Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.06.2024 - 21:14


Zakon o osobnych udajoch od 1. januara

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
stefanf
Post subject: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 09.12.2013 - 21:24 #105313
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

Dostala sa mi do usi takato informacia. bola od osoby co spracovava osobne udaje tak ako my "ISP" ale pracuje v inom odbore.
Jedna sa o registraciu firiem a osob ktore pracuju aspracovavaju osobne udaje, a to tak ze ak taki ISP co asi kazdy aj roby spracovava a uchovava osobne udaje musi absolvovat neake skolenie na Urade pre spracovanie osobnych udajov. a musi mat vypracovany plan a smernice. V opacnom pripade od januara 2014 ako inac pokuta 300 tis euro. Viete o tom nieco ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 09.12.2013 - 21:26 #105314
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

neni tam nutnost mat 5 a viac zamestnancov aby spadal podnik pod zakon o osobnych udajov?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 09.12.2013 - 21:51 #105316
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ty ako ISP spracovavas osobne udaje na zakladne osobitneho pravneho predpisu (zakona) 351/2011. Je na to vynimka v zakone o ochrane osobnych udajov (ale aky ma rozsah ta vynimka si treba pozret v presnom § znení).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 09.12.2013 - 21:52 #105317
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Ano, je, inak by to musela absolvovat kazda fyrma co vyroby fakturu na smrtelnika.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 09.12.2013 - 22:06 #105318
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

kotol wrote: ›neni tam nutnost mat 5 a viac zamestnancov aby spadal podnik pod zakon o osobnych udajov?

nie lebo ak mas menej zamestnancov alebo nemas ziadnych musi byt urcena osoba s opravnenim
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 09.12.2013 - 22:12 #105319
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

midnight_man wrote: ›Ty ako ISP spracovavas osobne udaje na zakladne osobitneho pravneho predpisu (zakona) 351/2011. Je na to vynimka v zakone o ochrane osobnych udajov (ale aky ma rozsah ta vynimka si treba pozret v presnom § znení).


V to som dufal, ze je to tak. Ak sme mali aj kontrolu z TU SR tak nas upozornili na neake nedostatky ohladne Osobnych udajov a tie sme obratom osdtranili. Narychlo som si prelistoval zakon 350/2011 ale neaku presnejsiu smernicu o osobnych udajoch som tam nenasiel, v zakone je spomenute slovne spojenie osobne udaje hlavne v zmysle uverejnovania v telefonnom zozname ale nic konkretne na co sa mozem odvolat v pripade potreby.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 09.12.2013 - 22:46 #105321
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
stefanf prosim ta, co tu strasis ludi....ved toto je sirenie poplasnej spravy...ked nevies a si blby nastudovat, zaplat si pravnika ja ich mam niekolko....okrem toho smernicu na ochranu osobnych udajov mas mat urobenu ty, nie ze je nejaka v zakone. Smernica sa robi ako aplikacia zakona alebo viacerych zakonov a vyhlasok do praxe, tak aby sa tvoji zamestnanci spravali k problematike jednotne. Midnight ti napisal pravdu....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 11.12.2013 - 08:23 #105346
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

421 wrote: ›stefanf prosim ta, co tu strasis ludi....ved toto je sirenie poplasnej spravy...ked nevies a si blby nastudovat, zaplat si pravnika ja ich mam niekolko....okrem toho smernicu na ochranu osobnych udajov mas mat urobenu ty, nie ze je nejaka v zakone. Smernica sa robi ako aplikacia zakona alebo viacerych zakonov a vyhlasok do praxe, tak aby sa tvoji zamestnanci spravali k problematike jednotne. Midnight ti napisal pravdu....


No v ziadnompripade nechcem sirit polasnu spravu, viem o tom zakone malo precital som si ho cely ale pravnika som neoslovil toje pravda, ospravedlnujem sa. Povazoval som toto forum ako vzajomne si pomahajuce medi sebou ISP. vidim ze ty, to tak neberies. Myslel som to len ako informacia nie ako poplasna sprava!!!! Ved nakoho sa mam obaratit ked nie na chalanov v mojom fachu. Ludi okolo seba som oslovil ale o nicom nevedeli tak som to hodil sem do fora
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 11.12.2013 - 10:24 #105347
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
stefanf ano mas pravdu mi chalani z fachu si mame pomahat...poznam tu teda velmi vela ludi ale o tebe nieviem ani makke f, ktoze si a odkial?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stefanf
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 11.12.2013 - 11:29 #105350
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

421 wrote: ›stefanf ano mas pravdu mi chalani z fachu si mame pomahat...poznam tu teda velmi vela ludi ale o tebe nieviem ani makke f, ktoze si a odkial?


ja tu velmi neprispievam ale sledujem toto forum a vela mi dalo. Robim to co aj vy od roku 2003, v kraji KOsice -okolie Pixala poznam osobne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 13.12.2013 - 10:47 #105362
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
421ka bude ako vzdy do kazdeho len rypat Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 18.12.2013 - 13:17 #105393
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

Inak sa tento zakon tyka aj eshopov. Je potrebne vypnit nejake tlacivo a daky registracny poplatok (20€) .. co viete o tomto?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 18.12.2013 - 13:33 #105394
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

Jardo wrote: ›Inak sa tento zakon tyka aj eshopov. Je potrebne vypnit nejake tlacivo a daky registracny poplatok (20€) .. co viete o tomto?


20€ je ze registraciu tvojho informacneho systemu na UOOU. Ak ten system spracovava udaje na zaklade nejakeho zakona, tak ho registrovat nemusis.
U mna napr. soft na evidenciu zakanzikov. Pravne nezavazny nazor z uradu:

Code: ›
V zmysle § 34 zákona č. 122/2013 Z. z. sa povinnosť registrácie nevzťahuje na informačné systémy, ktoré obsahujú osobné údaje, ktoré sú spracúvané na základe zákona. Zákon č. 351/2011 Z. z. ustanovuje zoznam spracúvaných osobných údajov, okruh dotknutých osôb ako aj účely spracúvania. Z uvedeného je zrejmé, že osobné údaje sú spracúvané na základe zákona č. 351/2011 Z. z., čo je dôvodom na aplikáciu výnimky z registrácie informačného systému podľa § 34 ods. 1 písm. d) zákona č. 122/2013 Z. z. Záverom je teda možné skonštatovať, že vo Vašom prípade tieto informačné systémy nie je prevádzkovateľ (poskytovateľ pripojenia na internet) povinný registrovať na úrade.

Vyššie uvedená informácia nie je právne záväzná, zohľadňuje iba poskytnuté fakty  vyplývajúce z uvedených okolností skutkového a právneho stavu. Závery tejto poskytnutej informácie majú iba odporúčací charakter a nemôžu byť preto zovšeobecňované pre iné, zdanlivo podobné prípady.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 18.12.2013 - 13:52 #105396
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

A napriklad uctovnicky program, kde si clovek robi FA? Kamarat roby bicykle a doklady dava na FA, jeho sa to tiez tyka?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Zakon o osobnych udajoch od 1. januara  PostPosted: 19.12.2013 - 21:31 #105410
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

Jardo wrote: ›A napriklad uctovnicky program, kde si clovek robi FA? Kamarat roby bicykle a doklady dava na FA, jeho sa to tiez tyka?


Pozri si stranku uradu, napr toto:

http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/generate_page.php?page_id=1262

http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/generate_page.php?page_id=1161
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)