Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.06.2024 - 04:34


Odblaknovanie Flat kabla

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
kubiik
Post subject: Odblaknovanie Flat kabla  PostPosted: 14.03.2011 - 22:37 #89219
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

mito wrote: ›Nedeleko novej bane chceme natiahnut opticky flat kabel po dedinke. Ked bude mat niekto zaujem sa pripojit tak chceme obklakovat cca 1m a navarit vlakno pre zaujemcu. Problem je v odblankovani toho 1m v strede kabla.

Nestretol sa niekto so sikovnym nastrojom ako to spravit rychlo a bezpecne, tak aby sme neporusili vlakna?

dakujem za vase rady Smile


nebudem sa vyjadrovat k systemu riesenia.
premyslite si pred tym co a ako chcete robit abyste potom nelutovali...

sama blbost je uz len to, ze si chcete odblankovat len meter....zvarali ste uz dakedy optiku? Budete ju zvarat potom na rebriku alebo plosine??

nabudem pindat na to su tu ini machri.

podobny nastroj na odblankovanie co asi hladate:
http://www.optocon.sk/?products&pro ... nie-kablov
len si treba upresnit konstrukciu kabla a vybrat k nemu daco vhodne. poradit by vam mali v X roznych obchodoch tohoto zamerania
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Odblaknovanie Flat kabla  PostPosted: 15.03.2011 - 05:53 #89226
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
myslim, ze v pripade pouzitia systemu PON je to dobry napad, hovori sa tomu odpichnutie vlakna, riesi sa to vacsinou vtedy ked je v kabli iba jeden buffer. Z praktickeho hladiska je to naozaj trochu problem ale preco by sa nedala kupit plosina ak mam mat v dedine 400 zakaznikov a kvoli kazdej odbocke nechavat niekde na stlpe cca 10m kabla, tak je to cca 4000m naviac. Tiez prezvaravat vsetky vlakna kvoli jednej odbocke je hlupost....takze aj ked sa tomu vela providerov brani, treba urobit riadny projekt a ten ukaze rozdiel medzi ftth, pon a popripade nejakou kombinaciou optiky a ethernetu. Clovek zostane prekvapeny ked uplne jasna predstava o usetrenych peniazoch sa v pripade 100viek klientov meni na zbytocne vyhodene peniaze. Odporucam poradit sa hlavne s clovek, ktory to ma pre Vas zvarat....urcite si dajte prvych par spojov nazvarat profikovi.....nieco okukate a naucite sa.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: Odblaknovanie Flat kabla  PostPosted: 15.03.2011 - 06:37 #89231
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

ja som to nadrezaval klasickym nozom troska piplacka ale islo to s jedneho bufra som vyberal dve vlakna ale urcite na rebriku by som to nerobil neviem si predstavit ako by som to zvaral
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: Odblaknovanie Flat kabla  PostPosted: 15.03.2011 - 09:52 #89233
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Myslienka to nieje zla - odblankovat kabel, vybrat buffer a z neho vlakno sa da so specialnymi nastrojmi.

Problem je ale v mechanickej ochrane kabla, ktory takto porusis. Akonahle ho odblankujes, tak by sa patrilo tu cast nejako ochranit pred poveternostnymi vplyvmi. Samozrejme aj miesto zvaru treba patricne ochranit. Cize nejakej krabici a patricnej rezerve kabla na stlpe sa aj tak nevyhnes.

Ak si pocital s tym, ze natiahnes kabel a z natiahnuteho kabla robil odbocky (podobne ako to robia elektrikari), tak to si neviem vobec predstavit.

Pokial chces robit system PON, tak si poriadne spocitaj utlmy aby si vedel, kolko odbociek si mozes dovolit.

Pokial si nezvaral, tak si to chod niekam vyskusat aby si videl, aka je to praca.

Az teraz mi zaplo, ze sa pytas na FLAT DROP. Ja by som o takom dacom s FLAT DROP kablom ani neuvazoval...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: Odblaknovanie Flat kabla  PostPosted: 15.03.2011 - 18:26 #89246
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

ten kabel mam aj ja oblankovava sa to v pohode ma to dost vela gelu aj ja som to robil za jazdy a narezat vlakno sa mi nepodarilo len treba davat pozor.
ja som to daval do scame krabic a do kazety
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)