Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.06.2024 - 19:41


Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
clubar
Post subject: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 27.03.2010 - 12:49 #81683
Basic


Joined: Mar 27, 2010
Posts: 3

Zdravim
Mam router Belkin F5D8236 k nemu je aj USB sietova karta belkin... obe su N wifiny probem je ze nem?zem spojit 2PC

(prv?) stolove PC je priamo v routry cez kabel a druhe co vyuzivam ako HTPC a mam ho pod telkou.... V tom "HTPC" je strceny USB belkin adapter (wifi sietovka co som dostal k routru)

Pokial na routry vypnem WPA-PSKplusWPA2-PSK tak mi spojenie ide PC sa najdu router zaznamana pripojenie wifi. siet bezi secko funguje.

No pokial ho zapnem HTPC najde v sieti router, ale nepripojim sa nan...
Popyta heslo zadam a tak nic bud ma odpoji alebo to oznami chybne pripojenie...

Zaujimave je ze ked sa napojim s notasom na router cez wifi tak mi to ide aj ked je WPA2-PSK... zapnute tomu to problem nerobi preco sa ale to pc (HTPC) nem?ze pripojit kde je v nom chyba?

Ked dam na vlastnosti sietovky mam nastavene automaticke ziskanie adresi ako aj na ostatnych PC firewall je vypnuty poradite kde je chyba

Dik : )
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 27.03.2010 - 12:55 #81684
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Nakresli diagram siete, potom bude mozne poradit.
Kludne to moze byt nekompatibilata zariadeni.

Ewew
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 27.03.2010 - 13:20 #81685
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
HTPC ma pravdepodobne zle nastavene kodovanie , alebo nepodporuje WPA2 na 99% by som povedal ze je problem v tom ... na routry by som skusil nastavit len jedno kodovanie nie ziaden mix .
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
clubar
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 27.03.2010 - 13:44 #81687
Basic


Joined: Mar 27, 2010
Posts: 3

Takze To HTPC je normalny PC s winXP takisto ako aj to stolove PC nanom je taktiez XP USB sietovka ktoru mam v HTPC tu som dostal k routru znacka belkin. a chcem spojit HTPC s tym stolovym PC a HTPC sa neche spojit ked mam zapnute sifrovanie ... musi byt chyba v nom pretoze notas sa pripoji aj ked je sifrovanie v routri zapnute. prikladam screen z HTPC
prikladm screen http://img210.imageshack.us/img210/1436/pripojenie.jpg
a tu je vidiet ze nemam spojenie s routrom http://img94.imageshack.us/i/aaaaqb.jpg/
Ani router nenaznacuje spravne spojenie zvlastne ze bez sifrovania mi to ide a takto nie netusim kde a co zmenit

________-

Problem vyrieseny utilita od belkinu mala problem s kodom ktory obsahoval cislo menila ho na neznamy znak
_______-
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
yaguso
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 27.03.2010 - 16:43 #81688
Basic


Joined: Jún 15, 2006
Posts: 74

winXP nepodporuje WPA2 len WPA pokial sa nemylim. Malo by pomoct, co Ti radil mashinepistole2 Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 27.03.2010 - 16:55 #81689
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
WinXP podporuje WPA2 so Service Packom 3
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 27.03.2010 - 18:37 #81692
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

na co sifrovanie,zapni mac filter a hotovo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 27.03.2010 - 19:30 #81693
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

server3 wrote: ›na co sifrovanie,zapni mac filter a hotovo

macfilter sa da lahko obist, nech da kabel a je pokoj nadobro.

