Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 01:22


Všesmerovka vs viac sektoroviek

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Trevor
Post subject: Všesmerovka vs viac sektoroviek  PostPosted: 04.01.2005 - 20:31 #14128
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Možno že sa to tu preberalo ale predsa.
Potreboval by som nejaké seriózne a tak trochu lopatistické vyjadrenie na túto tému.

Neviem sa rozhodnúť čo kúpit či všesmerovku alebo sektorovky.
Jedná sa o tieto dva produkty ktoré predáva firma ferimex

všesmerovka
http://www.ferimex.com/product.php?Antenna_Omni_H.

4xsektor 90
http://www.ferimex.com/product.php?Antenna_Sector

Pri tej všesmerovke nie je čo moc riešiť jedine ma strochu s***e ten zisk lebo by som bral radšej niečo okolo 15dB.
Tá 4x 90sektor vyzerá úple super ale je tu ten problem že pri použití všetkych 4sektorov je treba spliter a to práve neviem ako funguje.
Keď som bol v predajni ferimex tak mi odporúčal zobrať tú všeasmerovku z hľadom ktomu že pri tej sektorovke sa ten vykon delí medzi 4 secktory .
Všade na fórach sa ale píse že je lepšie pouziť viac sektoroviek ako jednu všesmerovku.

Preto by som potreboval vysvetliž ako je to vlastne stým spliterom, ako ako to vlastne vplýva na zisk antény ???


Antény vyrába česká firma dawicom a tie ceny vyzeraju byť odosť ľudskejsie ako vo ferimexe aj keď zase neviem ako to bude s certifikátmi a podobnými dristami
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
slonik
Post subject: Re: Všesmerovka vs viac sektoroviek  PostPosted: 04.01.2005 - 20:53 #14129
Ucen


Joined: Okt 20, 2004
Posts: 561

Trevor wrote: ›Možno že sa to tu preberalo ale predsa.
Potreboval by som nejaké seriózne a tak trochu lopatistické vyjadrenie na túto tému.
ferimexe aj keď zase neviem ako to bude s certifikátmi a podobnými dristami



ja by som vo ferimexe antennu nekupoval...ak su aj sektorky take ako plagiaty ISM od csatu aj ked tvrdia oni ine....

kupil by som radsej raz drahsie ako 2xkrat lacno...Smile

radsej kup v markpeterson.sk alebo niekde inde....
*REKLAMA*. wificentrum.sk
v petersone uricte nemaju zle sektory.. aj ked si mozno priplatis..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Re: Všesmerovka vs viac sektoroviek  PostPosted: 04.01.2005 - 20:58 #14130
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Teraz nejde oto kto to vyraba. Ani ja by som to nekupoval u nich lebo ta
10db vsesmerovka stoji 6700 bez dane vo ferimexe a dawicom ich predava za 3030kc baz dane takze aj ked nato prihodis dan a preratas to na sk tak to vyjide lacnejsie a odost

Ale ja chcem vediet co je lepsie pouzit tie sektorovky s tym spliterom alebo radsej tu vsesmerovku
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: Re: Všesmerovka vs viac sektoroviek  PostPosted: 04.01.2005 - 21:01 #14131
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

trevor: odporucaju sektorky oproti vsesmerky nie z dovodu,ze by to potom zapojili cez splitter ,,ale z dovodu,ze na kazdu sektorku pojde dalsie AP. jednak rozdelis clientov medzi viac AP,a po dalsie dosihanes vacsi vykon sektorkou,ktora je jasne v tom svojom smere lepsia..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Re: Všesmerovka vs viac sektoroviek  PostPosted: 04.01.2005 - 22:16 #14134
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
To je jasne ze ked das na jeden sector jedno ap tak to bude ako odmatela ale to je zase fiancne narocne a potom neviem ci je takato divocina potrebna aspon premna.

Dobre. Takze v pripade pouzita jedneho ap je najlepsie bez rozmyslania pouzit vsesmerovku.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Re: Všesmerovka vs viac sektoroviek  PostPosted: 15.01.2005 - 17:58 #14606
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
No tak som si objednal z ciech tu vsesmerovku dvm10, za tu cenu nema zmysel spekulovat

Normalne stoji 3030kc a do konca januara maju akciu za 2200 a ze ked sa zoberu 3kusy tak stoji len 1800kc Laughing

Tak sa objednali 4 a hotovo Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Re: Všesmerovka vs viac sektoroviek  PostPosted: 15.01.2005 - 19:24 #14609
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
az na to ze mgx predava 12db pod 3000 ...cenu si uz nepatam ale je mozne ze to je len 2nieco...8db sa mi zda ze stoja pod 2000...nema imho zmysel kupovat inu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Re: Všesmerovka vs viac sektoroviek  PostPosted: 16.01.2005 - 00:00 #14633
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
ale toto je horizontal Wink a ty mas asi na mysli vertikal
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Re: Všesmerovka vs viac sektoroviek  PostPosted: 16.01.2005 - 10:09 #14649
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
hmm horizontal nie je ziadna vyhra; sice je menej zaruseny ale robi daleko viacej pitchovin; mam "az" dva spoje v horizntalnej polarizacii (bola nutnost lebo vo vertikali som mal z toho jedneho bodu toho uz prilis vela) a tie horizontalne mavaju omno skor neake problemy ako tie vertikalne Sad
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)