Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 05:04


Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
paulie
12 Post subject: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 05.01.2004 - 12:23 #5272
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

Ked som si pozeral MIB subor pre ATMEL chipsety, zarazilo ma, ze pre ATMEL sa da nastavit viac veci, ako ponuka bezny SNMP manager. Tak som si povedal, ze si spravim nejaky vlastny, kde tieto specialne volby spristupnim.

Ide o
- obmedzenie broadcastov
- nastavenie portu z ktoreho sa bude dat AP managovat
- moznost komunikovat s Radius serverom
- nastavovat vysielaci vykon (to ide vlastne aj v normanom SNMP manageri).

Ci vsetko bude fungovat zavisi aj na tom, ci vyrobca skutocne vyuziva vsetky moznosti chipsetu ATMEL, pripadne ci vas AP pouziva tu istu verziu chipsetu ako bola spominana v mojom MIB subore.

Problem je, ze som svoj Sparklan 1590 predal, takze vsetky nove features nemozem otestovat Wink

Ma niekto zaujem (a hlavne trpezlivost) otestovat tento softik ?
Je to na vlastne riziko, ale myslim ze vam AP nezhori Cool
Program je uplne free, mozete s nim robit co chcete,
za pripadne skody na hardwari a dusevnom zdravi nezodpovedam Wink .

http://paulie.host.sk/download/simple_atmel_snmp.exe

Vacsina nastaveni ktore su vidiet, by mali aj fungovat (stihol som otestovat), okrem regulovania vykonu (to je zatial zablokovane pokial nezistim spravne hodnoty, ktore treba nastavit, niekto ich tu uverejnil, ale na internete som videl uplne ine cisla, takze neviem ktore su spravne).
Nemal som ako otestovat to s tymi broadcastami, necham to na pripadneho dobrovolnika.

Forward broadcasts - ak je to zaskrtnute, broadcasty sa forwarduju na Wireless Port
Send back broadcasts - ak je to zaskrtnute, odpovede na broadcasty sa forwarduju na Wireless Port
Send back unicasts - ak je to zaskrtnute, unicasty sa preposielaju na Wireless Port
(dufam ze som to prelozil spravne z anglictiny)

Ak tieto funkcie skutocne funguju, mohlo by to pomoct znizit zbytocny traffic prechadzajuci cez AP.
Zaujimava je hlavne posledna volba, predpokladam ze v tom pripade sa asi AP nesprava ako hub, teda neposiela packety od klienta vsetkym ostatnym klientom. To by mohlo pomoct smerovat vsetok traffic od klientov cez nejaky router a tym zabranit, aby dvaja klienti pretazili vzajomnym kopirovanim suborov AP.

Ako som uz povedal, tieto funkcie su netestovane, netusim ci toto bude takto fungovat.

Co sa tyka client info, to tak nejak ehm... nefunguje...,
prepokladam ze by MOHLO !!!, ak sa na AP pripoji ine AP v mode klient.

Paulie
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fixinko
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 05.01.2004 - 13:18 #5275
Basic


Joined: Dec 29, 2003
Posts: 7

ja sa to pokusim vyskusat... mam doma jeden volny d-com 1590... dam vediet ako som dopadol...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 05.01.2004 - 14:24 #5276
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

dakujem... ak by sa ukazalo ze tie specialne volby funguju
skusim dorobit to nastavovanie ohladne radius servera a vykonu...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 05.01.2004 - 21:35 #5284
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
paulie nemám tam prístup:

Forbidden
You don't have permission to access /download/simple_atmel_snmp.exe on this server.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 05.01.2004 - 21:50 #5285
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

mathew: hmmmm a ktory browser ?
cez IE by nemal byt problem...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 05.01.2004 - 21:52 #5286
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

wov... skusil som a fakt...
predtym som download skusal cez toto http://paulie.host.sk/download/ a cez linku na tej stranke to islo...
tak som sem hodil direct link ze to jako normalne pojde...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 05.01.2004 - 22:14 #5288
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
kuva, to aj tu sa uz vyskytuju ludia co robia exploder only veci ??? do prievanu zavesit....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 05.01.2004 - 22:31 #5289
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
paulie posli mi please mail, poslem ti jednu chybovú hlášku .

wifinet@wifinet.sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 06.01.2004 - 00:40 #5291
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

poslal som, podla toho com mi uz jeden dobrovolny tester hovoril, nejake chyby tam budu...

vlastne mozem zverejnit aj tu (pozor, ochrana proti spamovym robotom, pisat samozrejme bez medzier a s @):

paulie88 zavinac hotmail.com
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 06.01.2004 - 00:59 #5293
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

teraz ma napada... ja som to testoval len v mode AP, netusim co to spravi v inom mode...
a ako klient bola jedna karta s Prism...
takze ak tam bude ako klient pripojeny iny AP tak to moze robit problem...

no jo... pre-alpha verzia Wink
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 06.01.2004 - 16:47 #5302
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
paulie

obsahuje to už nastavenia aby sa to nesprávalo ako HUB ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 06.01.2004 - 19:49 #5311
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

no obsahuje... ale kedze som to nemal ako otestovat, netusim ci to bude fungovat...
to je to "Send back unicasts" a ma to byt vypnute pre tuto funkciu ... ale ci som si to spravne prelozil a pochopil...
a ci to podporuju vsetky zariadenia s Atmel chipsetom... mozno sa to lisi aj od verzie firmwaru...

vyskusaj... a napis vysledok Sad

Paulie
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 06.01.2004 - 20:00 #5312
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

na jednej stranke som nasiel toto:

Broadcast Forwarding: The AP should not forward broadcast traffic to the air.
Send Back Broadcast: The AP should not send back to the air broadcast traffic received from the air.
Send Back Unicast: The AP should not send back to the air Unicast traffic received from the air.

takze to druhe som asi neprelozil spravne (viz moj prvy prispevok)... skusim to zjednodusene znovu:

Forwarding Broadcast: broadcasty prijate z pevnej siete neposielat do vzduchu (teda na Wireless Port)
Send Back Broadcast: broadcasty prijate zo vzduchu neposielat naspat do vzduchu
Send Back Unicast: traffic zo vzduchu posielat naspat do vzduchu
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 06.01.2004 - 20:06 #5314
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

heh ked som pozrel na stranku Ap-Utils http://ap-utils.polesye.net/?ChangeLog
tak v novej verzii vsetky tie "skryte" volby uz tiez podporuju Smile

grrr... myslel som ze budem prvy Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Novy jednoduchy SNMP Manager pre AP s Atmel chipsetmi  PostPosted: 06.01.2004 - 20:42 #5316
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

tak som xvilu patral po sieti po broadcastoch a forwardovani a nasiel som toto: AW-2100R.zip

to by mohol byt nejaky poupraveny klasicky SNMP manager, ktory tieto veci vie nastavit. Aspon podla screenshotov (neviem ci to nebolo iba v mode Bridge).

Ak by to fungovalo, tak sa uz nemusim namahat s mojou ubohou utilitou Smile
Takze tahajte a skusajte...

http://paulie.host.sk/download/
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)