Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 29.09.2024 - 00:28


winbox-vymena karty

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
hrnous
Post subject: winbox-vymena karty  PostPosted: 04.12.2009 - 12:30 #77876
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165

wifiman wrote: ›Ahojte. Čo všetko mám nastaviť pri výmene karty na RB ? stačí wlan ? Printnem si sučasne nastavenie a to nastavim na novej, stačí to? Vypadáva mi signál na R52, tak to chcem pre istotu vymeniť za CM9. Dôvod sa v logu nedozviem, vidim tam iba dôsledok - odpojeni klienti v tej istej sekunde a o chviľočku znovu sa prihlasia (pppoe). Niekedy cez deň 5x, niekedy 2x.
Prosím poraďte začiatočníkovi. ďakujem. Smile


v menu syytem / loging si přidat nové s wireless a debug parametrem, action memory a hned uvidíme v logu, každopádně to jde třeba interface wireless export, soubor si stáhnout do pc, přepsat mac adresu na adresu nové karty a pak zase nahrát dragndropem do files a v konzole zase import....

důležité je nezapomenout, že tímto vším nebo i ručním překlikání se sice nastaví parametry wlan karty ale musí se ještě ručně nahodit ip adresy na správný iface případně si nakliknout ten pppoe server na tu novou kartu.. samo to nepřeskočí
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: winbox-vymena karty  PostPosted: 04.12.2009 - 22:02 #77881
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
to nebude kartou podla mna
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: winbox-vymena karty  PostPosted: 05.12.2009 - 10:48 #77896
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
wifiman wrote: ›to m-tec: a čím by to mohlo byť podľa teba? Robí mi to posledné dva týždne, odkedy mal dodávateľ problém so svojim MK, on si to dal do poriadku, no mne tie problemy ostali. Na jednom station mi už vymenili kartu za cm9 a prestalo to. no na druhom station pokračovalo. Čo uplne nechapem je, že už su presne 2 dni čo bez prestavky šlape i druhe station. to ma pôvodne r52. v čom to je? žeby problem na vstupe - ap bridge? - kam mi prichadza signal?

1.skuste posunut kanal
2.zmenit vykon karty
3.ACK timeout
4.napajanie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hrnous
Post subject: RE: winbox-vymena karty  PostPosted: 05.12.2009 - 16:53 #77898
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165

wifiman wrote: ›to hrnous: v loging mam nastavene error,info,manager debug,warning,wireles debug - všetky memory, a critical - echo. No indicie v logu neboli. Nastavim si ešte debug - memory? Interface wireless export neviem v menu nikde najsť. kde to je?


ten export se zadava primo do konzoly,hledej nekde v menu telnet pripadne new terminal

každopádně bych taky napřed omrk éter jestli to něco neruší a pak zkusil projít od signálů přes ack až po ccq, ono stačí když má jeden klient v anténě vodu natáhne se mu ack a už to prasí celý bod
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)