Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 05:14


problem s Linuxom na P100

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
blister
21 Post subject: problem s Linuxom na P100  PostPosted: 07.03.2004 - 13:59 #6379
Basic


Joined: Jan 07, 2004
Posts: 198
Location: Banská Bystrica / UK
ludia, potrebujem radu:
chcem rozchodit tohto kompa ako router v sieti:
Intel Pentium-S 100 Mhz, 24 MB RAM 66 MHz, 850 MB disk WD
mam tam wifi kartu ZCOM XI-626 s PRISM 2.5 chipsetom a 3COM sietovku

potrebujem tam nainstalovat LINUX na routovanie, ku kompu nebude absolutne ziadny fyzicky pristup, na sieti mam 3 ludi a pouzivam switch Gembird 5port. skusal som tam dat RedHat 8, ale komp to neutiahol, viete niekto poradit nejaku inu distribuciu, ktoru by som tam mohol dat, aby to bez problemov slapalo?

diky. Confused
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: problem s Linuxom na P100  PostPosted: 07.03.2004 - 14:11 #6380
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Myslim, ze Slackware, eventualne Debian alebo Gentoo (snad). Ak netrvas na Linuxe, tak aj NetBSD alebo FreeBSD.
Mimochodom, ak mozes, pridaj mu trosku RAM (zide sa, ked budes chciet pridat nejaku sluzbu) a zmen sietovku za nieco ine (3Com su zname svojou nizkou kvalitou).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: problem s Linuxom na P100  PostPosted: 07.03.2004 - 20:40 #6383
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
ja aj na slabsich strojoch prevazdkujem redhat 7.3 a nemam problemy.
routovanie urcite zvladne
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: problem s Linuxom na P100  PostPosted: 08.03.2004 - 10:26 #6387
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Trosku presnejsie opisem problem s tym blisterovim PC. Instaloval som RH8, vsetko bolo do pohody, sice mu to trvalo sakramensky dlho, hladanie balickov a podobne,... no ked malo zacat formatovanie disku, tak len nahodilo tabulku formating a skyslo to, neviem ci to moze byt diskom ale Win tam bezal v pohode. (stara sunka je stara sunka Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: problem s Linuxom na P100  PostPosted: 08.03.2004 - 12:21 #6391
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

zacal by som bude debianom , bsd alebo specialnou distro. rozhodne by som tam nepchal desktop size cervenu ciapocku verzie XX
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: problem s Linuxom na P100  PostPosted: 08.03.2004 - 13:01 #6394
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

zacal by som bude debianom , bsd alebo specialnou distro. rozhodne by som tam nepchal desktop size cervenu ciapocku verzie XX
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukic
Post subject: RE: problem s Linuxom na P100  PostPosted: 08.03.2004 - 14:03 #6396
Basic


Joined: Máj 15, 2003
Posts: 161

daj si tam wisp, je to na to ako stvorene.. daku nasu najdes aj na www.mag-net.sk/d/wisp.zip, s podporou RTL-8180 je www.mag-net.sk/d/wisp-rtl8180.zip (ta ale nevie konfigurovat z menu prism2, len ten rtl, konfiguruju sa totiz inak)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
blister
Post subject: RE: problem s Linuxom na P100  PostPosted: 13.03.2004 - 14:00 #6528
Basic


Joined: Jan 07, 2004
Posts: 198
Location: Banská Bystrica / UK
to lukic: diky, vyskusam, ale mal by som jednu otazku - je to freeware? je jeho pouzivanie legalne?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mikele_g
Post subject: RE: problem s Linuxom na P100  PostPosted: 12.04.2004 - 12:46 #7416
Basic


Joined: Apr 12, 2004
Posts: 8
Location: Michalovce
Neviem, ale mne na pentiu 120MHz / 32Mb RAM / 10Gb HDD bezi RH 9 bez problemov. Je to jeden z dalsich lokalnych serv., ktory by mal byt nasadeny v Mi. Mam v nom ORINOCO-silver a 2ks LAN - kazda od ineho vyrobcu. Instalacia chvilu trvala, rovnako ako aj kompilacia kernelu. V pohode to bezi, dokonca, je na tomto serv. spusteny i APACHE. Tvoj problem sa moze tykat HDD a ja osobne WD disky ako si nerad = mam zle skusenosti, ale toho by som sa nedrzal nakolko su ludia ktory maju z le skusenosti z inou znackou. Skus vymenit HDD, alebo ak nemas dostatocne skusenosti z instalaciou Linuxu skus si robit poznamky, mozno sa Ti tam vludi nejaka chybicka. Kedysi ked som sa zacinal bavit z Linuxom sa mi to stavalo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)