Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 09:01


Aký Soft pre začiatočníka????

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Author Message
Ovca
4 Post subject: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 11.03.2004 - 09:18 #6475
Basic


Joined: Mar 07, 2004
Posts: 35
Location: Považská Bystrica
Potrebujem soft k Wi-fi zariadeniu.
Aké softy si mám zohnať?
Alebo napíšte linky - najlepšie keby softy boli po slovenky / česky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Ovca
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 11.03.2004 - 09:21 #6476
Basic


Joined: Mar 07, 2004
Posts: 35
Location: Považská Bystrica
Aké knihy si mám zohnať?
Vo FAQ som našiel naike v elektronickej forme, tak ak máte ešte niaky slovensko-české= tak sem s tým.
dík
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 11.03.2004 - 09:36 #6477
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
Preklad tej knihy je celkom dobry. V Cechach vysla este jedna kniha. Online ju ale asi nenajdes. Ak by si hladal popis standardu 802.11x tak ani nehladaj, je to patentovane a ak kces vediet podrobnosti musis zaplatit(ak sa pamatam dobre tak 70dolarov). Ked precitas vsetky fora tak sa nieco nalepii na teba Smile JE TO BIEDA S LITERATUROU. A o aky soft na wifi mas zaujem? Konkretizuj troska.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 11.03.2004 - 09:41 #6478
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Soft: Ak máš Windows, tak ten, čo si dostal k tomu zariadeniu. Ak máš Unix, tak pre Atmel čipset (WX1590) su ap-utils, starsie Lucent/Avaya/Orinoco maju na svojej stranke (URL som zabudol, ale asi http://www.orinoco.com) konfigurovadlo aj pre Linux (ale neskusal som), nove sa daju cez WWW/Telnet, pokial sa to konfiguruje normalnym sposobom cez SNMP (Breeze), tak doporucujem mbrowse - hladaj na freshmeate, MIBku Ti mozem poslat.
Knihy: Co by tam konkretne malo byt? Tejto teme sa AFAIK venuje "Building wireless community networks" z O'Reillyho vydavatelstva, ktoru som tusim videl na nete aj ako PDFko. Mozno ju aj prelozili do cestiny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
guestik
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 12.03.2004 - 09:23 #6500
Basic


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 12

nuz nabuduce si premysli otazku kym ju polozis. na uvodnej stranke skfree mas link na dobru knihu o wi-fi po slovensky. a ked chces soft k wi-fi zariadeniu tak napis, co potrebujes. pretoze jeden zo softov ktore ja pouzivam k svojmu wifi je aj internet explorer.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 12.03.2004 - 10:36 #6503
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
questik nebud nanho zly;O) aj ked aj ja mam silny pocit ze ovca asi cital o wifi v novom case a teraz kladie otazky takehoto tipu. niezeby moje boli fundovane ale myslim asopn ze sa pytam na konrketne veci a nie na blbosti tipu ake softy potrebujem na wifi ake ap potrebujem an wifi chcem robit wifi co k tomu potrebujem...atd
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Ovca
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 13.03.2004 - 19:44 #6538
Basic


Joined: Mar 07, 2004
Posts: 35
Location: Považská Bystrica
guestik: tu má už vytlačenú neboj nie som DEBIL!!!

fleg and ALL: Tak aké máte dobré softy na wifi???

Aké softy najradšej používate???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 13.03.2004 - 20:01 #6543
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
este stale si sa nevyjadril k tomu aky soft to vlasne chces ? pre mna zakladnym softom na prevadzku siete (ak si odmyslim firmware radii) je linuxove jadro, ip a tc (iproute2), iptables, ospfd, bgpd, zebra + nieco aby sa na to dalo aj prihlasit a kontrolovat to, takze sshd + ssh, bash (alebo iny shell), tcpdump, traceroute, ping, potom neaky ten monitoring, takze snmpd + mrtg, nagios, vystupy sa generuju do webu, takze apache (+php a mysql) obcas treba aj neakeho toho maila spracovat, takze postfix, imapd, ipop3d,... kopu som toho este zabudol a to som nezabrdol do kopy userskych aplikacii, to boli len system a admin tools...
aha, teraz som si spomenul este napriklad na ap-utils, dost dolezita vec na managovanie radii Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Ovca
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 13.03.2004 - 22:05 #6549
Basic


Joined: Mar 07, 2004
Posts: 35
Location: Považská Bystrica
no povedzme že niečo na monitorovanie.
A niake admin blbostičky.
A odkiaľ ich stiahnem?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 13.03.2004 - 22:13 #6551
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
skoro vsetky tie veci mas k linuxu co si nainstalujes. alebo to stiahnes z netu a potom si ich skompilujes pre svoju distribuciu. pouzi google. Mas aspon dake skusenosti s linuxom alebo unixom? poviem ti ze ak nie tak to bude morda.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 14.03.2004 - 07:22 #6555
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
ovca ty si snad robis srandu s tymi otazkami nie? co su to admin blbosticky? co je to nieco na monitorovanie? a co chces monitorovat?
btw blahozelam ti ze si sa dozvedel ze okrem ap existuje aj nieco ako ap klient.
fakt si nechces precitat niektore clanky na skfree a pytat sa az potom?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Ovca
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 14.03.2004 - 13:19 #6562
Basic


Joined: Mar 07, 2004
Posts: 35
Location: Považská Bystrica
fleg: Zbožňujem taký DODRBÁVAČOV ako ty!!! Zrovna ich milujem a lámem ím nosy s veľkým POTEŠENÍM!!!!
Vieš niekto je debil vo WI-FI, niekto je debil stále. Tiež si nepadol z neba ako super inteligent.
NO A čo, že mám veľa otázok a niektoré aj blbé a niekedy vôbec neviem o čo beží
a vtedy ZBOŽŇUJEM takých ľudí AKO ""POPO"", krotý ti to vysvetlia a poradia o čo beží!!! LEBO vedia, že kedysi tiež nič o tom nevedeli a boli rady, keď ím niekto poradí!

čaute
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Ovca
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 14.03.2004 - 13:26 #6563
Basic


Joined: Mar 07, 2004
Posts: 35
Location: Považská Bystrica
FLEG: A zabudol som prečítaj si čo napísal "SI":
Quote: › potom neaky ten monitoring, takze snmpd + mrtg, nagios, vystupy sa generuju do webu, takze apache (+php a mysql) obcas treba aj neakeho toho maila spracovat, takze postfix, imapd, ipop3d,... kopu som toho este zabudol a to som nezabrdol do kopy userskych aplikacii, to boli len system a admin tools...


A aby som nezabudol linux a unix sú pre mňa španielska dedina, čo tak radšej niečo pre Windows?
A ktorý WIN je lepší WIN ME alebo WIN XP Pro?
ZATIAĽ DÍK!!!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 14.03.2004 - 13:54 #6565
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
jednoznacne xp
ale w2k je lepsie podla mna
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Aký Soft pre začiatočníka????  PostPosted: 14.03.2004 - 14:22 #6567
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
Ovca, neviem teda. ale vazne aj ja som si najprv precital vsetko mozne a potom som sa pytal. lebo vstupit do diskusie a nevediet nic je samovrazda. Pouzivat win na sietove veci je nevhodne. Ako klint je to pohoda, ale ak ti tam ma bezat viac sluzieb tak neveim neviem. Pod linuxom mas dokonca vsetky sluzby v balickoch. Co vlastne kces? Stavat daku siet? Alebo sa len sam pripojit, bo co?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)