ok si, dakujem... nic noveho som sa sice nedozvedel ale ajtak dakujem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)