Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.06.2024 - 01:13


register dlžníkov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
tomas.juricek
Post subject: register dlžníkov  PostPosted: 31.03.2014 - 11:25 #106258
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Ahojte kolegovia,

chcem sa poradiť, či viete o nejakom registri dlžníkov/neplatičov.., ktorý by sa dal v našich podmienkach využiť, nakoľko sa nám okolo BA rozmáha šport zvaný nájomná migrácia, kedy nám dosť rapídne stúpol podiel neplatičov v nájme.

Ďakujem za Vaše postrehy a rady.

Tomáš
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 31.03.2014 - 11:31 #106259
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Inak zaujimava myslienka, bolo by mozne urobit aj verejny zoznam neplaticov internetoveho pripojenia?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 31.03.2014 - 13:04 #106260
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

register ti nepomoze..... predpokladam ze nikto by neodmietol noveho zakaznika ked by mal dlh niekde v lopuchove 16 eur na internetovom pripojeni...

co pomaha je kvalitna zmluva ktora je poriadne vypisana podla obcianskeho preukazu...

ak ked podnajomnik zmyzne, exekucia si ho najde...

u nas je asi 30% zakaznikov podnajomnikov a nie je to problem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 01.04.2014 - 02:22 #106261
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Skus viac rozobrat myslienku dobrej zmluvy, co klucove aby si vedel ucinne proti takemu niecomu bojovat v nej mas? Samozrejme zmluvy robime podla obcianskeho, ale to je casto nic platne, pretoze oni maju v obcanaku adresu, kde byvali pred x mesiacmi mozno tiez v podnajme a su na nej nezastihnutelni....

Doteraz som to riesil tak ze som priostril vop a odpajam po 30 dnoch neuhradenia sluzby , takze na jednotlivcovi mam stratu okolo 60€ ( mozno okolo 160€ ak mal set top box za 1€), ale nepodarilo sa mi zatial ziadnu efektivne vymoct. Netvrdim, ze som tomu venoval nejak extra pozornost a namahu, vzhladom na nizke ciastky, ale teraz to nabera take otacky ze v sucte su to slusne peniaze...

Mozno by pomohla aj referencia na nejaku dobru firmu, co efektivne tieto veci riesi...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 01.04.2014 - 19:55 #106265
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

zmluva postacuje plne standardna...
stci mat bezneho pravnika ktory velmi rad a ochotne riesi taketo veci...

listove upomienky od providera vyvolaju u dlznika maximalne uskrnok... zablokovany ucet a le prinuti drtivu vacsinu zaplatit dlh vacsinou navyseny o 200-300 eur na trovach konania...

treba ale naozaj dobre vypisanu zmluvu inak to sud moze zamietnut...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 01.04.2014 - 20:56 #106266
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ja osobne som za vybudovanie a prevádzku registra dlžníkov. Podelit to na Okres, obec atď..... Kludne na to aj prispejem a pomôžem. Celkom by som to uvítal. Načo mám pripájať neplatičov? Smile

Akurát by trebalo doriešiť otázku ochrany osobných údajov (sice len meno, bez adresy) a doriešiť samotné zverejnenie.

Potom už len nastaviť podmienky zápisu klienta do takéhoto systému.... a ideme na to.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 01.04.2014 - 21:06 #106267
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
tomas.juricek wrote: ›Skus viac rozobrat myslienku dobrej zmluvy, co klucove aby si vedel ucinne proti takemu niecomu bojovat v nej mas? Samozrejme zmluvy robime podla obcianskeho, ale to je casto nic platne, pretoze oni maju v obcanaku adresu, kde byvali pred x mesiacmi mozno tiez v podnajme a su na nej nezastihnutelni....

Doteraz som to riesil tak ze som priostril vop a odpajam po 30 dnoch neuhradenia sluzby , takze na jednotlivcovi mam stratu okolo 60€ ( mozno okolo 160€ ak mal set top box za 1€), ale nepodarilo sa mi zatial ziadnu efektivne vymoct. Netvrdim, ze som tomu venoval nejak extra pozornost a namahu, vzhladom na nizke ciastky, ale teraz to nabera take otacky ze v sucte su to slusne peniaze...

Mozno by pomohla aj referencia na nejaku dobru firmu, co efektivne tieto veci riesi...


Ja vidim vec tak, ze 90% nevymozitelnych su prave ludia krasne nazvani "migrujuci najomnici", ktory sice maju v OP adresu trvaleho bydliska ale zasadne sa tam nezdrzuju. A je uplne jedno aku mas zmluvu mozes si ju akurat vyzmolit a utriet daco...bohuzial.
Ani po pravoplatnej exekucii , sudnom platobnom prikaze, nic nezmozes , lebo clovek postu zasadne neprebera a teda v tomto state neexistuje.
Je to smutne ale je to tak.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
marekh
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 01.04.2014 - 21:27 #106269
Basic


Joined: Dec 14, 2008
Posts: 87

To ze nebyva na svojej trvalej adrese alebo neprebera zasielku ho nezbavuje povinnosti zaplatit. Neviem ako presne ho nas advokat najde a ako to v takomto pripade riesi, ked chcete zistim. Len co mi hovoril tak v tom urcite problem nieje.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 02.04.2014 - 10:52 #106270
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

mas tu ludi pre ktorych zakony neplatia....nepytas sa kazdeho koho pripajas ci netrpi mentalnou retardaciou napriek tomu ze sa ti zda normalni ma strednu retardaciu alebo tazku a tam si nepichne ziadny zakon a tychto je po Slovensku vela..

Register dlznikov ma vyznam pre ostatnych poskytovatelov su ludia co maju rozne sluzby cely zivot zadarmo....

A taktiez je to aj hanba pre nich ked su zaveseni na internete......co pomoze urychleniu platby...u nas napr. su problemy casto so solventnejsimi kde je chorobna zavislost na peniazoch a ti silou mocou sa snazia kde sa da zarobit a osmyknut....

Ten register dlznikov....kto by do toho siel a ako by to bolo legislativne? Je to mozne? (ale malo by vdi zoznamy neplaticov ci uz statu, poistovniam)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 02.04.2014 - 11:57 #106271
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

napriklad taka domena neplatici.sk je stale volna
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 02.04.2014 - 11:59 #106272
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

urcite je to dobrz napad urobit takuto databazu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jardo
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 02.04.2014 - 14:39 #106274
Basic


Joined: Okt 21, 2007
Posts: 305

neplatici.sk uz je obsadena.. kto robi na tom?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: register dlžníkov  PostPosted: 02.04.2014 - 18:52 #106276
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Dakujem za Vase nazory. P

ravdu povediac som to doteraz neriesil ani nemam pravnika ktory by sa takemu niecomu venoval ( samozrejme pravnika ako takeho mam ale ten mi riesi veci inych rozmerov a tomuto sa nechce venovat) ak teda niekto zalozi nejaky register urcite budem rad prispievat, samozrejme bude potrebne prezistit vsetky legislativne podmienky...

Zatial ak mate niekto pravnika ktory tieto veci uspesne riesi a bol by ochotny pribrat dalsie pripady, prosim dajte mi kontakt na mail tomas.juricek120@gmail.com

Dakujem
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)