Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 02.07.2024 - 10:10


Burky V poslednych dnoch

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
lubosk
Post subject: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 31.07.2010 - 16:11 #83962
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Tak zasa ide ku nam dost silna burka .Za posledny tyzden asi 10ta.Rano o piatej bola burka pri ktorej som za 20 minut zapocital tak 1000 ? bleskov.Do stoziara na kopci mi podla domacich u ktorych ho mam udrel blesk minimalne 5 krat co spozorovali potom zaliezli do domu lebo im zacali stat hore dubkom vlasy zo statickej elektriky tak sa bali .Proti tomu pravdaze nepomohlo ani 5 uzemnovacich tyci 30m zemniaceho pasika a kombinacia UPS - AD zdroj - eth bleskoistky poriadne uzemnene az potom zariadenie ...Ak budu aj nadalej taketo silne elektricke burky tak to budem zariadenia kupovat iba na opravy po burkach ...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 01.08.2010 - 00:23 #83966
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

dobre slehy teraz chodia, ja si riesim na dom oddialeny bleskozvod... vysoko nad domom (cca 8 metrov) bude jimacia tyc a od nej specalnym tienenym kablom (na 250tisic amperov) sa blesk zvedie a odvedie do domu do zeme. vsetky ostatne casti domu maju osobitne zemnenie, to uz ma za ulohu iba odviezt pripadny naindukovany prud, ktoreho by malo byt minimum. nez menit zariadenia jak na beziacom pase, radsej zvolit take cosi. ten system pouzivaju aj na ochranu vysokotlakovych plynvych zasobnikov a kdesi na slovensku na tom napocitali 16 zasahov blesku za minutu, bez poskodenia Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 02.08.2010 - 08:35 #83976
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

odporucam stranku http://www.chmu.cz/meteo/rad/blesk/blesk_data.php

velmi prijemne spracovana detekcia a pohyb burok podla bleskov

a u nas na blesky zatial funguje len optika, jak je nieco dlhsie metalicke tak porty idu do hajan
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 03.08.2010 - 09:01 #83990
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

To je mytus. Nam minule buchol do panelaka blesk. Vsetko je samozrejme uzemnene a je tam privedena optika. UPS bateria a prepatova ochrana. Aj tak po zasahu odfajcilo ethernet na prevodniku. Nechapem ako sa v budove (v otienenej) bedni naindukovalo na 1 meter prepojovacieho netieneneho kablika. Vobec neviem ako sa to stalo, ale stalo sa. Pomohla len vymena....som rad, ze tam nebolo nic drahsie.... Ked raz streli blesk na spravne miesto, tak nepomoze nic.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 03.08.2010 - 18:40 #83995
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
mirecnet nemyslis vazne, ked ti do baraka tresne blesk tak ti odfajci ethernet aj keby si na nom nemal kabel...na priamy zasah blesku ti nepomoze ziadna ochrana a ani tienenie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 03.08.2010 - 19:50 #83999
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

moj vysnivany bleskozvod (vid vyssie) riesi of course aj priame zasahy. dokonca si mozem kupit za nejakych 400 eur aj pocitalo zasahov aby som vedel kolkokrat som to uz dostal. ale ked berieme klasicke uzemnovanie ze bleskozvod je spojeny s JOPkou, tak samozrejme netreba sa cudovat, ze nieco z jemnej elektroniky odide.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 03.08.2010 - 19:51 #84000
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

lubosk wrote: ›Do stoziara na kopci mi podla domacich u ktorych ho mam udrel blesk minimalne 5 krat co spozorovali potom zaliezli do domu lebo im zacali stat hore dubkom vlasy zo statickej elektriky tak sa bali .


ked vstavaju vlasy dupkom tak sa treba pratat dnu, pretoze kratko na to moze prist rana ako z dela.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 04.08.2010 - 07:47 #84009
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

pixall mohol by si prezradit kolko ta vysla taka sranda
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 05.08.2010 - 00:38 #84023
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

euro wrote: ›pixall mohol by si prezradit kolko ta vysla taka sranda


este to nie je realizovane. material bude niekde tesne nad 2tisic EUR a pracu a dalsie komplikacie ktore vzdy vzniknu, ti teraz nepoviem Wink odhadom tak 3tisic eur cele, bez dane. je to zo 4podlazneho domu domu zvrchu antenneho stoziara, dole po stoziari, fasade, do zeme, koaxialny bleskozvodovy kabel tusim 23 metrov, ten je na tom najdrahsi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 05.08.2010 - 07:44 #84024
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

mozes sem hodit nejake linky k tomu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 05.08.2010 - 11:05 #84025
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
pixall: v com sa to tvoje riesenie lisi od klasickeho aktivneho bleskozvodu ? http://www.pinel.sk/pinel/index.php?opt ... mp;lang=sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: Burky V poslednych dnoch  PostPosted: 06.08.2010 - 20:27 #84031
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Tak tentokrat to neobislo ani nas... Priamy zasah do kostolnej veze, ja som bol akurat na ceste z nemecka ale ludia vravia, ze taku supu este v dedine nepoculi. V kostole elektromer cely cierny.

A mne posla RB600, karty som este netestoval mam ich tam osem. Chalani prosim vas vie mi niekto z vas predat tu RB600? Momentalne nic nemam, chcel som ju menit za 800ku. Hadam viete ako mi to suri Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)