Ewew
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 28.03.2010 - 20:21 #81713
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

toto mam najradsej taketo prijeb.ne vyjadrenia.No a co ked sa da obist.90% obyvatelov slovenska sa nesnazi naburat sa susedovi do siete lebo maju vlastne pripojenie na internet.To len ty robis asi take kktiny.Mac je dobry na to ked ma dakto notebook a len tak hlada siete a najde daku bez zabezpecenia tak sa do nej skusi pripojit a ked mu to po prve nepojde tak podla teba sa pokusi o naburanie do tej siete za kazdu cenu?Vysere sa na to,tela.Ja pouzivam vsade len mac,ziadne sifrovania debilne.Nema to vyznam u mna,pretoze nemam v sieti ziadne serveri na ktorych su ulozene pin kody k sim kartam obyvatelov SR,ani mena vsetkych skorumpovanych politikov.Chapes co ti tym chcem povedat?MAc ta posle do hajzla zakazdym ked sa pokusis len tak pripojit a preto vyskusas dalsiu z 50 sieti ktore ti naskenovalo.

Ewwwew
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 28.03.2010 - 20:50 #81716
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

server3 wrote: ›toto mam najradsej taketo prijeb.ne vyjadrenia.No a co ked sa da obist.90% obyvatelov slovenska sa nesnazi naburat sa susedovi do siete lebo maju vlastne pripojenie na internet.To len ty robis asi take kktiny.Mac je dobry na to ked ma dakto notebook a len tak hlada siete a najde daku bez zabezpecenia tak sa do nej skusi pripojit a ked mu to po prve nepojde tak podla teba sa pokusi o naburanie do tej siete za kazdu cenu?Vysere sa na to,tela.Ja pouzivam vsade len mac,ziadne sifrovania debilne.Nema to vyznam u mna,pretoze nemam v sieti ziadne serveri na ktorych su ulozene pin kody k sim kartam obyvatelov SR,ani mena vsetkych skorumpovanych politikov.Chapes co ti tym chcem povedat?MAc ta posle do hajzla zakazdym ked sa pokusis len tak pripojit a preto vyskusas dalsiu z 50 sieti ktore ti naskenovalo.

Ewwwew

Mne je jedno ci to vie len 10% ludi. Podstatna je bezpecnost a nesiftrovanie prevadzky nie je podla mna dobre riesenie.
Cielom je co najviac skomplikovat utocnikovy pristup, bez ohladu na prenasane data.

Ewew
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 29.03.2010 - 11:31 #81724
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

ewew wrote: ›
server3 wrote: ›toto mam najradsej taketo prijeb.ne vyjadrenia.No a co ked sa da obist.90% obyvatelov slovenska sa nesnazi naburat sa susedovi do siete lebo maju vlastne pripojenie na internet.To len ty robis asi take kktiny.Mac je dobry na to ked ma dakto notebook a len tak hlada siete a najde daku bez zabezpecenia tak sa do nej skusi pripojit a ked mu to po prve nepojde tak podla teba sa pokusi o naburanie do tej siete za kazdu cenu?Vysere sa na to,tela.Ja pouzivam vsade len mac,ziadne sifrovania debilne.Nema to vyznam u mna,pretoze nemam v sieti ziadne serveri na ktorych su ulozene pin kody k sim kartam obyvatelov SR,ani mena vsetkych skorumpovanych politikov.Chapes co ti tym chcem povedat?MAc ta posle do hajzla zakazdym ked sa pokusis len tak pripojit a preto vyskusas dalsiu z 50 sieti ktore ti naskenovalo.

Ewwwew

Mne je jedno ci to vie len 10% ludi. Podstatna je bezpecnost a nesiftrovanie prevadzky nie je podla mna dobre riesenie.
Cielom je co najviac skomplikovat utocnikovy pristup, bez ohladu na prenasane data.

Ewew


Cielom je aby mu siel internet v tom HTPC a nie tie kktiny co tu ty vravis.Riesime obycajnu jednoduchu domacu siet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 29.03.2010 - 11:54 #81725
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
server3 nic proti tebe ale ewew sa aspon kulturne vyjadruje...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 29.03.2010 - 12:12 #81726
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
ak dovolite, rad by som pripomenul ze pisatel uz problem vyriesil - pouzil wpa2 key bez cislic Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Problem so spojenom PC s routrom cez USB wifi kartu  PostPosted: 29.03.2010 - 17:17 #81733
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

Chalan wrote: ›server3 nic proti tebe ale ewew sa aspon kulturne vyjadruje...


no a co ma byt?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)